Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stado szpaków uderzyło o ziemię


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
724 odpowiedzi w tym temacie

#16

Flopstar.
  • Postów: 225
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jestem coraz bardziej zaniepokojny tymi,ostatnio nagminnymi przypadkami spadających,martwych ptaków.
Żeby było ciekawiej to do incydentu z Arkansas dołączam kolejny z Ameryki Południowej.
Tam również zaczęły spadać tysiące ptaków,bez żadnego racjonalnego wytłumaczenia.

http://www.youtube.com/watch?v=mrlH3BgKPxk

PS.A może wytłumaczenie leży tutaj MAGNETIC POLE INVERSION ????
  • 1



#17

Izeer.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaczyna mi sie przypominac film "Jądro Ziemi", w którym to jądro ziemi przestało sie obracać, co spowodowało zmiany w polu magnetycznym lub czymś podobnym, przez to ptaki zaczęły masowo spadać. Skoro ostatnio jest tyle przypadków to może jest coś na rzeczy z polem magnetycznym, bo o ile wiem to uzywają go do nawigacji. Nie jestem pewny czy dobrze wytłumaczyłem, mogłem popełnić pare błędów, myśle ze domyślicie sie o co mi chodzi.

PS.
Chodzi mi właśnie mniej wiecej o to co znajduje sie w linku który podał Flopstar.
  • 0

#18

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Izeer

Dokładnie o tym samym filmie pomyślałem, bo sytuacja jest bardzo podobna.


Tysiące martwych ryb wyrzuconych na brzeg. Nikt nie wie dlaczego

Kolejna tajemnica w Arkansas.

Ponad 100 tysięcy ryb znaleziono na 20-milowym odcinku brzegu Arkansas River w pobliżu Ozark w USA.

Ludzie są przerażeni. Niedawno, niedaleko tego miejsca znaleziono setki martwych ptaków. Przyczyna ich śmierci nie jest znana. Podobnie jest z rybami.

Zginęły ryby jednego gatunku. Nie wiemy, co się stało. Jeżeli to skutek działania jakichś trucizn to inne też są zagrożone - mówi Travis Harmon z Department of Environmental Quality.

Wszyscy określają sprawę jako bardzo niezwykłą. Zanieczyszczenia zwykle zabijają bowiem wszystkie gatunki w rzece, a nie tylko jeden.

Naukowcy uspokajają jednak, że nie można wiązać sprawy martwych ptaków z masową śmiercią ryb. Ten pierwszy przypadek spowodowanybył najprawdopodobniej trudnymi warunkami
pogodowymi, albo stresem związanym z fajerwerkami - pisze "Daily Mail".

Urzędnicy wydali ostrzeżenia, by nie jeść ryb wyrzuconych na brzeg.

http://www.sfora.pl/...dlaczego-a27862
  • 0

#19

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmm,"Sfora", moim zdaniem, nie jest zbyt wiarygodnym żródłem. Dlaczego wiadomosci o tych rybach nie podali
na innych portalach? A poza tym dlaczego zginęły ryby tylko jednego gatunku ? I jakiego gatunku ?
Zbyt duzo jest niedomówień w tym artykule, aby wysnuć jakąś teorię.
  • 0



#20

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@kpiarz

Dołączona grafika

http://www.newser.co...n-arkansas.html
http://www.dailymail...river-bank.html
http://www.dailytele...0-1225981044384
http://www.wopular.c...s-dropped-sky-0
http://njuice.com/De...THV-Little-Rock


Tutaj są odczyty pola magnetycznego Ziemi:

28 grudzień 2010

Dołączona grafika

31 grudzień 2010 i 1 styczeń 2011 (mniej więcej kiedy spadły ptaki)

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik Akinci edytował ten post 03.01.2011 - 16:49

  • 1

#21

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzięki za linki.Faktycznie jest to bardzo ciekawe. Wszystko to wskazuje na zakłócenia w polu magnetycznym ziemi...
Na razie jest to lokalne zdarzenie,ale może to wskazywać na poczatek przebiegunowania.
Ale jak wpływ zakłócenia pola magnetycznego oddziałowuje na ryby? Czyzby też miały w mózgu GPS jak ptaki?
  • 0



#22

Izeer.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Załóżmy ze przypadek z rybami ma inne wytłumaczenie, jestem ciekawy co do zmian pola magnetycznego Ziemi. Mam nadzieje ze nie jest to skutek przebiegunowywania, bo wtedy wiemy co sie stanie. Zmian w magnetosferze może też dokonać wybuch na Słońcu, który dociera do Ziemi w postaci wiatru słonecznego, jestem ciekawy czy w takich przypadkach ptaki również masowo spadały. Jesli ktos ma takie informacje to może sie śmiało podzielić.
  • 0

#23

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kosy to ptaki, które nie zamieszkują USA, a więc przelatywały nad Arkansans. Sadzę więc,że w tym wypadku
zakłócenie pola magnetycznego ziemi mogło sie przyczynić do śmierci tych ptaków. Ale śmierć ryb jest dla mnie
zagadką.
  • 0



#24

Sato.
  • Postów: 55
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za ''nawigację'' i wyczuwanie pola magnetycznego u ptaków (szczególnie wędrownych) odpowiadają kryptochromy. Warto zauważyć, że działają one tylko przy zielonym lub niebieskim świetle. Kiedy więc w powietrze wyleciały fajerwerki i zrobiło się kolorowo, może ptaki pod wpływem fal innych barw straciły orientację i uderzyły w ziemię.


Jednakże kryptochromy występują także u roślin, więc dlaczego nie można zaobserwować u nich żadnych anomalii?
  • 0

#25

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mamy kolejne doniesienie o ogromnej liczbie (ok. 1000 sztuk) martwych ptaków,które w Nowy Rok tuż przed północą spadły nagle z nieba w mieście Beebe, Arkansas (USA).


Zaraz, nie jestem ornitologiem, ale od kiedy to kosy prowadzą nocny tryb życia?
Sprawdziłem kilka źródeł, ale żadne z nich nie mówi nic o występowaniu kosów w Ameryce Północnej.


No więc tak. Wziąłem pierwszy z brzegu link w google na temat tego incydentu i było tam napisane, że ptaki, które spadły w Arkansas to "red-winged blackbird". No to wklepałem to do wiki i otrzymałem, że te ptaki jak najbardziej występują w USA. Polska nazwa tych ptaków to jednak nie kos tylko epoletnik krasnoskrzydły. To ptaki z zupełnie innej rodziny niż kosy. Kosy to ptaki z rodziny drozdowatych, a epoletniki kacykowatych. Nieporzoumienie polega na niechlujnym tłumaczeniu z angielskiego. Po angielsku "blackbird" może oznaczać zarówno kosa jak i epoletnika. Można na ten temat znaleźć info na angielskiej wiki:

The New World blackbirds consist of 26 species of icterid birds that share the name blackbird but do not correspond with a formal taxon. The distributions of all species is limited to the Americas, and this group is distinct from the Eurasian Common Blackbird (Turdus merula) and related species.

http://en.wikipedia.org/wiki/New_World_blackbird

Użytkownik balas edytował ten post 03.01.2011 - 20:41

  • 2

#26

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Scenariusz jak z filmu "Jądro Ziemi"...
  • 0

#27

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale najciekawszy jest wstępny wynik sekcji zwłok tych ptaków.
Lekarz weterynarii dla telewizji NBC powiedział:
"A state veterinarian tells NBC that preliminary necropsy results show that the birds died of "multiple blunt trauma to their vital organs."
http://news.yahoo.co...cratching-heads

Czyli ptaki padły na skutek wielokrotnych,tępych urazów swoich najważniejszych narządów.

Jak to możliwe ???? Coś je wszystkie zaatakowało w locie ??
Doprawdy,ciężko to pojąć.
  • 1



#28

Artos.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok ale tu się rodzi parę pytań
1. Dlaczego spadły?
Wiem (podawali w wiadomościach), że sporo ptaków spadło na ulice jakiegoś tam miasta w USA ale było to spowodowane przez otrucie ich które nakazał departament rolnictwa gdyż ptaki te zjadały paszę dla bydła.
Lecz ta wiadomość o tym, że spadło wiele ptaków to już nie jest taka prosta, po za tym w ostatnim czasie spadło bardzo dużo ptaków i to jest dziwne.

2. Czy Fajerwerki były przyczyną tego, że spadły?
Możliwe aczkolwiek czy taka sama sytuacja była rok temu? 2 lata temu?

3. Jeżeli nie fajerwerki to co?
Może wleciały w chmurę burzową, może też zostały otrute a może to faktycznie jest związane z magnetyzmem ziemi ale według mnie ten magnetyzm musiałby być dosyć silnie zachwiany

4. Co z rybami?
Według mnie to mogłoby być skażenie wody i jakoś nie mogę podać innych powodów bo same z siebie chyba nie zdechły
  • 0

#29

AGuila.
  • Postów: 91
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Odnośnie ryb.

link podany przez Jareckiego potwierdza, że zginął tylko jeden gatunek ryb:

"The fish kill only affected one species of fish," Keith Stephens of the Arkansas Game and Fish Commission told CNN.


A ptaków padło około 5000 .

No i pytanie: jakich narządów - zewnętrznych czy wewnętrznych?
  • 0

#30

Sato.
  • Postów: 55
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tępe obrażenia raczej najpierw uszkodzą narządy zewnętrzne, te z kolei doprowadzą do upadku i uszkodzenia narządów wewnętrznych. Jednak co jest w stanie spowodować tak gwałtowne i duże obrażenia jednocześnie nie zwracając uwagi ludzi?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych