Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laboratoryjne dzieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#16

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Badania genetyczne budzą i będą budziły emocje. Hodowla tkanki skóry jest rewelacyjnym postępem. Prowadzone są badania nad mięśniem serca. Możliwością regeneracji wątroby... Możemy się oburzać, ale zaczynamy inaczej myśleć jak sytuacja dotyka nas.
Lepiej jeśli naukowcy prowadzą badania na komórkach, niż na żywych organizmach.
  • 0



#17

Logos i Logos-em.
  • Postów: 52
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A teraz moje zdanie na ten temat:

Skąd wiadomo, czy ludzie prowadzący te badania mają czyste intencję? Czy naprawdę im chodzi o dobro innych ludzi?

Teraz do zwolenników takiego działania: jak tak się wam to podoba to idźcie do laboratoriów jako "króliki doświadczalne". Jaka wam różnica czy umrzecie teraz, czy w zarodku? I tak wyjdzie na to samo. A jednak nie dacie się zabić. Dla czego? bo teraz możecie myśleć a zarodek niestety jest zdany na wasz, często wypaczony rozum!!!

I zgadzam się z powiedzeniem, że Cel nie powinien uświęcać środków!!!


Pewnie zaraz będę miał minusową reputacje?? OK, przynajmniej mam czyste sumienie, że staje w obronie najważniejszej wartości: ŻYCIA.
  • 0

#18

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja za takie pisanie dałbym ci na miejscu moda warna. Sam nie pójdę się dać zabić dla celów naukowych, bo po pierwsze: nikt tego nie zrobi, a po drugie jak sam powiedziałeś mogę myśleć i fajnie mi się żyje, a zarodek nie myśli i nie wie o swoim istnieniu.
  • 0



#19

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panaceum - czym jest zarodek, uczyliśmy się w szkole podstawowej. Oszczędź sobie wstydu. Jest encyklopedia, skorzystaj z niej. Jak byłeś na wagarach, w czasie kiedy na lekcji biolgii był ten temat poruszany.
  • 0



#20

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja za takie pisanie dałbym ci na miejscu moda warna. Sam nie pójdę się dać zabić dla celów naukowych, bo po pierwsze: nikt tego nie zrobi, a po drugie jak sam powiedziałeś mogę myśleć i fajnie mi się żyje, a zarodek nie myśli i nie wie o swoim istnieniu.


Z tym warnem to gruba przesada.

Czy ludzie o bardo wysokim stopniu upośledzenia itp. powinni trafiać do laboratoriów ponieważ nie myślą i nie wiedzą o swoim istnieniu?
  • 0

#21

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja za takie pisanie dałbym ci na miejscu moda warna. Sam nie pójdę się dać zabić dla celów naukowych, bo po pierwsze: nikt tego nie zrobi, a po drugie jak sam powiedziałeś mogę myśleć i fajnie mi się żyje, a zarodek nie myśli i nie wie o swoim istnieniu.


Z tym warnem to gruba przesada.

Czy ludzie o bardo wysokim stopniu upośledzenia itp. powinni trafiać do laboratoriów ponieważ nie myślą i nie wiedzą o swoim istnieniu?


No weź, pisanie taką czcionką jakieś pogrubienia podkreślenia, na dole jakiś drobny druczek, tego się czytać nie da.

Twoje pytanie ciekawe. Teraz wyjdzie jaki jestem pozbawiony moralności sku.... Uważam, że tacy nie kontaktujący nie zdający sobie z niczego sprawy mogliby, ale nikt na to nie pozwoli, a już na pewno nie rodzina takiego kogoś.
  • 0



#22

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Panaceum, troche głupio, ale ja już mówiłem, że chętnie to uczynię jeśli będzie taka potrzeba. Dużo krzyczysz, mało słuchasz, to zły sposób na rozmowę.
Do reszty, uwaga na transplantologów. Demony jedne, z jeszcze żywych, spokojnie wegetujących ludzi organy pobierają dla wygody jakiegoś pacjenta, toż trzeba stanąć w obronie tych biednych, którzy głosu nie mają.

Ironia skierowana do osób broniących embriony jak i ich oponentów, może kubeł zimnej wody sprawi, ze przestaniemy na siebie krzyczeć.
  • 0

#23

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ale ja już mówiłem, że chętnie to uczynię jeśli będzie taka potrzeba. Dużo krzyczysz, mało słuchasz, to zły sposób na rozmowę.

W takim razie zgłoś się do odpowiedniej kliniki czy uniwersytetu- nie wiem gdzie prowadzone są takie badania- i powiedz, że chcesz być królikiem doświadczalnym. Zobacz przykładowo różne substancje chemiczne np; dezodoranty, są początkowo testowane dermatologicznie na zwierzętach. Przecież zwierzęta nie będą tego używać, więc na ludziach będzie większa pewność. Przecież słyszy się tyle o kosmetykach, które mają skutki uboczne, a których na zwierętach nie można wykryć. Jak się zgłosisz to zrobisz ogromną przysługę ludzkości! Oczywiście to co napisałem jest ironią i nie traktuj tego poważnie, ale chcę żebyś przestał zgrywać herosa. Rozumiem oddać życie za przyjaciół, ale dobrowolnie poddać się badaniom i poświęcić życie? Bo ja zrozumiałem, że oddałbyś życie żeby naukowcy mogli znaleźć lekarstwo.

tacy nie kontaktujący nie zdający sobie z niczego sprawy mogliby, ale nikt na to nie pozwoli, a już na pewno nie rodzina takiego kogoś.

A Ty pozwoliłbyś żeby Twoja bliska osoba za życia była obiektem eksperymentów? Nie musisz odpowiadać.
  • 0

#24

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A Ty pozwoliłbyś żeby Twoja bliska osoba za życia była obiektem eksperymentów? Nie musisz odpowiadać.

No nie.
  • 0



#25

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tego typu eksperymenty budzą we mnie mieszane uczucie.
Człowiek nie dotknięty problemem zawsze będzię przeciwny , natomiast gdy problem dotyczy nas nasze przekonania zmienią się diametralnie i za wszelką cenę będziemy próbować ocalić swoje życie. Taka egoistyczna ludzka natura ...

Jeśli udowodnią że w/w embriony nie odczuwają bólu i nie posiadają świadomości to jestem gotów poprzeć przedsięwzięcie.
  • 0

#26

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hunter, czy umiejętność czytania zanika na tym forum?

Gdyby to mogło pomóc, sam położyłbym się na stole i kazał robić sobie wiwisekcje. Za dużo bólu w życiu widziałem by móc wygodnie dyskutować sobie o potrzebach ludzi umierających na forum internetowym.

1. O dezodorantach tu słowa nie było. Wyciągasz niepotrzebne praktyki form kosmetycznych by podeprzeć swoje walące się argumenty. Nie ładnie.
2. Jeśli ktoś się do mnie zgłosi. Powie, że tnąc mnie na kawałki może znaleźć lek na chorobę na którą będziesz aktualnie umierać, od ręki się zgadzam. Traktować jako oświadczenie oficjalne.
3. Tak, dla odkrycia leku na raka moge na golasa wejść do wulkanu. Również oświadczenie oficjalne.
4. Nie robie z siebie herosa, chyba mam zwyczajnie większą świadomość społeczną niż ty.
5. Nie mieszaj eksperymentów na kilku komórkach z eksperymentami na ludziach, brudna zagrywka. Bardzo brzydko.
6. Każdy decyduje o sobie. Ja chce się poświęcić dla Ciebie, ty masz to gdzieś i krzyczysz o moich prawach których się świadomie wyzbywam.
7. W przypadku komórek nie mów o dzieciach nienarodzonych, i tak się nie narodzą, bo siedzą w zamrażalkach. To produkt uboczny, coś zbędnego i problematycznego co w końcu może się nam przydać. Weź to pod rozwagę.

Azyl, brak układu nerwowego wystarczy?
  • 0

#27

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Quidam, nerwy są, tylko mózgu brak.
  • 0



#28

Max Powel.
  • Postów: 89
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak zawsze kłótnia o etykę i embriony. Świat doszedł do ślepego zaułka jeśli chodzi o medycynę bo na wszystkie choroby które da się normalnie wyleczyć znaleziono lekarstwa. Jenak na takie choroby jak rak, AIDS i inne choroby związane z ludzkim genomem nigdy nie uda się uzyskać skutecznego lekarstwa syntetycznego, wiec konieczne są badania na ludziach, ze względów etycznych zakazane (słusznie zresztą). Każdy kochający rodzic będzie bronił swego dziecka od poczęcia aż do swojej śmierci (i nie ma to nic wspólnego z wiarą którą wyznaje) nawet jeśli jest chore na jakąś mukowiscydoze czy inny syf oczywiście chciał by aby jego dziecko było zdrowe wiec przeznacza tysiące na jego leczenie które właściwie nie przynosi rezultatu, ale oczywiście nie zgodzi się na badania nad embrionami które i tak trzeba będzie wyrzucić ze względu na ich nadmiar. A dzięki którym można by wynaleźć lekarstwo które trwale uleczyło by genetycznie upośledzone dziecko. I tak koło się zamyka, jak widać ten świat dąży do tego by być schorowanym i zniedołężniałym. Ale oczywiście brońmy nienarodzonych tylko kto będzie bronił tych którzy już się narodzili jeśli wszyscy będą słabi schorowani i zniedołężniali.......
  • 0

#29

Babylon Slayer.
  • Postów: 52
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I zgadzam się z powiedzeniem, że Cel nie powinien uświęcać środków!!!


Ja się nie zgadzam, jeżeli zyskam coś na tym mało wartościowych tkankach to dobrze. Ten zarodek nic nie traci, bo nawet nie jest świadomy tego, co się z nim dzieje. Społeczeństwo zyskuje i nikt na tym nie traci, więc w czym problem? Myślę, że nie powinniśmy się przejmować archaicznym bełkotem klechów i innymi irracjonalnymi lękami.
  • 0

#30

face value.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jenak na takie choroby jak rak, AIDS i inne choroby związane z ludzkim genomem nigdy nie uda się uzyskać skutecznego lekarstwa syntetycznego, wiec konieczne są badania na ludziach, ze względów etycznych zakazane (słusznie zresztą).

Już kilkadziesiąt lat temu nauczylismy się jak leczyć raka, nowotwory u myszy i szczurów, a od kilkunastu lat małpy z AIDS żyją w świetnej kondycji. Problem tu polega niestety na tym, że model zwierzęcy nie tylko tych, ale wielu ludzkich chorób jest prawie bezwartościowy, a sukcesy sa jedynie kwestia przypadku. Niestety, ale jeżeli chcemy eliminować choroby, to musimy testować leki na tym co ludzkie i tworzyć je w oparciu o ludzka biologię. Takie testy przyczynią się jeszcze do tego, że rok rocznie nie będą umierać setki tysięcy ludzi, a miliony nie będą hospitalizowane w wyniku reakcji ubocznych jakie powodują leki testowane na zwierzętach. Pozostaje tylko jeszcze jedno pytanie - Czy przemysł farmaceutyczny chce wynaleźć leki na choroby, których podtrzymywanie generuje miliardowe zyski.

PS. To mó pierwszy postm, a więc witam na forum.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych