Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

Prognoza pogody 2056

• Zaloguj si, aby doda odpowied
34 odpowiedzi w tym temacie

black_angel*.
  • Post闚: 67
  • Tematów: 0
  • P貫:M篹czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

omg!
zima jest najlepsza :D
a Kret junior rlzxD ahaah

a tak serio to i tak nie dozyjemy tego 2056r czym tu sie martwic mamy tylko 5 latek zycia:]
a prognozy juz uleg造 zmianie wpor闚aniu z ubieg造mi latami...
  • 0

#17 Go嗆_Nibru

Go嗆_Nibru.

Napisano

"oby 篡 w ciekawych czasach" - brzmi jedno z chinskich przeklenstw.

ojjj czasy mamy ciekawe, i musze powiedzie,
瞠 powiedzenie to zaczyna przypomina przekle雟two.
  • 0

Hunter.
  • Post闚: 302
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalaj帷a
Reputacja

Napisano

Ehhh to tylko greenpeace oni zawsze przesadzaj, nies康ze by Polska tak si zmieni豉 w ci庵u 50 lat . Nigdy nic niewiadomo,ale jednak mnie to nieprzekonuje. Z reszt greenpeace zawsze robi jakie afery-to s szale鎍y, kt鏎ych interesuj tylko kwiaty,drzewa itp.
  • 0

Eury.

Researcher

• Post闚: 3467
  • Tematów: 975
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z reszt greenpeace zawsze robi jakie afery-to s szale鎍y, kt鏎ych interesuj tylko kwiaty,drzewa itp.

tylko? No c騜 gratuluje podej軼ia :)
  • 0

konwallia.
  • Post闚: 48
  • Tematów: 3
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ehhh to tylko greenpeace oni zawsze przesadzaj, nies康ze by Polska tak si zmieni豉 w ci庵u 50 lat . Nigdy nic niewiadomo,ale jednak mnie to nieprzekonuje. Z reszt greenpeace zawsze robi jakie afery-to s szale鎍y, kt鏎ych interesuj tylko kwiaty,drzewa itp.

To co pisze Greenpeace dobrze jest zqwsze najpierw podzieli przez 10 - wtedy uzyskuje si w miar prawid這we proporcje ;-)

Tylko Greenpeace. Tak si sk豉da, 瞠 Ci "szale鎍y" dbaj o to, aby軼ie mieli czym oddycha i dok康 pojecha na niedzieln wycieczk. Maj w sobie na tyle empatii i wra磧iwo軼i, jak wida ju dawno przez Was zatraconej, 瞠 robi co dla kogo, maj cel i nie my郵 tylko o tym, jak zbi kas. Kierujecie si typowo medialnym przedstawieniem "zielonych", bezmy郵nie powielaj帷 stereotypy. :sux: dla tego typu my郵enia. A my郵a豉m, 瞠 mam tutaj do czynienia z doros造mi lud幟i, kt鏎zy nie oceniaj ludzi takimi kategoriami.
  • 0

Tiamat.
  • Post闚: 3048
  • Tematów: 29
Reputacja ponadprzeci皻na
Reputacja

Napisano

Tak czy siak, gdy chodzi o bezpieczenstwo ludzi (np. budowa obwodnicy kosztem kawalka lasu) wygrywa chyba bezpieczenswto ludzi, czyz nie ? Ochrona przyrody, ochrona przyrody, ale trzeba umiec wywazyc to wszystko. I niech greenpeace nie zapomina, ze pod jego siedziba tez byly kiedys lasy. Pod kazdym z nas byly lasy.
  • 0

Lynx.
  • Post闚: 2210
  • Tematów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak się składa, że Ci "szaleńcy" dbają o to, abyście mieli czym oddychać i dokąd pojechać na niedzielną wycieczkę. Mają w sobie na tyle empatii i wrażliwości, jak widać już dawno przez Was zatraconej, że robią coś dla kogoś, mają cel i nie myślą tylko o tym, jak zbić kasę.

Nadinterpretujesz. Nikt tu nie stwierdził, że działania Greenpeace są nastawione wyłącznie na kasę. Obiekcje pojawiły się tylko w kontekście przedstawianych przez nich prognoz, kt鏎e najwyraźniej nastawione są wyłącznie na zrobienie sensacji. Z wielu modeli klimatycznych wybrano ten przewidujący najgorszy scenariusz i następnie przedstawiono go, bez zestawienia z innymi modelami, jako najbardziej prawdopodobny. Na tej podstawie można "zielonym" postawić zarzut braku obiektywności.

Tak czy siak, gdy chodzi o bezpieczenstwo ludzi (np. budowa obwodnicy kosztem kawalka lasu) wygrywa chyba bezpieczenswto ludzi, czyz nie ?

Jeśli odnosisz się do akcji nad Rospudą, to dajesz przykład wielkiego braku zorientowania w tej sprawie ;->
  • 0

Tiamat.
  • Post闚: 3048
  • Tematów: 29
Reputacja ponadprzeci皻na
Reputacja

Napisano

Dalem tylko przyklad wirtualny, nie mowilem o dolinie Rospudy ;)
  • 0

konwallia.
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nadinterpretujesz. Nikt tu nie stwierdzi, 瞠 dzia豉nia Greenpeace s nastawione wy陰cznie na kas.

Wi璚 na co? :) Nie robi tutaj 瘸dnych nadinterpretacji, gdy uwa瘸m, 瞠 nie mam do tego najmniejszych podstaw. Dobija mnie po prostu fakt, 瞠 ka盥e dzia豉nie Greenpeace, WWF i innych podobnych organizacji jest traktowane przez wielu ludzi, media jako szale雟two i co nienormalnego, co co trzeba koniecznie wy鄉ia a ludziom zajmuj帷ych si ochron 鈔odowiska narysowa k馧eczko na czole. Przecie oni tego nie robi dla siebie. Robi to dla dobra og馧u. Ka盥y przecie lubi poby od czasu do czasu na 這nie natury. Przecie nie ma nic pi瘯niejszego i je郵i nie dbasz o to Ty, kto inny musi si zatroszczy si w Twoim imieniu.

Obiekcje pojawi造 si tylko w kontek軼ie przedstawianych przez nich prognoz, kt鏎e najwyra幡iej nastawione s wy陰cznie na zrobienie sensacji. Z wielu modeli klimatycznych wybrano ten przewiduj帷y najgorszy scenariusz i nast瘼nie przedstawiono go, bez zestawienia z innymi modelami, jako najbardziej prawdopodobny. Na tej podstawie mo積a "zielonym" postawi zarzut braku obiektywno軼i.

A pomy郵a貫 mo瞠 dlaczego wybrano ten a nie inny model? 疾by wstrz御n望 umys豉mi. 疾by da do my郵enia, 瞠by obudzi ludzi i u鈍iadomi powag sytuacji. ζtwiej jest dzia豉 terapi szokow, zw豉szcza, 瞠 inne argumenty do przeci皻nego ludzkiego istnienia nie trafiaj.
  • 0

Lynx.
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobija mnie po prostu fakt, że każde działanie Greenpeace, WWF i innych podobnych organizacji jest traktowane przez wielu ludzi, media jako szaleństwo i coś nienormalnego, coś co trzeba koniecznie wyśmiać a ludziom zajmujących się ochroną środowiska narysować kłeczko na czole.

Zgadzam się z Tobą co do stereotypowego postrzegania ekolog闚 jako oszołom闚, lecz nie dziwi mnie, że nazywa się tak kogoś, kto desperacko przypina się do drzewa ścinanego właśnie przez drwala ;-) Mnie dobija fakt, że "zieloni" zaczynają głośny szum dopiero w fazie realizacji inwestycji, a nie na etapie jej planowania. Mam teraz na myśli oczywiście projekty przechodzące przez administrację publiczną i samorządową, a nie prywatne incydenty. Takie postępowania są zawsze jawne i udział społeczeństwa jest w nich zapewniony z mocy prawa. Jeśli żadna organizacja ekologiczna nie zgłosi obiekcji, inwestycja może ruszyć pełną parą i jej blokowanie jest nielegalne. Wkraczanie "zielonych" dopiero w tym momencie jest z jednej strony oszołomstwem, a z drugiej - nie ma się co oszukiwać - także źr鏚łem niezłych dochod闚, choć stoją za tym słuszne pobudki. Mogę powiedzieć, że nie podoba mi się zbijanie kasy w oparciu o nadmuchiwanie konfliktu człowieka ze środowiskiem i człowieka z człowiekiem. Popieram wszelkie rzeczowe i merytoryczne działania ekolog闚, ale przypinanie się do drzew budzi we mnie uśmiech zażenowania.

A pomyślałeś może dlaczego wybrano ten a nie inny model? Żeby wstrząsnąć umysłami. Żeby dać do myślenia, żeby obudzić ludzi i uświadomić powagę sytuacji. Łatwiej jest działać terapią szokową, zwłaszcza, że inne argumenty do przeciętnego ludzkiego istnienia nie trafiają

Uważam, że zamiast od razu wstrząsać, najpierw należałoby się zastanowić czy możemy cokolwiek zrobić w tej sprawie. Na razie nie dysponujemy wiedzą, dzięki kt鏎ej moglibyśmy jednoznacznie określić skutki podejmowanych przez nas działań, a wiadomo, że działania podejmowane szybko i panicznie nie są najlepszym wyjściem z trudnych sytuacji.
Jako skuteczną receptę na zapobieżenie spełnieniu się takiej prognozy pogody proponuje się rezygnację ze spalania paliw kopalnych, ale na razie nic nie słychać o skutecznej energetycznej alternatywie, jako że energia jądrowa wciąż postrzegana jest jako zło najwyższej wagi (czy słusznie, czy nie - to już temat na inną dyskusję). Niedawno czytałem, że Islandia zamierza w ciągu najbliższych kilkudzielięciu lat przejść w całości na energię czerpaną z ogniw wodorowych emitujących parę wodną. A para wodna jest przecież gazem cieplarnianiym o większej skuteczności niż CO2...
Choćby już z tego powodu, żeby ograniczyć negatywne skutki złych decyzji, zamiast terapii wstrząsowej wolałbym zobaczyć rzeczową debatę na temat tego co wiemy i czego jeszcze musimy się dowiedzieć przed podjęciem radykalnych krok闚.
  • 0

konwallia.
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cho熲y ju z tego powodu, 瞠by ograniczy negatywne skutki z造ch decyzji, zamiast terapii wstrz御owej wola豚ym zobaczy rzeczow debat na temat tego co wiemy i czego jeszcze musimy si dowiedzie przed podj璚iem radykalnych krok闚.

Zgadzam si, ale to ju s kwestie polityczne i sprawa kolejnej dyskusji. Aczkolwiek przyznam si, 瞠 wyb鏎 w豉dz wi捫e si r闚nie z wiedz lub niewiedz posp鏊stwa. I po raz kolejny uwa瘸m, 瞠 trzeba tr帳i o wszystkim wszem i wobec, gdy ludzie z wielu spraw nie zdaj sobie sprawy.

Mnie dobija fakt, 瞠 "zieloni" zaczynaj g這郾y szum dopiero w fazie realizacji inwestycji, a nie na etapie jej planowania.

To, czy tak nie jest niestety nie wiesz. Bo media poka膨 Ci tylko faz ko鎍ow za豉twiania sprawy, tzn. przyczepianie si do drzew.

Mam teraz na my郵i oczywi軼ie projekty przechodz帷e przez administracj publiczn i samorz康ow, a nie prywatne incydenty. Takie post瘼owania s zawsze jawne i udzia spo貫cze雟twa jest w nich zapewniony z mocy prawa. Je郵i 瘸dna organizacja ekologiczna nie zg這si obiekcji, inwestycja mo瞠 ruszy pe軟 par i jej blokowanie jest nielegalne.

No nie do ko鎍a si zgodz. We幟y przyk豉d Doliny Rospudy. Unia Europejska kategorycznie zabroni豉 wykonywania prac. Polska niewiele sobie z rozkaz闚 "wy窺zych w豉dz" robi豉. B康 co b康, UE powinna by autorytetem nie tylko z racji "nadrz璠no軼i politycznej" ale r闚nie z racji wi瘯szego zorganizowania i zaawansowania je郵i chodzi o sprawy ekologii na poziomie przeci皻nego europejczyka. Sp璠zi豉m kilka lat za granic i tam sortowanie 鄉ieci jest oczywiste ju dla kilkulatka. W Polsce ca造 czas problem ten jest niedostrzegalny.
  • 0

Lynx.
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I po raz kolejny uważam, że trzeba trąbić o wszystkim wszem i wobec, gdyż ludzie z wielu spraw nie zdają sobie sprawy.

Trąbić - jak najbardziej. Indoktrynować - zdecydowanie nie. Zamiast straszyć ludzi katastrofalną prognozą pogody lepiej by było moim zdaniem zachęcić ich do oszczędzania energii przedstawiając potencjalne zyski w portfelach ;-)

To, czy tak nie jest niestety nie wiesz. Bo media pokażą Ci tylko fazę końcową załatwiania sprawy, tzn. przyczepianie się do drzew.

Postępowania administracyjne są jawne i każdy - także reporterzy - nie powinni mieć żadnych problem闚 z dotarciem do ich dokumentacji. Z resztą w interesie organizacji ekologicznych powinno być nagłaśnianie takich spraw na etapie planowania, choćby po to, żeby oszczędzić wszystkim nerw闚. Ale wygląda na to, że wielu ekologom właśnie na tych nerwach zależy, niestety.

Weźmy przykład Doliny Rospudy.

Rospuda to przypadek w kt鏎ym działania ekolog闚 popieram całym sercem, jako że wiąże się z nią zwykła arogancja władzy i brak poszanowania dla obwateli (i nie mam tu bynajmniej na myśli tylko obecnej ekipy rządzącej). Tym niemniej można ekologom zarzucić pewną opieszałość, bo hałas wokł tego przedsięwzięcia można było z powodzeniem robić już 10 lat temu.

Spędziłam kilka lat za granicą i tam sortowanie śmieci jest oczywiste już dla kilkulatka. W Polsce cały czas problem ten jest niedostrzegalny.

Na temat zapźnień cywilizacyjnych naszego pięknego kraju można by dyskutować bardzo długo. Myślę jednak, że za paręnaście lat i u nas selektywna zbi鏎ka odpad闚 wszędzie będzie na porządku dziennym.
  • 0

konwallia.
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tr帳i - jak najbardziej. Indoktrynowa - zdecydowanie nie. Zamiast straszy ludzi katastrofaln prognoz pogody lepiej by by這 moim zdaniem zach璚i ich do oszcz璠zania energii przedstawiaj帷 potencjalne zyski w portfelach ;-)

A czy ja m闚i豉m inaczej? Dla mnie oczywisty jest fakt, 瞠 jak wkr璚 energooszcz璠n 瘸r闚k i wy陰cz na noc listw od komputera i wszystkie urz康zenia z kontrolkami "stand by" z kontaktu, to zap豉c mniej za pr帷 a przy okazji pomog odrobin 鈔odowisku. I w豉郾ie takie dzia豉nie pr鏏uj nag豉郾ia. Wi璚 prosz, teraz Ty nie r鏏 nadinterpretacji.

Post瘼owania administracyjne s jawne i ka盥y - tak瞠 reporterzy - nie powinni mie 瘸dnych problem闚 z dotarciem do ich dokumentacji. Z reszt w interesie organizacji ekologicznych powinno by nag豉郾ianie takich spraw na etapie planowania, cho熲y po to, 瞠by oszcz璠zi wszystkim nerw闚. Ale wygl康a na to, 瞠 wielu ekologom w豉郾ie na tych nerwach zale篡, niestety.

Nie znasz zasad post瘼owania dziennikarzy? Dzisiejsze dziennikarstwo cz瘰to opiera si na manipulowaniu faktami i naginaniu prawdy w zale積o軼i od pogl康闚 politycznych. Dla mnie to jest wystarczaj帷y pow鏚 dla kt鏎ego nie uznaj informacji przedstawianych przez dziennikarzy jako rzetelne. I w徠pi, chocia wola豉bym 瞠by by這 inaczej, 瞠 kto pofatygowa si aby zobaczy spraw niejako "od kuchni". Dla nich faktem dokonanym bylo przykucie si jakiego ekologa do drzewa. Przecie to jest 鈍ietny pow鏚 do napisania artyku逝 przedstawiaj帷ego "鄉ieszno嗆" instytucji ekolog闚.

Na temat zap騧nie cywilizacyjnych naszego pi瘯nego kraju mo積a by dyskutowa bardzo d逝go. My郵 jednak, 瞠 za par瘽a軼ie lat i u nas selektywna zbi鏎ka odpad闚 wsz璠zie b璠zie na porz康ku dziennym.

My郵, 瞠 to w du瞠j mierze zale篡 od naszej postawy i ch璚i dzielenia si nasz wiedz z innymi lud幟i. :)
  • 0

#29 Go嗆_osiris

Go嗆_osiris.

Napisano

nies康ze by Polska tak si zmieni豉 w ci庵u 50 lat

A czy przez ostanie 50 lat nie zmieni豉 sie w Polsce pogoda?
Ja uwa瘸m, 瞠 zmiany klimatyczne s zauwa瘸lne, wi璚 nie mo積a wykluczy, i pog喚bi si i to dramatycznie przez nast瘼ne 50 lat.
  • 0

#30 Go嗆_muhad

Go嗆_muhad.

Napisano

W NeesWeeku r闚nie czyta貫m o zmianach za 50 lat. Nasz kraj to b璠zie step jak w Afryce. Wody ju zaczyna nam brakowac. Mamy w Europie najni窺zy poziom w鏚 gruntowych. Reszt sami sobie dopowiedzcie.
  • 0

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 2

0 u篡tkownik闚, 2 go軼i oraz 0 u篡tkownik闚 anonimowych

stat4u