Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sens życia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#31

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wierzycie w reinkarnację, życie po śmierci? Doczesne życie to chwila, która należy przecierpieć? To przestańcie pieprzyć i się wreszcie zabijcie.

To nie jest takie proste, Judas. Przez po śmierci nie zostaje z nic materialnego, tylko dusza. Jeśli zabijesz się z rozpaczy, nie doznasz ulgi po stracie ciała, bo nie ono było źródłem rozpaczy. Negatywne emocje gnieżdżą się w duszy i wychodzą wtedy, gdy jesteś słaby.

Gdy rozczarujesz się brakiem ulgi przestraszysz się i wszystko co w Tobie siedziało wyjdzie na jaw.
Dlatego ważne jest to jak umierasz.

Doczesne życie to chwila, która należy przecierpieć?

Nie przecierpieć, ale doświadczyć. Skoro tu jesteśmy, żyjemy i cierpimy, to jest tak z jakiegoś powodu. Poza tym, życie to nie tylko cierpienie...
Nie jest powiedziane, że po drugiej stronie jest lepiej. To tylko myślenie życzeniowe, bo chcemy mieć lepiej.
  • 0

#32 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja tylko biorę to pod uwagę jako kolejną możliwość ale chce żyć żeby odkryć prawdę,przynajmniej na swój sposób już mam koncepcje ale to jeszcze nie to.

Ty za to nie potrafisz chyba zrozumieć że ktoś może mieć inne zdanie i jak chcesz to sam się zabij.Co to ma do rzeczy że ludzie wierzą w reinkarnację skoro muszą jeszcze przeżyć to życie a potem zacząć nowe.Nie rozumiem twojej złości.

Nie przecierpieć, ale doświadczyć. Skoro tu jesteśmy, żyjemy i cierpimy, to jest tak z jakiegoś powodu. Poza tym, życie to nie tylko cierpienie...
Nie jest powiedziane, że po drugiej stronie jest lepiej. To tylko myślenie życzeniowe, bo chcemy mieć lepiej.


Właśnie ktoś lub coś jak już wcześniej mówiłem stworzyło nas w jakimś celu.Po co tego należy się dowiedzieć.
  • 0

#33

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sami piszecie, że żyjemy żeby poznać prawdę, a ta poznamy po śmierci. To na co czekacie? Poznajcie prawdę.
  • 0

#34 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Już naprawdę powala mnie treść twoich postów ale nie ma to znaczenia czy umrzemy teraz czy kiedy indziej bo mamy pewność że to stanie się na pewno jednak czas jaki nam pozostał powinien służyć do przygotowania na śmierć i szukania odpowiedzi.Ludzie nie będą się zabijać bo ty tak mówisz lub przynajmniej ze strachu.
  • 0

#35

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sami piszecie, że żyjemy żeby poznać prawdę, a ta poznamy po śmierci. To na co czekacie? Poznajcie prawdę.

Nigdy tak nie pisałem;) Tzn. że po śmierci poznamy prawdę.
Życie doczesne jest drogą do jakiegoś celu, ale po śmierci to się nie kończy. Może Cię rozczaruję, ale osobiście nie uznaję śmierci jako końca życia. Bardziej jako kolejny etap.
Tak czy inaczej, droga wiedzie dalej i raczej trzeba nią iść. Choć niekoniecznie.

To jedno, a drugie: Judas, nie jestem emo, nie namawiaj mnie do samobójstwa.
  • 0

#36

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja nikogo nie namawiam. Stwierdzam tylko, że jak tak bardzo chcecie poznać prawdę, to ją poznajcie.

Ja wychodzę z założenia, że może jest coś po śmierci. Może jest to reinkarnacja, może inne życie, lepsze lub gorsze. A co jeśli nic nie ma? Wole żyć jakby nic nie było. W ten sposób nic nie stracę. W sumie co ja się wami przejmuję. Przecież jak się mylicie, to wam smutno z tego powodu nie będzie.
  • 0

#37

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak są zakotwiczeni w świecie stereotypów i boga... Chociaż jego niema.


Mam wrażenie, że na tym forum udzielają się sami Ateiści >/

Moje zdanie o sensie życia jest takie: Nie patrz w przeszłość, idź przed siebie, ciesz się życiem, nie marnuj czasu...
na idiotyczne rozmyślanie nad sensem życia. Wszyscy sobie żyją normalnie, mają rodzinę, pracę, są szczęśliwi... i to im wystarczy. Sens życia jest taki: Żyj, dawaj szczęście sobie i innym, spraw świat lepszym. No i daj życie swoim potomkom... Tak świat jest zbudowany :))
  • 0



#38 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Moje zdanie o sensie życia jest takie: Nie patrz w przeszłość, idź przed siebie, ciesz się życiem, nie marnuj czasu...
na idiotyczne rozmyślanie nad sensem życia. Wszyscy sobie żyją normalnie, mają rodzinę, pracę, są szczęśliwi... i to im wystarczy. Sens życia jest taki: Żyj, dawaj szczęście sobie i innym, spraw świat lepszym. No i daj życie swoim potomkom... Tak świat jest zbudowany smile2.gif)


Nie każdy myśli w tak prosty sposób jak ty.Chcesz powiedzieć że sensem życia jest rutyna.

Mam wrażenie, że na tym forum udzielają się sami Ateiści frown4.gif


Naprawdę straszne.
  • 0

#39

~Diego.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem trzeba jak najwięcej doświadczeń zdobyć w życiu i je zrozumieć, zrozumieć jak najwięcej się da, popełniać błędy i uczyć się na nich, odrzucić strach i podążać bez strachu przez życie.
  • 0

#40

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sens życia.. hmm.. moim zdaniem, aby go odnaleźć nie trzeba go szukać, trzeba poczekać, aż się zjawi sam, w przeróżnej postaci, np. bliskiej osoby(Kobieta,Faceta) dla nich może być właśnie druga połówka tym sensem życia. Każdy interpretuje go na różne sposoby.
  • 0

#41

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Naprawdę straszne.


Przerażające :rotfl:


a ~Diego i brak_nicku_ mają rację :))
  • 0



#42

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Śmierć tak na prawdę przerywa proces życia, ale jak to nazwę - temat zostaje. W trakcie kolejnego " pobytu " wracamy by dokończyć - przeżyć " temat ". Zapewne w innej konfiguracji, i ale " przerabiamy temat " .

Tak więc śmierć i pobyt w światach wyższych jest tylko jednym z etapów naszego życia.
Tak na prawdę to pobyt na Ziemi daje nam możliwość rozwoju w każdej dziedzinie. Pragnienia sprowadzają nas tutaj a kolejna inkarnacja z jednej strony pozwala mam zrealizować pragnienie powstałe w okresie pomiędzy wcieleniami, a z drugiej właśnie na Ziemi możemy doświadczać.

Dlaczego wiara w reinkarnacje ma być powodem do samobójstwa ?

Wyobraźmy sobie człowieka który wstając rano z ciepłego łózka zadaje sobie pytanie po co ma wstawać, po co męczyć się w szkole, w pracy skoro wieczorem znowu się położy.
Pójście do szkoły, pracy traktuje jako obowiązek który daje mam zarobek, i nadające sens życiu.

Nie kwestionujemy tego chociaz bardzo często mamy źle płatną, i nie satysfakcjonująca nas pracę. Wiemy też, że dzięki pewnemu wysłowi moglibyśmy zmienić pracę na lepszą, zdobyć bardziej interesujące wykształcenie, osiągnąć wyższą pozycję społeczna, ale to wymaga pewnego trudu i podjęcia działania.
Podobnie jak w życiu codziennym dzieje się z człowiekiem w wymiarze kosmicznym.

Przychodzenie na Ziemie jest takim porannym wstawaniem do pracy.
Oczywiście mogę za bumelować i zostać w domu. I jak rozumiemy, że nie jest to rozsądne wymiarze ludzkim, to wcale nie bierzemy tego pod uwagę w wymiarze kosmicznym.

Człowiek pomiędzy wcieleniami planuje sobie pewne działania które są mu potrzebne dla jego rozwoju.
Nie koniecznie sam to planuje. Dzieje się to na zasadzie pewnej nieuchronności. W każdym razie w ewolucje człowieka są wpisane pobyty na Ziemi, nie zależnie od tego czy z naszego ziemskiego punktu widzenia będą one przyjemne czy trudne.
Znowu możemy sobie wyobrazić że pewnego ranka budzimy się a domownik informuje nas, że zatkała się umywalka i woda wylała się z łazienki do przedpokoju. Klniemy i idziemy usuwać awarię bo wiemy, że tego przykrego zajścia nie unikniemy, i musimy je wykonać. Wiemy że za chwile wszystko wróci do mniej lub bardziej sielankowej formy.
W wymiarze kosmicznym możne wyglądać to tak :

Rodzisz się i wszystko z trudem Ci przychodzi.
Nie jesteś atrakcyjny towarzysko, na tyle błyskotliwy by zdobyć atrakcyjne wykształcenie. Życie Cię nie satysfakcjonuje. Widzisz że inni maja zdecydowanie lepiej. Taka refleksja jest przykra i dołująca.
Starożytność przekazała nam następująca sentencję : " rodzimy się nie dla przyjemności a dla nauki ".

Ciężkie życie zmusza nas do szczególnej mobilizacji, dzięki pracy nad sobą, ambicji i rozsądnej aktywności możemy też osiągnąć satysfakcję w życiu.
Przyjrzyjmy się jak wyglądają niektórzy politycy, ludzie biznesu, artyści. Maja nie kiedy bardzo nieciekawe sylwetki., ale dzięki pracy nad sobą potrafili szczyty.

Każdy jeśli dobrze wsłucha się w siebie i określi swoje marzenia, to znajdzie sposób na ich realizacje. Ale wymaga to pracy i wysiłku, a nie powiedzenia sobie że przeleżę sobie do wieczora w łóżku.
  • 0



#43 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Wszystko bardzo ładnie.Ale życie się kiedyś skończy i co wtedy.Tego powinniśmy szukać już teraz zapewne nie dowiemy się tego dosłownie ale świat jest duży trzeba jednak szukać.Przykład chrześcijan ktoś napisał dekalog jeśli dana osoba go przestrzegała pójdzie do nieba a ta która nie przestrzegała do piekła.Więc czemu chrześcijanie mają jakieś obawy skoro wszystko zostało wyjaśnione.Zapewne dlatego że tylko nieliczni w to wierzą a większość ma ogromne wątpliwości.Życie jako wartość to tylko moment.Chyba bardziej racjonalna wydaję się wersja że życie to sprawdzian który musimy zdać aby po ukończeniu zasłużyć na coś pozytywnego.Tutaj jednak nie wiemy za co jesteśmy oceniani.Sensu życia jako takiego nie ma bo wszyscy ludzie nie działają ku jednej idei.Każdy jest inny i każdy ma inne wartości niektórzy tylko bardzo do siebie zbliżone.Więc odpowiedź jest jednoznaczna takie pytanie jest tylko i wyłącznie osobiste.Bo nie ma takiego czegoś jak sens życia a przynajmniej na razie jest to nie nie odkryte.
  • 0

#44

Rantrave.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sens życia?

"Thought Never To Retreat, Never To Surrender, Thought The Death On The Battlefield Is The Greatiest Glory Could Achieve In His Life."


  • 0

#45

Darkan.
  • Postów: 120
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sens życia jest taki: Żyj, dawaj szczęście sobie i innym

:) właśnie tymi słowami chciałem opisać sens SWOJEGO życia. Bo każdy może to widzieć inaczej, dla jednych to może być rozwijanie swojej, np. firmy, dla innych dbanie o rodzinę a dla jeszcze innych sensem życia może być właśnie szukanie sensu życia :) wg mnie to może zmieniać się z czasem (może nie może tylko raczej napewno się zmienia). Życie jest bez sensu tylko jeśli sami tego chcemy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych