Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnica Samolotu 101


2351 odpowiedzi w tym temacie

#421

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jest dla mnie nieprawdopodobne ze ta katastrofa byl to czysty przypadek skoro lecialy samolotem najwazniejsze osoby w panstwie

ale nie mozna nie brac pod uwage ze mogla byc to rowniez przypadkowa katastrofa
/.../

7. jest dla mnie wielce prawdopodobne ze prezydent cierpiacy za zycia na rusofobie i podejrzenia ze rosjanie chcia nie dopuscic do prawidlowego przebiegu obchodow (przepraszam ze wypodiadam sie zle o zmarlym ale jest to niezbedne by dojsc do meritum) mogl nalegac by jednak wyladowac w solensku... ale nie jest to oczywiscie zadnym dowodem na to ze pilot przez to spowodowal katastrofe, wiec nei wyklucza zamachu...

no i 2 rzeczy 'przeciw':

8. nie przyjechala od razu zadna karetka... nie wiem na prawde, to mi sie wydaje podejrzane jesli to prawda, dlaczego?

9. dlaczego nie powolano zadnej miedzynarodowej komisji do zbanadnia sprawy i pozwolono ze wszystko (ciala, czarne skrzynki, dokumenty, dowody itp itd) zostalo w rosji i tam bedzie badane w 'towarzystwie' polakow. dlaczego rzad zachowuje sie tak jakby mial pelne zaufanie do rosji?


dla mnie to jest jedna wielka niewadoma i nic nigdy nei bedziemy wiedziec na pewno, mozemy ewentualnie w pewne rzeczy wierzyc lub nie wiec zostanie na tym ze kazdy bedzie wiedzal swoje...

/.../

czy faktycznie wsi teraz sie rozpanoszy tego tez nei wiemy... moze zarowno PIS jak i PO maja ludzi ktorzy skutecznie pozwalaja bylym agentom rzadzic panstwem 'z dugiego rzedu' wiec tym co nas ustawiaja wszystko jedno czy wygra PO czy PIS, wazne zeby byla walka i ludzie zajmowali sie skutecznym zwalczaniem siebie nawzajem...

/.../
dla mnie jedyna pewna rzecza jest to ze zdazyla sie ogromna tragedia i ze nie ma nic gorszego niz postawa obojetnosci wobec niej, jest to wg mnie postawa antypatriotyczna. wiec chwala wszsytkim, i tym co tylko placza i tym co tylko podejrzewaja, tylko blagam, nie myslcie ze wiecie cos na 100%.



Raz na kilka dni ktoś tu napisze coś mądrego. Moje gratulacje!
Odnieść się chciałbym do pkt. 7 - IMO nie obrażasz Prezydenta nazywając Go rusofobem. On by się obraził za rusofila! :) Natomiast w naciski na lądowanie po historii z Gruzją nie uwierzę. Poza tym pilot był selekcjonowany, szkolony i motywowany by takim naciskom nie ulegać.
Bardzo piękne zakończenie. Właśnie też tak uważam że naszym największym grzechem byłoby milczenie i bierna akceptacja fabrykowanych obecnie w pocie czoła "faktów".
Szacunek i pozdrowienia!
  • 0

#422

Vooor.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Przy takim stanie miejsca katastrofy można było z góry założyć, że nikt nie przeżył. "
:o
Sorry ale takie posty mnie rozśmieszają, przy takich wypadkach, nic nigdy nie można zakładać z góry ani nic sobie wymyślać, no chyba, że jest jakiś w tym cel? :lol
  • 1

#423

Stallone.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po tej historii w Gruzji po której pilot stracił prace? Na pokładzie byli generałowie to tez swoje daje pilotowi.

Samolot uderzył w ziemie bodajże bokiem po tym jak stracił skrzydło i się zapalił czy były szanse by ktoś przeżył? Według mnie nie!!!

Użytkownik Stallone edytował ten post 17.04.2010 - 13:12

  • 0

#424

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na Rosję patrzy teraz cały świat wiec jak maja zatuszować sprawę?

http://fakty.interia...-polski,1466277


To był pogrzeb!!!

http://fakty.interia...go,1465970,6911



Wy naprawdę jesteście tępi wami łatwiej manipulować niż kukiełką


Jak ma Rosja zatuszować sprawę? A normalnie! Z tym większym Katyniem do dziś im się udaje. :)
TO BYŁ POGRZEB! Zwracam honor i wybaczenia się dopraszam. Jesteśmy tępi i podatni na manipulację.
To był pogrzeb. To była gałąź.
Przyczyną był błąd pilota i zła pogoda
  • 0

#425

rudnickir.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pilot stracił pracę? o czym Ty piszesz? Przecież ten pilot został odznaczony medalem.
  • 1

#426

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po tej historii w Gruzji po której pilot stracił prace? Na pokładzie byli generałowie to tez swoje daje pilotowi.



Ty jesteś jak Radio Erewań! :)
Nie stracił tylko dostał i nie pracę tylko medal! :)
Mimo tak nieprawdopodobnej wściekłości PiS-u: http://orka2.sejm.go...f/main/4D0917D9
Poza tym - wszystko się zgadza! :D
Nie manipuluj tutaj... to złe miejsce, zły czas...



Samolot uderzył w ziemie bodajże bokiem po tym jak stracił skrzydło i się zapalił czy były szanse by ktoś przeżył? Według mnie nie!!!


Jeszcze raz: rosyjską wersję wydarzeń znamy doskonale. Powtarzanie jej w tym wątku jest nudne i nic nie wnosi.
  • 0

#427

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

tak ale zanim dostał medal:

W sierpniu 2008 r. prezydencki tu-154M leciał do Azerbejdżanu i w trakcie lotu urzędnicy prezydenta poprosili kpt. Grzegorza Pietruczuka, by zmienił
plan lotu i lądował w Tbilisi (było to kilka dni po wybuchu konfliktu między Gruzją a Rosją). Pilot skonsultował się przez radio ze swoim
dowódcą i odmówił, tłumacząc się względami bezpieczeństwa. Wtedy do kabiny wszedł sam prezydent i miał go namawiać do zmiany decyzji.
Dziennikarzom na pokładzie mówił: - Jeśli ktoś decyduje się być oficerem, to nie powinien być lękliwy.
Ostatecznie samolot wylądował zgodnie z planem w Azerbejdżanie.

"Prokuratura nie zajmie się tą sprawą, ponieważ „nie dopatrzyła się w zachowaniu pilota jakiegokolwiek znamion przestępstwa”.
Możliwość popełnienia przestępstwa widział natomiast poseł PiS Karol Karski, który po incydencie doniósł na pilota do prokuratury. Chciał, by śledczy sprawdzili, czy kapitan Tupolewa mógł odmówić wykonania rozkazu."

"Sam Lech Kaczyński stwierdził: - Jeśli ktoś decyduje się być oficerem, to nie powinien być lękliwy - i zapowiedział, że w Polsce ta sprawa zostanie rozwiązana. - Ta decyzja zapadła na, powiedzmy, niezbyt wysokim szczeblu - zaznaczył prezydent.

Zdaniem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysława Stasiaka, formalnie prawo do podjęcia samodzielnej - a sprzecznej z życzeniem głowy państwa - decyzji, pilot miał, ale nie powinien podejmować właśnie takiej. - Samoloty latają do Tbilisi, nie ma z tym żadnego problemu - powiedział Stasiak. Pilot więc, miał się jego zdaniem, w swojej ocenie pomylić.

Co dalej w takiej sytuacji? - Myślę, że teraz ta sprawa będzie badana - uważa Stasiak."

Więc tak pilot dostał medal, ale post factum, prędzej mając na głowie doniesienie do prokuratury. Katyń dla Kaczyńśkiego był znacznie ważniejszy niż Gruzja.
  • 0

#428

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

/.../ Rosjanie niejako poszli na rękę stronie polskiej nie tylko dopuszczając ją do działań, ale wręcz je proponując. A wszystkim innym krajom nic do tego. Nie ma żadnego powodu, zeby to było jakakolwiek komisja międzynarodowa.


Piękne! To mamy jeszcze dziękowac Rosjanom za łaskę dopuszczenia nas do śledztwa? :)
Otóż powód aby komisja była miedzynarodowa, jest bardzo ważny: nie można ufać ani Rosji ani polskiemu rządowi w tej sprawie. Smród wokół katastrofy w Mirosławcu jest najlepszym dowodem, że mataczą na całego. A sprawa prezydenckiego samolotu jest dużo większa... Ja bym w komisji widział Amerykanów jako przeciwwagę dla Rosji i najlepszych znawców tematu oraz Szwajcarów jako gwarancję niezależności i zdrowego rozsądku.

Użytkownik Tropiciel edytował ten post 17.04.2010 - 13:31

  • 0

#429

Stallone.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Amerykanie przeciw waga dla Rosji jaja sobie robisz? Amerykanie i Rosjanie to teraz najwięksi kumple brak tarczy. Znamy Rosyjska wersje a jakim cudem? Ja wiem o wersji lotniska że podchodził 4 razy potem że 2. Czarnych skrzynek Rosjanie zapisu chyba nie zmienia.

Użytkownik Stallone edytował ten post 17.04.2010 - 13:36

  • 0

#430

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tropiciel, podaj mi jakąkolwiek podstawe prawną, przepis, który by pozwalał na stworzenie komisji międzynarodowej.
Te sprawy sa regulowane prawem międzynarodowym i według niego są realizowane.
Komisja by miała być bo Ty tak chcesz? To napisz pismo do... no własnie , niby do kogo? Może uwzględnią.

Stallone - wersja 4, 3, 2 razy to są wersje MEDIALNE, a nie oficjalne podane przez kompetentne osoby którejkolwiek ze stron.
99% przekłamań, bałaganu informacyjnego pochodzi Z MEDIÓW, a nie od jakiegokolwiek przedstawiciela komisji badającej okoliczności.

Użytkownik kapuchy edytował ten post 17.04.2010 - 13:36

  • 0

#431

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No ja tez Ci dam medal a następnie Cie zwolnię!!!


Na innym forum też to wałkowali:


Cytat:
"Pilot, który odmówił wylądowania w Tbilisi, gdy leciał z Lechem Kaczyńskim, znów usiadł za sterami samolotu z prezydentem na pokładzie. Tym razem Grzegorz Pietruczuk wiózł Kaczyńskiego do Nowego Jorku."


Ciekawe. Został zwolniony i dalej latał, w dodatku z prezydentem.



To może być tak że BYŁY pilot dalej wozi prezydenta? :D

Amerykanie przeciw waga dla Rosji jaja sobie robisz? Amerykanie i Rosjanie to teraz najwięksi kumple brak tarczy. Znamy Rosyjska wersje a jakim cudem? Ja wiem o wersji lotniska że podchodził 4 razy potem że 2. Czarnych skrzynek Rosjanie zapisu chyba nie zmienia.



Brak tarczy i nowe wyznaczenie stref wpływu w Europie to jedno, a współzawodnictwo o kasę z polskiego gazu to drugie... Nie wiemy czy w USA też nie ścierają się frakcje o różnych poglądach.

Tropiciel, podaj mi jakąkolwiek podstawe prawną, przepis, który by pozwalał na stworzenie komisji międzynarodowej.
Te sprawy sa regulowane prawem międzynarodowym i według niego są realizowane.
Komisja by miała być bo Ty tak chcesz? To napisz pismo do... no własnie , niby do kogo? Może uwzględnią/.../




Bo ja tak chcę i wiele innych osób w Polsce które uważają że aktualny skład komisji nie gwarantuje rzetelnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy.
Skoro Rosjanie dopuścili Polaków do prac, TO ZNACZY ŻE SIĘ NIE BOJĄ O ICH WYNIK. Aa co gdyby zaproponować im poszerzenie składu komisji o ekspertów z innych krajów? To tylko kwestia ich dobrej woli - zapytajmy ich! Jak zareagują? Jaka będzie odpowiedź?
Oczywiście masz 100% racji - tylko Rosja ma prawo decydować o składzie komisji.
W przytaczanym w naszym wątku odcinku "Katastrofy w przestworzach" gdzie samolot z rosyjskimi dziećmi zderzył się z amerykańskim kurierem DHL wskutek błędu szwajcarskiej kontroli lotów, szczątki spadły w Niemczech. I to Niemcy sami prowadzili śledztwo, nie dopuszczając doń absolutnie nikogo!
Mieli prawo...
Ale koniec końców, wyników prac komisji nikt nie podważył, nikt nie śmiał z nimi dyskutować. Bo przez prawie 2 lata prac Niemcy udowodnili swoją skrupulatność i niezależność sądów.
Jak to widzisz w świetle informacji białoruskiego dziennikarza o wymianie żarówek w reflektorach lotniska w Smoleńsku???
  • 0

#432

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

powiedzmy, że białoruskim dziennikom wierzę tak samo jak audycjom radia Erewań :)
  • 0

#433

Tropiciel.
  • Postów: 181
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Zdjęcia rosyjskich wojskowych i milicjantów, którzy kilka godzin po tragedii na smoleńskim lotnisku wymieniają reflektory i żarówki w lampach wskazujących samolotom położenie pasa startowego, opublikowała białoruska gazeta internetowa "Wieści Witebska". Wykonał je białoruski dziennikarz Siergiej Serebro. Więcej zdjęć zamieścił na swoim blogu. Rozmawialiśmy z nim. - Lampy stały bez żarówek - stwierdza."/.../ po katastrofie do ekspertyzy stwierdza: - Nie wykluczam takiej możliwości."



Właśnie o takie posty chodzi w tym wątku! Dzięki!
Coś wnosisz nowego i interesującego tym postem.
Świeży żer dla fanów teorii spiskowych.
Czekamy na więcej informacji tego typu.
Kolejne wpisy typu "błąd pilota" proszę sobie darować
  • 0

#434

Konsternacja.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

8. nie przyjechala od razu zadna karetka... nie wiem na prawde, to mi sie wydaje podejrzane jesli to prawda, dlaczego?


A skąd takie informacje???? Bo ich nie widać na tych filmikach? A mieszkańcy Smoleńska bardzo szybko wiedzieli, że katastrofa ma tragiczne skutki, bo karetki które gnały na miejsce katastrofy niedługo później wracały BEZ WŁACZONYCH sygnałów. Są ich wypowiedzi na sieci. Po tym wiedzieli, że wracały na pusto. A więc karetki BYŁY.


Informacje chociażby stąd:
Półtorej godziny po katastrofie.
Ja w swej naiwności nie wierzę w wypadek poczynając od matematyki skończywszy na przedstawionych nam "faktach" pełnych niedomówień, sprzeczności, omijania tematów niewygodnych.
Jakie jest prawdopodobieństwo, że wypadkowi ulegnie samolot lecący z takim składem? W zasadzie był to jedyny możliwy moment, gdzie leciałby akurat taki skład, dla wielu niepożądany i przez wielu znienawidzony.
  • 0

#435

Stallone.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pytanie tylko po co skoro samolot nawet jest produkcji Rosyjskiej/Radzieckiej i sam producent ma być przy ustalaniu przyczyn.

Owszem pilot nie został wtedy zwolniony bo to MON jest do tego by podjąć decyzje. A Ministrowie prezydenta nawet odznaczenie uznali za śmieszne. Może gdyby ten pilot był 10 kwietnia nie byłoby katastrofy.

Strasznie nie wierzycie Rosjanom tylko pytanie dlaczego? Czyżby Rusofobia? To się zdarzyło na ich terenie sami powinni chcieć wyjaśnić sprawę.

Użytkownik Stallone edytował ten post 17.04.2010 - 14:06

  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych