Skocz do zawartości


Zdjęcie

O. Rydzyk o prezydentowej: czarownica, która powinna się poddać eutanazji


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
65 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O. Rydzyk o prezydentowej: czarownica, która powinna się poddać eutanazji.



Prezydentowa to czarownica, która powinna się poddać eutanazji. Prezydent to oszust ulegający lobby żydowskiemu. Sprawa Jedwabnego służyła tylko temu, by środowiska żydowskie mogły wyłudzić od Polski 65 mld dolarów. A "Gazeta Wyborcza" prezentuje cyniczną i przewrotną mentalność talmudyczną – takie prawdy głosi podczas wykładów dla swoich studentów o. Tadeusz Rydzyk. Tygodnik "Wprost" dotarł do szokujących nagrań wystąpień dyrektora Radia Maryja. Odsłaniają one prawdziwe poglądy toruńskiego redemptorysty.
Choć o. Rydzyk od września 2006 r. nie jest już rektorem założonej przez siebie w Toruniu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, nikt nie ma wątpliwości, że to on gra na uczelni pierwsze skrzypce. Regularnie spotyka się ze studentami na wykładach, które de facto przypominają pogadanki propagandowo-wychowawcze. Podczas zamkniętych spotkań mówi to, czego nie wypada mu powiedzieć na antenie oraz podczas pielgrzymek Rodziny Radia Maryja. "Tego nie będę wszystkim mówił. Tego nie piszcie i nikomu nie mówcie" – zastrzegł podczas jednego z wykładów.
W kwietniu 2007 r. jedno ze swoich spotkań ze studentami o. Rydzyk poświęcił sprawie głośnego wystąpienia prezydentowej, która 8 marca podczas spotkania z dziennikarkami zaapelowała do polityków o niezaostrzanie ustawy antyaborcyjnej. O. Rydzyk na falach Radia Maryja skrytykował wówczas ostro spotkanie w Pałacu Prezydenckim, mówiąc: "Nie nazywajmy szamba perfumerią". Po tych słowach, m.in. na łamach "Wprost", prezydent domagał się przeprosin od o. Rydzyka, zapowiadając, że bez nich nie udzieli wywiadu Radiu Maryja. Wypowiedź zakonnika skrytykowała też część biskupów oraz powołana przez episkopat Rada Programowa Radia Maryja.


Podczas zamkniętego wykładu, którego zapisem dysponuje "Wprost", o. Rydzyk nie zostawia suchej nitki na prezydentowej oraz swoich krytykach. Nie podoba mu się zwłaszcza, że prezydent opowiedział się przeciwko wprowadzeniu do konstytucji zapisu o ochronie życia do naturalnej śmierci (Lech Kaczyński sugerował, że może się to stać furtką do stosowania tzw. uporczywej terapii). O. Rydzyk interpretuje ten fakt w sposób oczywisty: w Polsce przygotowywana jest ustawa dopuszczająca eutanazję. "Oni przygotowują eutanazję. I jeszcze Olejnikowa pluje w twarz. I pani Środa. Ona w przeddzień mówiła publicznie o wprowadzeniu eutanazji w Polsce. I na drugi dzień idzie i jest uwiarygodniona [spotkaniem u prezydentowej]. I dlatego powiedziałem bardzo mocno, żeby zareagowali. To było w stylu "tak-tak", "nie-nie". Dobro oddzielić od zła. Prawdę od kłamstwa. Szambo od perfumerii. To jest walka między dwiema lożami" – stwierdza o. Rydzyk. Najbardziej szokujące słowa kieruje pod adresem prezydentowej: "Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza".

Co jeszcze o. Tadeusz Rydzyk powiedział swoim studentom? Stenogramy z jego wykładu w najbliższym numerze tygodnika "Wprost", w sprzedaży od poniedziałku, 9 lipca. Na stronie www.wprost.pl będzie też wkrótce dostępny pełny zapis wykładu o. Rydzyka

Autor: Marcin Dzierżanowski

www.wprost.pl

#2

insi.
  • Postów: 97
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli to prawda, to widac wyraźnie, że sojusz Rydzyka z PIS jest tylko pozorny. Obydwaj realizują swoje doraźne cele polityczne i udając wzajemną atencję przed kamerami tak naprawdę się nienawidzą.
Poza tym ciekawe jak zareagują na to Kaczńscy, którzy na najdrobniejszą krytykę pod swoim adresem są niesamowicie wrażliwi i od razu sie obrażają. Zresztą dodać należy, że Rydzyk juz kolejny raz najpierw pomaga jakiejś partii wygrac wybory, a potem nagle zaczyna ich krytykować, a tak było wcześniej z LPR i Giertychem, gdzie pomógł wejśc im do parlamentu, a teraz Giertycha zaledwie toleruje.
Tak na marginesie nie jestem pewien, czy Rydzyk jest osobą zrównoważoną psychicznie.

#3

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A widzieliscie fragmenty wczorajszej pielgrzymki w Czestochowie ?

#4

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widziałem. Nóż mi się w kieszeni otwierał jak widziałem Kaczyńskiego który dziękował Rydzykowi (prawie stopy mu obmył) i mówił, że to niby Fundament Państwa Polskiego czy coś takiego. W każdym razie Kaczyński wybrał na celownik już pewien elektorat i pod niego się podbija (100% populizm). Żałosne. Powinno się jak najszybciej obalic ten rząd bo nic dobrego z tego nie wychodzi.

Do tego ci zaślepieni, zmanipulowani i poddani jakiemuś praniu mózgu fanatyczni wyznawcy Rydzykizmu. "Volksdeutsche" - tak mówili do TVNu. Zabrakło jeszcze określeń: żydo-komuna, masoni, liberałowie etc.

Jeśli chodzi o wypowiedź pana Rydzyka, to naprawdę oszczędzę swoje nerwy i powiem krótko: żałosne.

Gdyby coś takiego powiedział Tusk albo Kwaśniewski, od razu mielibyśmy 1523 spraw w 50 prokuraturach (pod patronatem pana Ziobry) i wielkie zaangażowanie kochanej (pseudo-katolickiej i żałosnej) koalicji.

Mam już dość tej pseudokatolickiej hegemoni w tym kraju! Dość tej żenującej populistycznej gry i manipulacji ludzi starszych. Dość tej beznadziejnej koalicji i dość tego absurdu!

#5

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brakuje po prostu słów. Nie chce mi się nawet wypowiadać, bo to podnosi mi ciśnienie. Nie dość że żyjemy w państwie wyznaniowym, to do tego robi się z niego państwo policyjne. Politycy PIS chwytają sie każdej możliwości, aby odzyskać malejące poparcie. A ojciec Rydzyk? Trudno uwierzyć, że sa tacy ludzie na świecie.

#6

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trudno uwierzyć, że sa tacy ludzie na świecie.

A co gorsza,nasza władza toleruje postępowanie tego człowieka,a wręcz jest wniebowzięta z jego działalności.
Aż dziw bierze,że polskie społeczeństwo jest tak naiwne i bezdennie głupie.
Kiedy w końcu ludzie przejrzą na oczy?



#7

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie lubię Rydzyka ale nie mam zamiaru zakazywać mu czegokolwiek. On ma takie samo prawo do gadania swoich głupot jak np. niektórzy na tym forum.

Jedyne co mi przeszkadza to że Kaczyński jadąc na tą pielgrzymkę wyszedł na lizusa.

#8 Gość_Queen Inga

Gość_Queen Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

On ma takie samo prawo do gadania swoich głupot jak np. niektórzy na tym forum.


Nie da się ukryć, że poniekąd masz rację, ale to forum nie ma aż takiej siły medialnej jak Rydzyk i nagłówki największych gazet w kraju nie trąbią o głupotach pisanych przez userów Paranormalne.pl.
Tego nie można porównywać. Rydzyk to mały człowieczek o megalomańskich zapędach, który kiedyś spadnie z piedestału, a upadek będzie tym dotkliwszy, im wyżej ten człowiek sie wspiął. Życzę mu tego serdecznie.

Kasczyński się ośmiesza i robi z siebie błazna, ale o tym wiedzą wszyscy.

#9

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

On ma takie samo prawo do gadania swoich głupot jak np. niektórzy na tym forum.

tylko niektorych z tego forum nie slucha "armia" moherowych beretow ;)

#10

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Forum to pierwszy z brzegu przykład jaki mi przyszedł do głowy - chodzi o wszystko: o gazety, radio, stacje telewizyjne, portale - wszystkie media.
Gazeta Wyborcza i TVN równie wielkie kłamstwa i głupoty walą tylko skrajnie z drugiej strony - nie wspominając już o Fakcie...
Pierwsze z brzegu przykłady:
1. Wyborcza: http://www.prawica.net/node/4646
2. TVN: http://www.zdrowieso...hp?nr=11&art=14
3. Fakt: http://wiadomosci.on...0,kioskart.html

Dopóki nie łamie się prawa to można gadać co się chce. Dla mnie nawet inwektywy pod czyimś adresem są dopuszczalne bo to żadne przestępstwo. Co do kłamstw i głupot to wszyscy wkoło starają się nas oszukać żeby swoje zarobić.

#11

Deneb.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak na marginesie nie jestem pewien, czy Rydzyk jest osobą zrównoważoną psychicznie.


Hehe, rzeczywiście jak się go słucha to mam wrazenie ze ten człowiek wymagał by jednak opieki psychologa.
Ale nie dlatego ze wygłasza takie czy inne poglądy, ale w sposób jaki to robi.

Niesamowite jak łatwo zmanipulować tych ludzi, zastanawiające jest jak wielu ludzi nie chce zanć prawdy woli miec podaną papkę i zamęt gotową i nie musza nic myśleć. Wsród tych ludzi panuje totalny bezkrytycezm do samych siebie.

Ehhh .... dużo by pisać

#12

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście mówiąc o kłamstwach wolnych mediów jak TVN czy Wyborcza - muszę przyznać rację, że takie się pojawiają. Przykład z przed ok. roku - Tibia. Sam grałem (wtedy już 2 rok) i byłem zażenowany tym co media mówią o tej grze. Oczywiście nie będę przedstawiał całej sprawy, ale poprostu media wymyślały fakty i gadały jakieś niestworzone z dnia na dzień głupoty. Na szczęście to zniknęło. Od tamtej pory z rezerwą podchodzę do wszelkiego rodzaju informacji podawanych w mediach. Również sytuacja z ostatnich dni. Sprawa S8 w Łodzi. Gazeta z uporem maniaka walczy o tą drogę, sam byłem po jej stronie i byłem zażenowany tym co Krajowa Rada zrobiła. Ale, ALE po usłyszeniu drugiej strony, tzn. po przeczytaniu ogłoszenia Rady w konkurencyjnej Łódzkiej gazecie (3 strony tekstu + mapki), wiedzę jakim absurdem byłoby prowadzenie właśnie tej drogi. Media kłamią. Może i tak. Ale takie perfidne manipulowanie, niepohamowane dążenie do władzy i samowolka Rydzyka mnie drażni.

UWAGA!
Portal TVN24.pl opublikował materiały audio dzięki uprzejmości Wprost. Można pana Rydzyka posłuchać tutaj: http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html


#13

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszyscy to robią Apophis, i niech sobie robią - wolność słowa mamy. Ja zacznę się martwić wtedy kiedy jedni drugim zaczną zamykać usta. Dopóki jedni na drugich ujadają i szukają na siebie haków to dobrze - znaczy to że wolność słowa jest zachowana.

A kłamstwa powinny oczywiście być karane przez sądy z powództwa cywilnego.

#14

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Gdy to rano usłyszałem w TVN24 zabrakło mi słów , po prostu mnie zatkało ( podobne uczycie zdarzyło mi się tylko 11 września 2001 ). Nie rozumiem , co on się do niej tak dowalił. Kobieta jest inteligentna, ma w pewnym sensie urok i głowę na karku . Wyszła do pielęgniarek , spotkała się z kobietami w sprawie zapisu w konstytucji o ochronie życia od poczęcia i robi dużo dobrego , a za to taki gbur , bez jakichkolwiek ograniczeń wywali w jej stronę taki tekst . Podobnie w stronę pana prezydenta ...
Widać PIS ma nauczkę że nie warto lizać d## Rydzykowi i czekam na jakieś konsekwencje, bo to już nie pierwszy jego atak w stronę polityki.
Ciekawi mnie tylko co teraz drogie słuchaczki , które wróciły do domu po happeningu z panem dyrektorem sądzą o całej sytuacji ( czyt. jak bardzo wyprał im wczoraj mózgi ) ?

W sumie po nim można się wszystkiego spodziewać , bo raz , gdy włączyłem sobie przypadkowo RM był telefon od słuchaczki która powiedziała coś w stylu że w bardzo ciężkich przypadkach, gdy dziecko jest skazane na śmierć i zycie matki jest zagrożone ( z czym ja także się zgadzam) , jest w stanie dopuścić się aborcji , na co dostała odpowiedź ojca dyrektora , że na niej powinni przeprowadzić eutanazję ...

To tyle , co o tym sądzę.

#15

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Watykan po cichu zareaguje w sprawie o. Rydzyka


Słowa o. Tadeusza Rydzyka na temat Marii Kaczyńskiej wstrząsnęły Kościołem. Ale najważniejsi dostojnicy unikają komentarzy. Także ci w Watykanie. "Watykan będzie obserwował to, co się w Polsce dzieje, a jeśli zareaguje, to po cichu. Bez mediów. Przez jakiegoś wysłannika" - mówi anonimowy dziennikarz włoskiego dziennika "Corriere Della Serra".


Według niej sprawa wypowiedzi o. Rydzyka wygląda bardzo poważnie. "To sprawa inna niż do tej pory. Wysoki rangą ksiądz obraża wysoką rangą polityków i ich rodziny" - tłumaczy.

Mniej rozmowni są polscy duchowni. "To wygląda jakby się ktoś wygłupiał" - to pierwsza reakcja abp Pieronka. Ale już po chwili stwierdził, że nie chce w ogóle o sprawie rozmawiać. "Zostawmy to. Niech walczą między sobą" - powiedział dziennikowi.pl Pieronek.

Podobnie zareagował ks. prałat Henryk Jankowski. "Poszedł zbyt daleko" - powiedział w pierwszej reakcji prałat. Ale po sekundzie również odmówił komentarzy.

Niewybrednych wypowiedzi dyrektora Radia Maryja nie chce komentować na razie także Kancelaria Premiera. Zareaguje najwcześniej dziś. Być może dlatego, że "Wprost" zapowiedział, że dopiero dziś opublikuje całość nagrań z wykładów dyrektora Radia Maryja. "Ale rzeczywiście o. Rydzyk obraził prezydenta i prezydentową, to byłby to skandal" - mówi Maciej Łopiński, minister Kancelarii Prezydenta.

"Wprost" twierdzi, że dotarł do obraźliwych wykładów o. Rydzyka, które miał wygłaszać do swoich studentów w toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Według tygodnika Rydzyk podczas takich zamkniętych spotkań mówi to, czego nie wypada mu powiedzieć na antenie i podczas pielgrzymek Rodziny Radia Maryja. "Tego nie będę wszystkim mówił. Tego nie piszcie i nikomu nie mówcie" - zastrzegł podczas jednego z wykładów, do nagrania którego dotarł tygodnik.

Jeden z takich wykładów, w kwietniu tego roku, o. Rydzyk poświęcił sprawie głośnego wystąpienia prezydentowej, która 8 marca podczas spotkania z dziennikarkami zaapelowała do polityków o niezaostrzanie ustawy antyaborcyjnej. O. Rydzyk na falach Radia Maryja skrytykował wówczas ostro spotkanie w Pałacu Prezydenckim, mówiąc: "Nie nazywajmy szamba perfumerią".

Ale na wykładzie mówił jeszcze ostrzej. Nie podoba mu się zwłaszcza, że prezydent opowiedział się przeciwko wprowadzeniu do konstytucji zapisu o ochronie życia do naturalnej śmierci (Lech Kaczyński sugerował, że może się to stać furtką do stosowania tzw. uporczywej terapii). O. Rydzyk interpretuje ten fakt w sposób oczywisty: w Polsce przygotowywana jest ustawa dopuszczająca eutanazję.

"Oni przygotowują eutanazję. I jeszcze Olejnikowa (dziennikarka - przyp. red.) pluje w twarz. I pani Środa (b. pełnomocnik rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn - przyp. red.). Ona w przeddzień mówiła publicznie o wprowadzeniu eutanazji w Polsce. I na drugi dzień idzie i jest uwiarygodniona [spotkaniem u prezydentowej]. I dlatego powiedziałem bardzo mocno, żeby zareagowali. To było w stylu »tak-tak«, »nie-nie«. Dobro oddzielić od zła. Prawdę od kłamstwa. Szambo od perfumerii. To jest walka między dwiema lożami" - stwierdza o. Rydzyk. Wtedy też padły najostrzejsze słowa wobec prezydentowej. "Z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza" - miał mówić o Marii Kaczyńskiej Rydzyk.

Oprócz tego - według "Wprost" - Rydzyk miał też mówić o prezydencie, jako "oszuście ulegającym lobby żydowskiemu". Mówił też, że sprawa Jedwabnego służyła tylko temu, by środowiska żydowskie mogły wyłudzić od Polski 65 mld dolarów.

Źródło artykułu : KLIK


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych