Skocz do zawartości


- - - - -

Bóg istnieje! Mamy na to dziesiątki dowodów!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_kaerc

Gość_kaerc.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja wam mówię że Bóg jest siłą.

Nie posiada świadomości.

Kryzys wiary bierze się z tego że ludzie wiedzą coraz więcej i coraz trudniej ich omamić średniowiecznymi baśniami....oczywiście każdy może wierzyć w co sobie tam chce...podobno są tacy co wierzą w STAR WARS...wolna wola

Proszę Cię "Sharon den Adel" i wszystkich wierzących otwórzcie drzwi argumentom...parafrazując papieża

Żeby wierzyć w Boga nie trzeba chodzić do kościoła i słuchać tych....... :grr:

Poczekajcie kilka lat a fizyka kwantowa wyjaśni Wam bogobojnym sens modlitwy
  • 0

#62

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Proszę Cię "Sharon den Adel" i wszystkich wierzących otwórzcie drzwi argumentom...parafrazując papieża


Ty, ty :D Mów mi po nicku, albo Kamil :D I od Sharon się odpiernicz, dobrze? :D


podobno są tacy co wierzą w STAR WARS...wolna wola


Ja do nich nie należę :D Ale dla mnie to głupota, bazować wiarę na jakimś filmie/książce... Lucas mówił, że jego celem stworzenia w filmie Mocy była chęć, aby ludzie zbliżyli się do Boga a nie tworzyli jakieś herezje.

Kryzys wiary bierze się z tego że ludzie wiedzą coraz więcej i coraz trudniej ich omamić średniowiecznymi baśniami


To nie są baśnie średniowieczne. A co do średniowiecza i renesansu to między innymi za to jestem wściekły na Kościól. Odpusty, Inkwizycja, to mnie w Kościele odpycha. Jeszcze ze współczesnych przypadków postawa wobec rozwodów, homoseksualistów. W pierwszym przypadku wiele jest pobudek, aby rozwód nie był grzechem (tzn. sam rozwód nie jest grzechem, ale związanie się z kimś innym po rozwodzie tak), przyrzeka się "Ślubuję Ci miłość, wierność..." i jeśli jeden z małżonków złamie przyrzeczenie to ślub powinien być nie ważny czyż nie? W drugim przypadku to homoseksualiści nie decydują o swojej orientacji, rodzą się tacy. Tak jakby hetero kazać być homo. Właśnie nie mogę być "pełnowartościowym" katolikiem nie przestrzegając pewnych zasad, które uznaję za niesłuszne.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 21.08.2011 - 19:33

  • 0



#63 Gość_kaerc

Gość_kaerc.
  • Tematów: 0

Napisano

A Ty masz jakieś dane na poparcie tego, że istniał Hitler, Nostradamus, Bonaparte? To, że o nich coś mówią, uczą, piszą? A może te postacie też są wymyślone?



JA MAM ZDJĘCIE HITLERA.... :D
  • 0

#64

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

JA MAM ZDJĘCIE HITLERA....



WOW! A skąd wiesz, że ten człowiek nie był podstawiony tak jak mówi się np. o Bin ladenie, że to USA wykreowało jego postać? Być może Hitler też był wykreowany tak aby pokazać sylwetkę wielkiego zła, tak aby sztucznie wywołana wojna miała człowieka, który ją rzekomo stworzył, i po to aby ludzie pomyśleli, że to jego sprawka a nie np. Iluminatów? (Oczywiście wierzę, że Hitler żył i przez niego wywołana została wojna, ale chciałem tylko taki przykład pokazać)


@down

Tak myślę, że już wystarczy tej rozmowy. Miło było sobie z Wami podyskutować na ten temat :D

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 21.08.2011 - 20:13

  • 0



#65 Gość_kaerc

Gość_kaerc.
  • Tematów: 0

Napisano

dość już....a filmik chała.
  • 0

#66 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

A Ty masz jakieś dane na poparcie tego, że istniał Hitler, Nostradamus, Bonaparte? To, że o nich coś mówią, uczą, piszą? A może te postacie też są wymyślone?

Dobra, ale na istnienie w/w panów istnieją fizyczne dowody. Masz jakieś dowody na poparcie tego, że JA istnieję? Może jestem sztuczną inteligencją stworzoną na potrzeby inwigilacji tego forum?

A ja wam mówię że Bóg jest siłą.

Nie posiada świadomości.


Ja ująłbym to tak, że Bóg wg mnie jest energią, nie posiada świadomości, ani poczucia dobra i zła. W kulturze chyba to bóstwo najbardziej oddaje co to napisałem.

Użytkownik Anima Damnata edytował ten post 21.08.2011 - 20:37

  • 0

#67

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dobra, ale na istnienie w/w panów istnieją fizyczne dowody.


Które mogłyby być spreparowane.

Masz jakieś dowody na poparcie tego, że JA istnieję? Może jestem sztuczną inteligencją stworzoną na potrzeby inwigilacji tego forum?


Nie mam :D Być może jesteś sztuczną inteligencją :D A tak na serio to zdrowy rozsądek mi to podpowiada.
  • 0



#68 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie mam :D Być może jesteś sztuczną inteligencją :D A tak na serio to zdrowy rozsądek mi to podpowiada.

Że, co? Że kulturalny, i obeznany z ortografią ? ;]. Na pewnym forum metalowym, gdzie netykieta nie wykracza ponad umieszczanie linków z muzyką z rapidów czy torrentów, można się nieźle rozkręcić :D. Bo gdzie kultura musi być, to ma być. :D
  • 0

#69

koko11998.
  • Postów: 38
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bóg jest jak Albania: wszyscy wiedzą co to, wszyscy wiedzą gdzie leży, wszyscy wiedzą co tam jest, a połowa twierdzi że coś takiego nie istnieje xD
Nie dyskutujcie tu o dowodach, bo religia to WIARA. WIARA, to bycie przekonanym, że istnieje coś na co nie ma DOWODÓW. Więc jakbyś miał DOWÓD na boga (Zeus, Jeova, Allach, whatever) to byś nie WIERZYŁ, tylko WIEDZIAŁ. I cała religia poszła by się [cenzored by me]. Myślę, że dyskusję o dowodach istnienia mamy skończoną. Zarzuć ktoś jakiś inny temat religijny do obgadania.

Użytkownik koko11998 edytował ten post 23.08.2011 - 20:48

  • 0

#70

jozef1972.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

dzięki temu filmikowi pierwszy raz od ostatnich 15 lat poszedłem do spowiedzi :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
  • 0

#71

Thornberry.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dzięki temu filmikowi pierwszy raz od ostatnich 15 lat poszedłem do spowiedzi :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


Ja też.

Od dzisiaj naprawdę się ogarniam. :D
  • 0

#72 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

dzięki temu filmikowi pierwszy raz od ostatnich 15 lat poszedłem do spowiedzi :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


Nie chcę cię martwić, ale i tak będziesz robił to wszystko z czego się spowiadałeś. Tylko z czystym sumieniem.
  • 0

#73

NaziCommunism.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

[...]

edit Yawgmoth
ciach + małe co nieco, zaraz pomyślę co konkretnie.

edit2
oj po działalności w innych tematach już wiem co - ban

edit3
aj, +..... była szybsza ;)

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 24.08.2011 - 21:58

  • 0

#74

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zgłaszam to do moda, im prędzej się spamera usunie tym lepiej. kurde, jak są potrzebni to ich nie ma.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 24.08.2011 - 21:40

  • 0



#75 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

zgłaszam to do moda, im prędzej się spamera usunie tym lepiej. kurde, jak są potrzebni to ich nie ma.

Wiesz co, to może mieć związek z tymi ostatnimi rejestrowaniami nowych kont
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych