Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cały świat wierzy w magię trzech siódemek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pary na całym świecie mają nadzieję, że ślub w dniu 7.07.2007 roku zapewni im szczęście małżeńskie "dopóki nas śmierć nie rozłączy".

Planując ślub na 7 lipca Jennifer Bagley miała wizję, która mogłaby równie dobrze powstać w głowie jakiejś bardzo przesądnej gwiazdy sportu - uroczystości przedślubne miały potrwać siedem dni, przysięga małżeńska zostanie złożona o siódmej wieczorem, a cała uroczystość odbędzie się na jachcie, podczas siedmiogodzinnego rejsu.
Nieważne, że ona i jej wybranek, Albert Buckles, zostaną niemal zapędzeni na jacht Waterways, dokładnie w momencie, gdy z jachtu będzie schodziła poprzednia para, a następna zapewne czekała już na brzegu na swoją kolej. Konkurencja wśród par jest tego dnia tak zażarta, że 32-letnia Bagley nieomal się poddała szukając wolnego didżeja (a i tak okazało się, że będzie musiała skrócić swoją przejażdżkę jachtem o godzinę).
- Wybrałam datę siódmego-siódmego-siódmego, ponieważ jest łatwa do zapamiętania i po prostu wydała mi się inna niż wszystkie. Powinnam była pomyśleć, że nie mnie jednej przyjdzie to do głowy – mówi Bagley, oszołomiona przygotowaniami.
Jeśli nawet nie dla reszty świata, 7 lipca 2007 będzie z pewnością pomyślny dla firm planujących śluby i wesela czy dla krawców, szyjących suknie ślubne. Wszyscy oni zarobią spore pieniądze na parach, które postanowiły zacząć wspólne życie w dniu, oznaczonym wyjątkowo szczęśliwą datą. Myślałby kto, że w tym wszystkim chodzi o uczucia – ależ skąd! Idzie o numerologię!
Jak kraj długi i szeroki, co najmniej 38 tysięcy par dało się "wkręcić" w siódemkowe szaleństwo. Około tysiąca w Seattle, gdzie 7 lipca zawartych zostanie czterokrotnie więcej małżeństw niż w zeszłym roku. Najbardziej, jak się okazało, upierali się przy tej dacie mężczyźni.
- Może dzięki niej nie będą zapominali o rocznicach – mówi Michelle Blanchard, dyrektor działu sprzedaży firmy Northwest Events, która organizuje wesela w czterech miejscach w Seattle. Ponad 200 par zwróciło się do niej z prośbą o zrobienie rezerwacji na dzień, oznaczony trzema siódemkami.
Wszystkie pary odeszły z kwitkiem. Wszystkie cztery miejsca, rezerwowane przez Blanchard, zostały zamówione na 7 lipca ponad rok temu – czyli niemal w erze, gdy Sheryl Crow była jeszcze zaręczona z Lancem Armstrongiem, a Angelina Jolie była samotną matką. - Aż się w głowie kręci – mówi Blanchard, przyznając, że cała ta numerologiczna mistyka w ogóle na nią nie działa.
Podobnie, jak wiele przyszłych panien młodych, które odpowiednio wcześnie zamówiły miejsce na ślub, 28-letnia Alice Lee zarzeka się, że nie jest przesądna. Magiczna data została wybrana ze względu na jej przyszłą teściową, Chinkę, która żyje zgodnie z zasadami numerologii. - Ale siódemka to mój szczęśliwy numer – przyznaje Lee. – To lepsze niż brać ślub w dniu 6-6-6.
W Space Needle zrobiono dwie rezerwacje; jedna ceremonia odbędzie się rano, druga – wieczorem. Termin zajęto już półtora roku temu. Gdyby ekipa robiąca rezerwacje przewidziała, że termin będzie miał aż takie wzięcie, ceny byłyby znacznie wyższe, żartuje kierownik cateringu, Ken Graff. - Mój Boże – śmieje się – ta data to złoty dzień!
Motywacja tych szalonych manewrów jest prosta. Graff mówi bez ogródek: to czyste przesądy.- Ja sam uważam, że sukces małżeństwa zależy w 100 procentach od wyboru właściwej osoby, a w zerze procent od daty – mówi. – Z tym, że ja nie jestem przesądny. Kiedyś trochę bałem się trzynastki, ale mi przeszło.
Melissa Bauer, rzeczniczka The Knot (Węzeł – przyp. tłum.), internetowego serwisu ślubnego, sugeruje, że popularność 7 lipca bierze się stąd, że przyszli nowożeńcy chcą być oryginalni, sprawić, że ich ślub wart będzie pamiętania. - To data, jaką niewielu będzie się mogło poszczycić – mówi. – Chyba, że młodzi znają kogoś, kto bierze ślub tego samego dnia.
Wczesnym rankiem w sobotę 7 lipca pastor Fred Fowler zacznie przygotowania do dnia, który może się okazać jednym z najdłuższych w jego karierze. Poprowadzi nie jeden, a pięć ślubów – tymczasem średnia w wakacyjny weekend to dwie ceremonie. Będzie musiał przejechać z klubu w Newcastle do kościoła unitarian w Kirkland, potem do kaplicy uniwersytetu Bastyr, następnie ruszyć do miasta Everett, by skończyć swe ślubne wyprawy na zielonej murawie klubu golfowego w Mountlake Terrace.
- Chodzi o te trzy siódemki, wszyscy uważają, że to "data z klasą" – mówi Fowler, dodając, że siódemka uważana jest za szczęśliwą cyfrę przez hazardzistów.
Czyżby to znaczyło, że wielebny widzi małżeństwo, jako jedno wielkie ryzyko? - Tego nie powiedziałem – odpowiada. – Wolę śluby od pogrzebów!
Tara Havard, lat 32, będzie ostatnią z panien młodych, których ślub tego dnia poprowadzi pastor Fowler. Planowała ślub na 7 lipca 2007 od ponad roku – od zaręczyn w maju 2006. Sama organizuje całe wydarzenie - od ciasta, poprzez dobór sukni, po kwiaty.
Umknął jej jeden, drobny szczegół – kiedy dokładnie powiedzieć "Tak".
- Może powinniśmy poprosić pastora, żeby ogłosił nas mężem i żoną dokładnie o siódmej wieczorem? – zastanawia się – To by było niezłe!

Źródło:
Onet.pl
  • 0



#2

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie jak ludzie mogą wierzyć w takie rzeczy >.< Ciekawe czy sataniści żenili się 06.06.2006 . . . wśród nich przecież to bardzo popularna data była :)
  • 0

#3

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

satanisci bioracy slub koscielny :)
  • 0

#4

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A kto powiedział że kościelny ? :D
  • 0

#5

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A kto powiedział że kościelny ? :D

Satanisci sie nie żenią ! Dzikie orgie z 16 partnerami starczy.
  • 0

#6

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Patryczek, może czasem lepiej nic nie pisz ;)
  • 0

#7

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popieram Pyziaka Pstryczek bez takich tekstów proszę...
Jak niby ma być szczęście siódmego więc wyjdę na dwór i nie dostane po ryju a następnie zapytam sie jakiejś laski czy będzie moja ;)
Może sie uda...
  • 0

#8

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

7.7.07 Idioci... załoze sie ze jakiś % z nich wytrzyma troche a potem rozwód :rotfl:
  • 0

#9

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

3-liczba tora oznacza pelnie
7-liczba Boza (siedem grzechow glownych, Bog sztalowal ziemie przez 7 dni i taie tam)
6-liczba niedoskonalosci czy jakos tak.
666-pelnia niedoskonalosci.

a czemu szesc? w satanizmie jest wszystko na odwrot niz w naszej wierze. bylo 12 apostolow to se szatan u siebie walnal 6. 12 podzielone przez 2. tak samo czemu znak szatana to koziol? bo znak chrzescijanstwa to miedzy innymi owca :) ta na opak.

777-pelnia szczescia :) prosty wniosek
  • 0



#10

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hah ludzie to są przesądni :D A co do Patryczka-poczytaj trochę o satanizmie zanim coś napiszesz na ten temat... :)
  • 0

#11

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sam w to nie wierzę, ale coś kurde z tymi liczbami jest. Skoro są ludzie którzy na podstawie twojej daty urodzenia, imienia i nazwiska(nie pamiętam czy coś jeszcze) potrafią określić jaki masz charakter czy jak wyglądasz :)
  • 0

#12

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sam w to nie wierzę, ale coś kurde z tymi liczbami jest.


dokładnie bo 10 Lat temu była Powódź tysiąclecia 7 lipca 97
http://pl.wikipedia....
  • 0

#13

Vodzus.
  • Postów: 65
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja wam powiem, że mój kolega ma siódmego lipca urodziny... I im bliżej tego dnia, tym koleś ma większe szczęście. kilka dni temu koles grał w CS'a i stojąc na środku pustego placu, kule ze snajperek mijały jego głowe, a on desert eaglem zdejmował snajperów.

Wczoraj minął go o włos pijany kierowca w szybkiej BMW.
  • 0

#14 Gość_Queen Inga

Gość_Queen Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam trzy siódemki w numerze indeksu i.............TO DZIAŁA!!! :wow:
a oprócz tego jeszcze troszkę pracy własnej, i sukces murowany. :)
  • 0

#15

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W każdą bzdurę można uwierzyć :lol
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych