Skocz do zawartości


Informacje o artykule

  • Dodany: 07.01.2014 - 13:18
  • Aktualizacja: 26.01.2014 - 00:00
  • Wyświetleń: 3629
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/18135-dragon-rouge/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Dragon Rouge

Napisane przez Qliffot dnia 07.01.2014 - 13:18

Dragon Rouge

Postanowiłem założyć ten temat z wielu powodów. Czynnikiem najważniejszym jest oczywiście chęć przybliżenia Wam okultystycznej organizacji, której założycielem jest tekściarz mojego ulubionego muzycznego zespołu, jako zagadnienia ciekawego, interesującego, lecz nie tylko. Widzę, iż tematy dot. rozwoju parapsychicznego są na VRP bardzo popularne, wielu ludzi rejestruje się jedynie po to, aby podzielić się swoimi, dajmy na to, mistycznymi przeżyciami i otrzymać informacje, jak zdolności za te doświadczenia odpowiedzialne dalej rozwijać. Nie wiem, czy taki rozwój jest w rzeczywistości możliwy, śmiem wręcz wiarygodność tego rodzaju twierdzeń w rzeczy samej podawać w wątpliwość, jednakowoż praktyki zakonu Thomasa Karlssona wydaja mi się na tyle zajmujące (można je bowiem interpretować jako sposób samodoskonalenia na gruncie psychologii i/bądź psychiatrii) oraz są mi bardzo bliskie ze względu na muzyczny aspekt "promocji", że warto chyba choć ogólny ich zarys na vortalu przedstawić. A nuż kogoś zainteresuje opisana niżej tematyka, nuż komuś dzięki memu skromnemu i niewielkiemu wysiłkowi pomogę odnaleźć drogę?
 

logo.gif
Logo Dragon Rouge

Podstawowe informacje

Dragon Rouge to nordycki zakon, posiadający swe odłamy w wielu częściach świata, umożliwiający inicjację magiczną oraz jednoczących ludzi o pokrewnych poglądach. Bractwo, jako jedno z niewielu, koncentruje się na mrocznej stronie magii i ścieżce lewej ręki, odkrywając mroczną tradycję na różnych poziomach.

Zakon składa się z trzech głównych części: zewnętrznej części otwartej dla wszystkich członków, wewnętrznej - zawierającej jedenastostopniowy system inicjacji, a także wewnętrznego kręgu. Członkowie mają możliwość rozpoczęcia kursu inicjacyjnego, w którego przebiegu pomaga mentor.

System Dragon Rouge oparty jest na kilku głównych tradycjach magicznych. Są to przede wszystkim: Dracońska/Tyfoniczna alchemia, klifotyczna kabała, magia staronordycka i Vamacara Tantra. Są to jednak tylko metody i mapy. Mag w Dragon Rouge może pracować z jakimkolwiek wybranym systemem, który jednak będzie zgodny z ogólnym systemem inicjacji i alchemiczną strukturą rozwoju. Ponieważ Dragon Rouge wywodzi się ze Szwecji, bardzo ważnym elementem systemu jest oczywiście magia staronordycka, która jest dla wielu główną specjalnością magiczną.

Wspomniane powyżej tradycje opierają się na założeniu, że adept schodzi stopniowo w otchłań ciemności, gdzie może uzyskać boskość. Jeśli adept podąża ścieżką Odyna, lub egipskiego boga Chepera, schodzi w głąb podziemia i składa ofiarę z siebie samego, może w ten sposób ukończyć przemianę i stać się stwórcą. System inicjacji jest oparty na strukturze 1+9+1. Pierwszy stopień to poziom, w którym zaczyna osoba niewtajemniczona. Jest to otwarcie bram do ciemnej strony świata. Następne dziewięć stopni symbolizuje dziewięć poziomów podziemia, poziomów, przez które przechodzi Odyn w swej inicjacji umożliwiającej poznanie tajemnic run. Przejście przez te poziomy przekształca człowieka w boga (tak jak to zostało obiecane przez węża w księdze Genesis 3:5, gdzie inicjacja człowieka rozpoczyna się poprzez skosztowanie owocu wiedzy). Ostatni poziom to wyjście poza bariery stworzenia.

1. Lilith 1.0. Brama do tego, co nieznane.

_______________

2. Gamaliel 2.0. Mroczne sny. Magia astralna. Misteria księżyca. Mroczna bogini.

3. Samael 3.0. Filozofia ścieżki lewej ręki. Mądrość szaleństwa. Magia Jezydów. Mroczna strona czakr.

4. A'rab Zaraq 4.0. Magia Lucyferiańska. Mroczna strona Wenus. Eroto–mistycyzm i ścieżka wojownika.

5. Thagirion 5.0. Iluminacja ciemnej strony. Czarne słońce. Połączenie boga i bestii.

6. Golachab 6.0. Ragnarok. Aktywacja Surt/Sorath. Magnetyzm pragnienia i cierpienia.

7. Gha'agsheblah 7.0. Wyższe poziomy eroto-mistycyzmu. Przygotowanie do otchłani.

8. Satariel 8.0. Otwarcie oka Lucyfera/ Śiwy/Odyna. Formuła Smoka.

9. Ghagiel 9.0. Zapalenie gwiazdy Lucyfera.

10. Thaumiel 10.0. Wypełnienie obietnicy węża. Boskość.

______________

11. Thaumiel 11.0. Czarna dziura. Wejście w inną rzeczywistość. Wszechświat B.


Pochodzenie nazwy

Dragon Rouge oznacza "czerwony smok" w j. francuskim. Określenie to ma także związek z dawnym stowarzyszeniem alchemicznym, które nosiło tę samą nazwę. Dragon Rouge to również jedna z najciekawszych i najsłynniejszych książek o czarnej magii, grimoire nazywanego też "Le Grand Grimoire" lub "Le Dragon Rouge". Pełna oficjalna nazwa zakonu to Ordo Draconis et Atri Adamantis, co z łac. wyłożyć można dość luźno jako "Zakon Smoka i Przedsionka Wieczności".

Smok to mitologiczny stwór pojawiający się we wszystkich kulturach na przestrzeni wieków, uskrzydlony wąż (np. Quetzalcoatl w mitologii Majów, identyfikowany z Jezusem Chrystusem), łączący w sobie pierwiastki wszystkich żywiołów (łuski – woda, skrzydła – powietrze, ciało – ziemia, ognisty oddech – ogień), w ten sposób stając się piątym - kwintesencją. W Chinach Smok to symbol Tao, tego, co leży poza wszelkimi pojęciami i przeciwieństwami (Yin i Yang), ale jest siłą najpotężniejszą z nich wszystkich. Smok reprezentuje to, co nieznane oraz energię ukrytą w człowieku i przyrodzie. Słowo "dragon" pochodzi od greckiego "derkein", co znaczy "widzieć". Smok jest więc zasadą nieograniczonego widzenia: zdolnością widzenia wszystkiego co nas otacza w nowym świetle, widzenia świata takiego, jakim naprawdę jest, bez okrywających go iluzji. Z tego powodu w mitach smok przedstawiany jest jako istota posiadająca ogromną mądrość i moc. Symbolem tych wartości jest zazwyczaj skarb, którego Smok strzeże, czasem jest to perła. Taką symbolikę odnajdziemy w tekstach gnostyckich, w których perła smoka jest symbolem wyższej jaźni. W tradycji jogicznej Smok to Kundalini, moc spoczywająca u podstawy kręgosłupa. Ścieżka Dracońska dąży do odkrycia i przywrócenia mocy ukrytej w podświadomości. "Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów", a symbol Smoka i związanych z nim mitów daje wiedzę o tym, jak sięgnąć do podświadomości i w jaki sposób rozwijać swe zdolności.

Czerwony kolor zawsze związany był z magią i siłą. Czerwień to kolor krwi, żaru i pulsu. W magii nordyckiej przedmioty ładowano energią poprzez malowanie ich na czerwono, często krwią. Słowa takie jak niemieckie Zauber lub angielskie sorcery pochodzą od nordyckiego określenia teufer, co oznacza "zabarwić na czerwono".

Czerwony smok jest symbolem pierwotnych sił, które mag budzi i używa w swej pracy magicznej. W Biblii czerwony smok to symbol Szatana i upadłych aniołów, mitologicznych symboli wiedzy o sile umożliwiającej osiągnięcie boskości.

Krótki rys historyczny

Dragon Rouge to organizacja stosunkowo nowa, założona bowiem o północy święta Nowego Roku 1989-90 przez siedmiu młodych ambitnych magów z Thomasem Karlssonem na czele. Do powstania jej w dużej mierze przyczyniła się inicjatywa szwedzkiego oraz marokańskiego kręgu magów z tradycji Jezydów i Magii Tyfonicznej.

Przez lata zakon rozwijał się bardzo dynamicznie, w czego efekcie aktualnie poza Szwecją (miejsca spotkań w Sztokholmie, Göteborgu i Gotlandii) istnieją także loże m.in. w Niemczech, Włoszech, Argentynie, Republice Czeskiej, a także, o czym miło pisać, w Polsce (Loża Magan).

O założycielu słów parę

Urodzony w 1972 roku Thomas Karlsson, będąc dzieckiem, regularnie doświadczał projekcji astralnych, traktując je jako coś całkiem naturalnego. W miarę dorastania począł pojmować, czym w rzeczywistości są jego przeżycia. Pierwsze poważniejsze ezoteryczne praktyki rozpoczął w 12 roku życia.

Jest autorem kilku książek traktujących o zagadnieniach związanych z DR (m.in. "Uthark - Nightside of the Runes" i "Adulrunan och den Götiska Kabbalan"), współzałożycielem oryginalnego projektu muzycznego Shadowseeds. Od ok. 1996 roku pisze teksty dla przyjaciela Christofera Johnssona z popularnego zespołu muzycznego Therion.


dragon01.jpg
Od lewej: Holger Kliemannel, Christofer Johnsson & Thomas Karlsson

Rzecz o magii

Pojęcie "magia" zawsze spotykało się z ignorancją, uprzedzeniami i często było błędnie interpretowane. Z historycznego punktu widzenia magia to jedna z dwóch dróg prowadzących do kontaktu ze sferą boskości. Pierwszą drogą jest religia i poddanie się siłom wyższym, które wpływają na ludzkie życie i przeznaczenie. Drugą drogą jest natomiast magia, która stwarza możliwość kształtowania świata i kontroli nad rządzącymi nim siłami zgodnie z wolą maga. Najczęściej używaną definicją magii jest zdanie, którego autorem jest Aleister Crowley (1875-1947): "Magia jest nauką i sztuką powodowania zmiany zgodnie ze swoją Wolą". Słowo "magia" wywodzi się z greckiego określenia "megas", co znaczy "wielki". Odnosi się więc do wielkiej nauki, wielkiego dzieła, sztuki transcendencji do innych, ukrytych wymiarów. Termin "magia" nawiązuje też do starożytnych perskich Zoroastrian. Słowo "magus" oznaczało wówczas kapłana. Określenie "magia" można również powiązać z takimi znaczeniami jak "moc", "wielki", "wielka moc" i magnetyzm. Magia to nauka praktyczna, która podkreśla siłę woli i możliwość kształtowania własnej egzystencji.

Najogólniej pisząc, Magia Dracońska jest nauką i sztuką przekształcania wizji w rzeczywistość poprzez zewnętrzne, i wewnętrzne siły zgodnie ze swoją wolą.

Rada dla początkujących magów:

W wywiadzie z T. Karlssonem przeprowadzonym przez Artura "Thora" Dubisa, administratora oficjalnej polskiej strony zespołu Therion, dn. 16 września 2003, z którego całym zapisem zapoznać można się tutaj padło kilka istotnych stwierdzeń, które jako poglądy założyciela bractwa DR, doskonale ilustrują generalny ogląd na pewne kwestie przez całość organizacji. Myślę, ze najciekawsza jest jednak rada, którą Karlsson udzielił początkującym.

"Nie wolno myśleć, iż można odnieść sukces w dziedzinie magii, praktykując ją w pojedynkę. Jednym z powodów założenia Dragon Rouge było także to aby stworzyć miejsce spotkań adeptów praktykujących okultyzm. To jak trening: jeśli chcesz być mistrzem w sporcie, trenując jedynie w domu, prawdopodobnie skończy się to porażką. Trzeba współpracować z innymi, którzy mają takie same cele i doświadczenia. Najlepszą radą dla kogoś, kto próbuje nauczyć się magii, jest uzbrojenie się w cierpliwość i żelazną wolę, mimo iż czasem może wydawać się, że droga jest ciężka a cel bardzo daleko."

Zdanie autora

Mimo że padło tyle słów o magii i rozwoju na poziomie ezoterycznym, jak pisałem już we wstępie, rozpatruję kwestie Dragon Rouge w całkiem innym, również popieranym przez sam zakon, świetle. Samodoskonalenie psychiczne, rozwój "duchowy" - to dla mnie najważniejsze. Traktuję Czerwonego Smoka, Drzewo Klifot itp. jako metafory zapanowywania nad własnymi słabościami, a alchemiczna krystalizacja Czarnego Diamentu to dla mnie wykształcanie się rzeczywiście świadomej siebie jednostki, niepodatnej już na żadne wpływy, osiągnięcie prawdziwej mądrości, zwalczenie lęków, wpływów "tresury" - wychowania, wszystkich niszczących, ograniczających działań społeczeństwa.

Jakkolwiek jednak zapatrywać się na rzeczywiste działanie Dragon Rouge, wybierając którąkolwiek z możliwości rozwoju, czy stając z boku, a nawet nastawiając się do bractwa negatywnie - myślę, że warto jest zapoznać się z poglądami przez grupę szerzonymi, spójnymi i IMO ogromnie wartościowymi. Nie wiem, czy wybrałem odpowiedni dział, gdyż nie jest to właściwie żadna religia, a ruch okultystyczno-filozoficzny. Jakby co, to śmiało przenosić.

Źródła (z których przekopiowałem nawet, do czego przyznaję się bez bicia, kilka akapitów, prawie niczego nie zmieniając):

http://thor.megatherion.com</a> - oficjalna polska strona zespołu Therion
http://www.dragonrouge.net/</a> - oficjalna strona zakonu Dragon Rouge

  • 0