Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Informacje o artykule

  • Dodany: 31.12.2018 - 15:36
  • Aktualizacja: 31.12.2018 - 18:56
  • Wyświetleń: 4687
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/46817-sekrety-scjentologii-zona-lidera-sekty-shelly-miscavige-byla-po-raz-ostatni-widziana-ponad-dekade-temu/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Sekrety scjentologii: żona lidera sekty, Shelly Miscavige była po raz ostatni widziana ponad dekadę temu

Napisane przez Dagmii dnia 31.12.2018 - 15:36
Aktorka Leah Remini w 2013 roku opuściła Kościół Scjentologiczny. W 2016 roku rozpoczęła emisję serii dokumentalnej "Scientology and the Aftermath". Pierwszy sezon skupiał się na przedstawieniu prześladowania byłych członków Kościoła przez jego obecny zarząd, natomiast druga seria kładzie nacisk na tajemnice sekty, takie jak na przykład to, gdzie idą pieniądze organizacji. Inny sekret, ten, przez który Leah postanowiła opuścić kult, to pytanie: co stało się z Shelly Miscavige?


Dołączona grafika
Shelly Miscavige i Leah Remini, fot/google


 
Po pierwsze- kim jest Shelly Miscavige?
Shelly to żona lidera scjentologii, Davida Miscavige'a, który jest przewodniczącym rady nadzorczej Religious Technology Center (jest to organizacja zajmująca się ochroną praw Kościoła Scjentologicznego. Zajmuje się też ochroną 'czystości doktryny'. Można ją porównać do katolickiej Kongregacji Nauki Wiary. W przypadku Scjentologów nie jest to jednak część kościoła, tylko niezależna fundacja). David był prawą ręką L. Rona Hubbarda, czyli pisarza, który wymyślił doktrynę scjentologii, a w roku 1980 stał się faktycznym dowódcą kultu.
 

Dołączona grafika


David i Shelly Miscavige, fot/google

 
David i Shelly poznali się, kiedy obydwoje byli członkami Commodore's Messenger Organization, elitarnej grupy dla osób w Sea Org, czyli organizacji zrzeszającej najbardziej oddanych członków Kościoła. Pobrali się w 1982 roku, a Shelly została asystentką Davida. Stała się pierwszą damą scjentologii, zawsze pojawiającą się u boku męża aż do 2007 roku.
 
Jej przyjaciele, a w szczególności Leah Remini, zaczęli się martwić jeszcze zanim po raz ostatni pojawiła się publicznie, ponieważ nie było jej na ślubie Toma Cruisa z Katie Holmes, co w kręgach sekty było wydarzeniem określanym jako ''ślub stulecia''.
 
 

Dołączona grafika

Katie Holmes i Tom Cruise, fot/google

 
David Miscavige był drużbą Toma Cruisa, dlatego nieobecność jego żony tym bardziej wydała się dziwna. Leah Remini zaczęła wypytywać o swoją przyjaciółkę innych członków sekty, jednak nikt nie dawał jej bezpośredniej odpowiedzi. Zaginięcie Shelly było bezpośrednim powodem bardzo publicznego odejścia aktorki z sekty.
 
Nancy Many, która opuściła scjentologię w 1996 roku, powiedziała: ''Leah zaczęła pytać o żonę Davida i została przez to zaatakowana".
Shelly Miscavige była ostatni raz widziana publicznie 9 miesięcy po tym, jak Leah Remini zaczęła o nią wypytywać. Od tego momentu
minęło już 11 lat. Jej przyjaciele naprawdę się o nią boją.
 
­
Według Australijczyka Mike'a Rindera, byłego dyrektora do spraw specjalnych scjentologii, Shelly wyrażała obawy o stan Kościoła przez wiele miesięcy, aż do sierpnia 2005 roku. ''Wtedy ostatni raz z nią rozmawiałem''- mówi Rinder.
 
W 2013 roku Remini udało się opuścić Kościół i jedną z pierwszych rzeczy, jakie zrobiła, było zgłoszenie zaginięcia Shelly. Oddział Policji w Los Angeles uznał zgłoszenie za ''bezzasadne'' i zamknął sprawę. Jednak policjanci unikali odpowiedzi na pytania, czy Miscavige ma się dobrze, przez co Remini nigdy nie przestała nagłaśniać sytuacji. Według niej, bardzo prawdopodobne jest, że Shelly jest przetrzymywana wbrew własnej woli lub w inny sposób uciszana i izolowana od ludzi, z którymi kiedyś była blisko. W 2016 roku powiedziała: "Wciąż potrzebuję odpowiedzi. Nie wiem, czy ona jest żywa (...). Policjanci powinni powiedzieć ''tak, widzieliśmy się z nią'', ale nie powiedzieli mi tego, powiedzieli, że reprezentant ją widział lub z nią rozmawiał. Będę nadal zbierać informacje''.
 
Kościół od dawna odrzuca sugestie, że Shelly zaginęła i utrzymuje, że ma się dobrze i ''bez przerwy pracuje dla Kościoła poza spojrzeniem opinii publicznej''.
 
Kościół twierdzi także, że Remini zgłosiła zaginięcie Shelly ''w złej wierze'' i powinna po prostu ''skupić się na swoim własnym życiu''. W oświadczeniu wydanym jeszcze przed premierą serialu dokumentalnego Remini, sekta stwierdziła, że aktorka ''chce zwrócić na siebie uwagę poprzez złośliwe rozgłaszanie kłamstw o Kościele przy pomocy garstki zgorzkniałych gorliwców, którzy lata temu zostali wyrzuceni z Kościoła przez chroniczną nieszczerość i korupcję, a ich fałszywe roszczenia zostały obalone przez Kościół dawno temu, między innymi poprzez wyroki sądowe''.
 
Gdzie zdaniem przyjaciół jest Shelly, jeśli jest żywa?
 
Wspomniany wcześniej Mike Rinder odszedł z sekty 2007 roku i również wystąpił w serii dokumentalnej Leah Remini. Powiedział, że Shelly została kiedyś na pewien czas wysłana do posiadłości Kościoła nad jeziorem Arrowhead, dodając, że ''Została tam wysłana kiedy zdenerwowała Davida". Mike powiedział także, że podczas jednej z ostatnich rozmów jakie prowadził z Shelly, ta spytała go, czy David nosił obrączkę ślubną podczas niedawnego spotkania mężczyzn. Dlaczego miałaby się tym martwić? Cóż, ponieważ wiele źródeł twierdzi, że Shelly zrobiła coś wielkiego, co bardzo zdenerwowało jej męża w 2006 roku.
 
Według źródeł wszystko zaczęło się, kiedy David poprosił Shelly o reorganizację struktur dowodzenia Sea Org w 2006 roku. Projekt "Org Board'' był źródłem ciągłych kłótni pomiędzy małżeństwem, a David odrzucał każdy szkic, który proponowała jego żona. Później, kiedy Davida nie było na miejscu, Shelly upubliczniła swój plan zarządu bez zgody męża.
 
Były funkcjonariusz Sea Org, Marc Headley, twierdzi,że Shelly została pozbawiona swoich powinności i była ściśle pilnowana na pogrzebie swojego ojca w 2007 roku. Warto jednak dodać, że Marc nie ma tych informacji z pierwszej ręki, ponieważ w tamtym czasie nie był już członkiem sekty i nie mógł pojawić się na uroczystości pogrzebowej.


Dołączona grafika

''Dziura", fot/Sinar Parman

 
Od tamtej pory wciąż pojawiają się spekulacje na temat tego, gdzie jest Shelly Miscavige. Niektórzy byli członkowie sekty uważają, że jest w ''Dziurze" (zdjęcie powyżej), placówce w Kalifornii, gdzie rzekomo wysoko postawieni członkowie są wysyłani w celu zostania upokorzonymi i ukaranymi za złamanie reguł. Inni myślą, że jest w posiadłości nad jeziorem, o której wspominał Mike Rinder.
 
Niektórzy spekulują, że zmarła na raka, który przez scjentologów uważany jest za chorobę spowodowaną przez ''cielesne thetany", które sesje scjentologiczne mają oczyszczać.
 
Jeżeli chodzi o stwierdzenie Policji z Los Angeles, że funkcjonariusze nawiązali kontakt z Shelly, to nigdy nie określili jaki kontakt to był, i czy kiedykolwiek rozmawiali z twarzą w twarz z osobą zidentyfikowaną jako Shelly Miscavige. Leah Remini jasno twierdzi, że nie spocznie, dopóki nie uzyska jasnych dowodów na to, że jej przyjaciółka żyje.
 
 
 
Źródła:
https://www.distract...miscavige-today
https://www.news.com...0822c14892428d4
https://pl.wikipedia...chnology_Center
  • 0