Skocz do zawartości


Zdjęcie

Światła nad Phoenix wracają ponownie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#31

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Eh o jakich figurach geometrycznych ty mówisz ? ja widzę na zdjęciach tylko trapez (nawet nie kwadrat albo chociarz prostokąt) a co za problem wystrzlić 4 flary i uzyskać identyczny efekt ? :/ zwykłe naciąganie faktów...
  • 0

#32

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pozbierałem trochę filmów ukazujących światła nad Phoenix, oto one:
http://www.paranorma...942875938998080
Pozwoliłem sobie niektóre z nich powiększyć i odrobinę rozjaśnić, żeby uczynić obiekty bardziej widocznymi.
  • 0



#33

Matixus.
  • Postów: 99
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś nie pasuje mi z tymi flarami na żyłkach .

Pakerzyk Napisano 24.04.2008, 16:37
To zalezy pewnie jaka flara. Takie zwykle to ok. 40- 60 sekund. Wojsko pewnie uzywa lepszych.


No to jeśli niektóre filmiki z tego trwają po 2 - 3 minuty to przecież byłoby chyba widać jak jedna zaczyna gasnąć a potem znika :/ A na tym filmiku dodanym przez "Henderson'a"(2:50) powinno być widoczne znikanie min.2 flar chyba że ten gościu to jakiś wojskowy i ma jakieś super mocne co i pare godzin wytrzymają :P Albo wydał duzo kasy i kupił je od wojska :/

A i jeszcze jedno . Ktos oprócz niego(tego co puszczał flary) chyba widział jak one wzlatują ... Chyba że to kłamstwo :/
  • 0

#34

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

chyba że ten gościu to jakiś wojskowy i ma jakieś super mocne co i pare godzin wytrzymają :P Albo wydał duzo kasy i kupił je od wojska :/

Jesli puszczal je do gory za pomoca balonu wypelnionego helem to znaczy, ze raczej posiadal zwykle race. Wojskowe flary sa wystrzeliwane w niebo przez pistolet sygnalowy.
  • 0



#35

Matixus.
  • Postów: 99
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie. To z jakiego powodu tak długo się paliły ???

Ano Napisano Wczoraj, 07:08
Eh o jakich figurach geometrycznych ty mówisz ?


Ano ja widziałem tam w pewnym momencie kwadrat i deltoid ...
  • 0

#36

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No właśnie. To z jakiego powodu tak długo się paliły ???

Osobiscie widzialem w sklepie internetowym race, ktore pala sie ok. 60 sekund. Moze sa i takie co pala sie dluzej.

Ano ja widziałem tam w pewnym momencie kwadrat i deltoid ...

Czysty przypadek. Wiejacy wiatr moze uformowac nam rozne ksztalty.
  • 0



#37

KGalik.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z góry witam wszystkich, jako, ze jest to mój pierwszy i mam nadzieję nie ostatni post na tym forum :)
Z tematu flar wujek google pomógł coś odszukać
http://www.e-wopr.pl...trzegawcza-0715
Flara pali się 15 minut, nie wiem jak z wagą, ale myślę, że problemem dla balonu wypełnionego helem by nie było ją podnieść, nikt nie zabronił użyć kilku balonów ;)
Pozdrawiam.
PS. W sylwestra ktoś puszczał flarę właśnie z pistoletu, świeciła tylko kilka minut, ale bardzo intensywnie :]
  • 0

#38

Punisher.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moze to a moze tamto wydaje mi sie ze ludzie nie sa przygotowani jeszcze na spotkanie z nimi dlatego widzieli moze tylko ich pojazdy mysle ze wojsko nie ma jeszcze tak zaawansowanej technologii takze mowie zo to jednak obcy ktorzy nie chca jescze ujawniac sie calemu swiatu:)
  • 0

#39

gosc_.
  • Postów: 40
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widze że troche zwalacie sprawe na wojsko.Ale przecież to że wojsko mogłoby za tym stać nie oznacza że te obiekty są ziemskiego pochodzenia w końcu trudno powiedzieć że AREA 51 jest w 100% Made in Earth a chyba nie wszystko tam jest takie "ludzkie" ;)
  • 0

#40

Mick St. John.
  • Postów: 154
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to helikoptery, na filmie slychac je w tle.
http://pl.youtube.co...h?v=YI1isYQOQ6w
  • 0

#41

Vazok Than004.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to wojsko za tym stoi ale nie wykluczone jest że to obcy.Natomiast flary odpadają bo za długo te światła były obserwowane.
  • 0

#42

Cibola.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

yhym.. jak dla mnie gdyby to byly helikoptery, samoloty lub inne tego typu pojazdy to widac by bylo migajace swiatla np. niebieski-czerwony

Ufo jak nic :)

zdjecie nr. 2 jest dosc symetryczne wgledem odleglosci polozenia swiatel, mogl to byc jeden wiekszy statek lecz to tylko niezbadana do konca teoretyczna hipoteza
  • 0

#43

Moon101.
  • Postów: 80
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet jeśli byłyby to helikoptery to musiały by być super dobre tylko dla rządu wojskowego. A tutaj ci którzy rzekomo ciągle coś ukrywają mieli by straszyć ludzi. Nawet ja niemam takiego poczucia humoru
  • 0

#44

IteratorZX81.
  • Postów: 98
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdaję sobie sprawę iż temat jest dość stary, ale dzisiaj (15 września) na National Geographic leciał program na temat tego wydarzenia. I nie chodzi tu bynajmniej o shitowski film o tytule "UFO nad Phoenix", który miał charakter zdecydowanie prześmiewczy (chociaż bałem się że z tym programem będzie podobnie). Program nazywał się Tajemnica 360 (nie wiem czy to seria, jednak nazwa na to wskazuje - sprawdźcie w dzisiejszym programie. Nie wiem kiedy dokładnie się to zaczęło, jednak szukajcie od godz. 20 ;)).

Co otrzymałem? Otóż otrzymałem rzeczową naukową analizę bez sceptycyzmu, ale i bez "ufoświrowania". Autorzy programu (lub odcinka, jeśli to była seria) naprawdę postarali się przy realizacji. Na początku przypomniano zdarzenie i opisano relacje świadków. Następnie zespół geodetów z czujnikami laserowymi wybrał się w pobliskie góry nad którymi miał ów obiekt przelatywać w celu uzyskania pomiarów. Między szczytami których "prawie że dotykały końce pojazdu" (cytat ze świadka, możliwe że niedokładny) było około 400 m (tak naprawdę między 400-500, nie pamiętam dokładnie), więc pojazd był dość szeroki. Z kolei inny świadek stwierdził że pojazd ów był długi na około kilometr. Następnie zespół naukowców różnych specjalności zajął się ustaleniem jak takie coś mogło latać. Na początku wykluczono rakiety oraz śmigła (rakiety zostawiłyby pas spalonej ziemi na całej trasie przelotu, śmigła zaś powodowałyby okropny wiatr o czym żaden ze świadków nie wspominał - już pomijając fakt, że obie metody powodowały niebotyczny hałas czego świadkowie również nie uświadczyli). Następnie wzięto metody bardziej futurystyczne (napęd elektromagnetyczny). Jak by nie liczyli wychodziło na to, że obiekt o takich rozmiarach nie mógł powstać a tym bardziej latać na naszej planecie (przybliżona masa obiektu przy założeniu, że skorzystano ze znanych nam materiałów ~16 mln. kg, szerokość 400-500 m, długość 1km-1,5km). Zmierzono się również z teorią o flarach. Po analizie słynnego skądinąd filmiku okazało się że to nie mogą być flary (w wypadku flar spektrogram wyglądał jak przekrój poprzeczny morza podczas sztormu, histogram świateł zaś przypominał piramidę schodkową z niewielkimi odchyleniami).

Najbardziej podobało mi się zdanie wypowiedziane przez jednego z naukowców na koniec programu - "Należy powoli przenosić pewne wydarzenia z kategorii >>niemożliwe<< do kategorii >>wyobrażalne<<". Powiedziano również, iż pewnie wraz z rozwojem nauki będzie można wytłumaczyć czym owe obiekty były. Na razie udało się ustalić czym nie były.

Polecam obejrzeć ów program, pewnie gdzieś jest na YT ;), gdyż pominąłem tutaj mniej ważne kwestie.
  • 0

#45

Iki.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezwykle interesujące .
Pozwól , że pomogę - całość trwa 60 min . Kolejne edycje dziś o 14.00 . W programie na niedziele o 10.00 . Nic tylko " zasadzić się " i oglądać .
Dzięki za cynk .
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych