Skocz do zawartości


Informacje o artykule

  • Dodany: 25.10.2017 - 20:52
  • Wyświetleń: 4558
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/44993-niespodziewany-atak-hakerow

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Niespodziewany atak hakerów.

Napisane przez ­­ ­­ ­­ ­­ ­­ dnia 25.10.2017 - 20:52

k6c1sVp.png

 

 

Witajcie! tematem dzisiejszego artykułu będą ataki cybernetyczne do jakich dochodzi coraz częściej i nie tylko, ogólnie rzecz biorąc mam zamiar opisać ubiegłe wydarzenia ze świata, bo przeczuwam, że szykuje się coś na dużą skalę (jak zwykle zresztą w listopadzie) związane jest to między innymi z działalnością polityczną i mediami, które rozpowszechniają swoje informacje dotyczące ogółu zamierzeń, celów dyplomatycznych, itp. Dlaczego listopad? być może niektórzy z was znają słynne hasło hakerskie:

 

"Remember remember the 5th of november"

Cytat jest początkiem, a reszta brzmi:

 

"...Gunpowder treason and plot.

We see no reason
Why gunpowder treason
Should ever be forgot!"

 

 

W wolnym tłumaczeniu na język polski wygląda to tak:

"Pamiętaj, pamiętaj, bo to data
święta,
Gdy spisek wykryto prochowy,
5 listopada wydała się zdrada,
W pamięci tę datę zachowaj!"

 

Nie będę teraz tłumaczył o co w tym chodzi, ale w skrócie związane jest to z datą 5 listopada 1605 roku. A co dzieje się w dzisiejszych czasach? no cóż, za pewne niektórzy z was znają parę historii o hakerach. Nie dawno na przykład obrabowano bank w Tajwanie, więcej informacji odnośnie tego znajdziecie tutaj. Dziś przeprowadzono zaawansowany atak hakerski w Rosji, na Ukrainie oraz we wschodniej części Europy. Sparaliżowano stacje kolejowe, lotniska oraz media. Bezpieczeństwo cybernetyczne Kaspersky opisało przyczynę jako złośliwe oprogramowanie "Ransomware" (czyli szantażujące/wymuszające okup) nazwano Bad Rabit.

 

 

QTpHeP3.jpg

 

 

Co jeszcze może się wydarzyć na świecie? tego nie wie nikt oprócz zrzeszonych ze sobą ludzi działających w tak zwanym "podziemiu" - nie, nie chodzi o to, że są to grupy ukrywające się w bunkrach czy innych kanałach lub kopalniach...  W internecie istnieją różne miejsca gdzie można wymieniać się informacjami, a era komunikatorów jeszcze bardziej to ułatwia. Zdarzają się też wpadki ludzi pracujących w dużych korporacjach, które

 

 

2Xk2H1M.jpg

 

 

Takie oraz inne wydarzenia przypominają mi film v jak vandetta czy też społeczności takie jak enigmatyczne "białe, szare i czarne kapelusze" lub słynnych annonymous, czy waszym zdaniem są zagrożeniem? czy też pomagają w walce z rządem? cóż moim zdaniem są ci fajni goście i ci źli... Drudzy mogą w każdej chwili wywołać panikę, są nieobliczalni, podobnie zresztą jak niektórzy przestępcy.

 

 

Mo2oBJ1.jpg

 

 

Pytanie tylko: "kto kryje się pod maską?" - w zwierciadle postaci hakera.

 

Źródło: Nieznane.

 

Artykuł został w pełni napisany przeze mnie korzystając z wielu nietypowych źródeł informacji. Pozdro ludki! ;-D

  • 0