Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Informacje o artykule

  • Dodany: 12.04.2011 - 21:39
  • Aktualizacja: 25.04.2011 - 21:38
  • Wyświetleń: 4388
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/14843-trans-podstawowe-informacje/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Trans - podstawowe informacje

Napisane przez Ashwalker dnia 12.04.2011 - 21:39
Komentuj na forum

Trans - stan umysłu charakteryzujący się zawężoną świadomością i zmniejszoną wrażliwością na bodźce. Osoby pogrążone w transie mogą wykonywać określone czynności automatycznie, w sposób niekontrolowany przez świadomość.

Stany transowe wywoływano podczas ceremonii i rytuałów. Czynnikiem wprowadzającym w trans były rytmicznie powtarzane dźwięki, np.: uderzanie w bęben. W trans zapadały osoby po zażyciu silnego narkotyku, przeważnie halucynogenu. Z perspektywy pierwotnej medycyny trans był narzędziem znieczulającym. Uważa się jakoby stany transu były pomocne w "budzeniu" zjawisk paranormalnych, np. jasnowidzenia. W badaniach nad stanami transu stosowany jest elektroencefalograf. W czasie transu osoby mogą wykonywać czynności których nigdy wcześniej nie wykonaliby; według niektórych dotyczy to także zjawisk paranormalnych, np. pirokinezy.

Trans - Podstawy

Wielu ezoteryków używa transu, jako metody na zwiększenie swoich możliwości, wrażliwości i ogólnych wyników w tym, czym się zajmują. Skupienie i medytacja, jako absolutne podstawy każdej ważnej czynności, prowadzą do transu, który jeszcze bardziej ułatwia każdą z praktyk. Są dwa podstawowe typy transu i sposoby na ich osiągnięcie.

Po co wchodzić w trans?

Trans pomaga w osiąganiu lepszych wyników. Doświadczanie tego odmiennego stanu umysłu jest korzystne, dlatego że pomaga on się skupić na konkretnej czynności. Przykładowo będąc w transie podczas programowania energii możemy lepiej oddziaływać na podświadomość, a co za tym idzie łatwiej wdrażać konceptualne pomysły.

Dlaczego czuję się bardziej skupiony?

Skupienie zwiększa się z tych samych powodów, co przy medytacji. Trans wycisza umysł tak samo, jak pogłębianie medytacji i liczenie do 10. Będąc w transie podczas określonej praktyki, przedłużają się jej skutki.

Jaka jest różnica pomiędzy transem i medytacją?

Największą różnicą jest to, że w transie osiągnięte rezultaty trwają o wiele dłużej. Medytacja może oczyścić umysł i pozwala skupić się na określonej czynności, lecz to skupienie mija stopniowo z czasem wykonywania danej praktyki. Trans natomiast to stan jeszcze bardziej pogłębionego skupienia, które trwa niezmiennie podczas wykonywania jakiejś czynności.

Reasumując trans osiąga się trudniej, ale jego efekty są silniejsze i trwają dłużej.

Odmiany transu

Wyróżniamy dwa główne rodzaje transu: trans przeciążeniowy (Overload Trance) i trans pustoumysłowy (Blank-Mind Trance). Zależnie co chcesz w transie robić, wchodzisz w inny rodzaj transu. Osoby praktykujące psychokinezę muszą mieć czysty umysł, a ci, którzy praktykują opisane przeze mnie jasnowidzenie, widzenie dystansowe i podróże mentalne wybiorą trans przeciążeniowy.

Jak osiągnąć trans przeciążeniowy (Overload Trance)?

Po pierwsze muszę powiedzieć, że mimo to, iż możesz łatwo wejść w trans za pomocą programu Brainwave Generator, to raczej go nie polecam (nie znaczy to, że program ten nie jest pomocny). Najłatwiejszą metodą, którą odkryłem jest słuchanie *ekhem* muzyki trance. www.di.fm to strona, gdzie muzyka tego typu grana jest 24 godziny na dobę…

Słuchając tej uspokajającej muzyki łatwo podzielić twoją uwagę pomiędzy dwie ścieżki dźwiękowe: perkusję (bit) i główną linię melodyczną. Potem podziel uwagę na 4, a potem 8 części wyodrębniając kolejne instrumenty i wokal… Tym sposobem łatwo wejdziesz w trans, aczkolwiek nie odczujesz tego od razu.

Jak osiągnąć trans pustoumysłowy (Blank-Mind Trance)?

Tutaj także muzyka może pomóc. Tym razem, zamiast skupiać się na kilku ścieżkach dźwiękowych, skup się na samej muzyce – musisz wyłapać, która sekwencja się powtarza. Wsłuchuj się w nią. Zobaczysz, że po pewnym czasie jedyną rzeczą, którą będziesz odbierać z zewnątrz, będzie właśnie ta powtarzająca się sekwencja (w chwili kiedy to sobie uświadomisz zapewne rozproszysz się, więc postaraj się jeszcze mocniej skupić)! Im bardziej będziesz skupiony, tym bardziej pogłębisz trans. Prawie zawsze wywołuje to trans, ponieważ nie jesteś przyzwyczajony do takiego odbierania rzeczywistości…

Inna, łatwą metodą jest próba „przerzucenia percepcji”. Po zamknięciu oczu po prostu skup się na koncentracji.

Czy trans jest niebezpieczny?

Potencjalne niebezpieczeństwo kryje się wszędzie – idąc ulicą nie robisz nic złego, a jednak istnieje prawdopodobieństwo, że potrąci cię samochód. To samo z transem – transując nic złego nie robisz, ale zawsze ktoś może cię zastrzelić...

Dla przykładu kierowanie samochodem podczas transu nie jest wskazane, ponieważ nasza reakcja na bodźce zewnętrzne jest opóźniona. Wchodzenie w zbyt głęboki trans, skutkuje także odwróceniem uwagi od czynności, które chcieliśmy w nim wykonać, a to powoduje krótkie działanie efektu, który mieliśmy zamiar wytworzyć.

Pamiętaj też, że przy manipulowaniu energią uważać, aby nie zużyć jej zbyt dużo, bo się wyczerpiesz!

Końcowe wskazówki

Używam transu cały czas, ale zazwyczaj jest to trans lekki. We wszystkim co robisz, zachowaj ostrożność – wchodząc w zbyt głęboki trans nie będziesz produktywny. Wchodząc za płytko TEŻ jesteś nieproduktywny. Trzeba to wyczuć… Ale efekty i tak zależą od konkretnej osoby.

Trans jest użyteczny w praktykach ezoterycznych, ponieważ pomaga być bardziej skupionym. Uzyskujesz moc programowania, widzenia dystansowego i podnosi możliwości odbierania i wysyłania myśli i emocji...


SunTzu
Tłumaczenie: Ashwalker
źródło: http://www.psipog.ne...t-trancing.html
  • 0