Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wierzę W Boga! Kto Jeszcze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
162 odpowiedzi w tym temacie

#31

Nismo.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiara, ogólnie temat wiele razy poruszany. Jedni wierzą w budde, inny w boga. Ja nie wierze z nic. Dlaczego? z prostej przyczyny, jestem do takich rzeczy sceptycznie nastawiony. Jeśli miałbym w coś uwierzyć, to musiałbym sie tego bać (z reguły ludzie np. w duchy... nie wierzą, a gdy zacznie ich nawiedzać, boją sie, NAGLE! zaczynają wierzyć) Wniosek: Boga się nie boje, raczej. Więc nie wierze pozdrawiam.
  • 0

#32

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może byś spróbował coś pokochać, zamiast się bać...?
  • 0

#33

comandos109A.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wierzę w BOGA i kocham ludzi. ALe nie nawidze głupoty ludzkiej i naiwności, jak i pazerności.

VIP .. >> Bać się czego? Ducha, Innego czlowieka tak owszem, ale odczówać szacunek, respekt to co innego.
  • 0

#34

Nismo.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może byś spróbował coś pokochać, zamiast się bać...?

Hmm, jak już mówiłem, jak można kochać coś czego nie ma... ale ok, to jest moje zdanie... więc nie będe komantował i zagłębiał się, bo od tego jest wiara że ktoś wierzy i nie ;) .
  • 0

#35

comandos109A.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z skad wiesz czy "tego czegoś" jak "TO" nazwałes nie ma dasz 100 %. Jak "czegoś nie ma namacalnie" to znaczy, że
" Go" nie ma ?? hmmm a duchy są czy ich nie ma ?
Widziałeś ducha namacalnie bo ja jeszcze nie.
  • 0

#36

tchaykovsky.
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wierzę w BOGA. Wiem że jestem dzieckiem bożym i że jestem jego cząstką!!!Gdzie jest BOG we mnie? W mojej Najwyżeszej Jaźni czyli w mojej NADŚWIADOMOŚCI...pozdrawiam
  • 0

#37

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy.
ja nie mam pewności, że zostanę zbawiona.
nie wiem, czy wierzę. to jest zbyt trudne.
  • 0

#38

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tchaykovsky

Ja wierzę,że w człowieku jest obecny Bóg Ojciec jako Duch Boży i Chrystus jako Duch Chrystusowy.

Dołączona grafika
  • 0

#39

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hmmmm ten potok przypomina mi ten jak byłam w Barnimiu na rekolekcjach :D . Ach, to było wspaniałe 9 dni :banan:
  • 0

#40

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wierze w Boga (sile ktora wszystko puscila w ruch) ale nie przez pryzmat i nakladke jakiejkolwiek religii, ksiegi interpretujacej te sile na swoj sposob, tylko sile ktorej nie potrafimy na dzien dzisiejszy pojac. Krotko mowiac, jestem agnostykiem.
  • 0

#41

Martyna.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Zostałam wychowana na katoliczkę i chyba dlatego ciężko mi zdecydować. W głębo duszy zastanawiam się nad wiarą, Bogiem itd. Mam wątpliwości.
  • 0

#42

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Martyna przeczytaj temat na forum o chrześcijanstwie mojego autorstwa moze coś Tobie wyjasni pomoże bo ja także wychowywany bylem w katolicyzmie i powiem że gdyby Bóg mnie nie odnalazł to dzisiaj byłbym ateistą!
  • 0

#43

SeeK666.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat moze ma sens, ale niestety nie dla mnie. Byc moze kilka razy udalo mi sie doswiadczyc czegos, czego wytlumaczeniem moglby byc tylko bog.. Kiedys wierzylem, modlilem sie, ale teraz czuje ogromna niechec wzgledem wiary... Mam za zle rodzica ze faszerowali mnie tym wszystkim... byc moze ktos powie ze wiara jest dobra, bo kaze przestrzegac pewnych zasad... zgadzam sie. Ale czy wiara jest dobra, gdy czlowiek sie z nia meczy i chce sie od niej uwolnic, a nie moze... bez sens jak dla mnie. Dlatego teraz staram sie uciec od "boga"... Moglbym tu napisac wiele rzeczy,,jednak napisze krotko, od wiary odpycha mnie samo slowo boze i wierni "boga"...zal mi tych ludzi. Dlatego obmyslalem wlasny plan dzialania, jednym wyda sie bez sensu,, innym przeciwnie.. ale jest to moj "plan" i mam gleboko w CENZURA czy ktos sie zgadza czy nie. Pisze to tylko dlatego, dlatego by ci ktorzy sie blakaja, badz blakali tak jak ja, znalezli moze jakis punkt zaczepny, znalezli swoj tok myslenia. Dla mnie najwazniejszy jest stosunek do ludzi, CENZURA boga, jaki jest dowod na to ze dał mi on to wszystko. W chcili obecnej staram sie byc dobrym dla innych, a nie modlic sie do urojonego, nikomu niepotrzebnego bostwa, ktore jak widac olalo nas totalnie.. (m. in. nierowny start). Staram sie zyc zgodnie z soba, z wlasnym sumieniem. Nie mam nic do ksiezy, zakonnic i innych, ale gdy rozmawiam z takim... dystansuje sie. Zobaczcie z reszta, jacy ludzie wierza w boga ? Tylko znikomy procent tych ludzi to ludzie majacy poukladane w glowce,.. wierzacy swiadomie... reszta to niestety slepi wyznawcy, ktorzy nawet nie otwieraja pisma swietego... wierza bo inni wierza, badz tylko dlatego bo w zyciu jest latwiej. Jak juz pisalem wczesniej dla mnie liczy sie stosunek do innych ludzi i zycie zgodnie z wlasnym wnetrzem.., zgodnie z wlasnymi zasadami.

EDIT AlienGrey: Dwa warny + 2 dniowy odpoczynek za wulagryzmy
  • 0

#44

Okruch.
  • Postów: 70
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W Boga wierze, wyznaje go, modle się do niego.
Ale do kościoła nie chodze, nie czytam bilbii. To co stworzyli ludzie to już inna sprawa.
Kościół to dla mnie sekta, firma którą stworzyli ludzie by zarabiać na tym pieniądzę.
Biblia? Była ulubiona książka wszystkich wierzących.

Podsumowująć: Bóg-TAK, kościół,bibila-NIE

Pozdro :)
  • 0

#45

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W Boga wierze, wyznaje go, modle się do niego.

Modlitwa to tez wymysl religii jakbys nie wiedzial. Takze w jaki sposob sie modlisz ? odmawiasz pacierz itd. ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych