Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiwisekcja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_nomen nescio

Gość_nomen nescio.
  • Tematów: 0

Napisano

Człowiek to też zwierze, więc czemu nie może testować swoich wynalazków na swoim gatunku?

A co do wegetarianizmu i weganizmu, w pewnym sensie są to niezdrowe nawyki żywieniowe, ponieważ człowiek potrzebuje pewnych substancji które są w mięsie. Człowiek jest wszystkożerny.

Nie da się zakończyć tematu wegetarianizmu jak się czyta takie posty, po prostu się nie da.

Dlatego do niego powróce na chwile i dam pewną rade ludziom którzy wyznają taki stereotyp wegetarianizmu, że niezdrowy że potrzeba pewnych składników z mięsa by człowiek mógł funkcjonować. Otóż to nie jest prawda, mięso tak naprawde w sobie nie ma zbyt wielu wartościowych składników (wieprzowina). Ryby już mają choćby kwas omega 3, który można zdobyć nie będąc wegetarianinem z roślin które też go posiadają. To tyle na ten temat, ludziom którzy nie są przekonani polecam google - taką wyszukiwarke. ;)

Precz ze stereotypami!
  • 0

#32

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak jeszcze ciągnąc ten wegetariański offtop: dlaczego produkty sojowe, nazywane są jak mięso? "Kotlety" sojowe mogę jeszcze wybaczyć, ale "flaki" sojowe?! Dlaczego by więc nie zadziałać odwrotnie: ja stworzę np. groszek wieprzowy, ziemniaki wołowe itp ;) :P
  • 0



#33 Gość_nomen nescio

Gość_nomen nescio.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wszyscy wegetarianie nie jedzą mięsa dlatego bo ich obchodzi los zwierząt. Niektórzy nie jedzą bo im najnormalniej nie smakuje, są też tacy co nie mogą po prostu jeść mięsa - różnego rodzaju choroby i uczulenia. Być może takie nazwy są spowodowane tym, że produkty sojowe nie są skierowane tylko do wegetarian z wyboru ale i takich którzy nie mogą jeść mięsa.

Podsumowanie: Produkty sojowe nie są przeznaczone tylko dla ludzi nie jedzących mięsa ale dla ogółu. ;)
  • 0

#34

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam jednak wole tradycyjne schabowe czy flaczki :)
  • 0



#35 Gość_nomen nescio

Gość_nomen nescio.
  • Tematów: 0

Napisano

Szanuje to i proszę o to samo, a świat stanie się lepszy. ;)
  • 0

#36

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlatego do niego powróce na chwile i dam pewną rade ludziom którzy wyznają taki stereotyp wegetarianizmu, że niezdrowy że potrzeba pewnych składników z mięsa by człowiek mógł funkcjonować. Otóż to nie jest prawda, mięso tak naprawde w sobie nie ma zbyt wielu wartościowych składników (wieprzowina). Ryby już mają choćby kwas omega 3, który można zdobyć nie będąc wegetarianinem z roślin które też go posiadają. To tyle na ten temat, ludziom którzy nie są przekonani polecam google - taką wyszukiwarke. ;)

Precz ze stereotypami!


Ach zwracam honory, chodziło mi tylko, że problem wegetarian dotyczyć może przede wszystkim niedostarczenia z pokarmem pełnowartościowych białek, tzn. zawierających wszystkie niezbędne aminokwasy. W tradycyjnym sposobie odżywiania zawiera je mięso, a rośliny, niestety, posiadają białka zubożone o pewne aminokwasy (z wyjątkiem soi, która z tego powodu często pojawia się w jadłospisie wegetarian). Dlatego niezbędna jest wiedza o możliwościach uzupełniania niedoborów białek poprzez odpowiednie łączenie poszczególnych produktów. Dieta wegetariańska stwarza także problemy z pokryciem zapotrzebowania na witaminy B12 i D, a w związku z małą przyswajalnością zawartych w roślinach składników mineralnych, również na wapń, żelazo i cynk.
---------------
Prawdziwy Dla Gry: Ostatnio widziałem sklepie surówkę mięsną. LOL
  • 0

#37

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Człowiek kiedyś wymyślił że zwierzęta nie mają sumienia.....więc jak wyjaśnimy matkę małpki tulącą dziecko po zabiegach ? Linki podałem wczesniej, czym się różni małpa na zdjęciach trzymająca w swoich ramionach dziecko od ludzi którzy żyją po to aby kupić nowszy samochód ? Pewnie tym że mama małpa nie może zatrudnić prawnika...

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


A poruszając sprawę schabów....pokażesz swojemu dziecku że zjadł swojego ulubieńca ?

Dołączona grafika


  • 0



#38 Gość_nomen nescio

Gość_nomen nescio.
  • Tematów: 0

Napisano

Dieta wegetariańska stwarza także problemy z pokryciem zapotrzebowania na witaminy B12 i D

D i B12 można uzyskać dla organizmu bez zabijania innego organizmu. ;)
Ponadto obie można znaleźć w suplementach diety, które nie są pochodzenia zwierzęcego.

Dołączona grafika
  • 0

#39

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nomen nescio, prawda jest taka, że gdyby nasi praprzodkowie byli wyłącznie jaroszami, to prawdopodobnie nie rozmawialibyśmy tu teraz, bo to nie my bylibyśmy gatunkiem dominującym. To mięso i dostarczane przez nie składniki przyczyniło się do rozwoju mózgu.

Dołączona grafika
  • 0



#40

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Faktycznie w sposobie odżywiania jaki przyjął się w Polsce występuje mało pełnowartościowego białka roślinnego, wystarczy jednak minimum wiedzy aby ten problen zniwelować: połączenie roślin strączkowych i kasz daje wyjątkowo dobry efekt jeśli chodzi o białko, połączenie ciecierzyczy z sezamem, ziemniaki ze strączkowymi a także rośliny naturalnie zawierające pełnowartościowe białko: słynna soja (jej białko ma potwierdzone działanie antynowotworowe) i bardziej egzotyczne: amarantus i quinoa. najkorzystniejsze dla zdrowia produkty sojowe są te poddawane procesom bakteryjnym: tofu i tempeh (ten ostatni niestety drogi i trudny do dostania), pełnowartościowe białka mają też wodorosty, wykazują też fenomenalną zdolność gromadzenia korzystnych soli mineralnych, jednocześnie-co ciekawe-obniżają wchłanianie metali ciężkich do 90% i usuwają substancję radioaktywne z organizmu, problem może pojawić się tylko przy przełykaniu.

W mięsie wapnia nie ma w ogóle ^^
żelazo i cynk nie stanowi zbytniego problemu, nie ma też ponoć dowodów na zwiększone ryzyko niedoboru wit. B12 u wegetarian. wiadomo tylko że że niedobory tej witaminy ma aż 30% ludzi po 40 roku życia. wokół tej witaminy jest mnóstwo niejasności i nadal nie wiemy czy rośliny ją wytwarzają, na pewno zaś nie wytwarzają jej zwierzęta. najprawdopodobniej potrafią to wyłącznie bakterie. witamina D występuje w dużych ilościach w takich produktach jak jaja i mleko a także liczne ziarna i kiełki. obniżony poziom tej witaminy w zimie to w naszym klimacie częsty przpadek, co skutkuje częstymi złamaniami kości w okresie jesienno-zimowym. jedyny problem to kiespka wiedza z zakresu żywienia. W polsce jest szczególnie kiepsko... dopiero na konkretnych kierunkach studiów zaczynają o tym mówić. znajduje to odbicie w diecie zarówno wegetarian jak i ludzi jedzących mięso: wciąż za dużo białej mąki, cukru i białego ryżu, do tego postawa diety to mięso i ziemniaki. całość zawierająca wbrew pozorom mało witamin i składników odżwyczych i mało błonnika, dlatego szpitale są pełne i to nie "mających złe nawyki" anemicznych wegetarian. ostatnio słyszałam że jest coraz więcej przypadków raka jelit u dzieci, i okazało się że jest to spowodowane konserwantami zawartymi w szynkach i "wędzonkach".

nomen nescio, prawda jest taka, że gdyby nasi praprzodkowie byli wyłącznie jaroszami, to prawdopodobnie nie rozmawialibyśmy tu teraz, bo to nie my bylibyśmy gatunkiem dominującym. To mięso i dostarczane przez nie składniki przyczyniło się do rozwoju mózgu.


biorąc pod uwagę fakt iż sto lat temu jadano pięć razy więcej mięsa to piwinniśmy być teraz kozacy że hoho! a obserwuje się raczej rosnącą degenerację rasy... może i 5 milionów lat temu tak było, ale obecnie nie ma potwierdzenia.

Dołączona grafika
  • 0

#41 Gość_nomen nescio

Gość_nomen nescio.
  • Tematów: 0

Napisano

Czyli sugerujesz, że mózg wegetarianina nie rozwija się lub czyni to wolnej, bo żywi się dietą bezmięsną? No więc mięsożercy przegonią wegetarian w rozwoju, a co ciekawsze mięsożerne zwierzęta będą miały bardziej rozwinięte mózgi od wegetarian. Taki wysuwa mi się wniosek. :)


edit: NO_NAME, zwierzęta mają witamine B12, jest ona w wątrobie, sercu i jelitach o ile się nie pomyliłem.

Dołączona grafika
  • 0

#42

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nomen nescio, nie to miałem na myśli. Dziś mamy wiedzę. Wiemy, że np soja może z powodzeniem zastąpić mięso, australopitek tego nie wiedział.

Dołączona grafika
  • 0



#43 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

czym się różni małpa na zdjęciach trzymająca w swoich ramionach dziecko

Pewnie tym że mama małpa


Beznadzieja. Nie dziecko tylko młode i nie mama małpatylko ewentualnie samica małpy. Chociaż znęcanie się nad zwierzętami jest barbarzyństwem to nie używajmy w odniesieniu do nich nazw zarezerwowanych tylko dla ludzi bo zaraz doszlibyśmy do poziomu zachodnioeuropejskiego http://fakty.interia...aprawde,1197490
  • 0

#44

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Okropnie jestem wrażliwa na punkcie dręczenia zwierząt. Co więcej nie robię kompletnie nic, by zmienić ich okrutny los. Przez rok byłam wolontariuszem TOZu, pomogłam znaleźć dom dla całkiem sporej ich rzeszy. Jednakże potem straciłam wolę, energię, wymigiwałam się brakiem czasu, nawałem nauki, potem pracy. No i chciałabym napisać, że to bestialskie, że wredni ludzie dręczą zwierzęta w laboratoriach, przeprowadzają na nich okrutne eksperymenty. Nie mogę patrzeć na tę małpkę przytulaną przez jej bezsilną matkę. Cholernie głęboko mnie to dotyka. Ale szybko kręcę rolką myszki, żeby zobaczyć chłodny tekst i nie patrzeć na te zdjęcia. Co to w ogóle da, że ja napiszę, że się na to nie zgadzam. Nie słowa a czyny się liczą. A ja nie zrobię nic. Więc bez sensu jest moje użalanie.
I naprawdę (powtórzę) - jak ktoś chce to może działać i pomagać. Da się. Może się nie udać, ale ważna jest walka.

Z drugiej strony zostaje ten odwieczny dylemat. Eksperymenty okupione czyimś cierpieniem i postęp czy mniejszy postęp (bo osiągany innymi, nie eksperymentalnymi metodami).
Ciężko dla laika rozstrzygalny.
  • 0



#45

Papercat.
  • Postów: 109
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aton, nie wolno przeginać, najlepiej znaleźć złoty środek. Czemu nie "mama" albo "dziecko". Człowiek jest tylko kolejnym gatunkiem powstałym w wyniku ewolucji, a ubzdurał sobie, że jest najwspanialszy we wszechświecie. Co z tego, że jesteśmy najinteligentniejsi na Ziemi? Tym bardziej nas to zobowiązuje do przestrzegania pewnych reguł moralnych. Jak dla mnie to dalej jest mama małpa i dziecko małpka, a nie "samica małpy" czy "młody" (tym bardziej, że mam ksywkę Młody :D - żart taki nie oburzajcie się ;) ).
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych