Skocz do zawartości


Zdjęcie

O co zapytać księdza?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#16

Who.Am.I.
  • Postów: 183
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pytanie...hmmm...Zapytaj się księdza, czy apostazja wyklucza człowieka z kościoła na dobre bez możliwości odwrotu.


To już ja pytałem swojego katechetę, bo to też spoko gościu z którym można podyskutować :]

Mówił, że jeśli chce się wrócić to wystarczy wyznać wiarę, czyli zmówić "Wierzę w Boga...". A co do pytania to może dlaczego masturbacja jest grzechem xD
  • 0

#17

Eldor.
  • Postów: 49
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dlaczego masturbacja jest grzechem xD

Hej, Piechu, ten artykuł powinien Cię zainteresować. :D
  • 0

#18

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pytanie do księdza:

Dlaczego zapłodnienie metodą invitro jest niedobre, złe czy jak tam jest określane przez kk jeśli Maria została powołana do stanu brzemiennego POZAUSTROJOWO :) a to akurat jakoś nie przeszkadza choć jest sprzeczność opinii (nie pierwsza i nie ostatnia - podobnie jak niespójność przepisów prawnych czasem wykluczających się nawzajem)
  • 0

#19

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możesz się spytać dlaczego nie mowi się w Kościele że Abraham był Sumeryjczykiem, ktorego ojciec sprawował funkcję kapłana w światyni Boga Enlil

Mówi się, mówi. Choć może na niedzielnym kazaniu takich szczegółów się nie roztrząsa. ;)

Ale nie ma żadnych przeszkód, aby samemu postudiować literaturę.
Istnieje sporo obszernych opracowań, w których podejmuje się dogłębnych analiz tych tematów. I wbrew pozorom nie są to "niesamowite historyjki" jakiegoś tam Sitchina, ale rezultaty badań poważnych teologów, egzegetów i religioznawców. Nawet w komentarzach i wstępach do ksiąg biblijnych w katolickiej Biblii Tysiąclecia można znaleźć wiele tego typu informacji.

A zacząć można od samej Biblii, bo tam praktycznie wszystko jest napisane czarno na białym.

To, że Abraham pochodził z Mezopotamii (z Ur) nie jest żadna ukrywaną tajemnicą:
Terach, wziąwszy z sobą swego syna Abrama, Lota - syna Harana, czyli swego wnuka, i Saraj, swą synową, żonę Abrama, wyruszył z nimi z Ur chaldejskiego, aby się udać do kraju Kanaan. Gdy jednak przyszli do Charanu, osiedlili się tam.
Rdz 11:31 (BT)


Także to, że dla jego przodków bóg Jahwe nie był jedynym czczonym bóstwem jasno z kart Biblii wynika:
Jozue przemówił wtedy do całego narodu: Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Po drugiej stronie Rzeki mieszkali wasi przodkowie od starodawnych czasów: Terach, ojciec Abrahama i Nachora, którzy służyli bogom cudzym, lecz Ja wziąłem ojca waszego Abrahama z kraju po drugiej stronie Rzeki i przeprowadziłem go przez całą ziemię Kanaan i rozmnożyłem róg jego, dając mu Izaaka.
Joz 24:2-3(BT)

  • 0



#20

siuneq.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Dlaczego treść dekalogu została zmieniona.
2. Dlaczego święci się niedzielę skoro w Biblii jest napisane, żeby ścięcić ostatni dzień tygodnia, a jest nim Sobota. Mam Biblię w przekładzie ks. J.Wujka z 1599r. i jest tam napisane:

Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz i będziesz czynił wszystkie dzieła twoje, ale dnia siódmego szabat Pana Boga twego jest. (...) Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię, i morze, i wszystko. co w nich jest i odpoczął dnia siódmego, i przetoż błogosławił Pan dniowi sobotniemu, i poświęcił ji.

W Biblii drugiej jaką posiadam jest już napisane jak jest współcześnie: "Będziesz dzień święty święcił..."

No więc nie wiem, jeśli na forum jest już coś o tym to przepraszam.
  • 0

#21

Leniek.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapytaj kiedy i w jakim celu został wprowadzony celibat, oraz czy według Biblii istnieje czyściec
  • 0

#22

dziadekkleofas.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapytaj się czy według Bibli orgia z udziałem dzieci, staruszków i krasnali ogrodowych ku potępieniu Elvisa Presleya jest powodem do wiecznych katusz. Tak dla jaj.
  • 0

#23

Cycu.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapytaj księdza o:
"Skoro Bóg stworzył wszechświat to kto stworzył Boga?"
to pytanie nurtowało mnie dziś przez cały dzień
Dziękuje i pozdrawiam :)
  • 0

#24 Gość_Rishro

Gość_Rishro.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak ksiądz dostanie te wszystkie pytania to chyba upadnie xD .
  • 0

#25

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to mu maila wysle wszystko ;)
A dawajcie wiecej pytan typu dlaczego kosciol nie placi podatkow? cos o relacjach panstwo kosciol i wiecej pytan zeby go tak brac pod wlos xD
  • 0

#26

Unbelievable.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapytaj kiedy i w jakim celu został wprowadzony celibat

Tez się zawsze nad tym zastanawiałem :D
A jeśli chodzi o pytanie to zapytaj się czy kiedykolwiek się masturbował (bo tego się już chyba nie wypleni ;] ) jak miał z 13 lat
  • 0

#27

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to mowil nam juz o tym i powiedzial ze nie jest calkowitym abstynentem-abstynentem kumpel to zinterpretowal jakby sie masturbowal
ale czy termin abstynencja nie odnosi sie tylko do spozywania alkoholu?
bo mi sie wydaje ze tylko do tego
Niewiem czy by sie tak do tego przyznawal?
Szczegolow nie znam bo nie bylem na tej katechezie?
  • 0

#28 Gość_Captain Jack

Gość_Captain Jack.
  • Tematów: 0

Napisano

Powiedz na lekcji, że umarła Ci babcia i zapytaj czy ksiądz odprawiłby za darmo pogrzeb. Postaraj się umówić na termin, żeby wyszło autentycznie :P
  • 0

#29

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O widzisz o tym tez mowil i powiedzial ze grzecznosc nakazuje dac kaplanowi pieniadze ale jezeli ktos jest w trudnej sytuacji materialnej to za papieskie pieniadze tez odprawi.
  • 0

#30

^Filozof^.
  • Postów: 149
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapytaj księdza o:
"Skoro Bóg stworzył wszechświat to kto stworzył Boga?"
to pytanie nurtowało mnie dziś przez cały dzień
Dziękuje i pozdrawiam :)

Przecież Bóg był od zawsze... :s lol Widać że albo jesteś ateistą i nic nie wiesz o Bogu albo nie uważasz na religii xD .

Ja bym spytał: "Dlaczego jest tyle nieścisłości w tym co mówi KK".
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych