Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Informacje o artykule

  • Dodany: 12.04.2011 - 21:11
  • Aktualizacja: 12.05.2011 - 14:27
  • Wyświetleń: 6897
  • Odnośnik do tematu na forum:
    http://www.paranormalne.pl/topic/5557-channelling-w-kilku-slowach/

    Podyskutuj o tym artykule na forum
 


* * * * *
0 Ocen

Channelling w kilku słowach

Napisane przez Ivellios dnia 12.04.2011 - 21:11
Komentuj na forum

Dołączona grafika


Channelling stał się w ciągu ostatnich kilku lat zjawiskiem bardzo popularnym. Słyszymy o nim w serwisach informacyjnych i podczas programów talk-show. Czytamy artykuły na ten temat, zaś każda biblioteka zawiera tomy książek napisanych przez channelingowe byty, i z każdym miesiącem ukazuje się ich coraz więcej. Niektóre źródła channellingowe zyskały duży rozgłos, ściągając tłumy na seminaria i warsztaty, częstokroć bardzo drogie.

W jaki sposób możemy lepiej zrozumieć ten nagły potok informacji? Webster definiuje "kanał" jako "sposób dojścia, przekazu". W kontekście New Age channelling umożliwia dostęp do drogi pozwalającej na komunikację między różnymi planami istnienia. Channelling to trasa, przy pomocy której ci, którzy nie są obecni w fizycznej rzeczywistości, mogą przekazywać informacje tym obecnym w fizycznej rzeczywistości.

Choć może się wydawać, że jest to dość nowe zjawisko, to channelling pod różnymi postaciami istniał tak długo, jak rodzaj ludzki. Tą najbardziej popularną postacią jest ta, o której wszyscy słyszymy: że czasami "znikąd" nachodzi nas nagle pomocna intuicja. Ta postać channellingu powoduje powstawanie wielu dzieł sztuki i pomaga nam znajdować rozwiązania pozornie nierozwiązywalnych problemów. W przeciwieństwie do innych postaci channellingu, inspiracja ta jest zawsze dla nas dostępna, a to, czy otrzymujemy ją rzadko czy często, to po prostu zależy od naszej podatności i otwartości.

Sny są innym sposobem, przez który może dotrzeć do nas informacja channelingowa. W stanie snu jesteśmy otwarci i duchowo nastawieni, tworząc niezamykalną bramę, przez którą może płynąć Uniwersalna wiedza. W czasie gdy sny i inspiracje są ważnymi trasami przekazów channellingowych, sny, dla wielu ludzi, są łatwiejsze do zignorowania. Mamy tendencje do reagowania i używamy tych wglądów, które nas inspirują.

Najbardziej spektakularną postacią channellingu jest tzw "Trance Channelling". W tej technice kanał nie używa czyjegoś ciała poprzez wejście w stan transu, pozwalając "źródłu" zwracać się bezpośrednio do osoby trzeciej.

Choć kanały transu najczęściej pracują tylko z jednym źródłem, to źródłami może być kilka rzeczy lub istot. Wielu wierzy, że te channelingowe "źródła" odzwierciedlają podświadomy umysł kanału lub "zbiorową nieświadomość".

Materiał channellingowy może również płynąć od czyjegoś "Wyższego Ja". Informacja przekazana nam przez to Źródło zdecydowanie "podpada" pod materiał channellingowy, ponieważ nasze "Wyższe Ja" nie są obecne w fizycznej rzeczywistości. Inni mogą otrzymywać materiał channellingowy od Umysłu Kosmicznego lub od Boga/Bóstwa/Wszystkiego.

Najwięcej jednak przekazów channellingowych dociera do nas od przewodników duchowych lub Mistrzów i ostatecznie jest to materiał ważny bez względu na to, w kogo lub w co wierzymy, czym jest nasze źródło.

Innym sposobem porozumiewania się ze "źródłem" jest "Automatyczne Pismo". W tej postaci channellingu kanał najpierw medytuje, a później siada z piórem lub przy maszynie do pisania i pozwala źródłu pisać. Medytacja powinna być praktykowana za każdym razem przez automatycznym pismem, ponieważ medytacja wprowadza nas w stan uspokojenia i czyni nas chłonniejszymi dla prawdziwych źródeł duchowych.

Technika automatycznego pisma jest dość prosta: po medytacji usiądź w wygodnej pozycji, trzymając podkładkę z kartką papieru i pióro, przytknij koniec pióra do kartki. Utrzymuj odprężenie i zapytaj, czy "źródło" jest obecne. Pozostań zrelaksowany i czekaj, aż rozpocznie się pisanie.

Na początku pismo może być nieczytelnymi, pięknymi, małymi, nic nie znaczącymi gryzmołami. Jednakże po pewnym okresie praktykowania gryzmoły staną się czytelnymi słowami i frazami, które będą czytelne i będą dyskutować na każdy temat, jaki przyjdzie nam do głowy. Sukcesu nie można osiągnąć przy pierwszych kilku sesjach. Może to wymagać czasu i codziennej praktyki, aby rozwinąć silny związek, jest to jednak warte wysiłku.

Obojętnie, jaką technikę zastosujemy do przekazywania informacji, bardzo ważnym jest to, że nie przyjmujemy ich na ślepo. Do czasu, gdy w pełni nie zaufamy, każde z naszych źródeł powinniśmy traktować ze szczyptą zdrowego sceptycyzmu. Powinniśmy badać każdy materiał channellingowy z bezstronnym i dociekliwym umysłem.

Choć materiał może zmieniać zawartość, istnieją pewne jakości, które zawsze będą obecne w informacji, która została "przechannellingowana" przez prawdziwe duchowe źródło. Taka informacja wygląda pozytywnie i zawsze prowadzi nas na duchową ścieżkę. Od tej pory nasze źródła zawsze będą próbowały nam pomóc, jak tylko się da, ponieważ mogą nam udzielać skutecznych i użytecznych rad, zaś źródła próbujące nas olśnić niezrozumiałymi śmieciami powinny być traktowane podejrzliwie. Prawdziwe źródło nie kłamie ani nie szerzy plotek. Nasi przewodnicy nie będą nam rozkazywać, co mamy robić, nie mogą również przewidywać przyszłości, ponieważ przyszłość zawsze się zmienia.

Gdy próbujemy się skontaktować z naszym przewodnikiem, ważne jest, abyśmy mieli te kwestie na uwadze. Niefizyczne byty mają "osobowości" tylko wtedy, gdy stają się fizyczne. Ktoś, kto miał negatywne nastawienie, lub był przygnębiony, w życiu, może przenieść część tych jakości do życia duchowego. Edgar Cayce powiedział kiedyś: "Jedyna różnica między żywym a martwym biskupem jest taka, że nie żyje, będąc żywym".

W rzeczywistości nie istnieje takie coś jak komunikacja ze "zmarłym". Skłaniamy się ku temu, by widzieć życie w warunkach fizycznych, ale życie jest duchową rzeczywistością, która dla nas obecnie jest osadzona w fizycznej formie.

Choć źle doradzające byty nie mogą cię skrzywdzić fizycznie, jednak ich wpływ może wywoływać negatywne skutki uboczne, które mogą uczynić twoje doświadczenie mniej satysfakcjonującym lub przyjemnym, o ile jakakolwiek negatywna osobowość mogłaby to zrobić. Z tego powodu ważne jest, aby założyć pewny system ochrony i świadomości przy próbie channellingu. Obserwacja i pójście za tą wskazówką może nas uchronić przez kłopotami, które są skutkiem kontaktu z takimi niefortunnymi "źródłami".

Pewne przygotowanie również jest konieczne, jeśli spodziewamy się być czystym i odpowiedzialnym kanałem. W tym celu raczej niewskazane jest, abyśmy stosowali jakąkolwiek postać channellingu bez osiągnięcia pewnej wprawy w medytacji.

Medytacja sprawia, że jesteśmy bardziej skoncentrowani i kochający. Służy ona również jako tarcza chroniąca przed kontaktem z negatywnymi osobowościami duchowymi. Medytacja powinna być praktykowana codziennie, oprócz udoskonalania naszej zdolności do czystego channellingu, jest to najważniejsza rzecz mogąca rozwinąć nasze życie duchowe.

Twoi przewodnicy duchowi mogą stać się twoimi długowiecznymi przyjaciółmi i doradcami, ponieważ mają oni cudowny zewnętrzny widok na nasze życie i życie ogólne. Mają oni dostęp do informacji, bez których nie moglibyśmy istnieć. Pomagają nam zgłębić nasze zrozumienie siebie i pomóc nam w czasie kryzysu. Kontaktowanie się z tymi duchowymi przyjaciółmi wcale nie jest trudne. Nie ma żadnej utraty kontroli nad naszymi ciałami i nie ma też czego się bać, ponieważ możemy zrezygnować zawsze, gdy tylko sobie tego zażyczymy.

Przyjaciele duchowi, tak samo jak przyjaciele fizyczni, zawsze powinni być traktowani z szacunkiem. Nie powinniśmy ich zmuszać do zabawy lub do odpowiadania na masę trywialnych pytań (pytania nie są trywialne wtedy, gdy są dla nas ważne). Być może najpoważniejszą pomyłką, jaką możemy popełnić, jest stanie się zbyt zależnym od naszych przewodników, ponieważ przez to możemy ich stracić. Tak jak prawdziwi przyjaciele, nasi przewodnicy nie chcą, byśmy byli od nich uzależnieni.

Proces channellingu z naszymi przewodnikami duchowymi jest naprawdę wielką przygodą. Może on trwać tygodnie albo miesiące, zanim rozwiniemy tą umiejętność, jest to jednak proces zdumiewający i przynoszący bezcenne, trwałe rezultaty.


Jast, thothweb.com
Tłumaczenie: Ivellios
Paranormalne.pl
źródło: http://www.paranormalium.pl
  • 0