Skocz do zawartości
Zdjęcie

O. Rydzyk o prezydentowej: czarownica, która powinna się poddać eutanazji


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
65 odpowiedzi w tym temacie

#31

MatoIto.
 • Postów: 635
 • Tematów: 4
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie te przemowa Rydzyka rozwaliła, w pracy ciągle się lachamy z tej wiedzmy normalnie lepszej komedii niż nasz rząd to niema :lol

#32

Ejael.
 • Postów: 1261
 • Tematów: 56
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A w ogóle co to za argument - bo w USA...


Bo w USA jest najstarsza i najlepiej funkcjonująca nowożytna demokracja, w której wolność słowa odgrywa ważną rolę.
A tak w ogóle to nie miał być argument tylko pokazanie że w Polsce śmieszy mnie ta zafajdana poprawność polityczną - ę, ą, bą tą... Obłuda.

#33

snemies.
 • Postów: 645
 • Tematów: 6
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A tak w ogóle to Rydzyk tego nie powiedział publicznie tylko w niewielkim gronie swoich studentów więc nie widzę problemu bo każdy ma prawo mówić co chce prywatnie. To tak jakby ktoś wygrzebał taśmę z imienin u Kaczyńskich jak któryś powiedział że np Kwaśniewski to idiota, kretyn i w ogóle debil.
A centrum Szymona Wiesenthala niema nic do gadania

#34

atwa.
 • Postów: 29
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Owsiak: prezydencie, niech pan stanie do walki wręcz

Powiem Panu, Panie Prezydencie, że gdyby ktoś na temat mojej żony sformułował takie wypowiedzi, jakie usłyszałem w Telewizji na temat Pana żony, to prywatnie stanąłbym jako mężczyzna do walki wręcz. Pan, jako głowa Państwa, powinien pogonić tego człowieka do stu diabłów! - napisał w oficjalnym liście Jurek Owsiak, szef WOŚP, odnosząc się do nagrań wykładu o. Rydzyka, ujawnionych przez "Wprost". List został opublikowany na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pełny tekst listu Jurka Owsiaka:


Szanowny Panie Prezydencie,
Szanowny Panie Premierze,

Sytuacja jaka powstała po ostatnich doniesieniach na temat dialogu prowadzonego przez o. Tadeusza Rydzyka ze swoimi studentami, każe mi z całą stanowczością wymagać od Panów przeciwstawienia się tej fali totalnej nienawiści, antysemityzmu i wtrącania się swoimi opiniami w nie swoje sprawy. Słowa o. Rydzyka mogę tylko porównać z najbardziej absurdalnymi wypowiedziami partyjnych bonzów Trzeciej Rzeszy, przyjmowanymi wtedy przez część niemieckiego społeczeństwa huraganowymi oklaskami i wiwatami.

Jako obywatel po raz kolejny zwracam się do Pana, Panie Prezydencie i do Pana, Panie Premierze, abyście zareagowali na tę falę nienawiści nie mieszczącą się w polskiej, wielowiekowej kulturze i położyli temu natychmiastowy kres.

Powiem Panu, Panie Prezydencie, że gdyby ktoś na temat mojej żony sformułował takie wypowiedzi, jakie usłyszałem w Telewizji na temat Pana żony, to prywatnie stanąłbym jako mężczyzna do walki wręcz. Pan, jako głowa Państwa, powinien pogonić tego człowieka do stu diabłów! Jeśli Pan tego nie zrobi, Panie Prezydencie, a także i Pan, Panie Premierze, to niech Pan pamięta że w żaden inny sposób nie powstrzyma Pan już za czasu swojej kadencji tej fali głupoty i nienawiści.

A jeśli Panowie zechcielibyście posłuchać, w jaki sposób można rozmawiać na ważne tematy, związane z innymi religiami niż religia katolicka, to zapraszam Panów na tegoroczny Przystanek Woodstock (Kostrzyn n/Odrą, 3-4 sierpnia 2007 r.), gdzie w cyklu "Dialog trzech kultur" spotykamy się z arcybiskupem Kościoła Katolickiego, naczelnym polskim rabinem i naczelnym polskim imamem, aby młodzi Polacy mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat religii i to wiedzy dużo większej niż tylko powierzchowne informacje wyniesione ze szkoły, z domieszką potężnej dawki codziennej nienawiści o. Rydzyka, podsycanej niestety poprzez informacje publikowane we wszystkich mediach.

Jest tak głupio znowu wstydzić się za ten kraj...

Jerzy Owsiak

http://wiadomosci.wp...4...e&_ticrsn=5


hehe pojechał :P

#35

MatoIto.
 • Postów: 635
 • Tematów: 4
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No pojechał ostro ale jemu bardziej chodzi o ten jego Woodstock nie pasuje my jak Rydzyk mówi w mediach co sie tam dzieje, wiec szuka wsparcia u Kaczyńskich żeby rozprawić sie z OJCEM. To sie nazywa zagranie polityczne

#36 Gość_Murky

Gość_Murky.
 • Tematów: 0

Napisano

Europosłowie: Prezydencie, przeproś Rydzyka

"Wzywamy prezydenta do zadośćuczynienia za krzywdy moralne i obrażanie Dyrektora Radia Maryja oraz całej rzeszy jego słuchaczy" - piszą w liście otwartym do prezydenta europosłowie LPR Urszula Krupa i Witold Tomczak. Treść listu ujawnia tvn24.pl.


Europosłowie nie szczędzą gorzkich słów pod adresem Lecha Kaczyńskiego.

"Pytamy: Gdzie jest Gospodarz Naszej Ojczyzny? Dlaczego pozwala manipulować i okłamywać Polaków? W podziękowaniu za codzienną sużbę Radia Maryja i Ojca Dyrektora dla Polski, usłyszeliśmy od Pana Prezydenta, że Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk zagraża interesom państwa(?!) [oryginalne wytłuszczenie]. Do takich wypowiedzi pobudziła Pana akcja medialna postkomunistycznego tygodnika".

Choć ojciec Tadeusz Rydzyk nazwał prezydenta oszustem ulegającym lobby żydowskiemu, europosłowie LPR twierdzą, że to dyrektorowi Radia Maryja należą się przeprosiny.

"Czuje się Pan obrażony przez kapłana, który z troską i bólem w sercu wytyka łamanie fundamentalnych zasad moralnych. Nie czuje się Pan jednak obrażony podłymi i obraźliwymi dla Polski i Polaków ilustracjami, przedstawiającymi polskiego Prezydenta i polskiego Premiera ssących piersi niemieckiej kanclerz Angeli Merkel" - oburzają się eurodeputowani, nawiązując do jednej okładek "Wprost". Tygodnik w ostatnim numerze ujawnił treść nagrania z wykładu ojca Rydzyka. Duchowny nazwał w nim prezydenta oszustem, a prezydentową - czarownicą.

Pod listem podpisało się 10 osób, oprócz europosłów - publicysta prof. Jerzy Robert Nowak, a także byli parlamentarzyści Jan Łopuszański i Halina Nowina-Konopka.
http://www.dziennik....ArticleId=52390Blagam powiedzcie mi ze to jest jakas ironia, badz niesmaczny zart ze strony poslow LPR...

#37

Katon.
 • Postów: 256
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:rotfl: Nie no, panowie z LPR jak zwykle pokazali klase. Jak czytam takie rzeczy, to aż się wstydzę za nasz rząd.

#38

Jarecki.
 • Postów: 4113
 • Tematów: 426
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słuchacze stoją murem za ojcem Rydzykiem


To prowokacja, robota wrogów Kościoła, nagrania są nieprawdziwe - tak słuchacze Radia Maryja zareagowali na ujawnienie taśm, na których o. Tadeusz Rydzyk obraża prezydencką parę.

"To wszystko szatańska robota, ufam ojcu dyrektorowi bezgranicznie" - mówi nam jedna ze słuchaczek radia z Warszawy, a inna dodaje: "Trzeba się modlić za o. Rydzyka i przeczekać ten atak. Słuchacze radia przyjmują całą sprawę podobnie jak inne krytyczne opinie, jakie ostatnio spotykają ich ojca dyrektora". "To robota jego przeciwników niemająca nic wspólnego z prawdą" - mówią.

Opiekujący się kołem Radia Maryja w parafii w Korszach w archidiecezji warmińskiej ks. Janusz Budyn podkreśla, że członkowie koła po poniedziałkowych publikacjach nie podejmują żadnych zorganizowanych akcji, raczej skupiają się na przeżyciach związanych z niedzielną pielgrzymką na Jasną Górę.

"Trzeba ten atak spokojnie przeczekać, a najlepiej zignorować" - mówi DZIENNIKOWI ks. Tomasz Dobrzyński z Kraśnika w archidiecezji lubelskiej, opiekujący się kołem Radia Maryja w swojej parafii. Zapewnia jednak, że jego członkowie na pewno wesprą ojca dyrektora modlitewnie, ale bez fanatyzmu.

Emocjonalnym wystąpieniom słuchaczy Radia Maryja broniącym ojca dyrektora towarzyszą wystąpienia prominentnych działaczy tego środowiska. Ich ton wyznaczył sam główny bohater dramatu, który w dniu ujawnienia taśm przez tygodnik "Wprost" wystąpił na antenie swojej rozgłośni i zdecydowanie zaprzeczył, że kiedykolwiek wypowiedział przypisywane mu słowa.

Przypomnijmy, że w czasie wykładu o. Rydzyk nazywał Lecha Kaczyńskiego oszustem, który wspiera "żydowskie lobby", a jego żonę czarownicą, która powinna poddać się eutanazji. Duchowny uznał ujawnienie taśm za prowokację i radził swoim słuchaczom, aby w ogóle się tą sprawą nie zajmowali, "bo to robota tych, którzy chcą skłócić nas wszystkich". Oświadczył też, że nigdy nie miał intencji obrażania pary prezydenckiej, a nawet jeśli mówi ostro, to wynika to z retoryki, jaką stosuje.

Po tych wyjaśnieniach o. Rydzyka na falach Radia Maryja i w "Naszym Dzienniku" od trzech dni pojawiają się opinie komentatorów idących tropem wskazanym przez zakonnika. Była senator prof. Krystyna Czuba zasugerowała, że taśmy zostały spreparowane, a do szkoły mogli trafić ludzie do zadań specjalnych, po to by przeprowadzić tę prowokację. Zbigniew Sulatycki, związany z rozgłośnią kapitan żeglugi wielkiej, uważa z kolei, że to manipulacja, bo „ojciec dyrektor, jako kapłan i nie tylko, takich słów nie używa”. Główny ideolog środowiska radiomaryjnego prof. Jerzy Robert Nowak stwierdził z kolei, że cała sprawa to nagonka, aby przyćmić sukces niedzielnej pielgrzymki słuchaczy radia na Jasną Górę.

Komentatorzy rozgłośni atakowali też media. Prof. Anna Raźny z Uniwersytetu Jagiellońskiego uznała, że publikacja tygodnika to "donos studenta na nauczyciela, kapłana i Polaka, aby szkodzić narodowi". Sugerowała, że taki sposób wyrasta z donosicielstwa, jakie panowało w carskiej Rosji i w systemie komunistycznym. Natomiast Joanna Taczkowska, przedstawiona jako specjalistka prawa prasowego, powiedziaa, że ujawnianie wykładu jest złamaniem praw autorskich, bo jest on własnością osoby wykładającej.

Sam ojciec dyrektor wezwał młodzież do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę w sobotę 15 września, "aby modlitwą pokonać trudności".

Tymczasem Katolicka Agencja Informacyjna podała wczoraj, że prawdopodobnie w najbliższy piątek stanowisko w sprawie o. Rydzyka zajmie generał redemptorystów o. Joseph Tobin. Rezydujący w Rzymie generał ma prawo odwołać dyrektora Radia Maryja.
http://www.dziennik....ArticleId=52379#39

Tiamat.
 • Postów: 3048
 • Tematów: 29
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"To wszystko szatańska robota, ufam ojcu dyrektorowi bezgranicznie" - mówi nam jedna ze słuchaczek radia z Warszawy

Jak mozna sie chwalic swoja glupota ?

#40

Ejael.
 • Postów: 1261
 • Tematów: 56
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O! Panie, Panie! Ze zgrozą świata
Okropne dzieje przyniósł nam czas,
Syn zabił matkę, brat zabił brata,
Mnóstwo Kainów jest pośród nas.
Ależ, o Panie! Oni niewinni,
Choć naszą przyszłość cofnęli wstecz,
Inni szatani byli tam czynni;
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!


Tak więc nie czepiaj sie biednych, niewykształconych ludzi bo oni to ślepy miecz. Rękę karaj.

#41

Fenix.
 • Postów: 1268
 • Tematów: 19
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kontynuując ten tok myślenia ciężko dopaść rękę, jeśli trzyma silny i ostry miecz, gotów zadać cios, nim się spostrzeżemy.

#42

Ejael.
 • Postów: 1261
 • Tematów: 56
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak ciężko? Przecież cały czas Rydzyk jest krytykowany więc co przeszkadza? Ci biedni ludzie są jedynie wykorzystywani, specjalnie nie rozumieją zbyt wiele o świecie poza swoim życiem, bardzo często maja ciężkie doświadczenia za sobą stąd mogą być nawet agresywni i zatwardziali. Ale to nie oni są ręką. Tak było zawsze i tak będzie nadal. Kiedy zabije sie dowódcę wojna sie kończy.

#43

snemies.
 • Postów: 645
 • Tematów: 6
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Swoją droga ciekawe co sie stanie jak Ojca Dyrektora zabraknie, co się stanie z tymi wszystkimi słuchaczami? Prałat też już nie pierwszej młodości a następców nie widać ;)

#44

tatik.
 • Postów: 1982
 • Tematów: 291
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Znalazłem wypowiedź jednego z wiernych Rydzyka
Nasz Ojciec jest nieomylny i najsprawiedliwszy.To
jakieś niepolskie wrogie siły mącą!bedziemy bronić
Ojca przed wszystkimi, którzy będą chcieli go
skrzywdzić. Sądy i prokuratorzy nie mają boskiego
prawa ingerować w misję Oja Dyrektora!

I co można z takimi zrobić ?? Ręce opadają
Gdyby to było tysiąc lat temu no to jeszcze.....#45

jak211.
 • Postów: 1
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy my w Polsce mamy jakąś alternatywe. Musimy wybierać między komuną byłymi ubekami, a jakąś nawiedzoną inkwizycją kościelną. ;(


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u