Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co stworzyło Boga ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
528 odpowiedzi w tym temacie

#466

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lepiej jednak, żeby cokolwiek istniało, niż nic. Założenie, że coś trwa od zawsze i wiecznie można obalić tezą początku, jak wyjaśnić fakt, że mogło nie być początku, skoro jakiś musiał być. Tego po prostu racjonalnie nie da się wytłumaczyć.
  • 0

#467

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Lepiej jednak, żeby cokolwiek istniało, niż nic. Założenie, że coś trwa od zawsze i wiecznie można obalić tezą początku, jak wyjaśnić fakt, że mogło nie być początku, skoro jakiś musiał być. Tego po prostu racjonalnie nie da się wytłumaczyć.

Człowiek nie potrafi sobie wyobrazić, że mogą być rzeczy przekraczające jego logikę; których mózg nie jest w stanie jakkolwiek wytłumaczyć lub ogarnąć. Ja dopuszczam taką możliwość, choć nie próbuję tego sobie w jakikolwiek sposób wyobrażać. Dołączona grafika
  • 0

#468

Dżizabel.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja mysle ze mozna tu filozofowac bardzo dlugo a prawda bedzie jeszcze dalej
  • 0

#469

fstach.
  • Postów: 32
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam.!

Chciałbym omówić z Wami temat, który niezmiernie mnie nurtuje.A mianowicie, gdy w dyskusji o powstaniu świata, kazdy wierzący człowiek powie, 'bo świat stworzył Bóg' natomiast standardową odpowiedzią 'bezboznika' jest 'a co, lub kto stworzyło Boga.
Więc w takim razie (co, kto) stworzyło Boga ? jakie zdanie macie na ten temat.?

Ze swojej strony przytocze własną teorie.

Powiedzmy, że Bóg był od zawsze.Tutaj pojawi się pytanie, 'jak od zawsze ? przecież wszystko ma swój początek', jak na to odpowiedzieć.?
Przypuścmy że pojęcie czasu nie istnieje.Więc w takim razie coś już mogło nie mieć swojego początku.
Tylko jak przyjąć do wiadomości nieistnienie czasu?
Czas jest to rzecz która jest nienamacalna, czyli można ją porównać z czymś co nieistnieje.
Czasu nie możemy, dotknąc, zwazyć...mozemy zobaczyć jedynie jego efekty.
I tutaj sie pojawia paradoks.Jak coś czego nie mozemy zwazyć, zobaczyć itd. może istnieć ? Może czas jest Bogiem.Czas musiał być przecież od zawsze.O ile w ogóle istnieje..



Ale to TYLKO moje przemyślenia, mogą zawierac wiele sprzeczności, ponieważ ciężko ogarnąć tak zagadkową i pełną paradoksów sprawę.


Powiem tylko tyle, kiedy zaczynam o tym myśleć boli mnie głowa ponieważ ludzki mózg nie jest w stanie tego pojąć i wszelkie rozważania na ten temat do niczego nie prowadzą.
  • 0



#470

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

fastach, i o tym od samego początku pisałam! :D Ale ludzie to ludzie, na wszystko muszą znaleźć wyjaśnienie.
  • 0

#471

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję że istnieje Bóg. Chociażby dlatego że lepiej myśleć że tym wszystkim rządzi jakaś nadprzyrodzona istota niż jak Boga mają zastąpić najbogatsi ludzie (chociaż już wielu osobom zastąpili).
  • 0

#472 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie było początku ani końca. Wszystko jest wieczne w tu i teraz. Coś co nie istniało nigdy nie zaistnieje, a coś co istnieje nie może przestać istnieć.

Użytkownik Creator edytował ten post 10.01.2013 - 18:59

  • 0

#473

Nerubis.
  • Postów: 154
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie było początku ani końca. Wszystko jest wieczne w tu i teraz. Coś co nie istniało nigdy nie zaistnieje, a coś co istnieje nie może przestać istnieć.



Hmmm... tak dla jasności - uważasz że wszystko w przyszłości będzie istnieć nadal, lecz może po prostu w innej formie, czy bardziej przychylasz się do opinii że "jutro nie istnieje" ? Jeśli tak, to co z przeszłościa? Pyam bo jestem po prostu ciekawy Twojego zdania.
  • 0

#474 Gość_Creator

Gość_Creator.
  • Tematów: 0

Napisano

Pojęcie czasu jest bardzo względne i tylko z tej ziemskiej perspektywy upływa w taki sposób a nie inny, a samo istnienie zmienia formę nieustannie, wiecznie. Takie właśnie jest moje zdanie, z którym przecież nikt zgadzać się nie musi.

Taka ciekawostka. Umiesz sobie wyobrazić, że nie istniejesz? Umiesz sobie wyobrazić, że kiedyś nie było nic? Jakoś ludzkości intuicyjnie bliżej odczuwaniu wieczności i ma to swoje uzasadnienie.
  • 0

#475

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Creator, a ja od razu zrozumiałam o co Tobie chodzi. ;) Kiedyś w ogóle nie potrafiłam nie dość, że sobie wyobrazić, to dopuścić taką możliwość. I tak czyni większość ludzi, niestety.
  • 0

#476

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mnie dużo bardziej intryguje pojęcie nicości.. W głowie mi się nie mieści jak może nie być nic... ? Jak wtedy jest? Ciemno? Jasno? Jak daleko jest nic? W nieskończoność jest nic?
Jedyne co mi instynkt podpowiada to zaufać Bogu. Czymkolwiek ON jest.

Ten temat jest niesamowity.. można bez końca snuć różne teorie... a tak na prawdę zawsze to prowadzi do jednej odpowiedzi... tej instynktownej, którą wielu z nas chce stłumić.

Użytkownik Claire edytował ten post 11.01.2013 - 22:02

  • 0

#477

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Claire

Mnie dużo bardziej intryguje pojęcie nicości.. W głowie mi się nie mieści jak może nie być nic... ?

Skoro nie możesz sobie wyobrazić nicości, to równie dobrze właśnie sobie ją wyobraziłaś, gdyż właśnie to jest nic.

Jak wtedy jest? Ciemno? Jasno?

Z naszego punktu widzenia pewnie byłaby ciemność.

Jak daleko jest nic?

Obawiam się, że jak nie było przestrzeni, to nie było czegoś takiego, jak "daleko".

W nieskończoność jest nic?

O jakiej nieskończoności piszesz?

Ten temat jest niesamowity.. można bez końca snuć różne teorie.

Nie. To ci wierzący wymyślają bez przerwy teorię, byleby dopasować ją do "nauki" i myślą przy tym, że wszystko się zgadza i to, co wymyślili jest w pełni logiczne. Niektórzy w ogóle odlatują.

a tak na prawdę zawsze to prowadzi do jednej odpowiedzi... tej instynktownej, którą wielu z nas chce stłumić.

Jedyne co mi instynkt podpowiada to zaufać Bogu.

Dyskutowałem z różnymi osobami, a oni ciągle mi mówili, że tak nie jest. Dawali mi na to różne dowody, ale ja dalej swoje. Gdyż instynktownie to wiem i wyczuwam, i ufam temu. Nad moje miasto zostanie wystrzlona bomba atomowa z USA. Tak mi podpowiada instynkt. Bo tak.

Czymkolwiek ON jest.

I tu wkracza jedna z najmniej racjonalnych postaw, jakie można zauważyć (pojając inne aspekty, za które dostałbym pewnie warna). Nie ważne, czy jest dobry czy zły. To czy to jest potencjalny morderca i sadysta również. Ważne, że mój instynkt tak mówi i ważne, że mam zaufać Bogu. Pogląd ten dla mnie świadczy tylko o niedojrzałości i braku myślenia.


Swoją drogą nie rozumiem, czemu wierzący przyjmują często skrajnie poddańczą postawę wobec Boga. Bezgranicznie mu ufają, są gotowi przed nim klęknąć, służyć mu oraz słuchać. Czy naprawdę jesteście takimi słabymi jednostkami, które potrzebują mieć pana nad sobą, by mógł nim władać oraz nadawać im prawa i często przy tym samemu je łamiąc? Może również dla was to być pomocna dłoń w przebrnięciu przez życie, ale to potwierdza tylko słabość. Więc mam pytanie. Jakimi pobudkami się kierujecie przy poddawaniu się jemu oraz tej wierze? Co was do tego skłania? Właśnie chciałbym to od was przeczytać.
  • 0

#478

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Claire
Nicość jest tam gdzie nie istnieje przestrzeń i czas. Innymi słowy ona po prostu nie istnieje, przynajmniej dla świadomości, bo tam gdzie pojawi się świadomość nie będzie już nicości. W sumie to wydaje mi się to logiczne.
Jeśli ciężko jest Ci wyobrazić sobie nicość to spróbuj przypomnieć sobie co się działo przed Twoimi narodzinami ;)
  • 0

#479

morlowsk.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mnie po całej lekturze nasuwa się tylko jedno: "The truth is out there" :)
  • 0

#480

Kraken.
  • Postów: 26
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Heh, a odpowiedz macie przed nosem.
Kto stworzył Boga ?

Rodzice Piotra "Magika" Łuszcza ->
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych