Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO Łódź nagranie wideo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#46

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

efreet, Twój opis jak ulał pasuje do przelotu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej lub innego sztucznego satelity.
  • 0



#47

sceptycznykolega.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ojej... ruskie na bani robili jakiegoś satelite i im nie wyszło , i takie mamy efekty :P
  • 0

#48

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

efreet, Twój opis jak ulał pasuje do przelotu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej lub innego sztucznego satelity.


Mhm, włączyli hamulce, żeby sobie ludzie na przystanku mogli popatrzeć - a potem odpalili stacyjkę i ruszyli w dalszą drogę - gdzieś w nieznane - znikając z pola widzenia zfrapowanych przechodniów...weź [;

Taki widok jak opisał efreet to wcale nie jakieś niewiadomo jak rzadkie zjawisko. Wywleczcie zad wieczorem na zewnątrz (jak mama pozwoli ;) ) w gwiaździstą noc i poobserwujcie, to naprawdę nie jest trudne - wystarczy odrobina cierpliwości i dobra spostrzegawczość. Po za tym nieraz słyszy się relacje ludzi o "gwiazdach", które nagle zaczynają się poruszać po czym znikają. To się dzieje naprawde.

Proszę bardzo - to opis mojej obserwacji wraz z rysunkiem z 12.08 tego roku.

Ta sama sytuacja. Gwiazda sobie wisi w powietrzu az tu nagle zaczyna sobie lecieć, na dodatek zwiększa swoją jasność i skręca pod kątem 90 stopni - to napewno stacja orbitalna xD

http://www.paranorma...showtopic=17715
  • 0

#49

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mhm, włączyli hamulce, żeby sobie ludzie na przystanku mogli popatrzeć - a potem odpalili stacyjkę i ruszyli w dalszą drogę - gdzieś w nieznane - znikając z pola widzenia zfrapowanych przechodniów...weź [;

Nic nie musieli włączać. Zbliżająca się ISS aż do wysokości mniej więcej 30 stopni nad horyzontem porusza się na tyle wolno, że w pierwszej chwili można ją wziąć za jasną gwiazdę lub planetę - podobnie jest z innymi satelitami. Zasada jest prosta - im dalej od obserwatora, tym pozornie wolniej się poruszają.

A na marginesie: gdzie efreet napisał, że obserwowany przez niego obiekt skręcał?
  • 0



#50

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A na marginesie: gdzie efreet napisał, że obserwowany przez niego obiekt skręcał?

A gdzie ja napisałem że on tak napisał?

Zbliżająca się ISS aż do wysokości mniej więcej 30 stopni nad horyzontem

A gdzie efreet napisał, że to było 30 stopni nad horyzontem? Może to było centralnie nad jego głową?
Efreet ustosunkuj się.
  • 0

#51

dj.Alien.
  • Postów: 54
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O ile dobrze pamiętam to tamtego wieczora niebo było bezchmurne
  • 0

#52

efreet.
  • Postów: 141
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Było to wysoko na niebie, nie ponad horyzontem. Pamiętam jak wszyscy zadzierali głowy. W pierwszej chwili myślałem, że to balon z jakimś reflektorem (podobne światło), ale jak zaczął się nagle poruszać to zwątpiłem. Nie twierdzę, że to jacyś obcy ale takie coś widziałem po raz pierwszy w życiu i bardzo mnie to zafrapowało.
  • 0

#53

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Na filmie jest zwykla gwiazda, do tego zoom, marna jakosc filmu i mamy ufo. Wystarczy spojrzec na niebo, jest wiele gwiazd ktore 'pulsuja' i 'zmieniaja' kolory.
Na tym filmie moim zdaniem jest wlascie taka gwiazda.

Mysle ze chodzi tu o:
Cefeidy należą do typu gwiazd zmiennych, na podstawie których w latach dwudziestych naszego stulecia Edwin Hubble zmierzył odległość do kilku mgławic i dowiódł, że nie leżą one w obrębie naszej Galaktyki. Dokonał tego ze względu na właściwości tych obiektów. Cefeidy charakteryzują się okresowymi zmianami ilości emitowanego światła. Ilość ta rośnie i maleje w tempie zależnym od jasności absolutnej cefeidy. Dlatego też przy pomiarach tych zmian można wyznaczyć jasność absolutną różnych obiektów. Cefeidy są jednymi z nielicznych obiektów astronomicznych, których odległości potrafimy wyznaczyć z dość dużą dokładnością.
  • 0

#54

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A na marginesie: gdzie efreet napisał, że obserwowany przez niego obiekt skręcał?

A gdzie ja napisałem że on tak napisał?

Nie napisałeś tego wprost, ale podałeś swoją obserwację jako przykład "tej samej sytuacji". Zupełnie jakby gwiazda, która nagle zaczyna lecieć była zbyt mało sensacyjna ;-)

Widzę w każdym razie, że masz zapał do patrzenia w niebo. Mogę Ci polecić stronę CalSky. Możesz się tam zarejestrować i podać współrzędne miejsca obserwacji, a w zamian otrzymasz bardzo szczegółowy kalendarz astronomiczny o kilku poziomach zaawansowania. Najbardziej pewnie ucieszy Cię rozpiska wszystkich sztucznych satelitów przelatujących nad Twoją głową. Będziesz mógł sprawdzić, które z tych "nagle poruszających się gwiazd" są wytworem ziemskich inżynierów.

Inną tego typu stroną, choć zawierającą mniej informacji jest Heavens-Above.

Było to wysoko na niebie, nie ponad horyzontem. Pamiętam jak wszyscy zadzierali głowy.

30 stopni nad horyzontem to dość wysoko i trzeba zadrzeć głowę, żeby tam popatrzeć. Co więcej, dla mało wprawnego oka nieprzyzwyczajonego do obserwacji astronomicznych nawet wyżej położone na niebie satelity mogą wydawać się nieruchome.

Mysle ze chodzi tu o Cefeidy

Wśród cefeid nie ma gwiazd zmieniających jasność kilka razy na sekundę ;-)
  • 0



#55

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie napisałeś tego wprost, ale podałeś swoją obserwację jako przykład "tej samej sytuacji". Zupełnie jakby gwiazda, która nagle zaczyna lecieć była zbyt mało sensacyjna ;-)

Podałem link do swojej obserwacji aby uświadomić niektórym, że takie światła na niebie to normalka i przy odrobinie cierpliwości każdy może takowe zaobserwować późnym wieczorem. A "taka sama sytuacja" tyczy się tylko momentu "Gwiazda sobie wisi w powietrzu az tu nagle zaczyna sobie lecieć," bo dalsze wydarzenia, które towarzyszyły mojej obserwacji nazwałem jako ", na dodatek " ;>

Będziesz mógł sprawdzić, które z tych "nagle poruszających się gwiazd" są wytworem ziemskich inżynierów.

Napewno nie te, które robią zwroty o 90stopni w dowolną stronę bez utraty prędkości - no chyba, że o czymś nie wiemy - w końcu to 21 wiek. A te stronki jak najbardziej znam - właśnie dzięki nim kiedyś się jorgnąłem, że obserwowany przeze mnie obiekt był po prostu jedną z najjaśniejszych gwiazd na naszym niebie, tak więc również je polecam.
  • 0

#56

Kurdupel.
  • Postów: 35
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taa jowisz i wenus migające na wszystkie kolory tęczy??
  • 0

#57

HuzarBodo.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z kolegą Lynx
To jest nic innego jak ciało niebieskie ;) O tej porze roku bardzo dobrze widoczny jest Wenus, który na naszym niebie jest dość duży, wielkością można go porównać do Syriusza. Pod koniec filmiku obiekt faktycznie znika, ale to tylko efekt szybkiego przesunięcia aparatu i słabej jakości nagrania.
  • 0

#58

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taa jowisz i wenus migające na wszystkie kolory tęczy??



Każda jasna gwiazda lub planeta znajdująca się kilka lub kilkanaście stopni nad horyzontem zmienia barwę (migocze) w wyniku drgań atmosfery. Zjawisko to jest dość powszechne, szczególnie przy zmianach pogody. Niejednokrotnie to obserwowałem gołym okiem i przez lornetkę, jednak najwyraźniej widać to w okularze teleskopu.


Zgadzam się z kolegą Lynx
To jest nic innego jak ciało niebieskie ;) O tej porze roku bardzo dobrze widoczny jest Wenus, który na naszym niebie jest dość duży, wielkością można go porównać do Syriusza.


Planeta WENUS jest rodzaju żeńskiego, zatem - Wenus jest widoczna. O obiektach punktowych jakimi są gwiazdy i planety mówimy, że mają określoną jasność (w magnitudo) a nie, że są duże lub małe.
  • 0



#59

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Mysle ze chodzi tu o Cefeidy

Wśród cefeid nie ma gwiazd zmieniających jasność kilka razy na sekundę ;-)


Moze obraz - dla nas wyglada inaczej?
Nie wiem jaki to tym gwiazdy [i szczerze mi to powiewa] ale
wystarczy wyjrzeć przez okno i pare sie znajdzie
pulsujacych w takich kolorach jak ufo.

Alfo i omego - ufo z filmu pasuje mi do mojej definicji. Info czerpałem ze strony astronomicznej.

Jak dla mnie to gwiazda.

edit AlienGrey
  • 0

#60

Pepper.
  • Postów: 74
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

mi to wygląda na świecącą plamkę na niebie
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych