Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zjawa z wrzosowiska uchwycona na zdjęciu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Dwid.
  • Postów: 33
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Kolejny dowód, że duch może pojawić się w dowolnym miejscu i zostać uwieczniony na fotografii.
34-letni Brytyjczyk Colin Foster wraz ze swą przyjaciółką wybrał się w połowie marca 2009 r. na wycieczkę na wrzosowiska.
Para wędrowała przez tereny leżące w północnej części hrabstwa Yorkshire. Dobrze się bawili i z podróży przywieźli około setkę zdjęć. Gdy zaczęli je przeglądać w domu, jedno szczególnie ich poruszyło. Nic dziwnego - byli przekonani, że sfotografowali ducha.
- Moja dziewczyna chwyciła mnie za rękę i krzyknęła, bym zrobił powiększenie kształtu, który oboje zobaczyliśmy na zdjęciu - oświadczył Foster w wypowiedzi dla brytyjskich mediów. - Pamiętam, że kiedy robiłem tę fotografię, to miałem wrażenie, że jestem przez kogoś obserwowany. Pomyślałem wtedy jednak, że to wpływ tego miejsca oddalonego od ludzkich siedzib. .Zdjęciem wykonanym przez Fostera zainteresowali się
eksperci.
- Zapis obrazu jest na tyle przejrzysty, że widać, iz doszło do manifestacji całej ludzkiej sylwetki ducha - wyjaśnia Nick Thurston z British Paranormal Association. Jednak Clint Symonds, wiceprezes tego sławnego, założonego jeszcze w XIX wieku stowarzyszenia, zaleca ostrożność w wydawaniu opinii.
- To jeden z tych obrazów, na widok których w pierwszej chwili mówi się, że to świetne ujęcie - stwierdza Symonds. - Problem w tym, że dziś za pomocą nowoczesnych oprogramowań można bez trudu stworzyć taki obraz. Konieczna jest szczegółowa analiza tego zapisu, bo już nie jeden próbował okpić poważnych badaczy zjawisk paranormalnych.

Dołączona grafika

źródło: interia.pl
adres do oryginalnego tekstu: www.facet.interia.pl/ciekawostki/news/zjawa-z-wrzosowiska,1318693,4824#skipAdnews




Jak dla mnie to to zdjęcie jest mało przekonujące :)
  • 0

#2

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie dlaczego ZAWSZE zdjęcie ducha jest małe i słabej jakości? Dlaczego ktoś nie udostępni oryginału zdjęcia z zachowanym exifem? Przecież to chyba żaden problem?
Ja jeśli był bym pewien, że naprawdę sfotografowałem coś "dziwnego" starał bym się to udowodnić udostępniając właśnie oryginał a tu jak zwykle zdjęcie wielkości znaczka pocztowego w jakości jak by zdjęcie zrobiono pudełkiem po butach...
  • 0

#3

ICM600.
  • Postów: 184
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

dziś za pomocą nowoczesnych oprogramowań można bez trudu stworzyć taki obraz.


Z jednej strony bardzo wyraźna sylwetka ducha, z drugiej jednak, zjawa ma nietypową budowę. Mianowicie, dziwnie gruba jest prawa noga postaci, ręce są niesymetryczne, w lewej pasze jest bardzo głębokie wcięcie w klatkę piersiową, no i gdzie jet ptaszek:D?? Sądząc po posturze jest to duch mężczyzny, jednak ma zbyt głębokie wcięcie w kroczu. Być może był to człowiek schorowany, wykastrowany lub spotkało go inne nieszczęście. Tematyka zdjęcia wydaje mi się nieciekawa, nie ma na nim nic wartego obejrzenia. Gdybym ja robił to zdjęcie, poszedłbym na drugą stronę białego pasa, prawdopodobnie ulicy polnej, aby nie mieć w kadrze drzew, które przysłaniają coś co wygląda mi na góry. Chyba ze autor zdjęcia specjalnie wykonał takie ponure ujęcie aby potem dokleić ducha, co wydaje mi się najbardziej słusznym wytłumaczeniem tej sprawy. Według mnie jest to kiepska podróbka, nie licząc ducha, jakość zdjęcia jest żałosna, a i postać na zdjęciu nie wygląda zbyt prawdziwie. Poza tym, ludzie z UK mają mentalność "szukaczy sensacji" (a któż jej nie ma...), a i samo zdjęcie jest opublikowane na portalu prawie-brukowcowym w zakładce typu "portal męskiej plotkarki".
  • 0

#4

Serpentos.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest problem wszystkich zdjęć z "czymś dziwnym" czy to UFO czy z duchami, zawsze jest kiepskiej jakości i najlepiej żeby mało było widać.
A zdjęcie interesujące, ale zaryzykowałbym stwierdzenie że to fałszywka.
  • 0

#5

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie dlaczego ZAWSZE zdjęcie ducha jest małe i słabej jakości? Dlaczego ktoś nie udostępni oryginału zdjęcia z zachowanym exifem? Przecież to chyba żaden problem?


Ale właśnie to jest najprostszy sposób na wciśnięcie ludziom kitu. Przy zdjęciu takiej pikselozie, jak na wielu zdjęciach, a do tego wielkości tego przysłowiowego znaczka, każdy pyłek można uznać za ducha. ^.^
  • 0



#6

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ta postać na zdjęciu jest jakaś dziwna... to fake jak nic ;/
  • 0

#7

Mroczny Mędrzec.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie wiem co o tym zdjęciu sądzić, ta postać wygląda jak duch , ale coś mi tu nie gra.
Ta postać stoi w nienaturalnej pozycji, jeśli byłby to duch to by przecież nie ,,Pozował do zdjęcia" , pewnie by się przemieszczał wiecie o co mi chodzi.
  • 0

#8

pawlitto.
  • Postów: 181
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ludzie tu nie ma nad czym się zastanawiać. Photoshop, photoshop i jeszcze raz photoshop.
  • 0

#9

Sandra.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a tu jak zwykle zdjęcie wielkości znaczka pocztowego w jakości jak by zdjęcie zrobiono pudełkiem po butach...


hahaha, rozbroił mnie ten tekst z pudełkiem ;D
A zdjęcie zupełnie mnie nie przekonuje. Sama mogłabym takie zrobić.
  • 0



#10

Ro-Bhaal.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Postać widoczna na zdjęciu przypomina mi Wielką Stopę. Zresztą sami popatrzcie na jego stopy - są szczególnie nieproporcjonalne do reszty ciała.
Uważam, że to fotomontaż, na dodatek bardzo słaby.
  • 0

#11

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem, ale postać wygląda moim zdaniem tak, jakby na gotowym zdjęciu ktoś narysował sobie "zaznaczeniem" sylwetkę człowieka a następnie tak stworzony obszar potraktował "rozjaśnieniem". Bez problemu można to zrobić np. w Gimpie.
  • 1



#12

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Można w GIMP-ie, można w PS. Można również nałożyć na warstwę tła warstwę z "duchem" i pobawić się mieszaniem oraz przenikaniem. To jest pięć minut pracy i zjawa jak malowana :)
  • 0



#13

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fake!! Fake!! Fake!!... dla mnie w dzisiejszych czasach żadne zdjęcie nie jest dowodem!.. Domorosły grafik jest w stanie stworzyć coś takiego w nie więcej niż 15min. Sam potrafię zrobić takie zdjęcie, a nawet film z duchem. W dobie komputerów najlepszym dowodem jest zobaczenie na własne oczy niestety;./
  • 0



#14

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od czasu jak zobaczyłem to na joemonster.org to takie zdjęcia zawsze kojarzą mi się z tym:

http://www.joemonste...ch_calej_Polski

Oczywiście nie mówię, że to na pewno coś takiego, ale z drugiej strony widać, że ludzka wyobraźnia jest naprawdę nieograniczona ;)
  • 0



#15

DziewczynkaBezZapalek.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety nie znam się na grafice, ale widzę, czuję, że to fake. Tak nienaturalnie, jakaś dziwnie mała postać w obrazku niskiej rozdzielczości... Nie wiem. Jutro spróbuję to przeanalizować, ale dzisiaj jestem na nie.

Aquila: I tu zgadzam się z Tobą.

Użytkownik DziewczynkaBezZapalek edytował ten post 17.10.2009 - 22:03

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych