Skocz do zawartości


Największe kłamstwo wszechczasów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#16

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prywatnie Biblię szanuję, chociażby za wkład w literaturę, czy też formę, jak również czas, przez jaki jest obecna.


Wkład do literatury? O co chodzi?

Ale mimo wszystko faktycznie biblia ma wiele kontrowersyjnych treści, ale uważam że wina leży w złym interpretowaniu tych fragmentów.


Taa, niedawno mieliśmy idealny system, tylko społeczeństwo nie takie jak trzeba. :lol2:
  • 0

#17 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Wkład - Podaj mi inne dzieło, które przez tyle lat jest "na topie" i tyle się o nim mówi, oraz takie dzieło, na bazie którego powstaje tyle innych książek, wierszy, poematów, pieśni.

Owszem - Biblia zawiera wiele treści już dosyć przestarzałych, jednak wiele wartości jest ponadczasowych.
Osobiście nie przepadam za KK, ale Biblię szanuję, ale wiem o tym, że nie jest doskonała.
Mnie na przykład bardzo podoba się "hymn o miłości".
  • 0

#18

Alkazam.
  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co?? nikt sie nie zchwyca moim filmem? :) ,tylko jakis pokemon mie obraza. :/ ....
  • 0

#19

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie 'obrazam' Cię, tylko Twoja wiedza co do pisowni polskich wyrazów jest mówiąc krótko 'mała'. ;)

więc najpierw poczytaj książki, czy coś z czego dowiesz się jak pisać w naszym języku, a później się bierz za pisanie.
  • 0

#20

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Film Zeitgest już jest na forum ;) no i owszem robi wrażenie :) .

EDIT AlienGrey: Pozwoliłem sobie dodać mały kawałek tekstu ;)
  • 0

#21

Kleomae.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten kto pisał artykół ma rację, i nie tłumaczcie w komentarzach że te wszystkie ,,kłamstwa" tu przedstawione to tylko błąd tłumaczenia. Jest napisane w bibli jasno i prosto co się rzekomo działo, a co do tego papieża co się wziął i zebrał papierki do kupy to brednie bo papiestwo sobie wybierało co dodać do bibli a co wyrzucić żeby pasowało do wiary i było im wygodnie. Biblia to może i dobra książka ale nie można brać jej na SERIO SERIO. A tak to niezłe bajeczki nawymyślali w tej bibli.
  • 0

#22

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie Biblia to tylko powieść, którą ktoś kiedyś napisał, a ludzie zaczeli brać te wszystkie historie na poważnie ;] . I powiem szczerze, że to może być możliwe ;>. Nie pisze, że tak jest, ale może być ;p
  • 0

#23

xyz.
  • Postów: 84
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie Biblia to tylko powieść, którą ktoś kiedyś napisał, a ludzie zaczeli brać te wszystkie historie na poważnie ;] . I powiem szczerze, że to może być możliwe ;>. Nie pisze, że tak jest, ale może być ;p



Znaczy się Necromincon na większą skalę ;)
  • 0

#24

pietrov.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawde mówiąc Domal podzielam Twoje zdanie od jakiegoś czasu.
A konkretnie nie uważam, że jest to powieśc całkiem zmyślona tylko opisana na prawdziwych zdarzeniach. I ta "powieśc" przez te wszystkie lata wyewoluowała (przy skromnym udziale KK) w to co wierzą teraz miliony
(miliardy ? nie mam pojęcia ile ludzi jest chrześcijanami :P ) ludzi.
Taka teoria wydaje mi się dośc prawdopodobna, ale pewnie nigdy się nie dowiemy
czy jest słuszna i to jest największy problem. :mlotek:
  • 0

#25

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A czytał ktoś „Kod Biblii”? Ta teoria która mówi o tym że wszystkie wydarzenia ludzkości są przedstawione w tej książce graniczy niemal z faktem. Nie sądzę żeby to wszystko zostało wymyślone przez jednego człowieka bo nie możliwym jest żeby ktokolwiek na świecie zdołał w książce zmieścić tyle wydarzeń.

A tak to niezłe bajeczki nawymyślali w tej bibli.


Tak, a ty zwykły zjadacz chleba z Polski wiesz najlepiej czy to prawda czy nie, trochę szacunku do biblii. Nie można niczego wykluczać… ;)
  • 0

#26

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odnośnie Biblii można przeczytać w książce "Misja" Michela Desmarqueta.

Fragmenty:

"... Biblia została napisana później przez pisarzy, którzy odtworzyli historię tych ludzi zniekształcając ją – legenda została pomieszana z rzeczywistością ..."

"... Jednakże muszę cię zapewnić, że Biblia nie jest owocem wyobraźni pisarzy – ani nie jest upiększona. Było w niej wiele prawdy. Powiedziałam "było", ponieważ na różnych soborach Kościoła Rzymskokatolickiego Biblia została głęboko zrewidowana z powodów, które są jasne: aby służyła potrzebom chrześcijaństwa. Właśnie dlatego powiedziałam ci wczoraj, że religie są jednym z przekleństw na Ziemi. Muszę cię także oświecić odnośnie kilku innych biblijnych spraw ..."

[ Za każdym razem gdy czytasz w Biblii: "i Bóg powiedział to czy tamto" powinieneś czytać "i mieszkańcy TJehooby powiedzieli." ]

"... Jak ci mówiłam, używając religijnych soborów, księża wymazali lub zmienili wiele rzeczy w Biblii, ale inne przetrwały i można je łatwo wyjaśnić ..."

"... Jak powiedziałam, jedynymi przypadkami celowego zniekształcenia faktów, z bardzo specyficznych powodów, były zmiany dokonane przez Kościół Rzymskokatolicki podczas soborów w Nicei w 325 n.e., Konstantynopolu w 381 n.e., w Efezie w 431 n.e. i w Chalcedonie w 451 n.e. Były też inne przypadki ale o mniejszym znaczeniu. Biblia nie jest Księgą Boga, jak wierzy wielu ludzi na Ziemi; jest to po prostu dokument starożytnej historii, który był często modyfikowany i jest pełen upiększeń dodanych przez innych, nieoryginalnych autorów ..."


> Ladd18. Czytałem obie części Kodu Biblii. "Działa" tylko na podst. oryginalnego hebrajskiego pięcioksięgu i robi wrażenie swoją precyzyjnością. Nostradamus przy Kodzie Biblii wychodzi na bajkopisarza.
  • 0

#27

keniu.
  • Postów: 119
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żaden biblista nie powie wam żeby słowa zawarte w Biblii brać dosłownie, przynajmniej większośc.


Z jednym się zgodzę - aktualnie kościół głosi, że nie należy traktować wszystkich tekstów w biblii dosłownie, obecnie jest to najczęściej stosowany przez nich wybieg. Dopóki nauka czegoś nie podważy jest to cała prawda i tylko prawda.
  • 0

#28

Ręka.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich! :drink: to mój pierwszy post

Film faktycznie niezły,dowiedziałem się kilku nowych ciekawych faktów o religii i o usa,a co do samej biblii,to według mnie jest dokładnie tak jak jest napisane w tytule tematu :mlotek:
  • 0

#29

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmm.. to wylał i eufrat i tygrys i nie wiadomo czy na pewno.. I zalał (podobnmo) sumerów, o których nic nie wiemy..
Jeszcze się można ponapalać tym że Jezus nie był pierworodny (miał braci i siostry z Maryji)..
No, ale w czym problem? Wiara to wiara... Ktoś wierzy, drugi nie..
  • 0

#30

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

właśnie, zgadzam się z Kichem.

dziwi mnie, że jeszcze się Wam nie znudziło to próbowanie za wszelką cenę pokazanie, że kościół kłamie czy tego typu rzeczy. ludzie, jeśli nie wyznajecie tej wiary, to dajcie spokój jej wyznawcom. bo tak naprawdę to co Wam da, że ktoś odwróci się od kościoła 'dzięki' Waszym wywodom? niech zgadnę 'jeden człowiek więcej uratowany od tego zakłamanego systemu ustanowionego przez papieży opętanych przez szatana'. tylko że w tym momencie zachowujecie się tak jak znienawidzeni przez Was samych fanatycy i 'nawracacze'.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych