Skocz do zawartości


Zdjęcie

Charakterystyka Obcych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
299 odpowiedzi w tym temacie

#271

Pędnik NieŁągiewki.
  • Postów: 125
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Szczególnie śmieszny jest tu ciągle eksponowany, ściśle ziemskoteologiczny, a więc - póki co typowo nam, Ziemianom-twórcom religii tu stworzonych "...na swój obraz i podobieństwo" przynależny problemat "duszy": oni mają duszę, oni nie mają duszy itp. stricto religijne "zahaczenia". I to w sytuacji, kiedy nawet samo Pismo ludzkie zwane Świętym powiada, że - po powzięciu od Stwórcy "dechu życia"(tak niewiedzący nic o tlenie pierwotnie-prymitywni interpretatorzy fenomenu życia i oddychania oraz jego braku u trupów widzieli, i ten "boski dech" rozumieli) "stał się człowiek duszą żyjącą". I nie tylko człowiek, cyt: "...wszelka dusza zdechła w morzu", co dodatkowo kładzie się istotnym, dramatycznym cieniem na zagadnienie dogmy o tzw. nieśmiertelności dusz...i już! Dodatkowe bajania o osobnym "bycie lub niebycie duszy" w ciele to już niestety preparacja zazdrosnych o panowanie nad bytami pośmiertnymi, łasych na dary przebłagalne kapłanów... Wystarczy wspomnieć, że "mieć to coś" od "być tym czymś" dzieli istny kosmos znaczeniowy i pojęciowy: to taka różnica jak np. między "mieć osła" a "być osłem" itd...Poza tym odnoszę wrażenie, jakbym czytał tabelaryczne dane o czymś od wieków oczywistym, o co ludzkość jako rasa nieomalże codziennie się potyka, z czym ma do czynienia jak z wodą, klamką czy słońcem na niebie, co dawno zbadała, sklasyfikowała i niejeden się z "tego" na amen zdoktoryzował!!

Każdy ma rączki, każdy główke, dwoje oczu w takim samymp położeniu jak my, tak właściwie to ludzie, tylko że mają drobne zmiany (inna

skóra, włosy, oczy innego kształtu...).
Ciekawe, nie?

U nas, tylko na jednej planecie mamy takie zróżnicowanie. I nagle goście z innych planet, które nie miały w ogóle z nami styczności wyglądają prawie tak jak my...

Zastanawiające...
Ktoś wyciąga z tego jakieś ciekawe wnioski?

Cóż - skoro "...stworzył Człowiek bogów na wyobrażenie swoje" to nic dziwnego, że - idąc za antropopatologicznym ciosem - reszta też wiele od wyobraźni człowieka nie odbiega...
  • 0

#272

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To byl pierwszy topic jaki tutaj otworzylem. Pierwsza mysl jaka przebiegla mi po glowie: "o bestiariusz do jakiejs fabularnej gry s-f".

Użytkownik 5emreH edytował ten post 15.05.2011 - 22:55

  • 0

#273

Tymczasowy.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Tych ras to więcej niż w Gwiezdnych Wojnach jest...
  • 0

#274

SandFox.
  • Postów: 68
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ludzie, już sam spis gatunków z pierwszej strony wygląda jak jakaś encyklopedia serialu "Farscape". Rozumiem że są tego jakieś źródła - mniej lub bardziej wiarygodne, ale wypisywanie "słabych punktów" obcych na podstawie filmów zakrawa już bardziej na komedię, niż poważny temat.


Słyszałeś o Iluminatach ? O tym, że w Hollywoodzkich filmach (choć nie w każdym mają swój wkład) starają się przygotować ludzkość do wiedzy, że w kosmosie istnieją inteligentne stworzenia ? Np. w filmie Dystrykt 9 jest możliwość, że owe osobistości miały wkład w ten film. Nie bez powodu istnieje na mundurze komandosa symbol Iluminatów jak zresztą w wielu innych filmach nie tylko o obcych jak np. Matrix. Starają się przygotowywać ludzkość do nadejścia " nowego świata ". Lecz co im po tym jak większość ludzkości nie ma pojęcia co to za ludzie, więc skąd by mieli wiedzieć, że np. znak na... w sumie sam nie wiem co to takie coś zwisające w wejściu w filmie Matrix u wyroczni jest symbolem Iluminatów.

Użytkownik SandFox edytował ten post 06.04.2012 - 17:45

  • 0

#275

boogee.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Słyszałeś o Iluminatach ? O tym, że w Hollywoodzkich filmach (choć nie w każdym mają swój wkład) starają się przygotować ludzkość do wiedzy, że w kosmosie istnieją inteligentne stworzenia ? Np. w filmie Dystrykt 9 jest możliwość, że owe osobistości miały wkład w ten film. Nie bez powodu istnieje na mundurze komandosa symbol Iluminatów jak zresztą w wielu innych filmach nie tylko o obcych jak np. Matrix. Starają się przygotowywać ludzkość do nadejścia " nowego świata ". Lecz co im po tym jak większość ludzkości nie ma pojęcia co to za ludzie, więc skąd by mieli wiedzieć, że np. znak na... w sumie sam nie wiem co to takie coś zwisające w wejściu w filmie Matrix u wyroczni jest symbolem Iluminatów.



Nikt na nic bydła zwanego ludzkościa nie przygotowuje (znasz sytuację gdy rolnik dla świnek które mają iść pod nóż kręci film mówiący o ty co je czeka? - jeżeli jesteś urodzony po 1990 nie będę miał pretensji jeżeli dasz mi - :D, w końcu od pólmózgów myslenia oczekiwać nie należy), zwłaszcza na tym forum promującym autocenzurę :D :D :D ). przyczyna jest prosta bydło dąży tylko i wyłącznie do przyjemnosci. I nie jest to wina bydła, tylko tego jak jest chowane. Napiszę jeszcze baradziej smieszną rzecz. PLAN PODBOJU NIE ISTNIEJE. To się po prostu dzieje bez ingerecji z zewnatrz a wykorzystywane są najprymitywniejsze pobudki do działań...
  • 0

#276

SandFox.
  • Postów: 68
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem dlaczego uważasz, że po 90 roku to musi być półmózg. Nie każdy jest głupi i proszę nie obrażaj mnie tylko dlatego bo uważasz, że urodziłem się po 90. Ja to napisałem, ale nie powiedziałem, że to koniecznie musi być prawda. W każdym razie moim zdaniem Nowy Porządek Świata jest wprowadzany, coraz bardziej ludzie zaczynają być kontrolowani. Przykładem następnym wprowadzania NWO jest INDECT jeśli wiesz co to jest. Oglądałem demotywatory i jeden zwrócił moją uwagę. Proszę poczytaj.
  • 2

#277

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

O tym, że w Hollywoodzkich filmach (choć nie w każdym mają swój wkład) starają się przygotować ludzkość do wiedzy, że w kosmosie istnieją inteligentne stworzenia ?


Tak, a "Doktor Dolittle" tak naprawdę szykował nas na przyszłość, kiedy zmutowane hiperinteligentne zwierzęta zapanują nad światem.

No a w Muminkach to już propaganda ufolska na całego leci, tylko że Lindgren (niechybnie jakaś żydomasonka zesłana prosto z Alfa Draconis) poszła do przodu i opisała, jak to będzie, kiedy już zmienią nas w swoją kolonię.
  • 0

#278

SandFox.
  • Postów: 68
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A czytać ze zrozumieniem potrafisz ? Czy po prostu masz problemy ze wzrokiem ? Napisałem jasno Choć nie w każdym mają swój wkład . Nie chodzi mi o filmy komediowe lub familijne, lecz o normalne, poważne filmy. Zresztą dopisałem, że to nie koniecznie jest prawda, więc proszę jeśli nie masz nic ciekawego do napisania na ten temat to nie pisz w ogóle.

Użytkownik SandFox edytował ten post 08.04.2012 - 19:19

  • 0

#279

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

"Doktor Dolittle" to przecież nie film komediowy, ale poważne dzieło edukacyjno-społeczne, omawiane w szkołach na równi z Russem i Platonem.
  • 0

#280

KrisTr.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

- CHUPACABRA (Chupacabra): {...}Opisywana jako dwunozny, wyprostowany dinozaur o ksztalcie czaszki i oczu podobnych do czlowieka, bez ogona. {...}Posiada ogon sluzacy za ster podczas latania. {...}


Jeden wielki bełkot...
  • 0

#281

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"Doktor Dolittle" to przecież nie film komediowy, ale poważne dzieło edukacyjno-społeczne, omawiane w szkołach na równi z Russem i Platonem.



Wystawca minusa zwyczajnie nie wie, że najpierw była książka.
....albo co to książka.

edycja:offtop. Usunąć i zbanować na 24h...
...nie będę rościł pretensji.

Użytkownik erebeuzet edytował ten post 24.05.2012 - 23:38

  • 0

#282

Mystogan.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta charakterystyka jest z jakiejś gry?
  • -1

#283

Tachion.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Universum STAR TREK wysiada przy tej liście. 


  • 0

#284

ghost25.

    My life in my hands

  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajne tyle że bzdury , zapomniałeś dodać rasa Stich he he .

Ja tam jestem przekonany że istnieją inteligętniejsze formy życia w całym wszechświecie , także w sojusze między niektórymi tyle że te klasyfikacje i nazwy nie mogą być w 100% trafne , choć może przypadkowo niektóre nazwy się zgadzają he he.


  • 0

#285

bobi7700.
  • Postów: 46
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie ten opis ras to jakiś totalny Sci-fi tyle odmian ras i szczegółów, kiedy oficjalnie rasa ludzka nawet nie nawiązała kontaktu z obcą cywilizacją, podkreślam oficjalnie, a tu opis kilkudziesięciu gatunków itd. Zakrawa bardziej o scenariusz gwiezdnych wojen.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych