Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "50 rzeczy, o których nie powinieneś wiedzieć"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wątek ten jest poświęcony historiom, które znajdują się w TYM temacie. Wszystkie komentarze i wskazówki mile widziane.
  • 0



#2

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odpowiedź na post Atona:
W temacie, w którym się wypowiedziałeś przetłumaczę wszystkie 50 historii, po prostu erotyk papieża Piusa II był rzeczą, która wydała mi się interesująca i przetłumaczyłem ten wątek jako pierwszy. Obecnie tłumaczę historię nr. 5 (Po 9.11 Departament Obrony USA chciał zatruć zapasy jedzenia Afgańczyków). Niektóre zagadnienia są ciekawe, inne mniej. Ja nic na to nie poradzę, gdyż nie jestem ich autorem.
A co do oddzielnego wątku, to jest to pomysł opiekuna grupy tłumaczy, którego poradziłem się, co z tym tematem zrobić. Postanowił, że aby nie zaśmiecać tematu należy oddzielić 50 historii od komentarzy, by "50 rzeczy, o których nie powinieneś wiedzieć" były czytelnie podane. To tyle ode mnie. Także nawet jeśli dzisiejsza opowieść ci nie przypadła do gustu, to mam nadzieję, że kolejna bardziej ci się spodoba.
  • 0



#3

oops.
  • Postów: 86
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

dawaj dawaj bo ciekawy temat:D
  • 0

#4 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Trzeba było wytłumaczyć bo to dziwacznie wyglądało żeby na jedną historię zakładać aż dwa wątki. Moderatorzy sprzątną tamten post. A co do dzisiejszej historii to była po prostu taka sobie. Nie było chiczkokowskiego trzęsienia ziemi na początku dzieła.
  • -1

#5

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"Wiele książek, których podgląd można zobaczyć w programie Google Book Search, jest nadal chronionych prawem autorskim i wyświetlanych za zgodą wydawców i autorów. Zapoznanie się z ,,ograniczonym podglądem" przypomina przejrzenie książki w księgarni. Nie można jednak przejrzeć większej liczby stron, niż pozwolił na to właściciel praw autorskich."

Tak z czystej ciekawosci zamierzasz przetlumaczyc wszystkie 50 rzeczy/historii??? 









  • 0

#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Serail ,"... Jak uważasz, branży mleczarskiej byłoby na rękę, gdyby ludzie dowiedzieli się o wirusie białaczki w pierwotnym mleku?" To z poprzedniego tematu. Czy Ty myślisz jak coś piszesz ? Czytasz to dla sprawdzenia , czy nie? Wirus białaczki ? Nowa biologia...

"Jej przyczyną może być kilka współdziałających ze sobą czynników, np. retrowirusy, predyspozycje osobnicze (geny), czynniki zewnętrzne np. promieniowanie jonizujące, środki chemiczne, zanieczyszczenie środowiska, zakażenia."



#7

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

do you think that the dairy industry will be very happy when people find out that most milk starts out containing bovine leukemia virus?

Opierałem się na oryginale, czyli "wirusie leukemii". Nie jestem doktorem medycyny, a sprawdzanie każdej informacji przy blisko 50 stronach tekstu może być niezwykle czasochłonne. ;) Jednak przyznaję się, że to błąd i jedyne, co mogę poradzić, to postarać się, żeby takowe już więcej się nie pojawiały.
Tymczasem pozostaje mi tylko poinformować szanowną społeczność portalu, że jeszcze dzisiaj opublikuję kolejną historię.
  • 0



#8

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zapraszam do przeglądania tematu z rzeczami, których wiedzieć nie powinniście. ;)
Ostatnimi czasy pojawiły się dwie nowe historie:
1) W 1995 prawie doszło do III Wojny Światowej
2) USA chciało wystrzelić pocisk nuklearny na księżyc.
Zapraszam do czytania, komentowania i plusowania.
  • 1



#9

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie jestem żadnym ekspertem, ale nie chce mi się wierzyć, żeby ziemska technologia była w stanie - cytuję - "wysadzić Księżyc w powietrze". A nawet jakby była w stanie, to nie sądzę by znaleźli się idioci zdolni to zrobić. Prędzej dla widowiska spowodować wybuch na Księżycu widoczny z Ziemi, ale nie żeby go wysadzić...
  • 0



#10

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Twardogłowych obchodzi tylko wielkie bum. Jak wojsko potrafi zmienić psychikę człowieka.
  • 0



#11

navajo88.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

CDN!!!!!! ,a wskazówki zegara nieubłagalnie zbliżają się do godziny 00 .00.00 8)
  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych