Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sens życia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#16

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jedynym sensem życia samego w sobie jest zapewnienie przetrwania gatunku.
  • 0

#17

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedynym sensem życia samego w sobie jest zapewnienie przetrwania gatunku.

^^ - jedyny sens życia ;-)... hi ... hi .... hi .... ha.... ha... ha.... masz poczucie poczucie humoru. Ty dzieciorobie ?
  • 0



#18 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie ma czegoś takiego jak sens życia.Dopiero to co wydarzy się po nim może mieć jakiś sens.Ale czy rzucisz się z wieżowca aby to sprawdzić.Jeżeli znajdziemy coś co lubimy robić to można to jeszcze nazwać czymś pozytywnym nic poza tym.Jeszcze głupsze jest to jak ktoś mówi że sensem życia jest miłość.
  • 0

#19

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sensem życia jest rozwój i ewolucja. Można mieć również osobisty sens lecz jest to sprawa umowna dla każdego osobno.
  • 0

#20

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sensem życia jest rozwój i ewolucja. Można mieć również osobisty sens lecz jest to sprawa umowna dla każdego osobno.


Niestety przykro mi 'rozwój i ewolucja' na pewno nie są sensem życia bo to doprowadza do zguby gatunków słabszych. A jeśli to jest sensem to musimy się bardzo starać żeby dogonić karaluchy :mrgreen:
  • 0

#21 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeszcze głupsze jest to jak ktoś mówi że sensem życia jest miłość.

A teraz mi napisz dlaczego :)
  • 0

#22 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

A co to za sens kochać drugą osobę,jest to po prostu płytkie jak dla mnie.Zresztą wszystko co nie jest wieczne nie ma sensu nasze życie powinno polegać na poszukiwaniu tego co wydarzy się po śmierci.My też jesteśmy tylko chwilą więc chwilą musimy żyć ale można się poświęcić całe życie na tym po co tak naprawdę żyjemy.A i tak nigdy się tego nie dowiemy jednak warto zaryzykować bo tylko śmierć się liczy.Każda pozytywna emocja jest zbyt krótka żeby mówić o szczęściu zdecydowanie więcej jest tych złych momentów.Po po co to wszystko tak naprawdę to nie ma sensu.Wystarczy popatrzeć na swoje życie z góry wszystko co robimy jest płytkie każda czynność jest taka przyziemna że nie warto trwonić na nią czasu.Jednak kiedy każdy dzień przynosi nam taką dawkę wydarzeń nie zastanawiamy się nad tym że wszystko jest takie beznadziejne bo nawet nie znajdujemy na to czasu.
  • 0

#23 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Skoro tak uważasz. Może jeszcze nie kochałeś. Mam nadzieję, że w przyszłości zmienisz zdanie. Bo kiedyś myślałem podobnie...
  • 0

#24

Flix.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bayakus ma sporo racji. Sam jak byłem zwolennikiem teorii głoszonych przez KK myślałem podobnie. Choć miłość do moich rodziców uratowała mnie przed chęcią popełnienia samobójstwa. Odkąd wierzę w reinkarnacje to sensem mojego życia jest poprostu życie i nowe doświadczenia ;)
  • 0

#25 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Flix rzucił mi nowe światło i pomysł który wydaję się ciekawy.Reinkarnacja hmm szczerze jak patrze na mojego psa czasami wydaje mi się że patrze w oczy człowiekowi ale jest to nie do wytłumaczenia naprawdę coś w tym jest choć kompletnie zapomniałem o reinkarnacji :( .

Flix nie poddawaj się,dobrze że znalazłeś oparcie w rodzicach ale życie jednak zostało nam po coś dane bo nie miałoby to wszystko sensu.Zabójca który potrafi łamać najważniejsze wartości dla ludzi którzy się kochają choć tego nie rozumiem ale jednak mają jakieś szczęście a on strzałem z pistoletu je przekreśla nie może mieć tego samego co ten który dzieli się chlebem.

Nie chcę odwoływać się do chrześcijanizmu bo nie o to mi chodzi ale to tak samo jak z wyborem liceum ten kto napisze lepiej test pójdzie do lepszego.

Życie zostało nam dane i po nim jeszcze coś będzie a przynajmniej być powinno bo nie miało by to sensu.Nasza egzystencja jednak została nam przez coś,kogoś dana bo po co mielibyśmy żyć.Jednak odnalezienie prawdy jest zadaniem na tyle trudnym że jeszcze nikomu się to nie udało.Może kiedyś poznamy to co zostało nam odebrane i ludzie zrozumieją wiele rzeczy.Ale bez tych dowodów możemy szukać sami.
  • 0

#26

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobre 4 lata dzień w dzień zastanawiałem się nad sensem życia, zawsze chciałem zmienic się na lepsze, ale za dużo rzeczy na raz chciałem weliminowac. Aż do momentu gdy zacząłem dostrzegac, że z (nie oszukujmy się) hu****go życia można wyłuskac trochę hmm "wolności". Definitywnie wole sobie pojechac w góry i posiedziec sam, pogrążyc się w swoich myślach niż zalac się gdzieś w barze. Moim sensem stało się szukaniem zrozumienia(szukaniem sensu życia) masło maślane xD uwielbiam siedziec z dala od ludzi zaszyc sie gdzieś w górach i myślec, staram się robic to co kocham czyli jezdzic na snowboard'zie i motorze kocham samotnośc ale nie obraził bym się jak bym mógł ją z kimś dzielic x), ale gdy widzę kogoś na wózku inwalidzkim nie mogę tego zrozumiec "życie nie jest sprawiedliwe" nie mogę pojąc ludzi, utwierdzam się w przekonaniu że człowiek to pasożyt...
  • 0

#27 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie chodzi o to aby rozmyślać tylko aby szukać.
  • 0

#28

Rockmenka85.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozwijać się duchowo w kolejnych inkarnacjach aż do doskonałości i połączenia z pierwszym żródłem.
A przede wszystkim zrozumieć czym jest miłość bezwarunkowa...proste;)
  • 0

#29 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Każdy będzie miał inne zdanie ale dla mnie to które będzie jedyne niepowtarzalne a zarazem mające sens będzie prawdziwe.Zawsze chciałem rzeczy nierealnych,chciałem uczyć się w Szkole Magii Hogwart,chciałem przenieść się do japońskich anime które pokazują sens niedostrzegalny a muszę żyć w świecie którego nienawidzę bo gdy za bardzo zagłębię się w ten którego nie ma stracę świadomość.Najgorsze jest to że taki świat nie istnieje nie ma mugoli i czarodziejów to fikcja.A to by było coś innego i mógłbym w końcu cieszyć się z tego co robię i być tam gdzie bym pasował.Tutaj pozostaje tylko szara rzeczywistość.Nie jestem jakimś głupim nastolatkiem co pije i pali,a w głowie same dziewczyny.Lecz muszę z takimi osobami jak na razie obcować,pozostają jeszcze gry które uwielbiam ale one nie mogą zastąpić mi marzeń.Więc dla mnie niestety życie nigdy nie będzie miało sensu a przynajmniej odnalezienie go będzie już nawet głupie.
  • 0

#30

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wierzycie w reinkarnację, życie po śmierci? Doczesne życie to chwila, która należy przecierpieć? To przestańcie pieprzyć i się wreszcie zabijcie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych