Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smoleńsk - zamach czy wypadek? - Lista pytań


311 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy uważasz, że tragedia w Smoleńsku to był zamach? (337 użytkowników oddało głos)

Czy uważasz, że tragedia w Smoleńsku to był zamach?

  1. Głosowano TAK (171 głosów [50.74%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.74%

  2. Głosowano NIE (166 głosów [49.26%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 49.26%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

:::P:::i:::S:::.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

To może ja tak w geście solidarności z Aquilą też odpowiem na kilka z tych pytań, chociaż wszystkie z nich są pozbawione sensu. Irytujące jest to, że konstruktorzy teorii spiskowych nawet wobec śmierci starają się szukać dziury w całym, mówiąc delikatnie. Dla mnie osobiście to jest zwyczajnie niesmaczne.

11. Dlaczego nie widać na filmach akcji ratowniczych i karetek?
Z tego co wiem to filmy amatorskie powstały w pierwszych minutach katastrofy, trudno więc o tak szybką reakcję jednostek ratowniczych. Zresztą nagrania dziennikarzy pokazują akcję ratowniczą, czy raczej gaśniczą.

29. Dlaczego media bezczelnie zwalają winę na prezydenta jakoby miał naciskać na pilota skoro nie ma i nie będzie na to dowodów?
Nie wiem czemu, ale większośc ludzi wyobraża sobie te słynne "media" jak jeden organizm, który manipuluje społeczeństwem. Przecież tymi dziennikarzami, korespondentami itd. są LUDZIE z krwi i kości. Czy wyobrażacie sobie, że np. pan Durczok manipuluje wiadomościami w celu świadomej dezinformacji widzów? Dla mnie są to zarzuty zupełnie bezpodstawne i kłocące się z logicznym mysleniem. Coś w stylu "my" i "wy". To chyba spuścizna z poprzedniego systemu.

18. Dlaczego kilka minut po katastrofie Rosjanie wielokrotnie strzelali?
Dlaczego zakłada się, że Rosjanie? Jest mnóstwo odpowiedzi, może to amunicja wybuchająca pod wpływem temperatury albo poprostu odgłosy palącego się wraku? Nie wiem bo nie znam się na tym i nie mam zamiaru przekraczać swoich kompetencji. Skoro bada to prokuratura to pozwólmy jej działać.


11.
a) trudno więc o tak szybką reakcję jednostek ratowniczych
b) nagrania dziennikarzy pokazują akcję ratowniczą, czy raczej gaśniczą

a lub b, zdecyduj się

29. A co? Myślisz że zwykłej dziennikarce można mówić o wszystkim? Ktoś decyduje o czym można mówić a o czym nie. Jeśli pan Walter mówi że nie wolno mówić o zamachu to nie wolno. W Polsce mamy "komunistyczną demokrację" bo z tego co widać nie ma do końca ani demokracji ani komunizmu

18. Amunicja? Oglądałeś wczoraj wiadomości o 19:30 na TVP1 i dlatego tak mówisz, trzeba było to wymyśleć wczoraj popołudniu.
  • 0

#17 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

01. DLACZEGO NIKT W MEDIACH NIE WYMÓWIŁ SŁOWA "ZAMACH"?
w tvn pytali sie czy mozliwe ze to byl zamach

02. Dlaczego w jednym samolocie leciało jednocześnie tyle ważnych osobistości?
a pamietasz jak sie klucili i afere robili jak kaczynski z tuskime latali oddzielnykmi ? ze to niby strata pieniedzy itp

03. Dlaczego nie leciał nikt ważny z obozu rządzącego?
bo polecieli wczesniej ?

04. Dlaczego mówiono o 4 próbach lądowania skoro potem się okazało, że było tylko jedno?
spakulowano jak zawsze zanim cos wiadomo jest na pewano i jakis swiadek tak niby zeznawal

05. Czy Polacy mieli dokładny wgląd w przebieg remontu Tupolewa o numerze 101 w Samarze?
zapewne jest raport

06. Czy Rosjanie są w stanie wywołać sztuczną mgłę na dużą skalę?
ahahhahah xD


07. Dlaczego pilot został oskarżony o błąd niemal od razu po katasrofie mimo, że polscy eksperci wykluczają jednogłośnie taką opcje?
spekulowano czy to moze jego wina w tym samym czasie rozwazano inne warianty

08. Dlaczek pracowni wieży twierdził, że prawdopodobnie Polscy piloci znali słabo rosyjski skoro wiadomo, że to nieprawda i że rozmawiali w 3 językach?
bo nie otrzymywal odpowiedzi ?

09. Dlaczego na filmach amatorskich nie widać krwi, szczątków ciał, ubrań, butów?
to rozlej keczup na dworze i nagraj to telefonem

10. Dlaczego nie zidentyfikowano ciał pilotów skoro widać na filmach, że kokpit zachował się w dobrym stanie?
yhyh ? to jest czesc kokpitu poza tym skad wiesz czy w momecie uderzenia o ziemie samolot ich nie przygniutl ?

11. Dlaczego nie widać na filmach akcji ratowniczych i karetek?
bo nie bylo kogo ratowac ? wszyscy zgineli na miejscu poza tym slychac syreny na filmach i widac wozy ratownicze


12. Czy ciała ofiar napewno były na miejscu katastrofy?
a niby gdzie mialy by byc ?

13. Czy doszło do wybuchu w powietrzu?
jezeli juz doszlo od przy kontakcie z drzewami

14. Dlaczego od razu mówiono, że samolot uderzył w wieżę, skoro na zdjęciach widać, ze wieża jest cała?
w ta latarnie lokacyjna i zaczepil o nia a nie zniszczyl calkowicie

15. Dlaczego samolot nie znajdował się na osi pasa startowego nawet jeszcze przed tym jak uderzył w drzewo i skręcił w lewo?
bywa tak ze przed ladowanime jak jest wiatr piloci koryguja lot w ostatniej fazie, a tu nie wiadomo czemu nie lecial po osi


16. Jak to się stało, że samolot z dziennikarzami wylądował bezproblemowo?
jak to sie dzieje ze tysiace samolotow laduja i sie nie rozbijaja ?!

17. Czy mgła, którą widać na filmach kilka minut po katastrofie była na tyle duża, aby nie wcelować w pas startowy oraz nie widzieć na jakiej wysokości jest samolot?
mgla mogla byc gestrze wyzej jezeli sie podnosila

18. Dlaczego kilka minut po katastrofie Rosjanie wielokrotnie strzelali?
kto strzelal ? te niby strzely to mogle byc nawet trzaski z wraku

19. Czy broń, z której strzelano to był rosyjski Macarov?
nikt nie strzelal....

20. Czy kłotnie premiera i prezydenta trwające od kilku m-cy odnośnie tego kto z kim ma latać to celowa zagrywka w wyniku, której Tusk i Kaczyński polecieli osobno?
tka tusk zaplacil ruskim zeby zestrzelili samolot .... :\ rece opadaja ...


21. Dlaczego samolot uległ tak wielkim zniszczeniom, skoro eksperci nieoficjalnie mówią, że wybuch paliwa nie mógł zrobić takich zniszczeń.
bo uderzyl z ogroma sila w ziemie ?

22. Dlaczego jest ogromna rozbieżność świadków odnośnie ilości wybuchów? Mówiono o 1, 2, a nawet kilku wybuchach.
szok mozliwe ze najpeirw nie wiedzieli co sie dzieje.

23. Dlaczego dyrektor departamentu wschodniego z MSZ zadzwonił tuż po katastrofie do R.Sikorskiego i mówił, że samolot się rozbił, ale nie było wybuchu?

ja piernicze czlowieku .... bo tyle mu powiedzilei podwladni ? poza tym w pierwszych minutach wazne byli ile bylo wybuchów ?

24. Dlaczego analiza materiału z czarnych skrzynek, jak i identyfikacja ciał odbywa się w Moskwie a nie w Polsce?
bo polsc yexperci tam polecieli ?

25. Dlaczego wiadomym było, że wszyscy zginęli już pół godziny po katastrofie, skoro służby ratunkowe w zasadzie jeszcze tam nie dotarły?
bo raczej żadko się zdarza ze ktos przezywa katastrofe lotnicza...

26. Czy samolot po spadaniu ślizgowym z małej wysokości i po wybuchu paliwa miał prawo rozlecieć się na drobne kawałki?
nie no wcale ....

27. Dlaczego ciało Prezydenta zidentyfikowano od razu, zaś ciało Pierwszej Damy rozpoznano dopiero po szczegółach typu obrączka ślubna? Siedzieli obok siebie.
skad wiesz ze siedzieli obok siebie ? moze sie przesiedli bo prezydent z kims chcial porozmawiac ?

28. Dlaczego nie dokonano sekcji zwłok, która jednoznacznie ustaliłaby zamach (gaz, związki chemiczne po wybuchu bomby, kula w ciele ofiary)?
skad masz taka pewnosc ?

29. Dlaczego media bezczelnie zwalają winę na prezydenta jakoby miał naciskać na pilota skoro nie ma i nie będzie na to dowodów?
jakie beszczelnie !? mozliwe ze tak bylo bo presja czasu itp.

30. Dlaczego lista pasażerów krążyła swobodnie w sieci przez cały tydzień przed tragedią?
krazyla lista z osobami ktore wybieraja sie na obchody nikt nie udostepnil listy pasazerow ... zreszta w internecie pojawila sie pare godzin po tregedji



czlowieku te pytania sa tak durne, ze az szkoda więcej pisać
  • 0

#18

:::P:::i:::S:::.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Niesmaczna to jest chyba zupa twojej mamy
Te insynuaje jak mówisz są jak najbardziej normalną rzeczą, bo normalni ludzie chcą tylko odpowiedzi na kilka pytań


Przeprowadzili zamach po to, by cały świat dowiedział się prawdy o wydarzeniach w Katyniu 1940? "Kamerzystę" filmiku puścili wolno w świat, aby rozpropagował filmik z egzekucją? Ochłoń trochę i wróć jak wydobrzejesz.

PS

Nie lubię większości zup.


Pewnie dlatego że są "niesmaczne"
Może Ruscy nie liczyli że ktoś tak szybko będzie na miejscu tragedii, może samolot miał upaść gdzie indziej niż planowali. Te Ruski które znalazły się pierwsze na miejscu tragedii nie czekały w miejscu tragedii tylko gdzieś dalej. Może akurat ci co filmowali byli bardzo blisko, tak blisko ze o malo w nich nie uderzył samolot...
  • 0

#19

bart89.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pewnie dlatego że są "niesmaczne"
Może Ruscy nie liczyli że ktoś tak szybko będzie na miejscu tragedii, może samolot miał upaść gdzie indziej niż planowali. Te Ruski które znalazły się pierwsze na miejscu tragedii nie czekały w miejscu tragedii tylko gdzieś dalej. Może akurat ci co filmowali byli bardzo blisko, tak blisko ze o malo w nich nie uderzył samolot...


Widzę, że masz jakieś złe doświadczenia odnośnie zup.

Rosjanie stali blisko lotniska, bo mieli "dobić" ocalałych?
  • 0

#20

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

no wiele można wytłumaczyć, strzały (amunicja), postacie biegnące (ratownicy, świadkowie)
tylko te teksty zastanawiają - słyszane bardzo dobrze bo niosło po lesie (skoro mgła to nie
było wiatru za bardzo więc dobrze słychać wszystko) - szczególnie to jedno zdanie "zmiana planów kurwa" (całkiem czystko po polsku brzmi tylko wulgaryzm jest jakby z lekkim "wschodnim" akcentem - np. polaków ze wschodniej części Polski lub z kresów)

Użytkownik rolpiek edytował ten post 15.04.2010 - 22:00

  • 0

#21

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Niesmaczna to jest chyba zupa twojej mamy
Te insynuaje jak mówisz są jak najbardziej normalną rzeczą, bo normalni ludzie chcą tylko odpowiedzi na kilka pytań


Przeprowadzili zamach po to, by cały świat dowiedział się prawdy o wydarzeniach w Katyniu 1940? "Kamerzystę" filmiku puścili wolno w świat, aby rozpropagował filmik z egzekucją? Ochłoń trochę i wróć jak wydobrzejesz.

PS

Nie lubię większości zup.


Pewnie dlatego że są "niesmaczne"
Może Ruscy nie liczyli że ktoś tak szybko będzie na miejscu tragedii, może samolot miał upaść gdzie indziej niż planowali. Te Ruski które znalazły się pierwsze na miejscu tragedii nie czekały w miejscu tragedii tylko gdzieś dalej. Może akurat ci co filmowali byli bardzo blisko, tak blisko ze o malo w nich nie uderzył samolot...


Może, może, może, jest szerokie i głębokie. Ochłoń trochę. Przecież gdybyś na filmie widział karetkę to byś dodał, że to tacy lekarze co podają pavulon. Nie ma żadnego znaczenia dla Ciebie jak było bo zawsze będzie może.

Ten wywód kto gdzie czekał nie ma sensu. Skoro na miejsce przybyli Ci "ruski zamachowcy" dorznąć watahę to bez problemu stuknęli by tego ruska co to kręcił i film by nie trafił na YT.

A tak poza tym, jakim cudem według Ciebie człowiek może przeżyć taką katastrofę. Tu nie ma co bawić się w konkretne liczby. Każdy z odrobiną wyobraźni, może sobie wyobrazić jakie siły oddziaływały na znajdujące się tam osoby podczas uderzenia. Sam samolot się rozpadł na drobne kawałki a co dopiero ludzkie ciało w nim. To była szybka, brutalna śmierć. Przynajmniej nie cierpieli.
  • 0

#22

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A tak poza tym, jakim cudem według Ciebie człowiek może przeżyć taką katastrofę.


nie takie cuda się zdarzały ...

więc jak samolot rozbija się z wysokości 20 metrów to pomimo dziwnego konta natarcia szanse ktoś miał

nie widziałeś wypadków samochodowych gdzie z auta zostały zgniecione zgliszcza a kierowca stał obok w szoku prawie nie draśnięty ?

Użytkownik rolpiek edytował ten post 15.04.2010 - 22:04

  • 0

#23

sternick.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Co do pytań na temat "listy dialogowej" słynnego już filmiku, to według innej wersji (podałem w innym temacie) brzmi on, w tłumaczeniu z rosyjskiego, tak:

0:31 Gdzie?
0:43 Gdzie ty mi tu wchodzisz?!
0:49 Chodź tutaj!
0:50 Nie biegaj tutaj!
0:54 Strzelaj!
(0:57 Strzał)
1:00 Nie kur*a, ja dla siebie.
(1:06 Strzał)
(1:08 Śmiech)
1:12 Wszyscy się wycofać! Na ch*j wy tutaj?
(1:13 Strzał)
(1:16 Strzał)
1:19 A gdzie to po lesie, ganiasz?!
1:21 Nie kur*a, ja dla siebie.

i wynika z niej, że jacyś ludzie (milicjanci?) krzyczeli do autora filmu (może też do innych ludzi), żeby spieprzali z miejsca katastrofy, być może odganiając tychże strzałami w powietrze (to w końcu Rosja, tam obowiązują nieco inne, hmmm, procedury). Nie ma tu mowy o jakichś "nie zabijajcie nas" czy "Jezusie jak możecie" (no drugi Katyń normalnie, naszych dobijają). Autor nagrania najwyraźniej tłumaczy milicjantom, że nagrywa dla siebie ten filmik na komórkę.

Ale oczywiście każdy słyszy to co chce i widzi nie gałązkę a człowieka z podniesionymi rękami, który wychyla się zza drzewa.
  • 5

#24

:::P:::i:::S:::.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

01. Bo po co siać niepotwierdzone (i z bardzo małymi szansami na potwierdzenie) plotki. Nie ma żadnego powodu na to żeby o tym mowić
02. Z oszczędności
03. Bo delegacja rządowa była tam wcześniej
04. Najprawdopodobniej z zeznań świadków - świadkowie najprawdopodobniej okrążenia wokół lotniska traktowali jako próbę lądowania
05. Nie wiem
06. Może? jest to chyba wykonalne...
07. Bo wydawała się to najbardziej logiczna opcja - pilot nie zgłaszał problemów technicznych
08. Nie wiem
09. Może po prostu nie ma ich w tym miejscu - prawdopodobnie większość wciąż znajduje się w kadłubie
10. To nie jest kokpit...
11. Bo zanim przyjechały wojsko przegoniło gapiów
12. A gdzie miały być?
13. Nie
14. Błędne zeznania świadków etc. normalne... chaos jak po każdej katastrofie
15. Z powodu błędu pilota? mgły?
16. Możliwe że warunki wtedy były lepsze... nie wiem
17. To jest widok z ziemi... parę metrów nad mgła mogła być trochę większa
18. Odganiali gapiów i szabrowników
19. Bardzo możliwe
20. Nie będę komentował
21. Ale wybuch paliwa + uderzenie w ziemię już tak
22. Jak zawsze... nic nowego
23. Zapytaj go
24. Już ktoś o tym pisał... bo tam rozbił się samolot i w związku z tym śledztwo prowadzą tamtejsze służby
25. Dotarły...
26. Miał
27. Z różnych powodów... fizyka, wydarzenie losowe... ciężko powiedzieć
28. Nie wiem czy dokonano czy nie... nie skomentuję... chociaż wydaje mi się że podczas identyfikacji ciężko było by nie zobaczyć śladu po kulach
29. Bo tak było w przeszłości
30. Krążyła? nic o tym nie wiem
31. ?
32. ?
33. mam coraz mniejszą cierpliwość... ale dotrwam do końca
34. Wszystko wskazuje na to że nie
35. Powtórzone pytanie j/w
36. A co się miało stać? żyje sobie gdzieś tam dalej
37. To mógł być - przyznaję - jeden z błędów po stronie Rosyjskiej
38. nie wiem... nie skomentuję
39. nie znam ;p
40. chaos i niepewne informacje z niepewnych źródeł parę minut po katastrofie
41. drzewa? gałązki? artefakty powstałe w wyniku kompresji wideo?
42. j/w
43. j/w
resztę pominę bo już nie mam siły ;p


1.To dlaczego w każdej innej katastrofie w cywilizowanych krajach bierze sie pod uwage zamach a Rosji nie?
2. Część mogła przejechać się Intercity, w miarę szybko i wygodnie
3.Schetyna nie był a miał być w sobotę. Co za zbieg okoliczności że coś mu wypadło
4. no właśnie, ale pewności nikt nie ma i nikt wywiadów z tymi ludźmi już nie pokazuje
5. wiesz co? ja też
6. no właśnie
7. jak wbijesz sie w drzewo na drodze to ktoś przyjdzie spojrzy nic nie zbada i powie "to wina kierowcy, auto było sprawne bo to Volkswagen"?
8. ja też a nie wydaje Ci sie że tu jest coś nie tak, ze oni się mieszają już w wypowiedziach?
9. Nie ma kadłubu bo jest roztrzaskany przez wybuch, rozleciał sie jak domek z kart a ta maszyna ponoć nazywana niezniszczalną wiele razy spadała na Ziemię ponoć i się nie rozsypywała jakby była z cukru
10. Jak dla mnie kokpit, widać po czerwonej farbie która nie była używana do malowania tyłu samolotu, ale tu pewności nie mam
11. Ponoć karetkę ciężko było zobaczyć tam przez długo czas a wydaje mi sie ze powinny byc i to szybko, no chyba że ktoś dał cynk 5 min po katastrofie że wszyscy nie żyją i żeby się nie spieszyły
12. Ciała mogły być w większości w dobrym stanie ale Ruskie mogły je wziąźć i zrobić z nimi co uwazali za słuszne
13. Aha OK, byłes na miejscu i wiesz i to nic że niektóre Ruski mówią inaczej
14. Hmm całą sobote mówili o wieży, ostatnio pokazali wieżę i wydaje się być cała
15. Znowu ten błąd pilota. Posadzili Waldusia ze Świata wg Kiepskich za sterami i nie trafił w oś pasa. Jakoś niektórzy lądują prawidłowo w bardzo dużej mgle a tu nagle taki zły pilot z takimi ważnymi osobami, co za straszna ta natura
16. W 30 minut robi się mgła która powoduje największą katastrofę w dziejach kraju. Wydaje mi się że Ruscy szybciej umieją zrobić mgłę od matki natury
17. a nad tą wiekszą mgłą jeszcze większa, itd a na wysokości 2000m mgła taka duża że samolot zwolnił do 50 km/h
18. mają fajne metody jak ktoś krzyczy Nie zabijaj. Celują nabitą bronią do gapiów. XXI wiek
19. Ponoć jakiś gość który słuchał filmu na profesjonalnym sprzęcie jest pewien na 100%
20. ok
21. uderzenie w ziemie bez wybuchu w tych warunkach wg specjalistów nie uszkodziłoby prawie wcale samolotu, spadał z małej wysokości lotem ślizgowym, tylko wybuch mógł zrobić taką rozpi******
22. No ale przeciwników zamachu takie rzeczy nie interesują. Coś za wiele tego chaosu informacji
23. Chętnie bym zapytał, a jeszcze chętniej pogadał z tą mendą Sikorskim.
24. Ale to nasz samolot. Jakby amerykanski samolot rozbił się w Polsce to Amerykanie byliby zadowoleni jakby przed ich przyjazdem wszystko było pozabierane, posprzątane lub w drodze do Warszawy na szczegółowe badania?
25. wypadek na ogromnym terenie, ktoś wpada rozglada sie i mówi, nikt nie przeżył, karetki OUT, wołać karawany - tak to wyglądało
26. Wiele osób mówi, że nie miał prawa
27. Bardzo ciężko powiedzieć
28. Nikt nic o tym nie mówi więc musimy wierzyć naszym przyjaciołom Rosjanom
29. Może i coś było ale czy musiało być i teraz?
30. Jak nie wiesz? Ponoć każdy ma na mailu, sprawdź skrzynkę :) A tak na poważnie wiele osób które nie powinny jej mieć to właśnie ją miało
31. no właśnie ? ? ?
32. no właśnie ? ? ?
33. Tylko pytam o opinie
34. Co na to wskazuje? Nie zidentyfikowano wszystkich ofiar i nie wiadomo czy uda sie to zrobic
35. Rzeczywiście powtórzone pytanie
36. Dlaczego nie ma z nimi wywiadów, dlaczego nie chcą powiedzieć tego co widzieli? Może jadą wagonem dla bydła na Sybir. Who knows...
37. Mógł, mógł
38. Bo właśnie część rzeczy uda Ci się skomentować a część nie
39. To jest po prostu jedna z największych bredni w tej całej sprawie. Media wymyślają niekiedy bezsensowne rzeczy
40. Ktoś widział 3 osoby, skąd ta informacja? Ktoś widział a nagle zapomniał co widział? Co powoduje ten nagły brak pamięci? Może Macarov przystawiony do głowy.
41. - 43. Może tak, może nie, jeśli chodzi o film to widac na nim niewiele oglądając go na małym ekraniku ale fonia jest bardzo dobra, no ale już nie chciało Ci się pisać

Co do pytań na temat "listy dialogowej" słynnego już filmiku, to według innej wersji (podałem w innym temacie) brzmi on, w tłumaczeniu z rosyjskiego, tak:

0:31 Gdzie?
0:43 Gdzie ty mi tu wchodzisz?!
0:49 Chodź tutaj!
0:50 Nie biegaj tutaj!
0:54 Strzelaj!
(0:57 Strzał)
1:00 Nie kur*a, ja dla siebie.
(1:06 Strzał)
(1:08 Śmiech)
1:12 Wszyscy się wycofać! Na ch*j wy tutaj?
(1:13 Strzał)
(1:16 Strzał)
1:19 A gdzie to po lesie, ganiasz?!
1:21 Nie kur*a, ja dla siebie.

i wynika z niej, że jacyś ludzie (milicjanci?) krzyczeli do autora filmu (może też do innych ludzi), żeby spieprzali z miejsca katastrofy, być może odganiając tychże strzałami w powietrze (to w końcu Rosja, tam obowiązują nieco inne, hmmm, procedury). Nie ma tu mowy o jakichś "nie zabijajcie nas" czy "Jezusie jak możecie" (no drugi Katyń normalnie, naszych dobijają). Autor nagrania najwyraźniej tłumaczy milicjantom, że nagrywa dla siebie ten filmik na komórkę.

Ale oczywiście każdy słyszy to co chce i widzi nie gałązkę a człowieka z podniesionymi rękami, który wychyla się zza drzewa.


Może i wiele rzeczy ktoś wymyślił, ale napewno w czasie 0:54 czy 0:55 jaki Polak (na 100%) mówi Żyję


A tak poza tym, jakim cudem według Ciebie człowiek może przeżyć taką katastrofę.


nie takie cuda się zdarzały ...

więc jak samolot rozbija się z wysokości 20 metrów to pomimo dziwnego konta natarcia szanse ktoś miał

nie widziałeś wypadków samochodowych gdzie z auta zostały zgniecione zgliszcza a kierowca stał obok w szoku prawie nie draśnięty ?

No właśnie, ale w niektórych krajach, patrzy się na miejsce wypadku i mówi się " Ni chu**, szkoda szukać, zgaśmy ogień i spadamy do domu. Ile osób leciało? 168? Pisz Pan Panie Redaktorze - Wypadek samolotowy, ofiar 168, dziękuję."

Pewnie dlatego że są "niesmaczne"
Może Ruscy nie liczyli że ktoś tak szybko będzie na miejscu tragedii, może samolot miał upaść gdzie indziej niż planowali. Te Ruski które znalazły się pierwsze na miejscu tragedii nie czekały w miejscu tragedii tylko gdzieś dalej. Może akurat ci co filmowali byli bardzo blisko, tak blisko ze o malo w nich nie uderzył samolot...


Widzę, że masz jakieś złe doświadczenia odnośnie zup.

Rosjanie stali blisko lotniska, bo mieli "dobić" ocalałych?


Nie twierdzę że ktoś stał obok lotniska tylko że ktoś mógł stać? A nie mógł?
Jeśli ktoś planuje zamach to jego ludzie przeważnie czekają w pobliżu aż samolot spadnie na glebę zeby w razie czego zatrzec jakieś ślady czy coś, niekoniecznie w celu dobijania tych co przezyli, ja tego nie twierdze tylko pytam bo wiele osób widzi cos na filmach, ja nic dostrzec za bardzo nie moge
  • -1

#25

sternick.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy możemy już sobie darować pytanie 10? Przecież w innym temacie
http://www.paranorma...ic=23282&st=285
zostało ustalone, że to przewrócony tył samolotu, a nie kokpit.

Użytkownik sternick edytował ten post 15.04.2010 - 22:26

  • 0

#26

:::P:::i:::S:::.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

01. DLACZEGO NIKT W MEDIACH NIE WYMÓWIŁ SŁOWA "ZAMACH"?
w tvn pytali sie czy mozliwe ze to byl zamach

02. Dlaczego w jednym samolocie leciało jednocześnie tyle ważnych osobistości?
a pamietasz jak sie klucili i afere robili jak kaczynski z tuskime latali oddzielnykmi ? ze to niby strata pieniedzy itp

03. Dlaczego nie leciał nikt ważny z obozu rządzącego?
bo polecieli wczesniej ?

04. Dlaczego mówiono o 4 próbach lądowania skoro potem się okazało, że było tylko jedno?
spakulowano jak zawsze zanim cos wiadomo jest na pewano i jakis swiadek tak niby zeznawal

05. Czy Polacy mieli dokładny wgląd w przebieg remontu Tupolewa o numerze 101 w Samarze?
zapewne jest raport

06. Czy Rosjanie są w stanie wywołać sztuczną mgłę na dużą skalę?
ahahhahah xD


07. Dlaczego pilot został oskarżony o błąd niemal od razu po katasrofie mimo, że polscy eksperci wykluczają jednogłośnie taką opcje?
spekulowano czy to moze jego wina w tym samym czasie rozwazano inne warianty

08. Dlaczek pracowni wieży twierdził, że prawdopodobnie Polscy piloci znali słabo rosyjski skoro wiadomo, że to nieprawda i że rozmawiali w 3 językach?
bo nie otrzymywal odpowiedzi ?

09. Dlaczego na filmach amatorskich nie widać krwi, szczątków ciał, ubrań, butów?
to rozlej keczup na dworze i nagraj to telefonem

10. Dlaczego nie zidentyfikowano ciał pilotów skoro widać na filmach, że kokpit zachował się w dobrym stanie?
yhyh ? to jest czesc kokpitu poza tym skad wiesz czy w momecie uderzenia o ziemie samolot ich nie przygniutl ?

11. Dlaczego nie widać na filmach akcji ratowniczych i karetek?
bo nie bylo kogo ratowac ? wszyscy zgineli na miejscu poza tym slychac syreny na filmach i widac wozy ratownicze


12. Czy ciała ofiar napewno były na miejscu katastrofy?
a niby gdzie mialy by byc ?

13. Czy doszło do wybuchu w powietrzu?
jezeli juz doszlo od przy kontakcie z drzewami

14. Dlaczego od razu mówiono, że samolot uderzył w wieżę, skoro na zdjęciach widać, ze wieża jest cała?
w ta latarnie lokacyjna i zaczepil o nia a nie zniszczyl calkowicie

15. Dlaczego samolot nie znajdował się na osi pasa startowego nawet jeszcze przed tym jak uderzył w drzewo i skręcił w lewo?
bywa tak ze przed ladowanime jak jest wiatr piloci koryguja lot w ostatniej fazie, a tu nie wiadomo czemu nie lecial po osi


16. Jak to się stało, że samolot z dziennikarzami wylądował bezproblemowo?
jak to sie dzieje ze tysiace samolotow laduja i sie nie rozbijaja ?!

17. Czy mgła, którą widać na filmach kilka minut po katastrofie była na tyle duża, aby nie wcelować w pas startowy oraz nie widzieć na jakiej wysokości jest samolot?
mgla mogla byc gestrze wyzej jezeli sie podnosila

18. Dlaczego kilka minut po katastrofie Rosjanie wielokrotnie strzelali?
kto strzelal ? te niby strzely to mogle byc nawet trzaski z wraku

19. Czy broń, z której strzelano to był rosyjski Macarov?
nikt nie strzelal....

20. Czy kłotnie premiera i prezydenta trwające od kilku m-cy odnośnie tego kto z kim ma latać to celowa zagrywka w wyniku, której Tusk i Kaczyński polecieli osobno?
tka tusk zaplacil ruskim zeby zestrzelili samolot .... :\ rece opadaja ...


21. Dlaczego samolot uległ tak wielkim zniszczeniom, skoro eksperci nieoficjalnie mówią, że wybuch paliwa nie mógł zrobić takich zniszczeń.
bo uderzyl z ogroma sila w ziemie ?

22. Dlaczego jest ogromna rozbieżność świadków odnośnie ilości wybuchów? Mówiono o 1, 2, a nawet kilku wybuchach.
szok mozliwe ze najpeirw nie wiedzieli co sie dzieje.

23. Dlaczego dyrektor departamentu wschodniego z MSZ zadzwonił tuż po katastrofie do R.Sikorskiego i mówił, że samolot się rozbił, ale nie było wybuchu?

ja piernicze czlowieku .... bo tyle mu powiedzilei podwladni ? poza tym w pierwszych minutach wazne byli ile bylo wybuchów ?

24. Dlaczego analiza materiału z czarnych skrzynek, jak i identyfikacja ciał odbywa się w Moskwie a nie w Polsce?
bo polsc yexperci tam polecieli ?

25. Dlaczego wiadomym było, że wszyscy zginęli już pół godziny po katastrofie, skoro służby ratunkowe w zasadzie jeszcze tam nie dotarły?
bo raczej żadko się zdarza ze ktos przezywa katastrofe lotnicza...

26. Czy samolot po spadaniu ślizgowym z małej wysokości i po wybuchu paliwa miał prawo rozlecieć się na drobne kawałki?
nie no wcale ....

27. Dlaczego ciało Prezydenta zidentyfikowano od razu, zaś ciało Pierwszej Damy rozpoznano dopiero po szczegółach typu obrączka ślubna? Siedzieli obok siebie.
skad wiesz ze siedzieli obok siebie ? moze sie przesiedli bo prezydent z kims chcial porozmawiac ?

28. Dlaczego nie dokonano sekcji zwłok, która jednoznacznie ustaliłaby zamach (gaz, związki chemiczne po wybuchu bomby, kula w ciele ofiary)?
skad masz taka pewnosc ?

29. Dlaczego media bezczelnie zwalają winę na prezydenta jakoby miał naciskać na pilota skoro nie ma i nie będzie na to dowodów?
jakie beszczelnie !? mozliwe ze tak bylo bo presja czasu itp.

30. Dlaczego lista pasażerów krążyła swobodnie w sieci przez cały tydzień przed tragedią?
krazyla lista z osobami ktore wybieraja sie na obchody nikt nie udostepnil listy pasazerow ... zreszta w internecie pojawila sie pare godzin po tregedji



czlowieku te pytania sa tak durne, ze az szkoda więcej pisać


1. Chyba w gruzińskim TVN
2. No właśnie, kto wywoływał te kłótnie, które doprowadziły do tego że premier w środę a prezydent w sobotę
3. JOW (już odpowiedziałem wcześniej)
4. JOW
5. Zapewne nie byłbym tego taki pewien
6. widze że humor dopisuje, tylko powiem że nie wszystko co w filmach to fikcja, czasami myślisz to niemożliwe a tak naprawde ktoś znał tę technologię juz 10 lat
7. inne warianty? pogoda lub awaria, a gdzie zamach?
8. To dlaczego nie otrzymywał odpowiedzi? Ach to walkie-talkie, musiały się akurat wtedy wyczerpań baterie?
9. Powiem tak, żart nie w temacie, żart dziwny, więc ok, zostawiam tę kwestię
10. Nawet jakby wylecieli przez okno i coś na nich spadło to myśle ze dałoby rade ich zidentyfikowac i piloci przylecieliby do Polski w pierwszej 30 ofiar
11. ale karetek brak? 5 min po wypadku widać że wszyscy zabici, ok
12. JOW
13. Gałąź wbiła się w bak z paliwem i nastąpiło boom
14. Jedni mówią tak, inni tak
15. No właśnie, nie wiadomo
16. ale nie było żadnego problemu 30 min wcześniej a tu nagle wskaźniki zwiarowały, pilot zwariował, pogoda zwariowała
17. Pilot był dobry, samolot wyposazony w nowe sprzety, powinien wylądować z zamkniętymi oczami
18. albo petardy, napewno dzieci bawiły się tam na pobliskim placu zabaw
19. To jakiej firmy były te petardy? :)
20. Tusk to pionek, wykonywał tylko polecenia Rosji
21. Spadł z 10 000 metrów pionowo w dół czy leciał lotem slizgowym i spadł z wysokości kilku metrów przy stosunkowo małej prędkosci jak na wypadki samolotowe?
22. Byli pijani, rosjanie piją od rana a to już 11 była, mieli po 1 promilu bez wyjątków
23. ważne
24. Jasne, polecieli, Ruscy mieli kilka dobrych godzin tak wiec nawet nie musieli sie spieszyć z ukrywaniem dowodów
25. Rzadko ale sie zdarza. w TV czesto mówia ze ratownicy szukają długo ciał mimo ze sa b. małe szanse że ktoś przeżył, ale w Rosji inne standardy
26. no comment
27. może prezydent się przesiadł na fotel pilota i chciał zobaczyć jak sie ląduje, i dlatego cialo prezydenta było w miarę całe a pilot z żoną prezydenta siedzieli w środku samolotu i dlatego wybuchł spowodował większe zniszczenia
28. bo nikt nie mówi o tym
29. Prezydent ryzykowałby życie 96 ludzi dla jakiejś uroczystości?
30. to była lista pasażerów tego samolotu, a nie ludzi którzy wybierają sie na uroczystosc i w tym sęk!

Czy możemy już sobie darować pytanie 10? Przecież w innym temacie
http://www.paranorma...ic=23282&st=285
zostało ustalone, że to przewrócony tył samolotu, a nie kokpit.


Ok, nie twierdzę że na 100% ja mam rację

Ale jak dla mnie ta część to nie jest tył samolotu ze zdjęcia http://airnews.pl/view/show/1247 bo na zdjęciu jest cała biała a na zdjecia z katastrofy sa czerowne elementy, jakieś otwory...
  • 0

#27

Kristofio.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

01. DLACZEGO NIKT W MEDIACH NIE WYMÓWIŁ SŁOWA "ZAMACH"?

Bo media są manipulowane, lub po prostu nie chcą drażnić społeczeństwa wiedząc że to drażliwy temat dla wszystkich. Praktycznie wszystkich.



02. Dlaczego w jednym samolocie leciało jednocześnie tyle ważnych osobistości?

Nie mam zielonego pojęcia, może nikomu nawet do głowy nie przyszło że coś takiego może się stać....

03. Dlaczego nie leciał nikt ważny z obozu rządzącego?


Bo może nie pasowało im towarzystwo które było zaproszone do lotu.

04. Dlaczego mówiono o 4 próbach lądowania skoro potem się okazało, że było tylko jedno?

No właśnie, sprzeczność zeznań różnych obecnych przy tym osób... to już daje do myślenia. Albo po prostu ludziom się tylko wydawało że to podejścia do lądowania.


05. Czy Polacy mieli dokładny wgląd w przebieg remontu Tupolewa o numerze 101 w Samarze?

Nie mam pojęcia, podejrzewam że sprawdzono go po powrocie z remontu, chociaż może nie tak dokładnie.
Poza tym podejrzewam, zaznaczam, podejrzewam, że wglądu na remont nie miał nikt oprócz strony Rosyjskiej.

06. Czy Rosjanie są w stanie wywołać sztuczną mgłę na dużą skalę?

Myślę że nie.

07. Dlaczego pilot został oskarżony o błąd niemal od razu po katasrofie mimo, że polscy eksperci wykluczają jednogłośnie taką opcje?

Możliwe że mediom nerwy puściły, chciały jak najszybciej poinformować o czymkolwiek, żeby zrobić to szybciej od konkurencji i palnęli takie głupstwo. Możliwe też że Rosjanie którzy to orzekli, byli przestraszeni że wina spadnie właśnie na nich.


08. Dlaczek pracowni wieży twierdził, że prawdopodobnie Polscy piloci znali słabo rosyjski skoro wiadomo, że to nieprawda i że rozmawiali w 3 językach?

Tak jak wyżej, możliwe że bał się konsekwencji zdarzenia.

09. Dlaczego na filmach amatorskich nie widać krwi, szczątków ciał, ubrań, butów?

To mój drogi, zastanawia mnie bardzo cały czas...

10. Dlaczego nie zidentyfikowano ciał pilotów skoro widać na filmach, że kokpit zachował się w dobrym stanie?

Kokpit owszem jest w dobrym stanie jak na taki "wypadek", ale możliwe że ciała podczas katastrofy wypadły z kokpitu.

11. Dlaczego nie widać na filmach akcji ratowniczych i karetek?

To również mnie bardzo zastanawia, może Ruscy "upewnili" się od razu po wypadku że karetki nie będą potrzebne i nawet ich nie wzywali.

12. Czy ciała ofiar na pewno były na miejscu katastrofy?

Raczej tak, chociaż może Rosjanie przepuszczali że na miejscu będzie multum dziennikarzy i gapiów którzy zaraz się zbiegną... może podmieniono samoloty ? Może ciała są w ogóle w innym miejscu i w ogóle w innym stanie, z przyczyną zgonu w ogóle inną niż kraksa samolotu.

13. Czy doszło do wybuchu w powietrzu?

Boję się jednoznacznie to stwierdzić, ale podejrzewam że mogło dojść do takiego wybuchu - tupolew nawet starej daty, jest masywną i mocną maszyną, która lecąc 250-300 km/h, a tyle mniej więcej leci tym sprzętem pilot podchodzący do lądowania, takie drzewka jak te w Smoleńsku powinien skosić jak zapałki i wylądować w lepszym lub gorszym stanie na glebie, tracąc ewentualnie kilka kółek i uszkadzając poważniej szkielet. Mogło też dojść do pożaru.
Dla przykładu - katastrofa identycznego Tupolewa w Iranie.
Samolot podpalił się przy lądowaniu z przyczyn technicznych, uderzając z całym impetem w ziemię.
Mimo poważnego wypadku, cała połowa samolotu przetrwała:

Dołączona grafika
17 osób zginęło, a 23 zostały ranne. A leciało 147.

14. Dlaczego od razu mówiono, że samolot uderzył w wieżę, skoro na zdjęciach widać, ze wieża jest cała?

Nie mówiono że uderzył w wierzę, tylko ludzie z wieży wypowiadali się że przeleciał bardzo blisko nich, zrywając jedną antenę z ich dachu.
Cytując jednego z ludzi którzy tam wtedy byli, stwierdził on że: Urodził się drugi raz.
Bo co jak co, mieli kawał farta że nie leciał ciut niżej.


15. Dlaczego samolot nie znajdował się na osi pasa startowego nawet jeszcze przed tym jak uderzył w drzewo i skręcił w lewo?

Nie udało się wykonać manewru skrętu w lewo, mimo że przypuszcza się, że piloci usiłowali to zrobić.


16. Jak to się stało, że samolot z dziennikarzami wylądował bezproblemowo?

Jak już ktoś pisał, dziennikarze lecieli wcześniej, musieli tam być wcześniej, żeby się spokojnie przygotować.

17. Czy mgła, którą widać na filmach kilka minut po katastrofie była na tyle duża, aby nie wcelować w pas startowy oraz nie widzieć na jakiej wysokości jest samolot?

Akurat mgła potrafi naprawdę strasznie ograniczyć widoczność, mimo to system powinien pomóc pilotowi bezproblemowo wylądować, jak to widać na filmiku z youtube który ktoś zamieścił tutaj.
Chyba że ktoś celowo zakłócił działanie systemu, bądź skierował pilotów obok pasa.


18. Dlaczego kilka minut po katastrofie Rosjanie wielokrotnie strzelali?

Filmik który uwiecznił strzały jest sprawdzany obecnie pod względem autentyczności, jeśli chodzi o dźwięk.
Zakładając natomiast że ścieżka dźwiękowa jest autentyczna, są dwie opcje:
1. Strzelali ostrzegawczo w powietrze, żeby gapie się rozeszli.
2. Poprawiali robotę...


19. Czy broń, z której strzelano to był rosyjski Macarov?

Bronią akurat się bardzo interesuję i wg mojej, zaznaczam NIE PROFESJONALNEJ opinii, strzały padają z Makarova.
Miałem kiedyś czysto rekreacyjny kontakt z tą bronią i wg mnie brzmi to jak Makarov. Makarov wydaje z siebie krótki, lekko zgłuszony odgłos.
Można też sobie puścić filmik z youtube jak ktoś strzela na otwartej przestrzeni na strzelnicy z Makarova i porównać odgłos ze strzałami w Smoleńsku. Akustyka różna, ale wydźwięk się nie zmienia.

20. Czy kłotnie premiera i prezydenta trwające od kilku m-cy odnośnie tego kto z kim ma latać to celowa zagrywka w wyniku, której Tusk i Kaczyński polecieli osobno?

Szczerze w to wątpie.

21. Dlaczego samolot uległ tak wielkim zniszczeniom, skoro eksperci nieoficjalnie mówią, że wybuch paliwa nie mógł zrobić takich zniszczeń.

Tak jak w pytaniu o możliwość wystąpienia wybuchów w powietrzu - bo to nie był wybuch paliwa.
Paliwo zasilające samolot ma bardzo unikalne właściwości w porównaniu do paliwa które wlewamy w baki aut, przez co ciężko jest doprowadzić do jego zapalenia bądź wybuchu.
Oto kilka czynników:
duża odporność przeciwstukowa (na spalanie detonacyjne) ze względu na doładowanie silników lotniczych,
niska temperatura krzepnięcia, z uwagi na obniżanie się temperatury otoczenia w miarę zwiększania wysokości lotu,
duża lotność, zapewniająca wystarczająco duże parowanie paliwa w niskich temperaturach,
mała prężność par, ponieważ paliwa o dużej prężności tworzą w instalacji paliwowej korki parowe, utrudniające przepływ paliwa
mała aktywność chemiczna - większość materiałów, z których są wykonane elementy silnika, są podatne na korozję.


22. Dlaczego jest ogromna rozbieżność świadków odnośnie ilości wybuchów? Mówiono o 1, 2, a nawet kilku wybuchach.

Tutaj myślę, że ludzie którzy dopuścili się domniemanego zamachu, nie przemyśleli za dobrze wszystkiego.

23. Dlaczego dyrektor departamentu wschodniego z MSZ zadzwonił tuż po katastrofie do R.Sikorskiego i mówił, że samolot się rozbił, ale nie było wybuchu?

O tym nie wiedziałem i nie słyszałem.

24. Dlaczego analiza materiału z czarnych skrzynek, jak i identyfikacja ciał odbywa się w Moskwie a nie w Polsce?

To jest oburzające, patrząc na różne podobne wypadki na całym świecie, kraj który stracił samolot na obcej ziemi ma prawo pierwszeństwa, wręcz to jest oczywiste, kraj w którym samolot spadł musi zabezpieczyć miejsce wypadku, ale pełni rolę drugorzędną w śledztwie i dalszych postępowaniach.

25. Dlaczego wiadomym było, że wszyscy zginęli już pół godziny po katastrofie, skoro służby ratunkowe w zasadzie jeszcze tam nie dotarły?

Bo Ruscy sami o to dokładnie zadbali...

26. Czy samolot po spadaniu ślizgowym z małej wysokości i po wybuchu paliwa miał prawo rozlecieć się na drobne kawałki?

Nie!
Odsyłam do pytania numer 13 i przypominam zdjęcie z wypadku identycznego samolotu, z tym że cywilnego, po spadaniu ślizgowym i samozapłonie kokpitu:

Dołączona grafika

27. Dlaczego ciało Prezydenta zidentyfikowano od razu, zaś ciało Pierwszej Damy rozpoznano dopiero po szczegółach typu obrączka ślubna? Siedzieli obok siebie.

Niezależnie czy to był wybuch czy siła impaktu, ciała mogły zostać rozrzucone w różne miejsca.
O ile tam były.


28. Dlaczego nie dokonano sekcji zwłok, która jednoznacznie ustaliłaby zamach (gaz, związki chemiczne po wybuchu bomby, kula w ciele ofiary)?

Wszyscy skupili się na identyfikacji, poza tym nagle każdy ważniejszy Polak zaczął wierzyć Ruskim na słowo i być może nikt nawet nie pytał o jakiekolwiek sekcje zwłok.
A jeśli to był zamach i filmik z wystrzałami jest autentykiem, to myślę że Rosjanie mieli na tyle czasu "sam na sam" z ciałami, że mogliby nawet ślady kul zatuszować, tak samo wszelkie inne niepożądane rzeczy.


29. Dlaczego media bezczelnie zwalają winę na prezydenta jakoby miał naciskać na pilota skoro nie ma i nie będzie na to dowodów?

Wszyscy odwołują się do incydentu w Gruzji, starając się pokazać że Kaczyński Lech potrafił coś rozkazać.
Nie wiadomo jak było i tego się nie dowiemy, przez co podzielam Twoje oburzenie - czemu idiotyczne media zwalają winę na Lecha Kaczyńskiego... a do ich grona dołącza na forum świata debil Łukaszenko, z taką samą opinią.


30. Dlaczego lista pasażerów krążyła swobodnie w sieci przez cały tydzień przed tragedią?


O tym też nie miałem pojęcia i nie słyszałem.

31. Dlaczego wszystkie dokumenty dotyczące WSI, także komisji ds. służb specjalnych czy byłych agentów SB zostały przejęte ok. 2 godz. po informacji o katastrofie?

Ktoś chciał umyć rączki, dla przykładu złodzieje pokroju Komorowskiego bądź komucha Kwasa.


32. Dlaczego nastąpiło przeszukanie warszawskiego mieszkania ś.p. Wassermana?

Może pan Wasserman posiadał informację, które mogły komuś uprzykrzyć żywota.
Oczywiście można to wytłumaczyć tak, że szukano czegoś, co będzie potrzebne do identyfikacji ciała.
Np: sprawdzano czy zabrał ulubioną bransoletkę albo zegarek ze sobą.


33. Czy w Gruzji w 2008 roku nastąpił pierwszy nieudany zamach na naszego prezydenta?

Myślę że z pewnością tak. Nawet prezydent Gruzji ostrzegał o tym i twierdził że tak.
Przestrzegał też przed "przypadkowym" strąceniem samolotu z prezydentem przez Rosjan już wtedy, twierdząc że Rosjanie planują coś takiego i że mają zamiar zwalić to na jakiś szalonych ekstremistów.


34. Czy na pokładzie był tzw pilot-lider, którego wysłał tam Departament Transportu Lotniczego Rosji?

Nie mam pojęcia, wczoraj gdzieś mi przez oczny przemknęło że okazało się że liczba ofiar to nie 96, tylko 97, ale nie jestem pewny.

35. Dlaczego na filmie z katastrofy w Lesie Kabackim widać spalone ciała i oderwane kończyny, a tutaj nie widać zupełnie nic?

To mnie również bardzo zastanawia.
Może ciał nie było... albo bardzo szybko zniknęły z miejsca wypadku.


36. Co się stało z dziadkiem z filmu, który trwa 1:24 i tymi, którym udało się sfilmować cokolwiek tuż po katastrofie?

Też chciał bym żeby ktoś to poruszył, ale jak już tu wspólnie zauważyliśmy, żadne media nie chcą/nie mogą/boją się użyć słowa "zamach", bo gdyby ktoś się odważył, to szukał by tak jak my tutaj teraz - za i przeciw, a jednym z takich ZA lub PRZECIW jest właśnie przeprowadzenie wywiadu z tymi ludźmi i próba dotarcia do nich.


37. Dlaczego zabrano dodatkowy sprzęt nawigacyjny sprowadzony w środę gdy lądował Putin i Tusk?

Nie słyszałem o tym, ale jeśli to prawda, to jeszcze bardziej to wszystko śmierdzi.
A może po prostu Ruscy chcieli zadbać o bezpieczeństwo Putina, a Tusk akurat też leciał to skorzystał.
A potem sprzęt usunięto, bo może Ruscy nie lubią się dzielić...


38. Dlaczego, niektórzy twierdzą, że samolot uderzył jednocześnie w dwa elementy oddalone od siebie o 50 m skoro rozpiętość skrzydeł wynosi 37 m?


Ironia:
Bo wykonał manewr w lewo, którego, jak twierdzą media poinformowane od prowadzących śledztwo - wykonać nie zdążył.


39. Kto wymyślił brednię, że rosyjski kontroler nie bardzo orientował się, w jakim systemie należy podawać wartości ciśnienia atmosferycznego na lotnisku w Smoleńsku?

Nie wiem jak na to odpowiedzieć.


40. Dlaczego podano, że katastrofę przeżyło 3 osoby? Może jakiś świadek coś widział.

3 osoby + na filmiku amatorskim 3-4 strzały.
A później zdementowano że ktokolwiek przeżył.
Jeden wielki mętlik.


41. Kogo lub co widać w czasie 0:40-0:44 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Tutaj nie mam szans odpowiedzieć, bo to może być każdy... od żołnierza, po rannego, do gapia, po gałąź.

42. Kogo lub co widać w oddali w czasie 1:13 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Tutaj nie mam szans odpowiedzieć, bo to może być każdy... od żołnierza, po rannego, do gapia, po gałąź.

43. Kto lub co przebiega za drzewami w czasie 0:09-0:11 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Myślę że najprawdopodobniej są to żołnierze, z tym że już tutaj nie potrafię odpowiedzieć w jakim celu tam biegną:
pomóc, czy wręcz przeciwnie ?


44. Kto i do kogo wypowiedział słowa "Patrz mu w oczy" w czasie 0:18 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Tutaj również można tylko spekulować, niestety....
Chociaż ja zaryzykowałbym stwierdzenie że to albo ktoś ocalały, albo ktoś z armii...


45. Kto i do kogo wypowiedział słowa "Uspokój się" w czasie 0:12 oraz 0:21 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Może zszokowany człowiek, który przeżył wypadek?
Może mówił to do kogoś, albo do żołnierza który w niego celował, albo sam do siebie - bo był w szoku... ?

46. Kto i do kogo wypowiedział słowa "Patrz mu w oczy" w czasie 0:16 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Tutaj również można tylko spekulować, niestety....
Chociaż ja zaryzykowałbym stwierdzenie że to albo ktoś ocalały, albo ktoś z armii...


47. Kto i do kogo wypowiedział słowa "Jezusie, Jak możecie" w czasie 0:28-0:32 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Nie słyszałem tam tego tekstu.

48. Kto i do kogo wypowiedział słowa "Dawaj tuda paskuda" w czasie 0:48 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?


Nie słyszałem tego.

49. Kto i do kogo wypowiedział słowa "nie zabijajcie nas" w czasie 0:50 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Nie mam pojęcia, ale słyszałem to i przyprawia mnie to o ciarki.

50. Kto i do kogo wypowiedział słowa "żyje" w czasie 0:54 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Nie mam pojęcia, ale słyszałem to i przyprawia mnie to o ciarki.

51. Dlaczego słychać przeładowanie broni w czasie 0:55 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Ciężko określić czy to jest na pewno przeładowanie broni, w amoku wypadki i świeżo co rozwalonego samolotu który spadł na ziemie z jakiejś przyczyny, ciężko określić co to za odgłos.

52. Kto i do kogo wypowiedział słowa "Ni chu** sybir/siebia" w czasie 1:00 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Zakładam że to mówi kręcący filmik do staruszka z torebką w ręku, który dwa razy włazi w kadr. Albo sam do siebie.
Tylko co to znaczy, nie wiem ?


53. Kto śmieje się w czasie 1:07 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Może ofiara katastrofy która jest w szoku?
Ale raczej obstawiam że to ktoś z pierwszych na miejscu ''wypadku''...

54. Kto i do kogo wypowiedział słowa "Ja Wam dam Kurwa!" w czasie 1:12 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Myślę że to mógł powiedzieć jakiś strażnik lub żołnierz do gapiów/dziennikarzy.

55. Kto i do kogo wypowiedział słowa "zmiana planów" w czasie 1:13 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Dla mnie brzmi to jak by to mówił ten już wspomniany prze zemnie starszy dziadek który dwukrotnie pojawia się w kadrze, być może poszli sprawdzić co się stało, usłyszeli strzały i krzyki i stwierdzili że: zmiana planów.
Po tym tekście dziadek zawraca i oddala się od miejsca rozbicia samolotu.


56. Kto i do kogo dwukrotnie wypowiedział słowa "za c**** wam się nie uda" w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Kto tak mówi i gdzie ?
Nie zwróciłem uwagi.


57. Kto i do kogo wypowiedział słowa "To wszystko / To koniec" w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Również tego nie słyszałem.

58. Dlaczego Rosjanie emitują film z internetu ze zmienionym głosem, a dokładniej z wyciętym dźwiękiem strzałów?

Dwie opcje przedstawiające moją rozterkę w całej sprawie:
1. Na prawdę nie zrobili nic złego nie chcą aby ktoś ich obwiniał
2. Chcą uniknąć odpowiedzialności i zataić zamach



Mam świadomość że jedne moje odpowiedzi przeczą innym, ale mam straszny mętlik w głowie jeśli chodzi o tę sprawę.
Z jednej strony znalazłem i przekonałem się do tego że to nie był wypadek, z drugiej to samo opowiada się za tym że to był po prostu tragiczny wypadek.
Póki przyjdzie nam zająć jednoznaczne stanowisko w tej tragedii, musimy poczekać na postępy w śledztwie.
Wiem, zdaję sobie sprawę z tego, że jeśli to był zamach, to będą wszystko utajniać, ale wtedy będą musieli podać głupie wytłumaczenia na wiele spraw, które my wynajdziemy i zbadany w naszym gronie paranormalnych druhów.

Jak na razie wiem jedno - to okrutna strata i tragedia po której ja, jako zwykły Polak, jeszcze się nie otrząsnąłem.

Pozdrawiam!

Użytkownik Kristofio edytował ten post 15.04.2010 - 23:07

  • 2

#28

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za dużo tych pytań, nawet nie dajesz szansy na odpowiedz na poprzednie pytania... Poczekaj, może dawaj raz na dzień nowe porcje, bo co za dużo to nie zdrowo... I może wreszcie ktoś kto naprawdę zna rosyjski niech przetłumaczy co mówią w tym amatorskim filmiku... Bo już naprawdę nie wiem co myśleć o nim i co tak naprawdę tam jest...
  • 0



#29

:::P:::i:::S:::.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Za dużo tych pytań, nawet nie dajesz szansy na odpowiedz na poprzednie pytania... Poczekaj, może dawaj raz na dzień nowe porcje, bo co za dużo to nie zdrowo... I może wreszcie ktoś kto naprawdę zna rosyjski niech przetłumaczy co mówią w tym amatorskim filmiku... Bo już naprawdę nie wiem co myśleć o nim i co tak naprawdę tam jest...


Pytań jest wiele, wybierze te które uznasz za ciekawe i pisz co myślisz :)
  • 0

#30

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

50. Kto i do kogo wypowiedział słowa "żyje" w czasie 0:54 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Nie mam pojęcia, ale słyszałem to i przyprawia mnie to o ciarki.



rzeczywiście wyraźnie po polsku słychać "żyje" po czym po 2 sekundach pada strzał

Autor nagrania najwyraźniej tłumaczy milicjantom, że nagrywa dla siebie ten filmik na komórkę.


oj raczej się nikomu nie tłumaczy tylko powoli spierdziela jak dostrzegł co się dzieje

a ci co tam dotarli jakby wiedzieli że coś nagrał to by mu to zabrali jak temu polakowi
  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych