Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bush stoi za atakami z 11 września


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możliwe, że Bush stoi za atakami z 11 września - przyznała Christine Boutin, obecna minister mieszkalnictwa w nowym rządzie francuskim. - Jeśli strony internetowe, które głoszą taką tezę, są jednymi z najbardziej klikalnych w sieci, to musi być w tym ziarenko prawdy - przyznała w wywiadzie telewizyjnym. O sprawie pisze włoski dziennik Corriere della Sera.

Dołączona grafika

Christine Boutin była kandydatką na prezydenta w ostatniej kampanii wyborczej we Francji


Oświadczenie pani minister padło nie tak dawno temu, bo w trakcie kampanii prezydenckiej we Francji. Podczas wywiadu udzielanego jednej ze stacji telewizyjnych dziennikarz zapytał Boutin: - Czy według pani Bush mógł być źródłem ataków terrorystycznych z 11 września?. Minister bez zastanowienia odparła: - Myślę, że to możliwe.

Nie podała jednak żadnych dowodów. Swoją tezę uzasadniała: - Fakt, że strony internetowe, które podają takie informacje, są codziennie odwiedzane przez miliony użytkowników skłania mnie do wniosku, że osąd społeczeństwa musi opierać na choćby ziarenku prawdy.

Nagranie wywiadu można obejrzeć na stronie internetowej reopen911.info, która umieściła je jako swoją reklamę. Jest bowiem jedną z tych stron, o których wspomniała minister.

Pojawienie się w sieci nagrania z pewnością wywoła niemałe zamieszanie w szeregach nowego rządu francuskiego.

Christine Boutin startowała w kampanii prezydenckiej jako niezależna kandydatka. Zajęła 15 miejsce z 1.2 % głosów.
http://fakty.interia...ad51?source=rss
  • 0



#2

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Heh a nie pomyślała, że mogła to być zwykła kaczka dziennikarska... :) Zapewne ta teza oparta jest na domysłach, także ja również mogę wysnuć wniosek, iż za tymi zamachami stoi Kwaśniewskie, ze względu na to, że chciał wysłać swoje wojska do Iraku aby podlizać się USA, bo wiadomo, że to wszystko będzie miało taki skutek :D Stek bzdur...
  • 0

#3

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Fakt, że strony internetowe, które podają takie informacje, są codziennie odwiedzane przez miliony użytkowników skłania mnie do wniosku, że osąd społeczeństwa musi opierać na choćby ziarenku prawdy."

No nie ma co, rewelacyjny argument!
Latający monster spaghetti czy jak mu tam, też miał setki tysięcy odwiedzin, to znaczy, że nie da się wykluczyć jego istnienia?

Pani Christine (wcale nie niezależna, to socjalistka) powinna siedzieć cicho a nie robić z siebie idiotkę, do tego szkodzącą krajowi. Na miejscu premiera wywaliłbym ją dyscyplinarnie.
  • 0

#4

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W sumie to taka sama "wiadomość" jak informacja o Klewkach i przylatujących po wąglik Talibach. Mnie się wydaje, że coś tam jest ale w sumie nic więcej nie wiem...

W sumie ta informacja ani na cal (milimetr :P ) nie przybliża/oddala od prawdy...
  • 0

#5

Rigel.
  • Postów: 94
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jaka piękna manipulacja w tym temacie: ktoś tam powiedział, na podstawie bzdurnych założeń ("bo w internecie ludzie klikają..."), że możliwe jest, że..., a tu już tytuł tematu krzyczy: Bush stoi za zamachami z 11 września!
A fani TS się dziwią, że jakaś dziennikarka coś przekręciła i powiedziała, że WTC 7 się zawalił, choć ten jeszcze stał, i uważają to za koronny dowód na spisek...
  • 0

#6

Rastamanek.
  • Postów: 50
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...- Jeśli strony internetowe, które głoszą taką tezę, są jednymi z najbardziej klikalnych w sieci, to musi być w tym ziarenko prawdy...



Nie dziwne, że często odwiedzane, ludzie kochają sensacje, więc czytają na potęgę.(na czym opiera się także to forum)


Jeśli chodzi o te teorie, że to rząd USA lub nawet sam BUSH spowodowali ataki 9/11 lub są za nie odpowiedzialni, takie teorie mnie rozwalają, nawet najgorszy rząd nie byłby chyba w stanie poświęcić tysięcy swoich rodaków, osierocić tysiące dzieci. Dla mnie te teorie to czysta fikcja...
  • 0

#7

bini.
  • Postów: 163
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nawet najgorszy rząd nie byłby chyba w stanie poświęcić tysięcy swoich rodaków, osierocić tysiące dzieci.


No to chyba za mało interesujesz się tym co cię otacza. Amerykanie są do wszytkiego zdolni. Już od początków powstawania samej ameryki, po odkryciu nowego lądu dokonali mordów na rodowitych mieszkańcach tego kontynentu. Ale to były dawne czasy. Faktem jest, że amerykanie mieszają się prawie we wszystkie interesy państw i dyktują nimi. Kto im daje prawo do decydowania o losach Iraku, Afganistanu ? W celu manipulowania ludźmi zrobią wszytko.
Jeśli chodzi o to czy za zamachami stoi sam Bush to bym spekulował. Nie musi dokładnie wiedzieć co się kroi za jego plecami. W usa istnieje dużo placówek takich jak FBI, CIA i inne.
Polecam obejrzeć film żeby rozwiać wszystkie wątpliwości: http://video.google....247616051038290
I jeszcze jedna sprawa - wyobraź sobie teraz grupkę terrorystów, która z bronią wdziera się na pokład 4 samolotów jednego dnia jeśli środki bezpieczeństwa w stanach są dużo lepsze niż w Polsce. Nawet sam osama bin laden przyznał że to nie on stoi za zamachami. Wszytko jest zebrane do kupy w tym filmie, więcej nie trzeba chyba wałkowac poraz setny tego samego tematu.
  • 0

#8

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widziałem ten film już dawno. Co do pani Christine Boutin wiedze ze to jedyny polityk trezwo patrzący na Świat i na prawa nim rządzące, w dodatku nie ulega wpływa mediów i nie boi się skutków własnych wypowiedzi (czyli nie liże dupy Ameryce)

+ dla tej kobiety :drink:
  • 0

#9

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nawet sam osama bin laden przyznał że to nie on stoi za zamachami.

:cafe: A to coś nowego.
  • 0

#10

bini.
  • Postów: 163
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to coś nowego.

Jest mowa o tym w filmiku do którego wcześniej podałem linka. Radże uważnie przesłuchać całą treść.
  • 0

#11

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ten film jest stary (jak to forum) więc - nowość z niego (i informacji z niego pochodzących) jest z lekka przeterminowana. Nie ulegamy propagandzie!
  • 0

#12

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Bush już nie rządzi"

AMERYKAŃSKIE MEDIA ZAKOŃCZYŁY KADENCJĘ PREZYDENTA USA


Choć prezydent USA będzie pełnił swoją funkcję jeszcze przez 18 miesięcy, amerykańskie media już obwieściły koniec jego kadencji - pisze "Gazeta Wyborcza". Bush może skupić się już tylko na destrukcji - oceniają. W ubiegłym tygodniu prezydent poniósł największą polityczną porażkę drugiej kadencji - Senat definitywnie odrzucił projekt forsowanej przez niego ustawy imigracyjnej. Miała ona pomóc w legalizacji 12 mln nielegalnych imigrantów, lecz jednak poparło ją jedynie 12 z 49 republikańskich senatorów. Pozostałymi projektami, które forsował Bush, były prywatyzacja systemu ubezpieczeń emerytalnych, przebudowa systemu emerytalnego oraz wprowadzenie limitów odszkodowań, jakie można wywalczyć w sądzie.

- W tych czterech priorytetowych sprawach Bush przegrał 0:4 - ocenia Peter Baker w "Washington Post". Z kolei tygodnik "US News and World Report" donosi: aktywna faza prezydentury Busha dobiegła końca.

W Waszyngtonie panuje opinia, że jeżeli do września nie nastąpi poprawa sytuacji w Iraku, Busha opuszczą najbardziej przychylni mu republikanie. Przychylny dotychczas prezydentowi wiceszef komisji spraw zagranicznych Richard Lugar, ocenia już: koszty i ryzyko utrzymywania obecnego kursu w Iraku są większe od potencjalnych zysków, jakie ten kurs może nam przynieść. - Jeśli jesteś prezydentem i odwracają się od ciebie ludzie z własnej partii, to ostateczny znak, że twoja polityka się załamała - ocenia historyk Douglas Brinkley. Inni politycy przypominają rekordowo niskie notowania prezydenta USA.

Choć do zakończenia prezydentury Busha zostało 18 miesięcy, media już skupiają się na wieszczeniu końca kadencji oraz zastanawiają się, co w tym czasie może zrobić prezydent. Jedną z teorii jest destrukcja, czyli skupienie się na wetowaniu kolejnych projektów politycznych Kongresu (większość mają Demokraci). "Na czym polega dobro i zło w siecie po 11 września", "Jakich lekcji udziela historia prezydentom, którzy zmagali się z takimi kryzysami jak ja", :Jak historia osądzi to, co zrobiliśmy" - ma pytać teraz Bush.

- Czy prezydent Bush prosił pana, byście razem uklękli i pomodlili się za jego prezydenturę? - na takie pytanie musiał odpowiedzieć Henry Kissinger, sekretarz stanu za prezydentury Richarda Nixona. To właśnie Nixon miał kiedyś o to poprosić Kissingera. Choć Kissinger odpowiedział przecząco, media donoszą o jego spotkaniach z Bushem poza oficjalnym kalendarzem spotkań prezydenta.

- Ten prezydent pożegnał się już chyba z próbą odbudowy swojej popularności. Ma nadzieję na rehabilitację, gdy nie będzie go już na tym świecie - ocenia republikański kongresmen Peter King.

Choć media donoszą, że prezydent czuje się samotny i opuszczony, przytaczają jeszcze inne pytania, które zadaje Bush swoim rozmówcom: "Dlaczego reszta świata tak nienawidzi Ameryki?" oraz "A może tylko mnie tak nienawidzą?".
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

EDIT AlienGrey: Drobny błąd w tekście poprawiony :D
  • 0



#13

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy to tylko przypadek, że ten temat o "zakończeniu" Busha pojawił się w tym akurat temacie? I co spadek, dramatyczny spadek poparcia ma wspólnego z 9/11? Czy to i może próba lekkiej manipulacji i stworzenia takowego wrażenia: znany polityk podejrzewa udział Busha w spisku - i amerykańska prasa ogłasza osiągnięcie przez Busha dna. Niby jedno z drugim ma współgrac?
  • 0

#14

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Obudzili się forumowi koryfeusze i obrońcy jedynej słusznej prawdy łączący jak zawsze ze sobą sprawy, które w rzeczywistości nie mają żadnego wspólnego podłoża...
;/
  • 0

#15

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moze te sprawy nie mają nic spulnego dla was, ale dla ludzi ktorzy stracili bliskich w zamachach, dzien odejscia Busha jest zwycienstwem
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych