Skocz do zawartości
Manipulacje naszych mediów...


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
204 odpowiedzi w tym temacie

#166 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
 • Tematów: 0

Napisano

A potem kazał Ryszardowi C. zabić kogoś innego i krzyczeć, że Kaczyński musi umrzeć? Coś tu się Niesiołowskiemu nie trzyma kupy.
Ale przecież nie takie sprzeczności godziło się już w swoich wypowiedziach, nie?
Rafał Madajczak
Lynk

Nonsensem byłoby zabijanie pana Kaczyńskiego. On sam siebie wyrzuca poza nawias, widać to po reakcji ludzi. Jego reakcje, słowa, komentarze wskazują na niezrównoważenie psychiczne, ale to jego prywatna sprawa. Jak dla mnie, sam sobie strzela do własnej bramki, w ogóle rozgrywa mecz sam ze sobą, wywala wszystkich trenerów, selekcjonerów, doradców.

Dopłacę sporo tylko po to, by nadal żył i wygadywał to, co wygaduje. Dajmy mu ochronę, czemu nie. Tak skutecznie, jak on sam, nikt nie zrobiłby mu nigdy żadnej kampanii negatywnej. Ludzie myślący to widzą - reszta może wykonywać gesty Rejtana, niczego to nie zmieni. Pan Kaczyński to już relikt, choć pozostanie pewnie obiektem kultu kogoś tam...

#167

Yaw.
 • Postów: 774
 • Tematów: 61
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Potwierdza się to, o czym Aton napisał :

Sensacyjne ustalenia: morderca z Łodzi nie był u Niesiołowskiego

Będzie prawdopodobnie wniosek o obserwację sądowo-psychiatryczną Ryszarda C., podejrzanego o zastrzelenie w łódzkiej siedzibie PiS Marka Rosiaka, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego, i ranienie drugiego mężczyzny. Dowody zebrane przez prokuraturę nie potwierdzają informacji, że Ryszard C. kilka godzin przed zabójstwem był w biurze poselskim wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego.


Jak powiedział rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania, tego dnia łódzka prokuratura otrzymała opinię biegłych psychiatrów i psychologa, którzy badali podejrzanego. Według rzecznika, biegli po przeprowadzonym badaniu nie byli w stanie ocenić poczytalności podejrzanego.

- Dlatego też najprawdopodobniej prokuratura skieruje do sądu wniosek o przeprowadzenie kolejnych badań. Konieczna będzie kilkutygodniowa obserwacja psychiatryczna - powiedział. Zaznaczył jednak, że taka decyzja może zapaść po dokładnym zapoznaniu się przez prowadzących śledztwo z opinią biegłych.


Jak dowiedziała się PAP w prokuraturze, dowody zebrane dotychczas przez łódzkich śledczych, nie potwierdzają informacji, że Ryszard C. kilka godzin przed zabójstwem był w budynku przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi, gdzie mieści się biuro poselskie wicemarszałka Sejmu, Stefana Niesiołowskiego (PO).

Informację o tym, że podejrzany miał być w dniu zabójstwa między godz. 8 a 9 rano w budynku, w którym mieści się biuro Niesiołowskiego przekazała tydzień po tragedii dyrektor jego biura Aleksandra Woron. Według niej mężczyzna miał pytać o wicemarszałka. - Po uzyskaniu informacji od osób znajdujących się w budynku, o tym, że go nie ma i biuro jest zamknięte, spytał o siedzibę biura PiS-u i odszedł - napisała wówczas w oświadczeniu przesłanym PAP Aleksandra Woron.

Prokuratura przesłuchała dyrektor biura, portiera budynku, a także inne osoby, które mogły mieć informacje w tej sprawie. Zabezpieczyła także nagrania z monitoringu budynku, ale okazało się, że nie ma już nagrania z dnia, w którym miał być widziany Ryszard C.

- Te informacje faktycznie wymagały sprawdzenia. Na końcowe wnioski należy jeszcze poczekać, ale te dowody, które do dzisiaj zostały przeprowadzone, nie potwierdzają, że to właśnie Ryszard C. był w tym budynku - powiedział PAP Kopania.

Według niego prokuratura wciąż bada m.in., co Ryszard C. robił pomiędzy połową lipca, gdy wymeldował się z Częstochowy, a przyjazdem do Łodzi, gdzie zameldował się w hotelu 13 października. Śledczy ustalają m.in., czy był w innych biurach poselskich; nie chcą na razie ujawniać informacji w tej sprawie.

Sprawdzają także, na czym polegały i jak przebiegały przygotowania sprawcy do popełnienia przestępstw i czy współpracował on z innymi osobami. Jak poinformował Kopania, prokuratura ma już wyniki oględziny i ekspertyzę telefonu komórkowego należącego do podejrzanego; nie chce ujawnić jej wyników. "Mamy także informacje co do zawartości laptopa znalezionego w aucie wynajmowanym przez Ryszarda C. Weryfikujemy je i wciąż czekamy na ekspertyzę. Ze względu na dobro postępowania także informacji o zawartości laptopa nie ujawniamy" - dodał.

62-letni Ryszard C. wtargnął do łódzkiej siedziby PiS 19 października. Zaatakował znajdujące się tam osoby. Zastrzelił Marka Rosiaka, męża b. wiceprezydent Łodzi, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego. Później - jak ustalili śledczy - strzelił do 39-letniego asystenta posła Jagiełły - Pawła Kowalskiego; gdy chybił, zaatakował go paralizatorem i ranił nożem. Świadkowie tragedii twierdzą, że krzyczał, iż chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego i "powystrzelać pisowców".

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa z użyciem broni palnej. Według śledczych w obu przypadkach motywem ataku była przynależność partyjna obu ofiar. W prokuraturze mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Łódzki sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.


EDIT @Osiris: Też prawda.#168 Gość_osiris

Gość_osiris.
 • Tematów: 0

Napisano

Potwierdza się to, o czym Aton napisał :

A każdy rozumny dawno powinien to wiedzieć.
Najśmieszniejszy jest tytuł tej notatki gdzie bije po oczach stwierdzenie: "Sensacyjne ustalenia"
Dla kogo sensacyjne.
Chyba dla idioty i niemoty.

#169 Gość_osiris

Gość_osiris.
 • Tematów: 0

Napisano

CENY ROPY NAFTOWEJ EKSPLODOWAŁY

Okazało że ten tytuł to kapiszon bo dalej pisze:

cena ropy crude z Morza Północnego osiągnęła poziom 103,22 dolarów. Jeszcze miesiąc temu za baryłkę płacono poniżej 90 dolarów.


Dla mnie eksplozja cen to podwyżka o 50-100% a nie tyle.

Użytkownik osiris edytował ten post 04.02.2011 - 07:47


#170

BrainCollector.
 • Postów: 1825
 • Tematów: 101
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Liczy się chwytliwy i wpadający w oko tytuł. To tak jakby napisać. Krwawa rzeźnia podczas wymiany ognia a okazalo się, że rowerzysta wpadł w dwóch panów gdzie jeden odpalał papierosa drugiemu i skończyło się na zadrapaniach. . .#171

D.B. Cooper.
 • Postów: 1179
 • Tematów: 108
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe rozmyślania p. Pawła z Facebooka:

...Trzeba zaznaczyć, że działalność red. Kamila Durczoka – szefa Faktów TVN oraz Adama Pieczyńskiego – odpowiedzialny za pion redakcyjny w Faktach TVN (szef TVN 24, członek zarządu TVN S.A.) w kierowaniu programów nie polega na posługiwaniu się kłamstwami, jak to często groteskowo próbują przedstawiać wyborcy PO, czyli zbanalizować temat. Kwestia owej stronniczości tyczy się kilku mało zauważalnych metod.

- Fotografowanie Kaczyńskiego (kiedyś Gosiewskiego) kładąc nacisk na jego wzrost. Tzw. Filmowanie od dolne. Czy w epoce prezydentury Kwaśniewskiego, który jest o 1 cm wyższy, ktoś nazywał go kurduplem ? Czy politycy niżsi od Kaczyńskiego, tacy jak Miedwiediew, Sarkozy, Berlusconi są w powszechnej opinii postrzegani jako „kurduple” ?

-Twarz Kaczyńskiego, próżno szukać jak się śmieje, z kimś wita, rozmawia. Dobitnym przykładem jest manipulacja wizerunkiem jego brata bliźniak- Ś.P. Lecha Kaczyńskiego, gdy zginął nagle znalazły się jego zdjęcia uśmiechniętego, pogodnego, dowcipnego, jak to powiedział jeden znany polski aktor „wreszcie zobaczyliśmy człowieka”.

-Metoda „długo o PiS, krócej na temat PO”. Zasadniczo polega ona na tym, że niektóre niekorzystne informację dotyczące partii rządzącej są, albo pomijane, albo przedstawiane w króciutkich newsach, rozmowach – redaktor prowadzący vs reporter, lub z samą narracją red. prowadzącego ( trwa to wszystko około 20-25 sekund) Natomiast wiadomości, które są niekorzystne z perspektywy wizerunku partii PiS, wałkowane są w długich materiałach, do których często się powraca w tygodniu. ( kilku minutowe)

-„Zamydlić i pomóc”- Jest to forma uspokajania widza. Po kompromitujących zdarzeniach związanych z rządem, kontrowersyjnych ustaw. Fakty puszczają w obieg materiał o rzekomych wykroczeniach PiS z przeszłości/ teraźniejszości lub pomocniczy niejako tłumaczący, zmuszający do aprobaty działań PO.

-Zapraszanie gości. Do czasu tragedii smoleńskiej gwiazdami mediów TVN była osoba, która dzisiaj skazana jest na katafalk polityczny. Mowa o Palikocie – wice szefie PO. Polityk, zaprogramowany na atakowanie Prezydenta. Swoisty najemnik, którego celem było tworzenie medialnych haseł, epitetów dotyczących braci Kaczyńskich. „Cham, homoseksualista, pijak, alkoholik, bracia to zagrożenie dla Polski”, etc. Nie ważne, że Palikot był niekiedy krytykowany za to co mówił i robił. Cel, czyli wprowadzenie do powszechnego przeświadczenia - był osiągnięty. To samo z Niesiołowskim- politykiem bezgranicznie pochłoniętym przez nienawiść do braci Kaczyńskich, w niektórych miesiącach pojawiał się w TVN 24 regularnie, kilka razy w tygodniu. TVN wypromowało Palikota, TVN dawało głos zezwierzęconemu Niesiołowskiemu. Tym samym, to co wydalali z mózgu ci panowie, Polacy chcąc, nie chcąc, przyjmowali do świadomości, w ten sposób budowali swoją opinię. Jeżeli ci politycy jak redaktorzy TVN twierdzili, mieli świadczyć o demokratyzacji i pluraliżmie, to dlaczego dzisiaj ich nie widać ? (tak było w czasie żałoby, dzisiaj powrócili do łask z jeszcze większym impetem niszczą język debaty publicznej)

-Podobna sytuacja ma się z socjologami i byłymi politykami. Zapraszają takich, którzy więcej poszczekają na PiS. TVN nie omieszka również aby zawitał do studnia i skomentował ważne wydarzenia, polityk, którego elektorat PiS wchłonął.

-„Spijanie z dzióbków”- forma dialogu redaktora „fakty po faktach”, gdzie praktycznie już nie ukrywa swoich poglądów. Przez połowę czasu pyta się polityka PO (najczęściej znanego klakiera tej partii, znakomicie przygotowanego do pijarowskiego teatru) co sądzi o Kaczyńskim i jego partii. Oczywiście podczas wymiany zdań, dokazuje, tudzież zgadza się.

Skupmy się na przykładach:

-Znamienny i najlepszy dam na początek. Pokazuje czym jest stacja TVN. Podczas konwencji PiS’u, w studio wypowiadali się znani socjologowie, wśród nich prof. Krzemieński z UW-przeciwnik partii Kaczyńskiego, otwarcie o tym mówiący. Jednak w tym programie pochwalił prezesa PiS. Za zmianę wizerunku. Co się stało potem? Zadzwonili do niego dziennikarze TVN z pretensjami, że tak dobrze mówił o Kaczyńskim.

-Inny czołowy przykład, sprawa Doktora G i kryzysu transplantologii. Powszechnie panuje opinia, że to konferencja Zbiory przyczyniła się do tego kryzysu. Fakty o tym bębniły przez dwa lata. A jaka jest prawda? Wstęp do biuletynu Poltransplantu z 2007 r. zaczyna się takimi alarmującymi słowami dyrektora tej instytucji, profesora Janusza Wałaszewskiego:
"Po raz pierwszy od dziesięciu lat liczba zidentyfikowanych w 2006 r. zmarłych dawców narządów w Polsce wykazała tendencję spadkową. W większości województw (…) liczba zgłoszonych dawców była niższa w porównaniu z 2005 r. Zmniejszenie liczby zmarłych dawców z 14,5 na 1 mln. mieszkańców w 2005 roku do 13,0 w roku ubiegłym (czyli 2006 r. – przyp. P. S.) spowodowało spadek liczby wykonanych przeszczepów o około 150. W roku 2005 przeszczep otrzymało 1400 biorców, a w 2006 r. – 1257".

Za Piotrem Skwiecińskim, byłym szefem PAP: „Rok 2007, w którym to roku reżim "strasznych facetów", by użyć modnego ostatnio sformułowania, miał rzekomo Polaków od przeszczepów odstraszyć, okazuje się być już drugim z kolei rokiem spadku transplantacji. Spadku już w 2006 roku na tyle poważnego, że dyrektor Poltransplantu uznał za stosowne bić na alarm. Zapaść transplantologii zaczęła się grubo przed sprawą dr. G. Ba! – jej pierwsze objawy można było dostrzec sporo przed objęciem władzy przez PiS. Nie ma więc mowy, by to Ziobro był winien tej zapaści.”

-Ostatni z czołówki moich ulubionych przykładów. To było dawno, rozmowa Palikota z Olejnik w Kropce nad i. Bodajże to było po aferze nepotyzmu PSL i rzekomych standardach, które miały obowiązywać w rządzie Tuska a okazały się typowym wyborczym hasełkiem. Pani redaktor słucha i słucha wynurzeń Palikota, by w końcu zwrócić się do polityka PO tonem pretensji i zdaje się powiedzieć „nie możemy was już chronić! Czy wszystko ma wam uchodzić płazem?”. Tamten wywiad ukazał lekkie oburzenie dziennikarki TVN, zapewne szefostwo zwróciło jej uwagę na to faux-pas, bo Olejnik już tak skandaliczne zachowanie nigdy się nie powtórzyło.

-W rocznice 6 miesięcy rządów PO. TVN w serwisach nieśmiało wspomina a zagłębia się natomiast w kadrę Benhakera i na pasku TVN 24 na czerwono wisi przez kilka godzin informacja-wyrok 3,5 lat dla zwyrodniałych rodziców !

-Sprawa zwrócenia medalu zasługi przez działacza Solidarności. Zbudowano wielką aferę, wizerunek Lecha Kaczyńskiego sprowadził się do osoby, od której ludzie nie chcą przyjmować medali. Okazuje się, że jest nim członek PO. TVN nic o tym nie wspomina.

-Sprawa głosowania na temat wolnego święto Trzech Króli, gdzie PO zawsze mówiło ze w sprawach moralnych nie będzie nakazu glosowania, a stało się odwrotnie, dostali dyrektywę aby głosować przeciw. Fakty o tym tylko wspominają, nie wgłębiając się w problem oczywistej obłudy rządzącej partii.

-Kolacja ministra Sikorskiego za 650 zł na koszt MSZ. TVN nic o tym nie wspomina. Co by się działo gdyby któryś z ministrów PiS tak się zabawił ?

-Problem prywatyzacji, afery z tym związane (prywatyzacja Enei ) Co robią Fakty ? Pokazują materiał wspomagający działanie rządu. Prywatyzacja przedstawiana jest jako jedyna słuszna droga ku lepszemu. Patrzcie jakie mamy ładne szpitale!

-Szybka jazda samochodem Komorowskiego i Kurskiego. O tym pierwszym Fakty tylko wspominają, natomiast o wybryku Kurskiego mówią dużo i często.

-Redaktor.naczelny Rzeczpospolitej zrobił prowokacje, która polegała na ironicznym, prześmiewczym tekście o tym jak „Kaczyński wydaje rozkazy jak zniszczyć posłankę PO-Sawicką”. Onet.pl, TVN 24 momentalnie dają news dnia. Ten przykład jest szalenie znamienny i warty odnotowania.

-19.I.2010, Fakty: news o zeznaniach Mariusza Kamińskiego, i komentarz w materiale wyłącznie Skuły z PO, że „kłamał”. Wrażenie widza: Kamiński ma coś za uszami, kombinuje, nie można mu ufać.
Kolejno, w faktach po faktach, jednym głosem Nałęcz i Giertych o „zbrodniach PiS’u”.

-Do tych samych zeznań, po południu w TVN 24, komentarz „obiektywnego” redaktora Wołka, który jest znany ze swojej bezkrytycznej postawy do PO i frontalnych ataków na PiS.

-20.I.2010,-Zeznanie w komisji ministra Cichockiego. Materiał w Faktach- 15 sekundowy. W faktach po Faktach na uspokojenie- rozmowa z Bogdanem Zdrojewskim

-Wiadomość o już oficjalnym kłamstwie Tuska dotyczącym inwestorów do Stoczni i dymisji ministra Grada, która miała nastąpić. W Faktach -15 sekundowy materiał Kolendy-Zalewskiej.

-Fakty, Po podaniu wiadomości o dymisji Drzewieckiego, długi materiał o CBA, rzekomych nadużyciach i męczennicy posłance PO-Sawickiej.

-W programie u Rymanowskiego, 24 godziny całą część poświecono rozmowie z Mariuszem Kamińskim. Co następnego dnia robią Fakty? Redaktor Sianecki w ostatnim materiale, w sposób groteskowy przedstawia tamtą rozmowę. Widz nie dowiaduje się wartościowych wiadomościach z punktu widzenia afery, natomiast Kamiński staje się dla widza, „kolejnym podejrzanym, kłótliwym politykiem PiS’u”.
Następnego dnia w Faktach – o podsłuchach sylwestra Latkowskiego- próżno szukać informacji.

-Program Teraz My, w całości poświęcony Weronice Pazurze jako ofierze zbrodniczej organizacji CBA. Wnioski końcowe z programu są oczywiste: Czy Pani zdaniem CBA powinno istnieć? Oczywyście Nie. Widz tak słucha i odbiera ten cyrk i dochodzi do refleksji, może rzeczywiście oni potrafią tylko zaszczuwać niewinnych ludzi?

-Fakty, informacja o nie odwoływaniu przez Tuska wice szefa ABW, który wykorzystywał do prywatnego procesu tajne podsłuchy dziennikarzy. Co robi Kolenda-Zalewska? Informują swoich widzów o tym zdarzeniu (bez zbędnej oczywiście analiz, bo i po co?) w 15 sekundowym materiale. Akurat tutaj była wersja redaktor prowadzący vs reporter.

-Fakty z 24.11.2009-informacja o ponownym wznowieniu procesu Doktora G, kilkusekundowe wspomnienie. Dlaczego nie rozwijają tego wątku ??

- Żałosne przesłuchanie posła PiS-Wassermanna, w którym totalnie kompromitują się służalczy poseł PO-Sekuła oraz poseł z tej samej partii-Urbaniak. Bezwartościowe i ukazujące próby blokowania komisji przez PO-Fakty informują jak? Oczywiście w króciutkim materiale.

-Spór o pieniądze na budowę budynku festiwalu Camerimage. Gdzie zarówno radni PO jak i SLD byli przeciwni tej inwestycji, natomiast PiS, środowiska artystyczne oraz szef festiwalu namawiali o pozwolenie na fundusze do tego ważnego przedsięwzięcia. W Faktach, Kolenda-Zalewska relacjonuje całość wydarzenie niejako trawestując „znowu się kłócą”. Ano kto ? pyta się widz i samemu sobie odpowiada. Oczywiście PiS.

-Fakty, spór o wykluczenie z komisji hazardowej posłów Kempy i Wassermanna. Relacja Faktów? Znowu posłowie PiS się kłócą, dlaczego tak walczą o te stołki ?

-Fakty z 25 kwietnia 2010. Jak Durczok kreuje obraz postaci Kaczyńskiego i jak Komorowskiego. Ten 1-wszy z wymachującymi rękoma a Komorowskim uśmiechnięty, przyjmujący gratulacje.

Fakty z 26 kwietnia 2010, 2 razy light motive, starsza, znerwicowana kobieta wykrzykująca "Zwyciężymy". A Kaczyński potraktowany jako demiurg odpowiedzialny za wszelkie zło w polityce. Kolenda zdaje się poważne pytać: "Czy znowu będzie się kłócił ?"

-Fakty po faktach z 4 maja 2010, rozmowa ze Sławomirem Nowakiem- najbardziej znanym lizusem i cynkiem ze wszystkich polityków PO. Gości jeden główny temat: Czy Jarosław Kaczyński się zmieni, Pochanke na to: może taka musi być polityka. Nowak zdaje się mówić: „wierze w to, że pis się zmieni, ale ostatnie sygnały karzą mi w to wątpić, ponieważ obóz IV RP daje o sobie znać”.

-Fakty po Faktach 3 maj 2010, Anita Werner w rozmowie z Komorowskim przez połowę dyskusji pyta się o Kaczyńskiego. Pytanie oczywiście w określonym stylu, o specyficznym nastawieniu, czyli „czy znowu Kaczyńskim będzie miał haki i będzie się kłócił”. I jeszcze jedno, w sprawie zaproszenia na pokład samolotu do Smoleńska. Werner jątrzy pytanie, znając oczywiście na nie odpowiedź (że prezydent zaprosił generałów, ale chce żeby miliony widzów o tym usłyszały a następnie przerobiły tę wiadomość w myśl „hmm czyli niejako Kaczyński przyczynił się do ich śmierci”) i pyta się Komorowskiego: A wedle Pana wiedzy to kto zaprosił?”.

-TVN tworzy ciągłą atmosferę demiurga Kaczyńskiego, widzów jego obraz zaczyna męczyć, TVN ciągle się pyta: co powie Kaczyński, co zrobi Kaczyński. Program Polska i Świat i tytuł "Czy IV RP powróci ?"... Pozostaje Polakom tylko nogi za pas i uciekać z kraju. Program Moniki Olejnik i na 1/4 ekranu żółty alarm : "SZEF PIS ROŚNIE W SIŁĘ"

-Program w TVN 24 „czas wyborów” – frontalne zdjęcie Kaczyńskiego, Komorowski, mimo, że przoduje w sondażach jest schowany. Wiadomym jest, że nawet nie trzeba darzyć kogoś sympatią lub antypatią aby ktoś zwyczajnie zaczął nas męczyć, "wychodzić bokiem". Zresztą tą metodą można zauważyć w Faktach o 19. Ciągłe bębnienie o Kaczyńskim, sprawia, że jego postać zaczyna widza męczyć.

-Promocja Komorowskiego na onet.pl, Zdjęcia z debaty na UW - na każdym uśmiechnięty Komorowski ( Dodatkowo jako jedyny bez marynarki )

-onet.pl z 2 lipca, Komorowski: "Kaczyński zawsze był źródłem konfliktu i niezgody"

-Po II debacie na onecie, 1-wsze zdjęcie Komorowskiego z rękoma do góry i zdanie „jestem zwycięzcą". (Debatę wygrał Kaczyński)

-Kamery TVN wyjątkowo psują się w momencie gdy mówi polityk z PiS. Po 1-wszej debacie, z punktu widzenia wizerunkowego szalenie ważne były opinie ludzi ze sztabu. Wypowiedź Poncyljusza - przerwana. II debata, kamera znowu się psuje, i nie widać tłumów młodzieżówki, entuzjazmu PiS, a opinia Kaczyńskiego puszczona z opóźnieniem, po wypowiedzi Komorowskiego.

-"Jak nie wyląduję(my), to mnie zabije(ją)" - podaje news TVN 24 dzień po kontrowersyjnej wypowiedzi posła PiS Joachima Brudzińskiego dot. skandalicznych okoliczności z 10 kwietnia, bardzo negatywnie rzutujących na PO.

-Kolejny oceniający, stronniczy materiał z programu "Polska i świat" ( 26 lipca) rodzin ofiar katastrofy i ich opinii odnośnie komisji sejmowej. Czas dla rodzin, które są nieprzychylne tej komisji - znacznie większy niż dla tych, którzy ją popierają. Końcówka materiału, wypowiedzi posła PO- Nowaka o cynicznym wykorzystywaniu tragedii przez PiS i zaraz po nim wypowiedź psychologa mniej więcej brzmiąca : "takie wykorzystywanie żle działa na psychikę tych osób". Drugi materiał w tym samym programie dot. zeznań Kaczyńskiego w prokuraturze, i obraz jak rozmawia z Macierewiczem, który jak wiemy w mediach ma opinię szatana politycznego. Cel ? Przedstawić obraz Kaczyńskiego - knującego lisa, zamieszanego w jakieś układy z szatanem Macierewiczem, człowieka nie godnego zaufania.

- TVN 24 - wywiad z ich pupilem - Palikotem, gdzie będzie odpoczywał i czy czuje się zmęczony ? Polityk, który zbezcześcił tragedię smoleńską, opluł rodzinę Kaczyńskich, wydrwił ś.p. posła Gosiewskiego, teraz w formie luźnego wywiadu mówi, "że się już zmęczył.

-Jeszcze na deser obiektywni ze studia TVN 24:
-Politolog Kostrzewa Zorbas – radny PO.
-Kolarska Bobińska z PO– znany prof. Socjolog, robiła badania dotyczące najlepszych posłów w PE.
-Prof. Kik- były kandydat z ramienia SLD do ław poselskich. O tak, czasem się pojawi.

Szkło Kontaktowe-istna tuba anty pisowska. (zapraszam na grupę na FB)


źródło#172

Kajman.
 • Postów: 694
 • Tematów: 60
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo dobry tekst. Facet, który go pisał, ma sporo racji, choć Ameryki nie odkrył - nie od dziś wiadomo, że TVN jest anty-PiSowski i sprzyjający PO. Jednak nie zmienia to faktu, że nie mam zamiaru głosować na PiS (ani tym bardziej na PO). Choć wiem, że to prawie nierealne, to mam nadzieję, że w nadchodzących wyborach nie wygra żadna z tych partii...#173 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
 • Tematów: 0

Napisano

Gdyby był antypisowski (w "czystym" tego znaczeniu) to nie zapraszano by gości z PiS (tak jak ma to miejsce w przypadku PO w Gazecie Polskiej czy TV Trwam)...

#174 Gość_osiris

Gość_osiris.
 • Tematów: 0

Napisano

Ciekawe rozmyślania p. Pawła z Facebooka:

Odkrywcze to to nie jest ale akurat na tym forum może niektórym da do myślenia jeśli w ogóle lemingi myślą. ;)
Prawda jest taka że mamy zabetonowane dwa przeciwstawne sobie obozy polityczne i ani Radio Maryja ani TVN niż już tutaj nie zmieni, więc manipulować to oni sobie mogą.
A to że teraz mamy tsunami podwyżek to wina cyklistów, żydo-komuny, Kaczyńskich oraz plam na słońcu ale na pewno nie PO. ;)

Użytkownik osiris edytował ten post 30.04.2011 - 15:08


#175 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
 • Tematów: 0

Napisano

Podwyżki w znaczniej części to faktycznie wina zdarzeń niezależnych od nas - mowa o wojnie domowej w Libii czy suszach i powodziach (w którymś z poprzednich wydań Polityki był artykuł o problemach z żywnością). Z tego co czytałem w różnych miejscach, ekonomiści (nie mający koneksji politycznych) również są tego zdania, że ceny się podnoszą dość niezależnie od działa polskiego rządu...

Ale wiem, że wielu taka "prawda" nie pasuje, bo mają swoją "prawdę"...

http://www.polityka....zie-drozec.read

Użytkownik Razor edytował ten post 30.04.2011 - 15:21


#176

D.B. Cooper.
 • Postów: 1179
 • Tematów: 108
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo dobry tekst. Facet, który go pisał, ma sporo racji, choć Ameryki nie odkrył.

Ty wiesz, że nie odkrył, a większość społeczeństwa łyka wszystko serwowane przez media jak ciepły budyń (konsystencja podobna).

Choć wiem, że to prawie nierealne, to mam nadzieję, że w nadchodzących wyborach nie wygra żadna z tych partii...

To jest bardziej realne niż Ci się wydaje. Nie zauważyłeś jak pompują teraz SLD? Scenariusz krótki i prosty jak budowa cepa. Koalicja PO-SLD. PiS opozycja, PSL (już nie potrzebny Platformie), może zawiąże koalicję z PiS. PJNy i inne twory nie wchodzą i wracają do poprzednich partii. UPR największe poparcie od czasu pobytu w Sejmie.

Ciekawe tylko co zrobią z panem Niesiołowskim, który tak pochlebnie wypowiada się o panu Napieralskim.

http://www.youtube.com/watch?v=_bPkvCtior4

edit:

A to że teraz mamy tsunami podwyżek to wina cyklistów, żydo-komuny, Kaczyńskich oraz plam na słońcu ale na pewno nie PO. ;)


Heh moim zdaniem wszystkiemu winne Chiny, klęski żywiołowe i machlojki na ropie ;)

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 30.04.2011 - 15:27
#177

Mr. Mojo Risin'.
 • Postów: 988
 • Tematów: 23
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok, tylko, że TVN to medialne ramie PO, które wspiera widząc w tym korzyści i zapewne "mądrości etapu", które im tak poleciły, lub wyszły z samego środowiska tvn, to jedynie objawy
walki o władzę, w rozumieniu, że o koryto dla tych tysięcy szeregowych partyjniaków
nie zaś o władzę, w sensie rzeczywistych rządów i prowadzenia poważnej polityki czy też o ideologie.

Gdy dochodzi co do czego, wszyscy z czterech głównych partii głosują w poważnych sprawach za pan brat, i w komisjach sejmowych są kumplami od kieliszka - nic dziwnego, patrząc na swobodne rotacje personalne pomiędzy tymi ugrupowaniami.

Jaka jest różnica między Sikorskim w PiS, a Sikorskim w PO?
No właśnie.#178 Gość_Aton

Gość_Aton.
 • Tematów: 0

Napisano

Podwyżki w znaczniej części to faktycznie wina zdarzeń niezależnych od nas - mowa o wojnie domowej w Libii czy suszach i powodziach (w którymś z poprzednich wydań Polityki był artykuł o problemach z żywnością). Z tego co czytałem w różnych miejscach, ekonomiści (nie mający koneksji politycznych) również są tego zdania, że ceny się podnoszą dość niezależnie od działa polskiego rządu...

Ale wiem, że wielu taka "prawda" nie pasuje, bo mają swoją "prawdę"...


Może to dla Ciebie prawda bo nawet nie chciało Ci się przeczytać jakiegokolwiek opracowania o zasadach działania gospodarki. W takiej sytuacji wystarczyło zrobić mały wymyk. Zdjąć podatki na na paliwa i ich cena momentalnie spada do 2,5. Cena paliw spada o połowę to i produkcja i sam transport tanieje. Do tego dochodzi wielka fala nabywców z zagranicy, którzy mają równie drogie paliwa więc chwilowy ubytek z kasy zostałby zniwelowany już nie z naszych kieszeni ale z kieszeni Niemców czy innych sąsiadów Polski. Po tak tanią benzynę opłacałoby się nawet przyjechać cysterną z Francji żeby jakaś prywatna firma miała niższe koszta. PROSTE I GENIALNE. Ale oczywiście łatwiej się powołać na "ekspertów" i wyłączyć myślenie.

#179 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
 • Tematów: 0

Napisano

Tyle, że zdjęcie podatków z paliwa utnie wpływy do budżetu nawet o 50 MILIARDÓW (!!) złotych... Czy w dobie kryzysu światowego stać państwo Polskie na taką zabawę? Co z oskarżeniami o zadłużanie państwa, skoro nagle brakłoby nam 1/8 CAŁEGO PKB Polski?

Twoje zabawy to fajne political-fiction, absolutnie do zrealizowania, ale pod warunkiem zajebistej kondycji gospodarki kraju...

Użytkownik Razor edytował ten post 30.04.2011 - 16:30


#180

Aquila.

  LEGATVS PROPRAETOR

 • Postów: 3221
 • Tematów: 33
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Razor - proszę powstrzymywać się przed używaniem wulgaryzmów. Wykropkowany lub ucięty wulgaryzm wciąż nim jest i wszyscy o tym wiemy. Następnym razem proszę - zatrzymaj się i przemyśl, czy naprawdę ich użycie jest warte ostrzeżenia albo, w przypadku recydywy, blokady pisania na jakiś czas.

Regulamin:

4.16 Nie używaj wulgarnego słownictwa.
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u