Skocz do zawartości


Zdjęcie

Religie - dlaczego nie darzę ich zbytnią sympatią.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#76

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z całym szacunkiem stary :) ale nie znasz mojej historii nawrócenia, dawno temu kiedyś to tu zamieściłem - temat nazywał się "Dwie historie" - gdybym nie przeżył tego co przeżyłem być może bym nigdy nie uwierzył, ale przeżyłem to, zobaczyłem światło pełne miłości i dobra, nie gdzieś tam w głębi je poczułem, nie wydawało mi się - ja je po prostu widziałem! Poszukaj tematu jeżeli Cię interesuje.
  • 0

#77

LolWutt.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie ważne jak zacząłeś wierzyc w boga rzymsko-katolickiego, nie byłes ateistą, byłeś agnostykiem. Tyle można wyciągnąć z twojej poprzedniej wypowiedzi. Dlatego to co napisałeś było błędne, gdyż powoływałeś się na to, że byłeś ateistą i nagle sie nawrociłeś, a tak naprawde nie byłeś przekonany w to że bóg nie istnieje, tylko nie miałeś pewności. Pozatym subiektywne odczucia nie są żadnym dowodem, ludzki umysl jak juz napisałem płata figle, daj mi cos co można sprawdzic i nie powołuj sie na coś czym nie jesteś.
  • 0

#78

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Za szybko wyciągasz wnioski kolego :)

Gdzie napisałem, że wierzę w Boga rzymsko-katolickiego? Wierzę w Boga jakiego obraz mamy przedstawiony w Ewangeliach przez Jezusa, nie przynależę do żadnej religii ani żadnego kościoła, ponieważ dostrzegam wiele sprzecznych z naukami Jezusa, nauk które głosi Kościół. Bóg jest jeden - dla Chrześcijan, Mułzumanów, Hindusów, Buddystów, wyznawców Hare Kryszna i innych - przynajmniej ja tak uważam. Nie czytałeś tematu, który Ci podałem - to widać, Ewangelie - nie wiem, nie czytałem Twoich innych postów, więc jestem w stanie określić jaką w tym temacie posiadasz wiedzę. Nie możesz ocenić kim byłem wcześniej na podstawie jednego zdania, skoro ja nie jestem samemu w stanie określić w tej chwili kim byłem kiedyś, pamiętam tylko tyle, że temat religii, Boga, wiary itp. zupełnie mnie nie interesował, nie chodziłem na religię, a do Kościoła szedłem w święta z kolegami z powodu tradycji - kiedy ktoś mnie pytał określałem siebie jako ateistę - mówiłem "Boga nie ma", a w okresie późniejszym "że nie wiem, że jeżeli istnieje Bóg to na pewno nie jest taki jak go w Kościele przedstawiają"(uważam tak do dziś), ale dalej mówiłem o sobie że jestem ateistą, później deistą - ale tak naprawdę nie obchodziły mnie sprawy wiary - jedyne co mnie z nią łączyło to to że się z niej nabijałem, podobnie jak i z ludzi wierzących. Do czego zmierzam? Stary popatrz - 90% ludzi w Polsce mówi o sobie że są Katolikami. Jeżeli by przyjąć Twoje rozumowanie to dajmy na to 70% tych ludzi nie jest katolikami, bo nie znają Ewangelii i nigdy się naprawdę nie zastanawiali nad pojęciem Boga, tylko po prostu klepią modlitwy i idą dalej. Tak samo jest z ateistami - nie każdy kto jest ateistą zastanawia się, rozważa, część ateistów po prostu ma wiarę głęboko i nie obchodzi ich ona. Frossard nazwał taki ateizm "ateizmem idiotycznym", do którego należał i on i do którego należałem ja. Nie obchodziło mnie czy Bóg jest czy Go nie ma. Ateizm znaczy nie wierzyć w Boga, żeby być jego wyznawcą (ateizmu) nie trzeba nic ponad to.





Co do mojego "subiektywnego" :D odczucia - sorry jak sobie znajdziesz i przeczytasz tamten temat to wtedy pogadamy.

daj mi cos co można sprawdzic i nie powołuj sie na coś czym nie jesteś.



Zapamiętaj jedno stary - nigdy nie oceniaj ludzi i sytuacji, których nie znasz.

Ponad to ja Ci nie dam NICZEGO, bo ja Ciebie nie nawracam. Każdy człowiek na świecie sam musi odnaleźć Boga i nikt mu w tym nie będzie pomagał, dopóki nie zacznie szukać. To czy Go znajdziesz zależy tylko od Ciebie samego - jeżeli myślałeś że będę Cię nawracał i błagał żebyś się nawrócił - to bez urazy, ale - "bad address" ;)

Pozdrowienia :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych