Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Galaxy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#106

gorkur.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aha, czyli mam rozumieć, że patrząc na niedokładność (asymetrię) piktogramu:


'niedokładność' i 'asymetria' to zupełnie różne pojęcia.

-nie powinienem stwierdzić...
dokładny wzór -> niedokładne wykonanie wzoru w terenie
-lecz...
niedokładny wzór -> dokładne wykonanie wzoru w terenie???


już się o to pytałem. Skąd wiesz jaki był wzór?
  • 0

#107

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Akurat w przypadku kręgów zbożowych asymetria (zwykle odstępstwo od symetrii obrotowej, rzadziej zwierciadlanej) ma bezpośredni związek z niedokładnością. No, ale oczywiście dla kogoś, dla kogo zależność: dokładnie <=> symetrycznie jest pozbawiona podstaw, związku nie będzie. Ale pokrętne to jest stwierdzenie i na dodatek pozbawione jakiegokolwiek sensownego uzasadnienia. Chyba, że takowe istnieje... Jeśli je znasz, z ciekawością się z nim zapoznam.

Póki co, Twoja sugestia w kwestii braku związku miedzy asymetrią i niedokładnością nie trzyma się kupy... no chyba , że mnie oświecisz. :]

już się o to pytałem. Skąd wiesz jaki był wzór?

Nie wiem jaki był wzór. Podejrzewam. A z racji tego, że Ty także nie wiesz jaki był wzór, trzymam się wersji prostszej, bardziej wiarygodnej i logicznej. To chyba zrozumiałe? :o
  • 0



#108

gorkur.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Akurat w przypadku kręgów zbożowych asymetria (zwykle odstępstwo od symetrii obrotowej, rzadziej zwierciadlanej) ma bezpośredni związek z niedokładnością. No, ale oczywiście dla kogoś, dla kogo zależność: dokładnie <=> symetrycznie jest pozbawiona podstaw, związku nie będzie. Ale pokrętne to jest stwierdzenie i na dodatek pozbawione jakiegokolwiek sensownego uzasadnienia. Chyba, że takowe istnieje... Jeśli je znasz, z ciekawością się z nim zapoznam.

Póki co, Twoja sugestia w kwestii braku związku miedzy asymetrią i niedokładnością nie trzyma się kupy... no chyba , że mnie oświecisz. :]


Mam cię oświecać w słownikowym znaczeniu słów?

dokładnie <=> symetrycznie



Nie dociera do ciebie, że to są zupełnie różne pojęcia? Między 'dokładnością' a 'symetrią' nie ma żadnych analogii. Zajrzyj do słownika i się przekonaj. To nie są trudne pojęcia chociaż kretyn (termin medyczny) może mieć problemy z ich zrozumieniem.
Mój laptop nie jest symetryczny. Nie odbija się ani w poprzek ani wzdłóż a jest wykonany niezwykle dokładnie. Rośliny są zbudowane perfekcyjnie a również nie są symetryczne.

Nie wiem jaki był wzór. Podejrzewam. A z racji tego, że Ty także nie wiesz jaki był wzór, trzymam się wersji prostszej, bardziej wiarygodnej i logicznej. To chyba zrozumiałe? :o


Nie wiem jaki był wzór.


a w poprzednim poście pisałeś, że wzór był dokładny

-nie powinienem stwierdzić...
dokładny wzór -> niedokładne wykonanie wzoru w terenie
-lecz...
niedokładny wzór -> dokładne wykonanie wzoru w terenie???


W jednym poście sugerujesz, że wiesz jaki był wzór a w następnym piszesz, że nie wiesz jaki był. Wyjaśnij mi jak można w dwóch kolejnych postach pisać rzeczy z sobą sprzeczne? Nie zgadzasz się sam z sobą czy jak?
  • 0

#109

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie dociera do ciebie, że to są zupełnie różne pojęcia? Między 'dokładnością' a 'symetrią' nie ma żadnych analogii. Zajrzyj do słownika i się przekonaj. To nie są trudne pojęcia chociaż kretyn (termin medyczny) może mieć problemy z ich zrozumieniem.
Mój laptop nie jest symetryczny. Nie odbija się ani w poprzek ani wzdłóż a jest wykonany niezwykle dokładnie. Rośliny są zbudowane perfekcyjnie a również nie są symetryczne.

Zacznę od tego, żebyś się trochę opanował i nie kierował w moim kierunku aluzji dotyczących mojego poziomu rozwoju intelektualnego. Kretyn (a także imbecyl i debil) to może i termin medyczny, ale przestarzały i już od dawna nie używany ze względu na jego pejoratywny, a więc i obraźliwy wydźwięk. Więc daruj sobie... ;(

A teraz pozwól, że wyjaśnię Ci jak dziecku (od kretynów nie będę Cię wyzywał):

Słowa "dokładność" można używać w wielu różnych okolicznościach, gdyż to jest bardzo szerokie i ogólne pojęcie. Podane przez Ciebie przykład z laptopem jest jak najbardziej prawidłowy pod tym względem. Przecież nigdzie nie powiedziałem, że słowa "dokładność" można używać tylko w przypadku określania obiektów symetrycznych.

W przypadku kręgów asymetrię kręgów interpretuję jako niedokładność ich wykonania, gdyż zakładam, że ich projekty cechowało zachowanie symetrii. W końcu to chyba dość racjonalne założenie?
Rozumiesz mnie już, człowieku???

W jednym poście sugerujesz, że wiesz jaki był wzór a w następnym piszesz, że nie wiesz jaki był. Wyjaśnij mi jak można w dwóch kolejnych postach pisać rzeczy z sobą sprzeczne? Nie zgadzasz się sam z sobą czy jak?

Wskaż mi miejsce, gdzie napisałem wprost, że WIEM jak wyglądał wzór piktogramu? Symetria wzoru jest co najwyżej moim założeniem – raczej sensownym, prostym i logicznym, któremu nie przeczy ŻADNA przesłanka.

Jeśli już, to Ty bezzasadnie wkładasz w moje usta słowa pewności dotyczące wyglądu wzorów piktogramów. Spójrz na poniższy Twój cytat (pkt. 2):

mariush, te twoje zasady:

1. Wszystkie kręgi wykonane są przez ludzi.
2. Wszystkie kręgi ludzie projektowali jako symetryczne.
3. Jeśli coś nie dzieli się przez 2, jest wynikiem pomyłki.

Dodam tylko, że za moja „zasadę” mogę uznać co najwyżej punkt 1. Pozostałe dwa to Twoja nadinterpretacja (pkt. 2) lub wręcz wymysł (pkt. 3).
  • 1



#110

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

buhahahahah no pięknie, zamknijmy temat piktogramy bo mariush już wszystko rozwiązał :D tak czytam i śmiać
mi się chce, od kiedy asymetryczność jest dowodem na ludzkie pochodzenie piktogramu :D tak samo z piktogramami z reklam :D kto powiedział, że te wzory są faktycznie wykonane w zbożu??? a może jednak to tylko grafika komputerowa :D :>
  • 0

#111

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

od kiedy asymetryczność jest dowodem na ludzkie pochodzenie piktogramu grin.gif

a od kiedy na pozaziemskie ? :D

tak samo z piktogramami z reklam grin.gif kto powiedział, że te wzory są faktycznie wykonane w zbożu??? a może jednak to tylko grafika komputerowa grin.gif smile2.gif

heh, no comment. a kto powiedzial ze galaxy to nie grafika komputerowa ?
  • 0

#112

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

od kiedy asymetryczność jest dowodem na ludzkie pochodzenie piktogramu

Jednym z dowodów na jego "nieludzkie" pochodzenie miała być idealna symetria i precyzja wykonania. Teraz, kiedy zostało to obalone okazuje się, że dowodem na powyższe jest właśnie brak idealnej symetrii i nieprecyzyjne wykonanie. Innymi słowy - wszystkie przesłanki muszą wskazywać na pozaziemskie pochodzenie piktogramu, nawet jeśli nic na to nie wskazuje ;->
  • 0



#113

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednym z dowodów na jego "nieludzkie" pochodzenie miała być idealna symetria i precyzja wykonania. Teraz, kiedy zostało to obalone okazuje się, że dowodem na powyższe jest właśnie brak idealnej symetrii i nieprecyzyjne wykonanie. Innymi słowy - wszystkie przesłanki muszą wskazywać na pozaziemskie pochodzenie piktogramu, nawet jeśli nic na to nie wskazuje ;->

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Można naprawdę się zagubić w tych "argumentach" :lol
Zaraz się jeszcze okaże, że owe asymetrie są precyzyjnie zaplanowanym, zakodowanym przekazem od kosmitów ;) (zresztą, chyba już gdzieś o tym słyszałem).

tak samo z piktogramami z reklam grin.gif kto powiedział, że te wzory są faktycznie wykonane w zbożu??? a może jednak to tylko grafika komputerowa

Wymiękam...
Nie masz żadnych sensowniejszych argumentów? :o
  • 0



#114

gorkur.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zacznę od tego, żebyś się trochę opanował i nie kierował w moim kierunku aluzji dotyczących mojego poziomu rozwoju intelektualnego. Kretyn (a także imbecyl i debil) to może i termin medyczny, ale przestarzały i już od dawna nie używany ze względu na jego pejoratywny, a więc i obraźliwy wydźwięk. Więc daruj sobie... ;(



Napisałem, że osoba mocno upośledzona może nie pojąć różnicy między dokładnością a symetrią a nie, że ty nią jesteś.

"dokładność" /.../ to jest bardzo szerokie i ogólne pojęcie.


to wymień dwa różne znaczenia słowa dokładność.

W przypadku kręgów asymetrię kręgów interpretuję jako niedokładność ich wykonania, gdyż zakładam, że ich projekty cechowało zachowanie symetrii. W końcu to chyba dość racjonalne założenie? Symetria wzoru jest co najwyżej moim założeniem – raczej sensownym, prostym i logicznym, któremu nie przeczy ŻADNA przesłanka.


Według ciebie istnieją "logiczne" i "sensowne" argumenty przemawiające za tym, że krąg galaxy miał być symetryczny.
Wymień je.

Dodam tylko, że za moja „zasadę” mogę uznać co najwyżej punkt 1. Pozostałe dwa to Twoja nadinterpretacja (pkt. 2) lub wręcz wymysł (pkt. 3).


Jeśli ludzie nie projektują wszystkich kręgów jako symetryczne to dlaczego twierdzisz, że właśnie galaxy taki miał być?

Jednym z dowodów na jego "nieludzkie" pochodzenie miała być idealna symetria


Kto pisał, że galaxy jest symetryczny i jego symetria jest na coś dowodem?
  • 0

#115

propaganda.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kto pisał, że galaxy jest symetryczny i jego symetria jest na coś dowodem?

A kto powiedzial ze asymetria w nietylko tym ukladzie, ale w innych równiez, jest na cos dowodem ?
  • 0

#116

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kto pisał, że galaxy jest symetryczny i jego symetria jest na coś dowodem?

Odsyłam do początku wątku. Plan kręgu i "uproszczony" schemat jego konstrukcji wklejone przez Eurycide'a są symetryczne. W pierwszych wypowiedziach cały czas przewija się teza, że krąg jest zbyt precyzyjnie wykonany (czytaj: w pełni zgodny z przedstawionymi planami), by mógł go stworzyć człowiek.

Zapewne mariush za niedługo poprosi Cię o wymienienie choćby jednego logicznego argumentu dla którego krąg w założeniu nie miał być symetryczny i precyzyjny. Chętnie się do tej prośby przyłączę ;->
  • 0



#117

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Napisałem, że osoba mocno upośledzona może nie pojąć różnicy między dokładnością a symetrią a nie, że ty nią jesteś.

Mniejsza już z tymi "kretynizmami".
Czy ty naprawdę nie potrafisz pojąć, że mogą być różne kryteria "dokładności"? Takim kryterium może być także symetria...

to wymień dwa różne znaczenia słowa dokładność.

Tu nie chodzi o ilość znaczeń słowa "dokładność", tylko o wielość kryteriów w odniesieniu do których tego pojęcia można używać (co już wyżej wspomniałem).


Według ciebie istnieją "logiczne" i "sensowne" argumenty przemawiające za tym, że krąg galaxy miał być symetryczny.
Wymień je.

Przyjrzyj się poniższemu zestawieniu piktogramów:

Dołączona grafika

Tu obrazek w pełnych rozmiarach


Olbrzymią większość z pokazanych na rysunku piktogramów cechuje jakiś rodzaj symetrii i trudno jej istnieniu zaprzeczyć bez dokładniejszego przeanalizowania figury. Są też piktogramy (zaznaczone na czerwono) które z założenia miały być asymetryczne i widać to na pierwszy rzut oka. Dla mnie logicznym i sensownym założeniem jest, że piktogram sprawiający wrażenie wysoce symetrycznego takim miał w założeniu być, a wszelka asymetria objawiająca przy dokładniejszej analizie wynika po prostu z niedokładności wykonania projektu w terenie. Dla mnie takie wyjaśnienie jest jak najbardziej logiczne i sensowne.

Teraz jestem ciekaw Twoich argumentów przemawiających za tym, że Galaxy nie miał być symetryczny. Mam nadzieję, że będą sensowne i logiczne. :]

Jeśli ludzie nie projektują wszystkich kręgów jako symetryczne to dlaczego twierdzisz, że właśnie galaxy taki miał być?

Patrz wyżej.

Kto pisał, że galaxy jest symetryczny i jego symetria jest na coś dowodem?

Rozejrzyj się po tym temacie, a także po całym dziale Piktogramy, a na pewno znajdziesz wiele stwierdzeń w stylu:
"Tak precyzyjnego wzoru nie mógł wykonać człowiek"
"To musieli zrobić kosmici, to jest zbyt idealnie zrobione"


Mało tego, powstało nawet kryterium odróżniania piktogramów ludzkich od "kosmicznych". Polegało ono na sprawdzaniu precyzji odwzorowania symetrii w piktogramie, który na symetryczny wyglądał (czyli większość wzorów). Jeśli pojawiały się odchylenia od ideału, to był to dowód na ludzkie pochodzenie figury. Pod tym względem Galaxy oblałby test na "nieziemskość".
  • 1



#118

gorkur.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przyjrzyj się poniższemu zestawieniu piktogramów:
http://img82.imagesh...ropbminiug2.jpg

Olbrzymią większość z pokazanych na rysunku piktogramów cechuje jakiś rodzaj symetrii i trudno jej istnieniu zaprzeczyć bez dokładniejszego przeanalizowania figury. Są też piktogramy (zaznaczone na czerwono) które z założenia miały być asymetryczne i widać to na pierwszy rzut oka. Dla mnie logicznym i sensownym założeniem jest, że piktogram sprawiający wrażenie wysoce symetrycznego takim miał w założeniu być, a wszelka asymetria objawiająca przy dokładniejszej analizie wynika po prostu z niedokładności wykonania projektu w terenie. Dla mnie takie wyjaśnienie jest jak najbardziej logiczne i sensowne.


akurat na zdjęciu, które przedstawiłeś ponad połowa piktogramów nie jest symetryczna. Galaxy również nie jest.

Teraz jestem ciekaw Twoich argumentów przemawiających za tym, że Galaxy nie miał być symetryczny. Mam nadzieję, że będą sensowne i logiczne.


przecież galaxy właśnie nie jest symetryczny. Zwróć uwagę, że ja wykazałem absurdalność twojej tezy a ty teraz żadasz ode mnie abym szukał argumentów na jej potwierdzenie. Pomieszało ci się dlatego bo piktogramy na których stawiałeś kropki były niesymetryczne co w oczywisty sposób przeczyło twojej tezie. :rotfl:

poprzednio pisałeś:

Symetria wzoru (projektu piktogramu) jest założeniem /.../ sensownym, prostym i logicznym


Więc proszę wymień te "sensowne", "proste" i "logiczne" argumenty, świadczące o tym, że piktogramy w założeniu są symetryczne.

któremu nie przeczy ŻADNA przesłanka.


przeczy choćby zdjęcie, które pokazałeś. Ponad połowa piktogramów na nim nie jest symetryczna.

Rozejrzyj się po tym temacie, a także po całym dziale Piktogramy, a na pewno znajdziesz wiele stwierdzeń w stylu:
"Tak precyzyjnego wzoru nie mógł wykonać człowiek"
"To musieli zrobić kosmici, to jest zbyt idealnie zrobione"


zauważ, że znowu pomyliłeś 'symetrię' z 'dokładnością' i 'precyzją'. Jak nie jesteś pewny co znaczy jakieś słówko to sprawdź w słowniku. Na pwn.pl jest dobry słownik.

Mało tego, powstało nawet kryterium odróżniania piktogramów ludzkich od "kosmicznych". Polegało ono na sprawdzaniu precyzji odwzorowania symetrii w piktogramie, który na symetryczny wyglądał (czyli większość wzorów). Jeśli pojawiały się odchylenia od ideału, to był to dowód na ludzkie pochodzenie figury. Pod tym względem Galaxy oblałby test na "nieziemskość".


Kto tak testuje piktogramy? Podaj linka.
  • 0

#119

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

akurat na zdjęciu, które przedstawiłeś ponad 50% piktogramów nie jest symetryczna. Galaxy również nie jest. (...) Stawiasz absurdalną tezę i żadasz ode mnie abym szukał argumentów na jej potwierdzenie?

Że jak? Ponad 50%??? :o :o :o Ale brednie...
Na 94 piktogramy 77 jest symetrycznych. Galaxy również. Oczywiście mówię o symetrii, którą można zaobserwować na pierwszy rzut oka (czyli choćby na tym zestawieniu), bez wnikania w dokładniejsze analizy kształtu wykonanego piktogramu (bo wtedy już Galaxy wypada i pewnie nie tylko on).

Asymetrycznych piktogramów jest zatem 17, a to stanowi zaledwie 18 % ogólnej ich liczby przedstawianej na zdjęciu. Galaxy do nich na pewno nie należy.

Pomieszało ci się dlatego bo piktogramy na których stawiałeś kropy były niesymetryczne co w oczywisty sposób przeczyło twojej tezie.

Moja teza dotyczyła Galaxy, a nie wszystkich piktogramów. A Galaxy jest symetryczny (nie wnikając w szczegóły jego wykonania), więc niczemu nie zaprzeczyłem.

Wiesz co, mam pewien pomysł. Otwórz to graficzne zestawienie w jakimś Paincie, zaznacz na nim piktogramy, które wg Ciebie są asymetryczne i podziel się owym wynikiem. Jestem ciekaw Twoich propozycji, gdyż mam podejrzenia, że nie masz pojęcia, czym jest symetria. :P

A póki nie upewnię się w tej kwestii, dalsza dyskusja nie ma sensu.
  • 0



#120

gorkur.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Asymetrycznych piktogramów jest zatem 17, a to stanowi zaledwie 18 % ogólnej ich liczby przedstawianej na zdjęciu. Galaxy do nich na pewno nie należy.


Ja doliczyłem się 20 niesymetrycznych czyli około 20 % z 94.

Moja teza dotyczyła Galaxy, a nie wszystkich piktogramów. A Galaxy jest symetryczny (nie wnikając w szczegóły jego wykonania), więc niczemu nie zaprzeczyłem.


Czyli jest symetryczny i jednocześnie nie jest symetryczny? Do tej pory pisałeś, że galaxy miał być symetryczny, ale jednocześnie nie wiesz jaki miał być bo nie znasz jego pierwotnego wzoru.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych