Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprawa pustej Ziemi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#46

koval321.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mozliwe ze ziemia jest pusta ale nie w ten sposob zeby dalo sie tam zyc tzn jadro moze byc gazowe lub plazma itp nie wiem co ale napewno nie stale, jakis inny stan materii pod wplywem duzego cisnienia i temperatury.

Jest taka teoria ze kontynenty pasuja do siebie jak puzzle, i kiedyc wszystkie byly polaczone. Wiec ziemia byla mniejsza i wszystko bylo pod woda. Stopniowo sie powieksza wiec pojawia sie pusta przestrzen. Slyszalem o jakis pomiarach z ktorych wynikalo ze jest tam mniejsza gestosc jakby gazowa.

Użytkownik koval321 edytował ten post 24.12.2010 - 10:50

  • 0

#47 Gość_Immundus

Gość_Immundus.
  • Tematów: 0

Napisano

Przeczytałam wszystko i dalej nie mam własnego zdania jak bardzo ta teoria jest niemożliwa, głównie dlatego, że mało wiem o fizyce więc niektórym argumentom nie jestem w stanie zaprzeczyć czy też ich poprzeć, niemniej nie mogę się zgodzić z jednym. 

Pytanie sceptyka: W jakim celu powstał pieróg?

Odpowiedź znawcy: My, marni ludzie, tego nie zrozumiemy.

Akurat teoria pustej ziemi pod tym względem ma sens. W środku jest zwyczajnie bezpieczniej. Przykładowo nie trzaśnie meteoryt, inna obca cywilizacja będzie miała znaczne utrudniony dostęp. Chyba, że wielki pieróg służyłby jako tarcza, wtedy by się zgadzało. Każdy skupiałby się na pierogu, nie na tym co zakrywa/chroni, a cywilizacja, która go zrobiła miałaby czas na obmyślenie planu co do odkrywców pieroga. Tyle. :)


  • 0

#48

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale po co obgryzamy pieroga, po co przegryzamy na pół? Po to, aby dostać się do zawartości. Tak, że tego...

A poważniej, na powierzchni jest bezpieczniej niż we wnętrzu. Jeżeli atakujący znajdzie wejścia i je zamknie, pozbawi powietrza, lub wpuści zatrute.

Dobra baja na dobranoc.





#49 Gość_Immundus

Gość_Immundus.
  • Tematów: 0

Napisano

A poważniej, na powierzchni jest bezpieczniej niż we wnętrzu. Jeżeli atakujący znajdzie wejścia i je zamknie, pozbawi powietrza, lub wpuści zatrute.

 

No jasne, bo na powierzchni nie mogą zatruć powietrza. Chodzi o to, że będąc w środku, powstrzymasz niektórych mniej rozwiniętych przed okryciem swojej cywilizacji. Jak są bardziej rozwinięci to tak czy siak z góry przegrana bitwa. Z resztą jak znajdzie to zawsze można wyjść i jeszcze walczyć, ale jest większa szansa, że NIE znajdzie.


  • 0

#50

Szerakles.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Moge jedynie napisać że byłem w wielu kopalniach odkrywkowych i nigdy   się do pustki nie dokopałem i do chin nie przeleciałem , więc zakopuje jako informacja nie prawdziwa he he he :P


  • -2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych