Skocz do zawartości


Zdjęcie

W jakim celu zbudowano Wielką Piramidę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#31

tsode.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@!Legalize!
Musialbym publicznie sie wypowiedziec o pewnej kwestii natury osobistej i tego nie chce robic na zadnym forum-nawet o tej tematyce.Dziwnie i enigmatycznie to brzmi,ale co do tej wlasnie kwestii-czyli Piramidy-mam wiadomosc,ktora traktuje na serio i jako pewnik=bez przeklaman i
wtracen.
===
Bawia mnie wypowiedzi,ktore opieraja sie na odkryciach i rewelacjach
n-a-u-k-o-w-y-c-h
===
Co do Daenikena-pomimo jego wpadek [do ktorych san sie przyznaje] uwazam,ze jest w tym co robi naprawde dobry.Gdyby wszyscy z takim zapalem garneli sie do wiedzy i checi poznania
to [trzy kropki]
  • 0

#32

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bawia mnie wypowiedzi,ktore opieraja sie na odkryciach i rewelacjach  
n-a-u-k-o-w-y-c-h

Masz rację. Lepsze są te, które opirająsięna ściemie albo snach :lol :

Co do Daenikena-pomimo jego wpadek [do ktorych san sie przyznaje] uwazam,ze jest w tym co robi naprawde dobry.

No fakt, Gdybym ja tak potrafił naciągać urząd podatkowy jak on zwykłych ludzi to byłbym wielki :D

Gdyby wszyscy z takim zapalem garneli sie do wiedzy i checi poznania

Naprawdę wierzysz, że on garnie się do wiedzy? Jakby tak było, to by nie pomijał rzeczy które nie pasują do jego wizji historii :mrgreen:
Ot, kolejny bojownik o prawdę pomijający te fakty, które są przeciw niemu :D ;(
  • 0



#33

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A Nazca to niby pasy startowe, tak? :D


Niech sam Daniken odpowie na powyższe pytanie!
Fragmenty pochodzą z książki "W krzyżowym ogniu pytań"

Twierdzi pan ciągle, że płaskowyż Nazca byl lotniskiem. Twierdzenie to jest nie do obrony. Grunt Nazca jest o wiele za miękki, żeby mógł tam wylądować jakikolwiek aparat latający!


Przypisuje mi pan coś, czego nie powiedziałem ani nie napisałem!
Już we Wspomnieniach z przyszłości mówiełm jasno i wyraźnie: "Dziś nie da się jeszcze powiedzieć z całą pewnością, czy płaskowyż Nazca był istotnie kiedykolwiek lotniskiem.. co jest zdrożnego w przypuszczeniu, że linie zostały wykreślone, aby przekazać 'bogom' następującą informacje: Lądujcie tutaj! Wszystko jest przygotowane zgodnie z waszymi rozkazami! Być może budowniczowie geometrycznych figur nie zdawali sobie sprawy, co w rzeczywistości robią, ale możliwe, że wiedziele, czego 'bogowie' potrzebują do lądowania."


W książce Z powrotem do gwiazd wyjaśniłem jednoznacznie, że płaskowyż Nazca NIE był lotniskiem. Pisałem, że linie z Nazca mogli stworzyć dawni mieszkańcy tego płaskowyżu, a były one wyrazen czegoś w rodzaju kultu cargo. Powodem i przyczyną powstania takiego kultu mogło być oczywiście wcześniejsze wylądowanie tam istot pozaziemskich. Na marginesie: twierdzenie, jakoby podłoże płaskowyżu było nie dość twarde, to prawdziwa bzdura. Czy jeśli myśli się o lądowaniu, trzeba od razu widzieć Jumbo Jeta, którego koła wywierają na grunt nacisk paru tysięcy ton? Proszę sobie wyobrazić aparaturę latającą, która porusza się na zasadzie antygrawitacji! Proszę też pomyśleć o poduszcze powietrznej!

Pańske interpretacje są wzięte z sufitu! Archelodzy przecież dowiedli, że płaskowyż Nazca był miejscem startu balonów...

Co pan powie! Znam oczywiście książkę Jima Woodmana, prezentującą tę teorię. Ale muszę od razu powiedzieć, że nie wpływa ona w najmiejszym stopniu na moje dotychczasowe interpretacje. Daje panu tysiąc funtów, jeśli mi pan udowodni, że kiedykolwiek twierdziłem, jakoby Inkowie nie latali balonami! Ale co do balonów - od kiedy to potrzebują pasów startowych? Na marginesie: Jim Woodman użył do startu swojego balonu dopalacza - jest to dysza stosowana w olejowych systemach grzewczych.
Czegoś takiego, moi Państwo Inkowie nie mieli na pewno!



W następnym poście będę starał się odnieść [ za pomocą fragmentów wspomnianej na początku ksiązki ] do wspomnianej przez Ciebie płyty z Palenque.

[ Dodano: 2006-10-22, 13:44 ]

Ależ oczywiście :D Tam nie ma komentarza, tam jest wyłącznie wymowna selekcja faktów :D


Czy z wielu informacji wybiera pan tylko te, które pasują do pańskich teorii?!

Jeżeli pańskie pytanie ma być zarzutem, to ja zarzut ten akceptuje!
W zalewie informacji nie mogę działać inaczej niż uznana nauka, postępując wybiórczo. Proszę wziąć do ręki książkę fachowca - obojętnie jakiej dziedziny. Na pewno będzie pan miał w ręku wybór, jakiego autor musiał dokonać! Autor chce udowodnić swój pogląd.

Proszę pość do muzeum! W gablotach zobaczy pan wybór, jakiego dokonało kierownictwo placówki. Nie mogąc wystawić wszystkiego, co znajduje się w magazynach i archiwach, dokonuje niezbędnego wyboru. Poza tym to, czego ja nie opublikuję, bo nie poprze to mojej teorii, znajdzie się w artykułach i książkach moich przeciwnków. Mają prawo przedstawiać to, czego nie napisałem... jako moje i zająć wobec tego materiału stanowisko!

Myślę, że Daniken łądnie się wybronił!
  • 0

#34 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila,

"To nie jest wyśmiewanie tylko jednej osoby. Zarzucając jemu kłamstwo, robię to samo wszystkim jego zwolennikom i naśladowcom. Zresztą, sam już widziałes weryfikacje jego historyjek na temat piramidy... chęć zabłyśnięcia kieruje takimi jak on... żenada... "

Najpierw przeczytaj bo nie wiesz co piszesz. To samo robisz z Sitchinem a na forum PCH przyznałeś się ,że nie przeczytałeś jego żadnej pozycji bo nie potrzebujesz. Gratuluje fachowej postawy sceptyka.to jest dopiero żenada.

"A to bardzo ciekawe co mówisz... i wszystkie naukowe publikacje, których są setki jak nie tysiące, sąnic nie warte?"

Tak jak te publikacje z tematu Legalize na temat absurdów nauki??

Jeśli to działa w ten sam sposób a myślę ,że może tak być , to ja podziękuję takim publikacjom.

Tak w ogóle skąd wiesz ,że tysiące?? Przeczytałeś chociaż jedną?? Tylko nie mów mi ,że nie jak z Sitchinem bo już w ogóle się zrażę.

"To grobowiec. I wie to jakieś 95% świata nauki"

Wdług kogo?? Skąd taki procencik Ci się wziął?? Brawo. Szukaj prawdy dalej.

"A żebyś wiedział. Dla mnie tak, dla niektórych nie ale o to sięjuż nie martwię "

Bo to nie jest proste, chyba że jesteś jakimś geniuszem z ogromną gotówką i uznaniem wśród naukowej elity.



"No wiesz, ja nie musiałem czytać Danikena aby wiedzieć o Nazca. Bo nauka niczego nie ukrywa.

A Nazca to niby pasy startowe, tak?"



Opis tego Płaskowyżu to manipulacja i kłamstwo?? Czy kłamstwem nazywasz domysły autora na temat Nazca??


"Zapraszam do zapoznania sięw temacie Mariusha z obaleniami jego teoryjek na temat piramidy. MOże jak sam zobaczysz, że goścu kłamie i naciąga rzeczywistość pod swoje bajeczki, to się zastanowisz głębiej nad jego osoba."



jestem pod wrażeniem profesjonalizmu Mariusha,że potrafi obalić wszystko w domciu :smile:

"Masz rację. Lepsze są te, które opirająsięna ściemie albo snach"

OOBE to nie sen ale widzę ,że nawet tego nie rozumiesz. :-D

"No fakt, Gdybym ja tak potrafił naciągać urząd podatkowy jak on zwykłych ludzi to byłbym wielki"

Tak jak elita naukowa, która potrafi wydać kilkaset wydań prac naukowych , które są plagiatami :smile:

Daniken przynajmiej przyznaje się do niektórych naciągań. Człowiek bardziej godny szacunku niż niejeden wielki NAUKOWIEC :rotfl:

"Ot, kolejny bojownik o prawdę pomijający te fakty, które są przeciw niemu"

To samo można powiedzieć o świecie nauki. Zanim samolot poleciał, rzesza naukowców chciała obalić tą możliwość, nawet powstawały prace naukowe. Jak jest dziś?? Sami wiemy.


Brawo Aquilam brawo!! ;-)
  • 0

#35

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jestem pod wrażeniem profesjonalizmu Mariusha,że potrafi obalić wszystko w domciu

A może zamiast szydzić odniósłbyś się do faktów przez niego przedstawianych, hm? ;->
  • 0



#36 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Lynx, wiesz , do tej pory to jest Twoja domena więc czemu mam się wyróżniać na tle?? ;>

Tak poważnie; nie jestem fizykiem . Bawi mnie jednak to ,że domową analizą można być pewnym tego ,że coś się obaliło , dowiodło, tymbardziej jeśli chodzi o zawalenie się WTC , czy sprawy Piramid, nad którymi głowią się wszyscy od lat.
  • 0

#37

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lynx,  wiesz , do tej pory to jest Twoja domena więc czemu mam się wyróżniać na tle??

I ponownie szydzisz. To naprawdę przykre, że dorosły facet (student!) potrafi tylko stroić sztubackie żarciki, zamiast poważnie odnieść się do przedstawianych faktów.

Tak poważnie; nie jestem fizykiem . Bawi mnie jednak to ,że domową analizą można być pewnym tego ,że coś się obaliło

Więc może zamiast się śmiać, wziąłbyś do ręki długopis i sprawdzil obliczenia mariusha z wątku o WTC? To naprawdę prosty test pozwalający się przekonać, czy są one prawdziwe... Podobnie można sprawdzić dane z wątku o piramidach.
Zaś co do obalania, to odnoszę wrażenie, że mariush nic takiego nie robił. Raczej dodał kolejny głos do dyskusji udowadniając, że siła uderzeń samolotów była wystarczająca do zawalenia wież i że Wielka Piramida nie jest tak precyzyjną budowlą, jak wielu ludzi sądzi.
  • 0



#38

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak na razie oficjalne stanowisko nauki w tej sprawie nie ma nam nic ciekawego do zaoferowania. Tym niemniej, obok skompromitowanej już koncepcji grobowca faraona Cheopsa (Chufu) i mocno wątpliwych koncepcji obserwatorium astronomicznego, „kapsuły czasowej” czy też „skarbnicy wiedzy” powstają inne koncepcje nie znane chyba szerszemu ogółowi zainteresowanych.

Jak u Hitchcocka. Na początek uderzenie z grubej rury, a potem powolny wzrost napięcia. :lol :


Zwrócił on baczną uwagę na takie szczegóły konstrukcyjne (nie spotykane w innych piramidach)

Ciekawe, bardzo ciekawe. Szkoda tylko, że komory odciązające są we większości większych piramid począwszy od piramidy Snofru w Medum, poprzez Łamaną i Czerwoną w Dahszur (zwykle budowano w przypadku, gdy komora grobowa znajdowała się powyżej poziomu terenu, czyli we wnętrzu piramidy). Granit jest prawie w każdej piramidzie elementem ścian pomieszczeń wewnętrznych, a granitowe bariery występują także np. w korytarzach piramidy Chefrena. Kształt Wielkiej Galerii taż nie jest niczym szczególnym. Oto poniżej "efektywne rezonatory Helmholtza" pochodzące z Czerwonej Piramidy w Dahszur (w prawym dolnym roku widać otwór do doprowadzania "ciekłego wodoru") :lol : :

Dołączona grafika

Przedsionki są także w innych piramidach jak i różne inne ciekawostki, których dla odmiany nie spotkamy w piramidzie Chufu. :-D


Ponadto Dunn położył nacisk na niezwykłą wprost precyzję wykonania Piramidy w każdym niemal szczególe, nie spotykaną nawet na współczesnych placach budowy. Jego zdaniem przestrzegano przy budowie niezwykle drobiazgowo specyfikacji wymiarów geometrycznych, proporcji i masy.

Tak szczególnie na poniższym zdjęciu widać olbrzymią "precyzję" piramidy. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na "precyzyjnie" pokrzywioną północno-zachodnią krawędź budowli. :-D

Dołączona grafika



Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zewnętrzne ściany Wielkiej Piramidy nie są idealnie proste, lecz mają kształt lekko paraboliczny (...) Wyraźnie widoczne jest wgłębienie w kształcie litery V w południowym boku Wielkiej Piramidy. Takie same wgłębienia występują we wszystkich bokach tej budowli.

To są paraboliczne, czy mają wgłębienie w kształcie litery V? Bo trochę się pogubiłem... :-/


Wychodzi na to, że jej budowniczowie nie tylko znali numeryczny sferyczny rachunek całkowy

Co to jest "numeryczny sferyczny rachunek całkowy"??? :surprised: Co za bełkot...


Nie może to być dziełem przypadku, bo wartości rozmaitych stałych matematycznych, fizycznych, a nawet dane astronomiczne zostały zakodowane w parametrach geometrycznych piramidy, co jest ogólnie znane. Kosmiczne, słoneczne, księżycowe i ziemskie relacje są wielokrotnie odzwierciedlane w Wielkiej Piramidzie.

Tak, szczególnie w przypadku zakodowania masy Ziemi w masie sarkofagu mamy do czynienia z niebywałą precyzją. (Egipcjanie/Atlantydzi/Kosmici/inne*) pomylili się zaledwie o czynnik 2 000 000. Ogólnie znane to jest to, że to jest bzdura nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Legalize, zapraszam ponownie do mojego tematu . :smile:
*) niepotrzebne skreślić


Są to niezwykle osobliwe cechy konstrukcyjne, które narzucają wręcz wniosek, że działanie piramidy oparte jest na zasadzie, iż ani piramida ani Ziemia nie stanowią układu zamkniętego, lecz tworzą układ otwarty, sprzężony z lokalnym układem gwiazdowym, lokalnym układem galaktycznym i całym Wszechświatem.

...i na wieki wieków. Amen. ;(

Więcej tego bezmyślnie wklejonego tekstu nie chce mi się już komentować...
  • 0



#39 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Lynx, to Ty w takim razie zajrzyj do tematu, gdzie darwiniści mają problem z nieścisłościami tej tylko TEORII a jest ich sporo, zarówno nieścisłości jak i samych darwinistów.Zobacz też co to jest cyrkulacja powietrza i zobacz jaki ona ma wpływ na przenoszenie zanieczyszczeń , które Ty uważasz za punktowe;> Kto ze mnie wtedy szydził???


Tak w ogóle to jeśli chodzi o Twoją domenę to stwierdziłem prawdę . Nie pamiętasz jak to było z nami?? Lecytynka się kłania. ;-)
  • 0

#40

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muhad, może w końcu zamiast offtopicować odniósłbyś się do tego, co pisze mariush?

PS: Poczekam aż globalna cyrkulacja przywieje do nas smog znad Londynu :-D
  • 0



#41 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Lynx, zastosuję waszą praktykę i podejście. Nie odniosę się bo prędzej uznam tylko fachową analizę eksperta, który był na miejscu i badał sprawę szczegółowo mając przy tym dowody, różne ekspertyzy przed sobą.

P.S Nie bądź taki dowcipny.Chciałbyś :lol : Z Londynu nie musi, mamy własny;>

A jak tego nie widzisz i nie czujesz to pojedź w góry z dala od bardziej zaludnionych terenów , bądź tam tydzień. Jak zaczniesz wracać to poczujesz ten smród. Smród będzie coraz bardziej intensywny ,gdy będziesz się zbliżał do miast i żeby było jasne; te miasta nie muszą być wielkości Londynu a zwyczajne jak Bystrzyca Kł., Pabianice, czy Bełchatów.

Widzę,że jesteś bardzo rozbawiony cyrkulacją. Widzisz, szczycisz się swoją pewnością swojej wiedzy a temat cyrkulacji jest z zakresu szkoły podstawowej. Poczytaj sobie o niej , poczytaj o tym jaki ma wpływ na przenoszenie zanieczyszczeń. Najwyraźniej masz braki;>
  • 0

#42

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie odniosę się bo prędzej uznam tylko fachową  analizę eksperta, który był na miejscu.

A więc nadal uważasz, że wysokość piramidy pomnożona przez miliard da średnią odległość Ziemi do Słońca, że Piramida dzeli deltę Nilu na dwie równe połowy i że piramida Cheopsa dużo precyzyjniejsza od piramidy Chefrena? Tak czy nie? Odpowiedz, proszę.

Nie bądź taki dowcipny.Chciałbyś  :lol: Z Londynu nie musi, mamy własny;>

No właśnie chciałbym taki z Londynu i wtedy dam ogłoszenie w ogólnopolskim dzienniku (na całą stronę), że muhad ma rację i smog podlega globalnej cyrkulacji powietrza.
  • 0



#43 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Lynx,

"A więc nadal uważasz, że wysokość piramidy pomnożona przez miliard da średnią odległość Ziemi do Słońca, że Piramida dzeli deltę Nilu na dwie równe połowy i że piramida Cheopsa dużo precyzyjniejsza od piramidy Chefrena?"

To ,że jest precyzyjniejsza od Chefrena tak. Reszty to sam się czepiasz, no taki już jesteś.

"No właśnie chciałbym taki z Londynu i wtedy dam ogłoszenie w ogólnopolskim dzienniku (na całą stronę), że muhad ma rację i smog podlega globalnej cyrkulacji powietrza."

Jesteś niepoważny albo poprostu zaślepiony swoją dumą, ego i Bóg wie czym jeszcze. Nie chce mi się Tobie tłumaczyć jak dziecku więc sobie to daruję. Najwyraźniej wiesz lepiej. Żałosne.

"Odpowiedz, proszę. "

Ty prosisz, a gdy ja proszę to zadajesz pytania zamiast dać konkretną odpowiedź.. Daj spokój.

Koniec tematu.
  • 0

#44

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na "precyzyjnie" pokrzywioną północno-zachodnią krawędź budowli.


Nie jestem pewień. Ale te satelity [z których korzysta google], nie robią idealnie prostopadłego zdjęcia do powierzchni ziemii, fotografują pod jakimś kątem, dzięki temu istnieje możliwość stworzenia iluzji trójwymiarowości oglądanego zdjęcia.
A kształt piramidy podatny jest na takie zniekształcenia.

Dołączona grafika
  • 0

#45

tsode.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra-zabawy ciag dalszy;

Przy budowie piramid nie zostal uzyty nawet jeden miesien czlowieka.

Powstaly tylko i wylacznie przy pomocy sily woli " budowniczych"
---
:lol :
smieszne=smiac sie?
;(
tragiczne= plakac?

I pytanie dodatkowe-poza teleturniejem:

Z powyzszego tekstu czy z wiedzy krytykow?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych