Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budynek WTC 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
508 odpowiedzi w tym temacie

#31

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

(..)
2. Nie zauważyłem, żeby jakikolwiek wyburzany w kontrolowany sposób wieżowiec walił się na raty. A WTC 7 tak właśnie się zapadł.

Obszerne budowle niszczy się w sposób zaprezentowany na filmie :P
Od środka, żeby wszystko zawaliło się właśnie do środka, by jak najmniej gruzu poleciało na zewnątrz budowli.
Widziałem kilka wyburzeń szerokich/długim budynków, wtc7 nie jest pod tym względem specjałem - zburzono go tak samo jak inne budynki tego typu...
  • 0



#32

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

hehe krótki ale rzeczowy... to jest tzw. przegięcie kutacha :)

Panowie... Nie ma najmniejszych szans na to aby jakikolwiek budynek zawalił się na skutek drobnych uszkodzeń...
Jeżeli już (fantazyjnie zakładając) miałby się zawalić pod wpływem uszkodzenia napewno nie runąłby pionowo w dół...
Obejrzyjcie sobie filmy na programach naukowych o sztuce burzenia buynków środkami wybuchowymi na czym to polega i od czego uzależnione jest swobodne, pionowe runięcie budynków...
  • 0

#33

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No wlasnie i jesli chodzi o WTC 7 to mozna jeszcze dyskutowac, sprawa otwarta, ale nikt mi nie powie ze WTC 1 i 2 wygladalo na kontrolowane wyburzenie, bo w niczym takiego nie przypominalo, wlasnie wystarczy obejrzec programy naukowe zeby zobaczyc jak to wyglada, no ale dobra temat jest o WTC 7.
  • 0

#34

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja nadal proponuje przeniesienie linku do tematu o WTC 7 i zamkniecie tego... bo znow zaczniemy gadać o czymś w dwóch miejscach.

Decyzja należy do autora tematu - to tylko moja mała sugestia...
  • 0



#35

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat, są różne sposoby wyburzeń budynków... Ale chodzi o to, że tylko perfekcyjnie przeprowadzona akcja pozwoli na pionowe wyburzenie ze swobodnym spadkiem... Wystarczy małe niedopracowanie a może stać się katastrofa zwłaszcza w tych budynkach które mają rdzenie...
  • 0

#36

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obszerne budowle niszczy się w sposób zaprezentowany na filmie
Od środka, żeby wszystko zawaliło się właśnie do środka, by jak najmniej gruzu poleciało na zewnątrz budowli.
Widziałem kilka wyburzeń szerokich/długim budynków, wtc7 nie jest pod tym względem specjałem - zburzono go tak samo jak inne budynki tego typu...

Ależ mi nie chodzi o to, że część centralna zaczęła się walić o ułamek sekundy wcześniej. Ja się pytam, dlaczego spora część (ok. 1/4) WTC 7 zawaliła się ok. 8 sekund przed zawaleniem się pozostałej części budowli...?
  • 0



#37

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może teraz powiem trochę a'la Muhad, ale mam to głęboko...

Z całym szacunkiem, albo i bez niego (to też walę) niektórzy na tym forum są K...A ZAŚLEPIENI NA MAXA!
mariush, TiamaT - ignorancja? ślepota? czy może już na siłę bronicie swojej "prawdy"? Często już mi się nie chce z wami dyskutować, bo wasza ślepota mnie poraża tak jak was głupota wierzących w mega spiski! Stoicie po drugiej stronie muru, który sami tworzycie i jeszcze robicie to z uśmiechem na twarzy. Teraz mariush przytoczy nam raport NIST/FEMA i poprze go własnymi wyliczeniami fizycznymi... ręce opadną, a tak wielu patrzy w Ciebie jak w obrazek... Czas może ten fizyczny mózg wyłączyć, a włączyć swoje własne rozumowanie?

Sranie (warny?) mnie łapie na samo słowo WTC i 911...

Dołączona grafika


Dołączona grafika


...nigdy nie widzialem nawet troche podobnych kontrolowanych wyburzen oraz nawet w najmniejszym stopniu podobnych sposobow zawalania sie budynkow...

...to ja już nie mam nic więcej do powiedzenia... może to namaluję :)

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


A jak te pożary się skończyły widzimy na pierwszym obrazku na górze... WTC-7 pierwszy wieżowiec, który zawalił "pożar", a może naleśnik?...
  • 0

#38

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Miszczu czytaj mnie uwaznie ok ? ;) :

jesli chodzi o WTC 7 to mozna jeszcze dyskutowac, sprawa otwarta


Takze mnie w to nie mieszaj :P , ja mowilem tylko o WTC 1 i WTC 2, dla mnie to jest dopiero ignorancja i slepota zeby mowic ze bylo to wyburzenie kontrolowane.
  • 0

#39

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze, Mike, nie unoś się już tak :)

Pytanko natury technicznej - nie za bardzo wyobrażam sobie, jak można przygotować budynek do kontrolowanego wyburzenia tak, aby nikt się o tym nie dowiedział.
Wydaje mi się (ale mogę się mylić) że nie stosuje się radiowego odpalania ładunków (może ktoś zna jak jest naprawdę), ale dotychczas spotkałem się z tym, że budynki do wyburzenia wyglądają w środku o tak:

Dołączona grafika

gdzie żólte linie to lonty.
  • 0



#40

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Lonty czy kabelki ? :P
  • 0

#41

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

lonty albo kabelki (choć w sumie to kabelki :D ) - napisałem ogólnie mając na myśli samo zastosowanie urządzenia - mój błąd :)
  • 0



#42

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mike - czyzby kolejna obraza? Ide sie z tym przespac.

btw: Cinex, zaraz scale, w sumie masz racje.
  • 0



#43

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja jak zwykle "upierdliwie" : strona 11. :P
  • 0

#44

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czas może ten fizyczny mózg wyłączyć, a włączyć swoje własne rozumowanie?

No więc wykorzystaj te Twoje rozumowania i wyjaśnij mi to:

Na całym świecie są setki tysięcy specjalistów (inżynierów budownictwa, inżynierów lotnictwa, inżynierów pożarnictwa, fizyków, chemików itp.). W wielu ośrodkach (nawet w Chinach) przeprowadzono niezależne analizy tego co się działo 11 września 2001 w USA. Dostęp do danych jest przecież bezproblemowy (szczegółowe projekty wież, parametry samolotów itd.) Jakoś nikt do tej pory nie wyraził wątpliwości co do oficjalnych i czysto technicznych wyników dochodzeń. Umiesz mi to sensownie wyjaśnić?

Może to wynik ogólnoświatowej zmowy?
Może to wynik zastraszenia naukowców i inżynierów z całego świata przez tajne służby USA?
A może ludzie nie mają z tym nic wspólnego; wszystkim sterują "ufole", którym to wg niektórych zostaliśmy sprzedani?

Teraz mariush przytoczy nam raport NIST/FEMA i poprze go własnymi wyliczeniami fizycznymi... ręce opadną, a tak wielu patrzy w Ciebie jak w obrazek...

To, że nauki ścisłe są dla Ciebie obce (co kiedyś sam przyznałeś) nie usprawiedliwia ignorowania przez Ciebie uzyskiwanych przez nie wyników. Ale w sumie nie mam się czemu dziwić. Spiskowi teoretycy a la 9/11 liczą na takie osoby jak Ty, które uwierzą we wszystko co zobaczą w ich tandetnych i kipiących socjotechniką "analizach".

A może warto byłoby podszkolić się nieco z zakresu matematyki czy fizyki i samemu kilka prostych rzeczy sprawdzić? Wtedy miałbyś przynajmniej podstawy do ewentualnej zasadnej krytyki opartej na WŁASNYM ROZUMOWANIU.

A co do patrzenia na mnie, kto chce, niech patrzy, kto nie chce, niech tego nie robi - nikogo do tego nie zmuszam. W przeciwieństwie do Ciebie staram się chłodno i bez emocji przedstawiać to co myślę o 9/11.


Chciałbyś, aby zapadanie się WTC 7 wyglądało tak:

Dołączona grafika

Przykro mi, ale ok. 1/4 budynku zaczęła się walić ok. 8 sekund przed rozpoczęciem głównej fazy kolapsu. I bardzo ładnie widać to na niektórych ujęciach.
  • 0



#45

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale ześ mnie mariush teraz rozbawił... :lol

Nigdy w życiu nie przeprowadzono niezaleznego śledztwa na temat tego co się działo 9/11...
Takie bajki to my ale nie nam...

Aby móc poznać odpowiedz na wiele "zbiegów okoliczności" i dowiedzieć się co tak naprawe działo się pod czasu "Cudu nad Manhatanem" - trzeba niestety mieć wiarygodne dane i dokładny przebieg wydarzeń pod czas tego feralnego dnia...

Jedyne niezależne śledztwo jakie przeprowadzono odbyło się tylko i wyłącznie dzięki rodzinom poszkodwanych ofiar...
Jakie są tego efekty?? Jednogłośny negatywny werdykt poszkodowanych i oburzenie, które było spowodowane niemożliwością przeprowadzenia wiarygodnych badań z podowu utrudnień ze strony władz...

Nie zapominajmy, że rodziny ofiar (kilka rodzin) miesiącami musiało walczyć z "przeciwnościami" losu aby w ogóle móc doprowadzić do danego "śledztwa"...

Wytwarzaj iluzje w okół siebie ale nie krzywdź innych...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych