Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne i tajemnicze zjawisko nad Norwegią


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#16

Hajime.
  • Postów: 81
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przeczytałem notkę ze strony RMF, a później podążyłem do artykułu do którego zaprowadził mnie odnośnik zamieszony przez użytkownika _Silent_ i mimo tego że liczyłem, iż będzie to jakieś nowe interesujące zjawisko. Przeczytanie tego testu w kontekście rosyjskiego pocisku balistycznego, napełniło mnie pozytywną energią na resztę dnia...

Użytkownik Niall edytował ten post 10.12.2009 - 11:44

  • 0

#17

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Test nowej broni wywołał "gorączkę UFO"

Dziwny wir niebieskiego światła, widziany wczoraj na porannym niebie w Norwegii, jest przypisywany nieudanemu testowi rosyjskiej rakiety.


Więcej do poczytania TUTAJ.
  • 0

#18

Maro.
  • Postów: 210
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

eh, jestem sceptykiem,
"dopóty nie zobacze, nie uwierze"

ale to cos jest nieprawdopodobne, a wersja z rakieta jest jak dla mnie nie do przyjecia :)
jestem na 99,9% przekonany, ze rakieta ktora ma awarie nie tworzy takiej spirali, a raczej tor lotu jest losowy.

moje odczucia to alfa i omega, nieskonczonosc czy cos takiego.. :)
  • 0

#19

pawlitto.
  • Postów: 181
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Test nowej broni wywołał "gorączkę UFO"



Dziwny wir niebieskiego światła, widziany wczoraj na porannym niebie w Norwegii, jest przypisywany nieudanemu testowi rosyjskiej rakiety.
Zjawisko to można było obserwować w całej Norwegii, a świadkowie opisywali je jako wir światła, który około godziny 8.00 rano czasu lokalnego pojawił się na niebie, a potem eksplodował.

Rosyjskie ministerstwo obrony potwierdziło, że flota wystrzeliła tego dnia pocisk balistyczny typu Buława, ale zaprzeczyło jakoby test miał związek ze światłami widzianymi nad Norwegią.

Ministerstwo potwierdziło też, że pocisk został wystrzelony z atomowego okrętu podwodnego "Dymitr Doński", ale nie podało danych na temat położenia okrętu w momencie, kiedy doszło do wystrzelenia.

Truls Lynne Hansen, szef obserwatorium geofizycznego w Troms w północnej Norwegii, powiedział CNN, że starty rakiet to powszechny widok w tym rejonie.

- Widzieliśmy rakiety wystrzeliwane z północno-zachodniej Rosji i poligonu rakietowego w Kiruna w północnej Szwecji oraz z pobliskiego Andenes na północy Norwegii, ale czegoś takiego nie widzieliśmy – powiedział jednak Hansen.

- Zazwyczaj widzimy, jak drugi człon rakiety spala się, a potem znika. To było coś niespotykanego - mówi.

W pisemnym oświadczeniu rosyjskie ministerstwo obrony stwierdziło, że test rakiety nie powiódł się na trzecim etapie lotu.

- Niestabilna praca silników w trzecim członie (rakiety) została wykryta przez systemy monitorujące - stwierdzono w oświadczeniu. - Przyczyny tego technicznego problemu są ustalane przez państwową komisję.

Erik Tandberg, konsultant w państwowej agencji Norweskiego Centrum Kosmicznego (Norwegian Space Center), powiedział, że centrum zostało zasypane pytaniami o pochodzenie wirującego światła.

W ciągu kilku godzin agencja stwierdziła, że zjawisko to nieudany test rosyjskiej rakiety.

- Było niemal pewne, że problem spowodowała rosyjska rakieta - powiedział CNN Tandberg. - Od pierwszego telefonu wczoraj rano upłynęły dwie, może trzy godziny, zanim dla większości ludzi stało się jasne z czym mamy do czynienia.

Pierwsze teorie, które pojawiły się w Internecie wiązały to zjawisko z przylotem kosmitów, a nawet wizytą prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy w Oslo i związanym z tym odbiorem przez niego Pokojowej Nagrody Nobla.

- Myślę, że dla większości ludzi jasne było, że to nie UFO, w takim sensie jak większość z nas je rozumie. Oczywiście wszystko stanowi UFO do czasu, aż zostanie ustalone, co to jest. Jednak większość ludzi łączy pojawienie się UFO z kosmitami, a takie pomysły pojawiły się tylko na początku, potem już nie - powiedział Tandberg.

W obserwatorium geofizycznym w Troms naukowcy badają pole magnetyczne Ziemi, w tym między innymi zorzę polarną, obserwowaną w pobliżu północnego pola magnetycznego.

Tandberg stwierdził, że połączenie kilku czynników spowodowało, że światło było tak wyraźnie widoczne. Błękit obłoku przypisuje on podświetleniu gazów wydobywających się z rakiety od spodu przez słońce.

- Obecnie nie widać u nas słońca. Nie wschodzi ono i jest tuż za horyzontem na wschodzie. Niebo było bardzo, bardzo czyste. Zimne i czyste powietrze pozwoliło na to, że gazy z rakiety zostały podświetlone od dołu przez słońce. To jeden z powodów, dla których były one tak wyraźnie widoczne - wyjaśniał Tandberg.

Źródło: Onet.pl

Wychodzi na to , że się wyjaśniło.
  • 0

#20

Luke Skywalker.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wychodzi na to , że się wyjaśniło.



Musieli coś napisać bo jak by napisali, że to ufo, to ludzie by zawału podostawali.
A wiadomo, że to nie jakaś nowa broń.
  • 1

#21

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

I jeszcze taka mała ciekawostka.Kiedy Norwegowie ekscytowali się widokiem niezwykłego fenomenu na niebie,niemalże w tym samym czasie mieszkańcy Moskwy mogli dostrzec "piramidę" unoszącą się nad Placem Czerwonym.Czy te dwa wydarzenia mają wspólny mianownik,tego nie wiem ale może ma to coś wspólnego z Projektem BLUE BEAM.
A może za tym wszystkim stoi Large Hadron Collider (LHC).
Sam dyrektor ds. badań i obliczeń naukowych CERN Sergio Bertolucci twierdzi,iż LHC jest w stanie tworzyć i generować niewyobrażalne do tej pory zjawiska typu "Tunele czasoprzestrzenne"(Wormhole) czy też "dodatkowe wymiary".

A top boffin at the Large Hadron Collider (LHC) says that the titanic machine may possibly create or discover previously unimagined scientific phenomena, or "unknown unknowns" - for instance "an extra dimension".

"Out of this door might come something, or we might send something through it," said Sergio Bertolucci, who is Director for Research and Scientific Computing at CERN, briefing reporters including the Reg at CERN HQ earlier this week.

http://www.youtube.com/watch?v=xuanP2P41_I


  • 7



#22

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Piąteczka za to nagranie,Jarecki :)

A parę godzin wczesniaj nagrano to dziwo w świetle dnia...


  • 2

#23

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ta piramida to może po prostu zwykły balon? Nie wygląda żeby to wisiało jakoś specjalnie wysoko nad ziemią, a nie sądzę żeby władze Moskwy pozwoliły latać jakiemuś NOLowi pół dnia nad miastem ^^

Użytkownik Bloodsucker69 edytował ten post 11.12.2009 - 10:28

  • 3



#24

spatium.
  • Postów: 97
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No, coraz ciekawiej się dzieje w Moskwie. W październiku jakieś dziwne formacje z chmur. Teraz ta piramida :) Połaziłem trochę po rosyjskich forach i większość tamtejszych internautów nie ma pojęcia co to było. Oczywiście są i tacy którzy doszukiwali się oszustwa, a nawet reklamy herbaty Lipton.
Bardzo rozśmieszył mnie post jakiegoś usera który napisał: "To mumia Tutanchamona przyleciała w odwiedziny to mumii Lenina" :mrgreen:

A i jeszcze co do tego filmu z Norwegii. Tamci też mają wątpliwości, że ma to związek z ich rakietami.
  • 2

#25

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

co do pozawalania przez władze Rosji latania jakiemuś NOLowi nad ich niebem. No Panowie...chwila pomyślunku. HIPOTETYCZNIE zakładając że coś przyleciało nawet z najbliższej nam gwiazdy (nie uwzględniając Słońca) dysponuje taką technologią że wszystki F117 i Migi świata mogą tej technologii, za przeproszeniem "skoczyć". Ja rozumiem że ludzie jako rasa to megalomania w czystej formie i egocentryzm do potęgi ale troszkę pokory by się przydało. Nie jesteśmy pempkiem wszechświata a nasza cywilizacja oparta o ropę naftową i inne nieodnawialne surowce jest w gruncie rzeczy cholernie prytmitywna. Z trudem dolatujemy do granic własnego układu, z dużym wysiłkiem przychodzi nam pokonać te 300 z kawałakiem tysięcy na księżyc a chcemy mieć coś do pozwalania i zabraniania latać obiektom które przebyły lata świetlne? No błagam. Ciekawe czy u Was w domach karaluchy mogą zabronić Wam chodzić po kuchni ;)
  • 1

#26

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moim skromnym zdaniem jesteśmy na coś przygotowywani. Może chcą nas przyzwyczaić, powoli, powolutku i po kroku. Ludzie co strachliwa rasa, a najbardziej się boimy tego co nie znane. Pierwsze skojarzenie jakie miałem z tymi zjawiskami to właśnie Projekt Blue Beam i może wkońcu zaczynają to robić?
  • 0

#27

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

naprawdę sceptycznie podchodze to tego typu spraw.. nawet mi się wydają śmieszne te trójkąty.. ale mamy kolejne doniesienie z Portsmouth :P

Dołączona grafika


przy okazji widać też 'to' na tym filmiku..

http://www.youtube.com/watch?v=o5h2QQkzQ3w


  • 0



#28

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli serial Stargate to nie fikcja i Goauldzi będą nas atakować ;p. Jeżeli władze rosyjskie nie zainteresowały się tym zjawiskiem, to pewnie ich sprawka, no bo nawet powinni wysłać samolot zwiadowczy i to przebadać. Jeszcze tylko czekać aż wielki spodek będzie wisiał nad Waszyngtonem...

Użytkownik Hippo edytował ten post 12.12.2009 - 12:44

  • 2

#29

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hmm, cos jest nie tak z ostatnim filmikiem. Tyle ludzi i zaden nie dostrzegl tej piramidy, wciaz gadanie o wypadku, paliwie itd., a o tajemniczym obiekcie ani slowa...

Na razie to wszystko wydaje sie zbyt realne, aby bylo prawdziwe.
Poczekam na nastepne doniesienia.

Użytkownik 22z edytował ten post 12.12.2009 - 13:45

  • 0

#30

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przecież to na filmiku to najzwyklejszy dach na budynku o jasnych ścianach zlewających się z tłem...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych