Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kobieta ze wsi widzi diabła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

arekbarca1.
  • Postów: 18
  • Tematów: 3
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Pewnego dnia postanowiliśmy wymienić rynnę zniszczoną przez rdzę. Pracy tej podjął się znajomy mojego ojca- zawodowy blacharz.Podczas przerwy na kawkę ów znajomy opowiedział mnie i mojej mamie historie opętania swej matki(lub choroby psychicznej) swej żyjącej nadal matki.Otóż ów kobieta twierdzi iż opętał ją szatan. Jej syn początkowo ignorował jej historie jednak później zaczęło go to irytować ponieważ matka nie umiała mówić o niczym innym. Kobieta twierdz iż diabeł towarzyszy jej cały czas , kiedy siedzi na dworze rzekomy demon biega wokół niej ,a kiedy śpi on śpi na podłodze obok. Syn udał się z tym problemem do miejscowego księdza proboszcza , który poradził mu aby do herbaty którą ma wypić kobieta dolać wody święconej. Syn jak usłyszał tak zrobił i podał matce "herbatkę". Po 5 minutach matka wyszła z domu i herbatę wylała. Potem mówiła iż diabeł nakazał jej ją wylać ......... :aaa:
Nie mogła wiedzieć iż jest to "specjalna herbata" a nigdy wcześniej wylewanie herbaty jej się nie zdarzało. Mój ojciec i jego kolego śmieją się z tego (mężczyzna przyzwyczaił się do tego) ale ja i moja mama jesteśmy tym zaintrygowani.
Być może jest to "lekka" schizofrenia ale jak wyjaśnić incydent z herbatą ?
Ciekaw jestem co sądzicie o tej historii czekam na wasze komentarze.
  • 0

#2 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Wg mnie skoro widziała biegającego wokół siebie szatana to nie jest to żadne opętanie tylko choroba psychiczna... a incydent z herbatą??? może podsłuchała gdzieś, że jej syn wybiera się do proboszcza- wątpię żeby z nikim o tym nie rozmawiał..... albo zawsze wylewała to, co syn jej przynosił do jedzenia- też typowy objaw choroby :]
  • 0

#3

stb.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moja babcia na niedługo przed śmiercią (a była już bardzo stara), powoli traciła kontakt z otoczeniem). Twierdziła, że widzi, anioły... czasami pytała się kto to stoi w pokoju, gdy nikogo tam nie było. Czasami wydawała się myśleć logicznie, a czasami powtarzała słowa które pamiętała i kiedyś mówiła, tyle, że totalnie bez sensu.

Wg. mnie na starość mózg po prostu nie pracuje jak trzeba... a takie historyjki jak twoja, mają to do siebie, że są czasami "troszkę" naciągane.
  • 0

#4

pedros17.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawa historia ale sądzę iż jest to choroba psychiczna a wylanie herbaty było spowodowane nadmierną uwagą syna
  • 0

#5

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilka lat temu moja babcia opiekowała się swoją matką, czyli moją prababcią. Była to osoba stara i chora, której mózg płatał różne wybryki. Mimo swojego stanu zdrowia zachowywała się nadzwyczaj ruchliwie i energicznie. Jej zachowanie sprawiało babci wiele kłopotu. Więc babcia postanowiła coś z tym zrobic. Gdy do posiłku dla prababci podawała herbatę, dodawała środek nasenny żeby była spokojniejsza. Prababcia nic o tym nie wiedziała, a mimo to wylewała herbatę w której był środek.
  • 0



#6

Toperz.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może lubiła jajecznicę z grzybami?
Widziała potem jak coś wokół biega, może nawet do niej gadało.
Nie wierzę w opętania, są tylko choroby psychiczne.

Incydent z herbatą?
Kiedyś jeden z moich znajomych wpadł na głupi pomysł dorzucenia mi do piwa pokruszonej tabletki przeczyszczającej. Przynieśli kufle, postawili na stole, ale kiedy sięgałem już po piwo, zauważyłem na brzegu kufla jakiś syf. Przyjrzałem mu się dyskretnie i załapałem, że musieli coś przy tym majstrować (zwłaszcza że co chwila na mnie spoglądali). Udawałem że piję a przy pierwszej okazji podmieniłem kufle. Efekt powalający, zwłaszcza dla jednego z nich.

Czasem wystarczy się uważnie przyglądać- może zauważyła, że coś z herbatą jest nie tak? Może po prostu po ich spojrzeniach domyśliła się, że wyczekują na jakiś efekt. Nie wiem, ale z całą pewnością nie powiedział jej tego diabełek :)
  • 0

#7

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

stb

Moja babcia na niedługo przed śmiercią (a była już bardzo stara), powoli traciła kontakt z otoczeniem). Twierdziła, że widzi, anioły... czasami pytała się kto to stoi w pokoju, gdy nikogo tam nie było.

Przed śmiercią przychodzą duchy zmarłych wcześniej członków rodziny.To powtarza się w wielu relacjach umierających osób.
  • 0

#8

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta Pani jest normalna, widzi, bo otworzył jej się taki zmysł postrzegania w innym wymiarze. Ponieważ nie rozumie, to bierze to na wiarę i tak nazywa. Prawie każdy ma coś, co jest przy nim tylko nie każdy widzi. :o
  • 0

#9

Robert32.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Typowy przykład choroby psychicznej.

bo otworzył jej się taki zmysł postrzegania w innym wymiarze.


Bo szatan nie miałby nic innego do roboty tylko biegac wokol jakiejs tam osoby? :P
  • 0

#10

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kobieta raczej psychiczna - diabeł głupi nie jest i na pewno nie biegał by wokoło jakiejś baby bez sensu :D
  • 0

#11

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie zbadane są wyroki diabelskie ;)
  • 0

#12

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawdziwi z was chrześcijanie skoro tak mocno wierzycie w diabła. :wow:
  • 0

#13 Gość_Queen Inga

Gość_Queen Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Diabeł nie istnieje. Chyba już to ustaliliśmy. ;) :P
  • 0

#14

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kto ustalił? Jeśli istnieje Bóg to diabeł też ;)


EDIT AlienGrey: Drobne poprawki
  • 0

#15

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To raczej choroba psychiczna/starcza, ale udowodnić się tego niestety nie da. Obstaję przy tym, że miała omamy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych