Skocz do zawartości
Informacje o artykule

  • Dodany: 22.02.2015 - 04:41
  • Aktualizacja: 23.02.2015 - 19:26
  • Wyświetleń: 6872
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.unknownexplorers.com/tatzelwurm.php

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
4 Ocen

Na tropie Tatzelwurma

Napisane przez Cadavera dnia 22.02.2015 - 04:41

TATZELWURM


Z9EQLId.jpg?1

 
Tatzelwurm jest najczęściej opisywany jako stworzenie podobne do węża. Według większości relacji osób którym udało się napotkać stwora posiadał on dwie przednie kończyny zaopatrzone w szpony, choć niektóre relacje podają, że stwór miał również małe skarlałe odnóża tylne. Bywał różnie ubarwiony. Najczęściej występował w barwie jasnoszarej, brązowo zielonkawej czy czarnej. Długość jego ciała według relacji różnych ‘świadków’ wahała się od 30 cm do ponad metra a grubość ciała wynosiła mniej więcej tyle co ramię dorosłego mężczyzny.Zamieszkiwał jaskinie, kopalnie, chodniki i sztolnie a także wygrzebane przez siebie jamy w skalistym gruncie. Jak podaje 4 tomowy leksykon ,,Brockhaus Handbuch des Wissensz’’ wydany w 1923 roku ,,Najczęściej pojawiał się przy zmianach pogody. Zwykł podnosić swoje cielsko i rzucać się na ofiarę.’’ A trzeba tu zaznaczyć  że był wyjątkowo agresywny i nie bał się napadać na zwierzęta i ludzi. Potrafił pluć jadem a dotknięcie go mogło być fatalne w skutkach ze względu na truciznę która pokrywała jego skórę. Niektóre opowieści sugerowały wręcz by ział trującymi oparami lub pluł ogniem jedna  wydawały się to opisy rzadkie i przesadzone. Pojawiają się również rzadkie opisy sugerujące koci kształt głowy tego stwora.

 

 


TEORIE

W dzisiejszych czasach żyje wiele stworzeń które wyglądem pasują do Tatzelwurma. Jednak wiele z tych gatunków (poza padalcem, który zamieszkuje obszar alpejski i jednak bardziej przypomina węża) nie zamieszkuje rejonu Alp.

 
 
 

1) Obrączkowce (Amphisbaenia)


 Przedziwna rodzina gadów zwanych obrączkowcami <Amphisbaenia, Amfisbeny, zwitniki>   oddzielana od rodziny jaszczurek i węży. Znamienne jest ich powszechne występowanie- zamieszkują południowo-zachodnią Europę, Bliski Wschód, Afrykę, Amerykę Południową i Środkową.
W szczególności do opisów Tatzelwurma pasują dwa gatunki Bipes biporus
i Rhineura floridana.

 


gM5Vv05.jpg?1

 

Bipes biporus po angielsku nazywany jest również jaszczurką krecią to osiągający długość około 30 cm gad występujący w Stanie Baja California w Meksyku

 

 

 

8G3EUNv.jpg?1
 

Rhineura floridana niekiedy zwany obrączkowcem florydzkim  jest gatunkiem endemicznym, występującym jedynie na Florydzie. Obrączkowce florydzkie osiągają długość 18–30 cm.

 

 

 

 

2) Japońska salamandra olbrzymia

 

zgnA3kp.jpg?1
 

Japońska salamandra olbrzymia Megalobatrachus japonicus - płaz ten osiąga długość ok 160 cm i występuje w niektórych górskich rzekach wschodniej Azji
Ostajnica trójpalczasta

 

 

 

 

3) Ostajnica trójpalczasta

 

0ZM0HzR.jpg?1
 

Ostajnica trójpalczasta Chalcides chalcides, zamieszkująca kraje śródziemnomorskie- u tych gadów obserwuje się różne ubarwienie i różne stopnie zaniku kończyn.

 
 
 
 
Możliwe, że Tatzelwurm był krewniakiem któregoś z wymienionych tu zwierząt nie jest to jednak pewne. Wiadomo natomiast, że z upływem lat relacje o spotkaniach ze ‘szponiastym czerwiem’ ucichły. Czy rozwój cywilizacji spowodował wyginiecie kolejnego rzadkiego stworzenia? A może od samego początku były to tylko podania i legendy?  Opinia należy do Was.
 
 
 


JCRHYR5.jpg?1

 

 

 

 

Oparte na:

Hartwig Hausdorf ,,Powrót Smoków. W poszukiwaniu ostatnich żyjących dinozaurów’’ strony 45-49 wyd. Amber 2004 r.

http://pl.wikipedia....wiki/Tatzelwurm

 

http://www.unknownex.../tatzelwurm.php
 
oraz na własnej dedukcji ;)

 

 

  • 0

stat4u