Skocz do zawartości
Manipulacje naszych mediów...


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
204 odpowiedzi w tym temacie

#181 Gość_Aton

Gość_Aton.
 • Tematów: 0

Napisano

Bo kiedy jest kryzys to się stara oszczędzać, tnie się wydatki i zmniejsza należności wobec państwa. Co zrobił rząd? 40000 urzędników razy 1500 zł pensji razy dwanaście miesięcy w roku daje 720 000 000 zł. Uroczo! Na niektórych stronach podają nawet 75 tys nowych urzędników. Naprawdę nie da się obronić tego rządu. To mi bardziej wygląda na sabotaż.

#182

Kajman.
 • Postów: 694
 • Tematów: 60
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Choć wiem, że to prawie nierealne, to mam nadzieję, że w nadchodzących wyborach nie wygra żadna z tych partii...

To jest bardziej realne niż Ci się wydaje. Nie zauważyłeś jak pompują teraz SLD? Scenariusz krótki i prosty jak budowa cepa. Koalicja PO-SLD. PiS opozycja, PSL (już nie potrzebny Platformie), może zawiąże koalicję z PiS. PJNy i inne twory nie wchodzą i wracają do poprzednich partii. UPR największe poparcie od czasu pobytu w Sejmie.

PSL zawiąże koalicje z jakąkolwiek partią, byleby tylko mieć dla siebie jakieś korzyści - o ile wejdzie do Sejmu. W wyborach prezydenckich 2010 p. Pawlak dostał niecałe 2%. SLD w tegorocznych parlamentarnych dostanie jakieś 15%, może trochę więcej, tak myślę... W takim przypadku koalicja PO-SLD rzeczywiście byłaby prawdopodobna, choć ostatnio słyszałem jakąś wypowiedź któregoś posła PO, że w koalicję z lewakami nie wejdą.

UPR? Cieszyłbym się, gdyby przekroczyli próg wyborczy. Może wreszcie się uda...

Jaka jest różnica między Sikorskim w PiS, a Sikorskim w PO?

Taka, że TVN będzie go inaczej pokazywał.
Poza tym - żadna.#183 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
 • Tematów: 0

Napisano

A to jeszcze jedno pytanie - co ma rząd do ilości urzędników (oprócz tego, że ustawa o ich redukcji poszła pod TK)? Jak sama nazwa wskazuje, w województwie rządzi samorząd, będący niejako autonomiczny w pewnych ramach względem rządu centralnego.

PSL zawiąże koalicje z jakąkolwiek partią, byleby tylko mieć dla siebie jakieś korzyści - o ile wejdzie do Sejmu. W wyborach prezydenckich 2010 p. Pawlak dostał niecałe 2%. SLD w tegorocznych parlamentarnych dostanie jakieś 15%, może trochę więcej, tak myślę... W takim przypadku koalicja PO-SLD rzeczywiście byłaby prawdopodobna, choć ostatnio słyszałem jakąś wypowiedź któregoś posła PO, że w koalicję z lewakami nie wejdą.


PSLowski elektorat zazwyczaj mobilizuje się dopiero przy wyborach parlamentarnych. Obstawiam, że jednak wejdą do sejmu.

UPR? Cieszyłbym się, gdyby przekroczyli próg wyborczy. Może wreszcie się uda...


UPR już był w sejmie - co wówczas takiego zrobili? Nie licząc Listy Macierewicza...

Taka, że TVN będzie go inaczej pokazywał.
Poza tym - żadna.


A ja słyszałem, że odszedł z PiS, ze względu na politykę tej partii z którą się nie zgadzał - moim zdaniem, jeśli to prawda to zrobił słusznie...

Użytkownik Razor edytował ten post 30.04.2011 - 16:51


#184

Mr. Mojo Risin'.
 • Postów: 988
 • Tematów: 23
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

UPR był w sejmie, ale nic nie mógł zrobić, gdyż raz: był w mniejszości, dwa: to jest demokracja, trzy: gwaranty obecnego ustroju okrągłostołowego nie pozwoliłyby na żadne większe zmiany.

I UPR - tzn. dziś już Nowa Prawica od KNP 16 kwietnia, środowiska liberalno-konserwatywne nigdy nie twierdziły, że wygrają wybory i raz dwa w sejmie pozamiatają zmieniając ustrój. W obecnym, zacementowanym ustroju socjalizmu i państwowego totalitaryzmu, do którego doszło inkorporowanie do UE 1 grudnia 2009 roku, w ten sposób nie da się nic zmienić.
To da się zmienić jedynie po upadku obecnego porządku, a który nieuchronnie się zbliża, lub w drodze kontrrewolucji, lecz w obecnych realiach państwowego totalizmu w wychowaniu obywateli (w którym przoduje Szwecja, a reszta tzw elit Europy wcale nie ukrywa, że w to im graj, gdyby było tak w całej UE) są na to marne szanse.

Zadaniem Nowe Prawicy jest uświadamianie, nauka od podstaw, która zaczyna się - i często rozbija o państwową machinę mediów, już u pojęć... takich jak totalitaryzm, demokracja, liberalizm, kapitalizm (ogromna większość ludzi w Europie jest przekonana, że żyje w ustroju wolnorynkowym - wtf?).
A po przekroczeniu progu i dostaniu się do sejmu, co za tym idzie - do mediów samo przez się, możliwości te są znacznie szersze.#185 Gość_osiris

Gość_osiris.
 • Tematów: 0

Napisano

Podwyżki w znaczniej części to faktycznie wina zdarzeń niezależnych od nas - mowa o wojnie domowej w Libii czy suszach i powodziach (w którymś z poprzednich wydań Polityki był artykuł o problemach z żywnością). Z tego co czytałem w różnych miejscach, ekonomiści (nie mający koneksji politycznych) również są tego zdania, że ceny się podnoszą dość niezależnie od działa polskiego rządu...

................................................

http://www.polityka....zie-drozec.readTakie zdarzenia zawsze mają miejsca bo ciągle coś się gdzieś kotłuje ale świetny to pretekst dla wszystkich leni i kombinatorów żeby się na to powoływać. Każdy pretekst dobry żeby się wybielić i zwalić na przyczyny obiektywne.


że ceny się podnoszą dość niezależnie od działa polskiego rządu...

Tego nie mógł za Chiny Ludowe zrozumieć Tusk w dyskusji z ówczesnym premierem Kaczyńskim a teraz na to się powołuje.
Nie dziwne to?

#186

D.B. Cooper.
 • Postów: 1179
 • Tematów: 108
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aton i tu się zgodzę...

Dołączona grafika

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 30.04.2011 - 17:19
#187 Gość_osiris

Gość_osiris.
 • Tematów: 0

Napisano

Manipulacja czy prawda?

Najbardziej perfidną formą faszyzmu, jego najwyższym stadium, jest tulipania. Zwolennicy tulipanii w konflikcie z prawem i porządkiem społecznym rozkładają kwiaty na ulicach, na kwietnikach, w okolicach urzędów państwowych. Każdy tulipan uderza w powagę władzy. Tylko nadzwyczajny refleks urzędników miejskich w Warszawie sprawił, że tulipany nie zniszczyły długo budowanego porządku społecznego. W ciągu dwóch godzin od momentu rozłożenia ich na ulicy wzmocnione oddziały straży miejskiej zdołały aresztować większość nielegalnych kwiatów.
Tulipany niosą ze sobą oczywiste zło. Ich agresywny charakter, silna woń i prowokacyjne kolory kuszą ludzi, by odwracali swoją uwagę od spraw naprawdę ważnych. Komu służy tulipan leżący na ziemi? Kto chce, by piękną architekturę polskich ulic zakłócały szeregi kwiatów? Czy nasze dzieci muszą czerpać wzory z tego bałaganu? Tulipany do kwiaciarni! Kwiaciarnie do kasacji! Cebulki – tak! – ale tylko to sałatki. Zdrowa część społeczeństwa musi wyrwać ten kolorowy chwast z naszej polityki. Dobry przykład dali miejscy strażnicy obezwładniając Solidarnych 2010 i kopiąc dziennikarza „GP”. Człowiek z przetrąconym kręgosłupem kwiatków kłaść nie będzie.

Ale czujności nigdy dosyć. Podejrzany jest każdy właściciel tulipana. Może niesie kwiaty dla swojej damy, może jednak planować przewrót. Wszystkie przypadki trzeba zbadać. Nie pozwólmy, by nielegalne okazywanie tulipanów osłabiało autorytet władzy.

Wyszukujmy ludzi z kwiatami na ulicach i zgłaszajmy potencjalne zagrożenie straży miejskiej i policji. Tysiąc donosów na tysiąc tulipanów.

Może jeszcze uda się ten kraj uratować.


Użytkownik osiris edytował ten post 02.05.2011 - 09:08


#188 Gość_osiris

Gość_osiris.
 • Tematów: 0

Napisano

Ciekawe że nikt nie napisał o katastrofie kolejowej ale może przeoczyłem ten temat na forum.
Piszę ten temat w kontekście manipulacji ponieważ mamy do czynienia z totalną.
Zaraz po katastrofie bez żadnego śledztwa i czegokolwiek poszło w eter że winny maszynista.
Czy czegoś Wam to nie przypomina?
Co ciekawe na forach kolejowych ponoć aż wrze na ten temat.
Nie ma tam (w miejscu katastrofy) żadnego stałego ograniczenia prędkości a jest to wyświetlane na tablicy świetlnej, ale sugeruje się w komunikatach że jest tam stałe ograniczenie prędkości zaś na forach kolejowych pisze się od lat o dyskotekach na semaforach i fatalnym stanie infrastruktury technicznej, ale przecież to trzeba przemilczeć bo nie rząd jest winien ale wyłącznie maszynista.
Wobec maszynisty ma się zastosować drakońskie środki zapobiegawcze w postaci 3 miesięcznego aresztu.
Jeżeli do tego dojdzie to może znów dojść do zagadkowego samobójstwa w celi i nie dowiemy się czy to tablica świetlna nawaliła i nie wyświetliła prawidłowej prędkości czy to rzeczywiści "pijany maszynista samobójca" chciał zrobić na złość Tuskowi.

Użytkownik osiris edytował ten post 15.08.2011 - 09:04


#189 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
 • Tematów: 0

Napisano

osiris - jest temat tutaj.

Odpowiem na Twoje wątpliwości. Sytuacja ruchowa była taka, że pociag jechał po torze niewłaściwym czyli lewym patrząc w kierunku jazdy. W Polsce na kolei mamy ruch prawostronny. Linia wiedeńska na której doszło do wypadku w tym miejscu przy jeździe na wprost ma dopuszczenie do 120 km/h. Maszynista prowadząc pociag po torze niewłaściwym na stacji, posterunku zapowiadawczym wjeżdzając na ten tor powinien był otrzymać rozkaz "N", gdzie powinna być podana informacja od jakiego kilometra lini do jakiego będzie po tym torze niewłaściwym jechał. Od tego jest odstępstwo w przypadku kiedy szlak kolejowy wyposażony jest w blokadę samoczyną dwukierukową. Czyli kazdy z torów ma po drodze w odstępach semafory sygnalizujące zajętośc odstępu na szlaku. Tak było w tym przypadku. Wtedy ostatni semafor blokady oznaczony spcjalnym wskaźnikiem pełni rolę tarczy ostrzegawczej semafora wjazdowego na posterunek zapowiadawczy (np.: stację). Z ułożenia torów (iglic rozjazdów) wynikało jak się potem okazało słusznie, że pociąg miał jechac na bok przez rozjazdy wjazdowe stacji. Wtedy jego prędkośc powinna być przez maszynistę zmniejszona do V=<40km/h. Taką prędkośc wjazdu powinien był sygnalizować semafor wjazdowy (dolne światło pomarańczowe stałe górne pomarańczowe gdyby semafor wyjazdowy miał być na czerwono - czyli stój, lub pomarańczowe migające - wyjazd ze zmniejszoną prędkością 40 lub 60 km/h, ewentualnie zielone gdyby jechał na wprost i mógł osiągnąć największą dopuszczalną prędkość dla tej linii). Zgodnie z przepisami, układem drogi przebiegu ostatni semafor na torze niewłaściwym blokady liniowej musiał pokazywać pomarańczowe światło migające a więc sygnalizować, że wjazd na stację odbędzie się ze zmniejszoną prędkością. Czemu tak się nie stało - nie wiem. To są już domysły i tezy. Natomiast to, że zaraz po katastrofie ludzie mówili o nagłym hamowaniu sugerowało od razu błąd maszynisty. Błędem było również w takiej sytuacji samo hamowanie, co usztywniło skład i spowodowało wzrost sił na rozjazdach ponad wytrzymałość torowiska - widać na zdjęciach przesunięcie całego torowiska i wyrwane z mocowań szyny zewnętrzne toru. Jedyna watpliwośc jaka mnie na razie gnębi to czy semafory wskazywały właściwe sygnały - o tym w mediach na razie jest cisza.

#190 Gość_osiris

Gość_osiris.
 • Tematów: 0

Napisano

Dla mnie jest niedoszczelniane aby mając jednak tyle znaków zapytania wysuwać gotową tezę obciążającą maszynistę i zakładająca wyłącznie jego błąd.
Nawet dzisiaj w Polsat news skwitowano krótko.
Miał jechać 40a pojechał 120 ale dlaczego tego już nikt nie analizuje bo i po co.

#191 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
 • Tematów: 0

Napisano

osiris - zgodze się z Tobą, że media mają tendencję do bardzo płytkiej, wręcz powierzchownej analizy sytuacji do tego czesto przy kreowaniu informacji i współudziale w tym "kabarecie" pseudoekspertów. Na tej bazie zanim jeszcze zapadną oficjalne prawomocne wyroki sądów już medialnie taki człowiek zostaje skazany. Zupełnie jakby nie było w Polsce domniemania niewinności. Jeszcze raz podkreślam, iz to są tylko tezy. Bezsprzeczne jest to, że maszynista jechał o 3 razy za szybko i to nie podlega wątpliwościa i dyskusji. Pytanie powinno brzemieć: DLACZEGO???

#192 Gość_osiris

Gość_osiris.
 • Tematów: 0

Napisano

Pytanie powinno brzemieć: DLACZEGO???

A to już mediów mainstreamowych nie interesuje.
Ważne aby news się dobrze sprzedał i reklamodawcy byli zadowolenia a prawda jest nie ważna tym bardziej że może uderzyć w rządzących to tym bardziej nie ma co dociekać i kopać za głęboko.

#193 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
 • Tematów: 0

Napisano

Pytanie powinno brzemieć: DLACZEGO???

A to już mediów mainstreamowych nie interesuje.
Ważne aby news się dobrze sprzedał i reklamodawcy byli zadowolenia a prawda jest nie ważna tym bardziej że może uderzyć w rządzących to tym bardziej nie ma co dociekać i kopać za głęboko.

Rozumiem, że Radio Maryja i TV Trwam są zainteresowani i właśnie prowadzą wespół w zespół z prokuraturą śledztwo?

Użytkownik Razor edytował ten post 15.08.2011 - 12:15


#194 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
 • Tematów: 0

Napisano

Zauważyliście, że jako jedyny TVN podjął temat ACTA, stając troszkę po stronie głównych zainteresowanych, czyli internautów?

#195

Yaw.
 • Postów: 774
 • Tematów: 61
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zauważyliście, że jako jedyny TVN

Nie zauważyłem. Na TVP też już o tym było, w tym tonie.
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u