Skocz do zawartości


Zdjęcie

Déja vu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
101 odpowiedzi w tym temacie

#61

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesio_PL,
kolejny przykład bardzo podobny do moich. Nie jestem w stanie pojąć, jak może sie nam przypominać miejsce i sytuacja która nigdy nie miała miejsca, czesto jestem 1szy raz w jakimś miejscu i tam właśnie częstokroć mam Dejavu
  • 0

#62

cinix.
  • Postów: 129
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi deja vu zdarza się bardzo czesto.
Jesli chodzi o sny prorocze,to też kilka razy mialy miejsce,ale mysle ze byl to raczej przypadek.
A podobno deja vu to wynik przemeczenia mózgu..EeeeeeEEe :hmm:
  • 0

#63 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

Dejavu da się wytłumaczyć - ot, do jednej pułkuli mózgowej informacja dociera wcześniej, do drugiej później. Później prawa identyfikuje owo zdarzenie jako sen (wszystko bez supportu lewej jest identyfikowane przez prawą połowę mózgu jako coś co miało miejsce tylko w naszym umyśle) i - co chyba logiczne - nie jest w stanie umieścić go w czasie. Tym samym, lewa półkula mówi nam, że właśnie to widzimy. W efekcie końcowym, zdaje nam się, że już coś widzieliśmy kiedyś i "we śnie" :) .
  • 0

#64

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesio_PL,
kolejny przykład bardzo podobny do moich. Nie jestem w stanie pojąć, jak może sie nam przypominać miejsce i sytuacja która nigdy nie miała miejsca, czesto jestem 1szy raz w jakimś miejscu i tam właśnie częstokroć mam Dejavu



dosłownie tak jak ja :( mam takie jakby prorocze sny czasami wiem kto coś powie i wogóle jak wygląda dane otoczenie czy może ktoś to wyjaśnic ? :(
  • 0

#65

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dejavu da się wytłumaczyć - ot, do jednej pułkuli mózgowej informacja dociera wcześniej, do drugiej później. Później prawa identyfikuje owo zdarzenie jako sen (wszystko bez supportu lewej jest identyfikowane przez prawą połowę mózgu jako coś co miało miejsce tylko w naszym umyśle) i - co chyba logiczne - nie jest w stanie umieścić go w czasie. Tym samym, lewa półkula mówi nam, że właśnie to widzimy. W efekcie końcowym, zdaje nam się, że już coś widzieliśmy kiedyś i "we śnie" :) .


prb bardzo ladnie to napisales, i w ogole ok, ale co powiesz na takie cos ??

jak rano sie obudzilem to wiedzialem ze cos takiego mi sie snilo, a potem dwa dni pozniej to sie wydarzylo

wiem co mowie, bo od czasu jak tu jestem staram sie zapamietac wszystkie sny
  • 0



#66

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie sie nie śni nic. Jak czuje, że do sie już zdarzyło to nie śniło mi się to.
  • 0

#67

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a widzisz bercik, tym sie roznimy ze oprocz sytuacji w ktorych wiem ze juz to widzialem mam jeszcze takie w ktorych wiem juz wczesniej ze mi sie to snilo ;]

czekam na wypelnienie sie dwoch snow z jedna dziewczyna :P
  • 0



#68

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czekam na wypelnienie sie dwoch snow z jedna dziewczyna

Jeśli o takich snach mówimy. to :crazy: Fajnie jakby sie wypełniły ;>
  • 0

#69 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

jak rano sie obudzilem to wiedzialem ze cos takiego mi sie snilo, a potem dwa dni pozniej to sie wydarzylo

To juz nie jest deja vu, ale jasnowidzenie :) .

Mnie sie nie śni nic.

Jesteś w błędzie ;) . Człowiekowi ZAWSZE coś się śni, taka jest jego natura. Gorzej, że nie zawsze to się zapamiętuje, a mózg czasem wymazuje te zbędne informacje od razu po przebudzeniu się. ;]
  • 0

#70

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prb,
Zależy w którym momencie snu się obudzi człowiek. Jeśli podczas fazy głębokiej jest duże prawdopodobieństwo, że coś pamietasz.
Sprawdzałem to budząc się w różnych godzinach. Jak byłem mniejszy to dzień w dzień miałem przeróżne sny. Dziś zdadza mi się śnić raz na....miesiąc ale to i tak bardzo nieregularnie, ostatnio miałem kilku miesięczny spokój.
Btw, godzine temu kolejne deja vu:)
  • 0

#71

rockslaw.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja to mam tak że gdy się dzieje jakaś sytuacja to mi sie w trakcie niej wydaje, że już miała miejsce. nie potrafie tego wytłumaczyć, ale chyba mnie rozymiecie :smile:
  • 0

#72

maytek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi prawie zawsze wydaje się że nic mi się nie śniło, a kiedy coś się dzieje to mam wrażenie że już to przeżyłem. W czerwcu, przez prawie cały tydzień w ciągu dnia miałem przynajmniej jedno zdarzenie które już widziałem. Później pomyślałem że sobie spróbuję przypomnieć tą sytuację i przewidzę co się zaraz stanie. Przeważnie mi się sprawdzały te wizje. Raz miałem przed oczami jedno zdarzenie 3 razy z czego 2 chyba były w realnym świecie. Ostatnio wiedziełem na kilku meczach mistrzostw kto komu poda w akcji(nie tak trudno przewidzieć ;-) ale wiedziałem też że widziałem te mecze).

P.S Dosyć często jestem na tym forum, ale dopiero teraz się zarejestrowałem :papapa:
  • 0

#73

Combo.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich jestem tutaj nowy ;-) .
A co do dejavu to mialem je nieraz. Pamietam moje pierwsze zetkniecie sie z tym zjawiskiem jak mialem chyba 6 lat.
Snilo mi sie, ze ide z moim dziadkiem na spacer droga obok lasu i mijamy jakis szalas czy stary przystanek autobusowy. No i kilka dni pozniej to sie stalo i wszystko bylo idantyczne jak w snie. Pamietam to jakby to bylo wczoraj.
  • 0

#74

Wercia.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, Deja vu miałam kiedyś :smile: jak byłam mała w sumie nawet to mogę powiedzieć że kilka razy tak miałam :mrgreen: teraz zdarza mi sie to rzadzej ale zdarza. Powiem o dwóch z nich... Jak byłam mała to pojechałam sobie na wakacje na kolonie i tam wracając z miasta z moimi znajomymi i opiekunami szliśmy główną drogą do ośrodka. Ja szłam pierwsza a zna mną dwóch kolegów i jeden z nich upuścił butlkę z piciem... po czym odwróciłam się i pomogłam mu ją podnieść,nagle dotarło do mnie że to już kiedyś mi się śniło :surprised: trochę sie speszyłam ale olałam to. Następny sen jaki miałam to było tak że śniła mi się Jenifer Lopez i jej nowy teledysk taki gdzie ona jest w samolocie i siedzi na siedzeniu i śpiewa po czym któregoś dnia (to było jak byłam starsza) oglądałam sobie jak zwykle mtv i nagle patrzę :-/ ten teledysk ze snu mojego Jenifer. Zdębiałam normalnie bo we śnie był taki realny... nieźle co ? :>
  • 0

#75

Nazy B..
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja również doświadczam deja vu. Bardzo czesto jakaś sytuacja śni mi się i w krótce potem zdarza się ona w rzeczywistości! :crazy: a najlepsze jet to, że często są to sytuacje z konkretnymi osobami w roli głównej i mam wrażenie że po prostu śni mi się przyszłość! :mrgreen: :mrgreen:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych