Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bułgarzy nawiazali kontakt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Swoją drogą, co do komunikacji. Skoro chcą się z nami skomunikować, to czemu nie użyli naszych technologii?


Zadałem właśnie takie pytanie, ale za pomocą przykładów.

Byłoby prościej, pomijając wszelkie konsekwencje takiego kontaktu.


Bingo. A co do konsekwencji, to być może zaliczam się do tego znikomego procentu ludzkiej społeczności ( mam nadzieję, że nie jestem odosobniony ) po którym to spływa, jak wizyta obcokrajowca.
Mam własne ukierunkowania i świadomość bycia w danym miejscu. W danej chwili. Nie postrzegam otoczenia z perspektywy własnej wyjątkowości. Moja wyjątkowość to sam fakt bycia człowiekiem ( dalej tego nie będę tutaj rozwijał ). To zaś upoważnia mnie do akceptacji otoczenia takim jakie jest. Jakie by nie było. Są najprościej mówiąc wyższe wartości i cele.

Możliwe, że nie mogą jej użyć albo oczekują, że to my znajdziemy sposób (bardziej sensowny).


Czyli na przykład taki jak wygniatanie zboża?
Jeśli tak, to odłóżmy na najwyższą półkę w najwyższym z możliwych miejsc pomysły na kontakty ze wszystkim co kryje się pod pojęciem „kontaktu” stricte.

Poczekam spokojnie na rozwój sytuacji i przyznam szczerze, że w takich momentach jak ten, życzyłbym sobie i innym by to się jednak wydarzyło. W bajecznym stylu. Bo lądowania na trawniku, przed białym, czy jakimkolwiek innym domu, najnormalniej w świecie sobie nie wyobrażam.

Powrócę jeszcze do jednego wątku w temacie głównym. Chodzi mianowicie o chęć pomocy. Podobno ludzkość nie jest gotowa o nią poprosić, bo najnormalniej w świecie nie wie jakiej pomocy potrzebuje. W mojej ocenie obserwacja obcych jest gapieniem się w wyłączony telewizor albo, co jest bardziej prawdopodobne, ta obserwacja to wkręt. Nie ma chyba człowieka, który by czegoś nie chciał. A o co może prosić cała ludzkość? Wychodzi na to, że w ocenie obcych jesteśmy doskonali na miarę naszego rozwoju intelektualnego. Doskonale sobie radzimy w każdej dziedzinie, wycinając się nawzajem w wojnach jednocześnie rozmnażając się na potęgę. Wspaniale idzie nam budowa „muru” pomiędzy społecznością konsumpcyjną i głodującym III światem. Jesteśmy kompatybilni w 100% z naturą. Spektakularnie współtworzymy genialne projekty służące poprawie bytu całego rodzaju ludzkiego, całej faunie i florze. Jednym głosem i wspólnymi siłami przygotowujemy się do tworzenia nowego gatunku ludzkiego. Niezniszczalnego, nieśmiertelnego, gotowego na podbój kosmosu.
Kiedy więc dorośniemy/dojrzejemy do proszenia o pomoc? Brzmi to niewiarygodnie. Zresztą jak cała reszta. Według mnie już samo odczytywanie odpowiedzi na pytania z kręgów jest wielce improwizowane. Może jest tak, że czegoś nie zrozumiałem. A może jest tak, że właśnie zrozumiałem wszystko.
Nie chcę odbierać nikomu nadziei i wiary, bo sam je cenię, lecz w świetle znanych mi faktów wątpię w to wszystko. A autorytet Filipova nie jest żadnym gwarantem. Nie takich wielkich mieliśmy. Nie takich.

Jak pisałem wyżej. Poczekam. A co mi tam. Życie to ciągłe czekanie...dla jednych na śmierć, dla innych na... życie.
  • 0

#32

GAL.
  • Postów: 29
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na stronie instytutu słowem nie jest to wspomniane. Ale! Przecież napisał o tym jakiś brukowiec. To musi być prawda!!
  • 1

#33

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na stronie instytutu słowem nie jest to wspomniane. Ale! Przecież napisał o tym jakiś brukowiec. To musi być prawda!!


No to napisał o tym następny "brukowiec"...

http://sofiaecho.com...ns-are-among-us

BAS official: Aliens are among us
Mon, Nov 23 2009 14:20 CET byNick Iliev

Aliens live on Earth and are in constant communication and interaction with us, Bulgarian scientists told Novinar, quoted by Dnes on November 23 2009.

It was even claimed that some alien species were present during a media statement in which they had answered more than 30 questions put forward by Bulgarian Academy of Science (BAS) personnel.

Luchezar Filipov, deputy head of the Space Exploration department within the BAS, told reporters that "they (the aliens) are here right now, among us". He said that, although there is little awareness of their presence, they are conducting surveillance and research on Earth.

The scientist said that they are not hostile in any way; on the contrary, they are friendly and willing to help us. Unfortunately, due to our lack of evolution and development, we are unable to conduct any coherent form of conversation with this superior life form. "They want to help us, but the problem is that we don't know what to ask of them once a contact is established," Filipov told Dnes daily.

Filipov reckons that it will be impossible to try and track extraterrestrial life with our current radar equipment, or through the usage of radio telescopes. Apparently, the aliens were "categorical" that any future means of contact between us and them would be conducted through mental power and telepathy.

"The aliens are very critical of our immoral behaviour and our destruction of the environment. They say that global warming is attributed mainly to infrastructural engineering. Additionally, they are very skeptical of our use of cosmetics, and artificial insemination because this is 'unnatural,'" Filipov said.

According to Filipov, his team of scientists are currently analysing the answers to their questions from the interactions with the visitors. The scientists aim to have a coherent "strategic plan" pertaining to questions which they will put forward to the extraterrestrials in their next meeting, which is said to be in the spring of 2010, Dnes reported.




Tyle tylko że wystarczy poszperać na temat The Sofia Echo żeby zobaczyć że to bynajmniej nie jest gazeta brukowa:

http://en.wikipedia..../The_Sofia_Echo

The Sofia Echo is Bulgaria's national English-language newspaper published out of Sofia, the capital of Bulgaria.

The newspaper is published by Sofia Echo Media Ltd. A majority stake in the company was bought in 2007 by Bulgarian publisher Economedia.

The Sofia Echo is the leading English-language newspaper in Bulgaria and has been published since April 1997, generally targeted at the Bulgarian expatriate community. The newspaper is distributed in major Sofia hotels, in outlets throughout the country, as well as in the OMV, Lukoil and Shell petrol stations and the Billa hypermarkets.

From 2005 on, articles from the weekly newspaper have been published online with daily news at sofiaecho.com

Other websites owned by Sofia Echo Media include expatinbulgaria.com and propertywisebulgaria.com.


Ale-dla sceptyka wszystko co publikuje tezy niezgodne z jego przerosnietym ego to brukowiec,no nie?
  • 1

#34

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co ta informacja nam wlasciwie mowi?

"Bułgarscy Naukowcy Akademii zgłosili kontakt z cudzoziemcami (obcy)"

- kontak czyli nawiazali komunikacje? Czyli wyslali informacje i odebrali informacje zwrotna? Przeciez ten news (jezeli to prawda) moze zapoczatkowac nowa ere. Skoro to oficjalna informacja, podpisal sie pod nia ktos z duzym dorobkiem naukowym, doswiadczeniem, opublikowana przez ich panstowowa akademie nauk a ludzie caly czas sa sceptyczni (jezeli ten news jest prawda) to kto by musial oglosic kontak z obcymi zeby ludzie uwierzyli?

"

Bułgarski Novinar Daily poinformował, że bułgarski naukowcy pracują obecnie nad rozszyfrowaniem piktogramów, które podobno są w formie tak zwanych "kręgów zbożowych", za pomocą których cudzoziemcy odpowiedzieli na 30 pytań zadanych przez naukowców BAS."

Z tego tlumaczenia wynika ze ze obcy odpowiadaja im na pytania a teraz trwa analiza odpowiedzi, tak?

Zastanawianie sie nad tym dlaczego obcy kontaktuja sie w taki a nie inny sposob jest nie na miejscu, niby dlaczego zakladamy ze oni kieruja sie np logika? przeciez ich postrzeganie swiata jest z pewnie clkowicie oddmiene od naszego. Nie powinnismy stawiac narazie pytan typu dlaczego, po co.
Czytal ktos moze o sposobie rozumowania ludzi dzikich? My eropeczycy nie jestesmy w stanie zrozumiec ich niektorych zachowan, sposobu bycia i ich myslenia, Cejrowski np mowi o nich ze "kowadel sie nie zglebia". Czyli nie jestesmy w stanie zrozumiec naszych braci a co dopiero mowic o obcych.
  • 1

#35

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

sharpMarv, ja studiuję etnologię, więc niejako sposób myślenia "dzikich" jest moim chlebem powszednim. Na grób ojca i życie matki klne się teraz, że ich postępowanie jest oparte na twardej logice. Mówię śmiertelnie poważnie, ich sposób myślenia jest (był) niemal identyczny jak nasz, tylko system wartości i wiedzę mieliśmy różne.
  • 0

#36

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zapewne masz racje, dla nich to wszystko co robia zapewne jest logiczne, chodzilo mi tu bardziej o ukazanie tego niezrozumienia z naszej strony. Z jakiejs ksiazki pamietam przyklad logicznego myslenia dzikich

- Dlaczego obchodzicie to swieto
- Bo tak powiedzieli starsi
- No tak ale z jakiego powodu obchodzicie to swieto
- Bo tak powiedzieli starsi
- Ale dlaczego odrpawiacie ta ceremonie?
- Bo tak powiedzieli starsi itp

Starsi pewnie tez nie pamietali juz dlaczego obchodza to swieto ale obchodza i to jest dla nich logiczne , dla nas nie. My zawsze dazymy do odnalezienia powodow danej rzeczy.

Blad w mysleniu polega na tym ze wszystko odnosimy do siebie. Wiadomo ze metody badawcze staraja sie ten subiektywizm wyeliminowac ale jak zaznaczyles wychowalismy sie w cywilizacji o takich a nie innych wartosciach. Wezmy na ten przyklad nas europejczykow podbijajacych afryke. Pierwsze pytanie jakie sie nasunelo odkrywca - dlaczego ludzie (ich cywyilizacja) w afryce sa tak malo rozwinieci? W europie zawsze byl ceniony rozwoj, technika itp u nas to bardzo istotna wartosc. Ale dla afrykanczykow bylo wazne co innego, dla nich rozwoj nie byl priorytetem, ale tylko dlatego ze ceniono tam inne wartosci nie powinnismy mowic ze ich cywilizacja jest gorsza.

I szczerze Wam powiem ze jesli chodzi o dobrobyt i pokoj na swiecie to jestem pewien, ze nic z tego nie wyjdzie, nawet jak bysmy mieli technologie umozliwiajaca pokonanie glodu na swiecie i dostarczenie wszystkiego wszystkim. A powodem jest wlasnie to ze ludzie sa tak kulturowo rozni co powoduje ze te same rzeczy widzimy calkowicie innaczej.

Użytkownik sharpMarv edytował ten post 25.11.2009 - 21:26

  • 1

#37

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak mi się przypomniało, że co niektórzy przewidywali zamieszki i wielki krach jak tylko dojdzie to kontaktu z NIMI (jakiegokolwiek). A tu niespodzianka. Ani zamieszek, ani wielkiego przewrotu. Żeby chociaż coś... a tymczasem nawet media to olały.
  • 0



#38

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zapewne masz racje, dla nich to wszystko co robia zapewne jest logiczne, chodzilo mi tu bardziej o ukazanie tego niezrozumienia z naszej strony. Z jakiejs ksiazki pamietam przyklad logicznego myslenia dzikich

- Dlaczego obchodzicie to swieto
- Bo tak powiedzieli starsi
- No tak ale z jakiego powodu obchodzicie to swieto
- Bo tak powiedzieli starsi
- Ale dlaczego odrpawiacie ta ceremonie?
- Bo tak powiedzieli starsi itp

Strzelam w ciemno, "Argonauci" B. Malinowskiego?

Tak mi się przypomniało, że co niektórzy przewidywali zamieszki i wielki krach jak tylko dojdzie to kontaktu z NIMI (jakiegokolwiek). A tu niespodzianka. Ani zamieszek, ani wielkiego przewrotu. Żeby chociaż coś... a tymczasem nawet media to olały.

Więc teorie o kłamstwie już odrzuciliśmy?
  • 0

#39

GAL.
  • Postów: 29
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Na stronie instytutu słowem nie jest to wspomniane. Ale! Przecież napisał o tym jakiś brukowiec. To musi być prawda!!


No to napisał o tym następny "brukowiec"...

http://sofiaecho.com...ns-are-among-us




Tyle tylko że wystarczy poszperać na temat The Sofia Echo żeby zobaczyć że to bynajmniej nie jest gazeta brukowa:

http://en.wikipedia..../The_Sofia_Echo


Co nie znaczy, że to co piszą jest prawdą

Ale-dla sceptyka wszystko co publikuje tezy niezgodne z jego przerosnietym ego to brukowiec,no nie?


bez komentarza...

Tak mi się przypomniało, że co niektórzy przewidywali zamieszki i wielki krach jak tylko dojdzie to kontaktu z NIMI (jakiegokolwiek). A tu niespodzianka. Ani zamieszek, ani wielkiego przewrotu. Żeby chociaż coś... a tymczasem nawet media to olały.


To w końcu media olały, czy poważna anglojęzyczna gazeta sprzedawana (a może rozdawana) na stacjach benzynowych i ichniejszych 'biedronkach' szeroko opisały temat?

Nie zrozumcie mnie źle, ja naprawdę czekam aż coś takiego się stanie, ale nie rozumiem jak można być tak naiwnym?

Edit: A naukowcy są źli bo kłamią w sprawie ptasiej grypy i globalnego ocieplenia. Chyba, że rozmawiają z UFO, wtedy to prawda, bo to dobre i piękne :D

Użytkownik GAL edytował ten post 25.11.2009 - 22:51

  • 0

#40

Daikin.
  • Postów: 248
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No tak. Zapomniałem dodać - jeśli to prawda.
Prawie wszyscy spodziewają się WIELKIEJ FLOTY GWIEZDNEJ rodem ze "Star Wars", albo przynajmniej konfrontacji z USA lub czegoś podobnego. A tymczasem gdzieś w Europie Środkowej, bez specjalnych fajerwerków...
Oczywiście - jeśli to prawda.
  • 0



#41

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Edit: A naukowcy są źli bo kłamią w sprawie ptasiej grypy i globalnego ocieplenia. Chyba, że rozmawiają z UFO, wtedy to prawda, bo to dobre i piękne :D



eee w sprawie globalnego ocieplenia radze poczytac TEN temat
  • 0

#42 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja zawsze na podorędziu mam taki argument w sprawie wszelkich kontaktów międzyplanetarnych.
Jeżeli przyjmiemy, że wszelkie istoty pozaziemskie reprezentują poziom tak wysoki, że dla porównania tegoż można dać przykład iż jest to różnica jak między ludźmi a mrówkami, to jaki sens ma ten kontakt dla tych cywilizacji.
Jak sobie wyobrażacie kontakt z mrówkami i w jaki sposób chcielibyście przekazać mrówkom naszą wiedzę?
Ukuto tezę, że istoty pozaziemskie chcą się z nami kontaktować choć prawda jest taka, iż to MY rozpaczliwe szukamy kontaktu z istotami wyższymi.

Użytkownik osiris edytował ten post 26.11.2009 - 08:33

  • 1

#43

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ukuto tezę, że istoty pozaziemskie chcą się z nami kontaktować choć prawda jest taka, iż to MY rozpaczliwe szukamy kontaktu z istotami wyższymi.


Tak tak prwada jest po Twojej stronie ;] stwierdzenie ze prawda jest taka a taka akurat w tym temacie jest nie na miejscu
  • 0

#44

Ciekawy.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Onet się obudził KLIK
  • 0

#45 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Przemo napisał:

Może i nam ktoś pomaga, żeby przez przypadek coś nie "rozdeptało naszego mrowiska".

Moje wypowiedzi nie kwestionują takiej sytuacji i zgadzam się, że (może) bez naszej świadomości jesteśmy niańczeni przez wyższe byty.
Nie zmienia to jednak faktu, że one nie widzą potrzeby wymiany doświadczeń, bo nawet nie było by to możliwe podobnie jak komunikacja między ludźmi a mrówkami.
Czyż nie?
Pomoc z ich strony - tak, ale nie komunikacja.
A może traktują nas jak my pszczoły?
Opiekują się nami jednocześnie czerpiąc dla siebie nieokreślone korzyści.

Użytkownik osiris edytował ten post 26.11.2009 - 18:01

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych