Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

TomekKKK7.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam Was, mysle ze ten temat tworze w dobrym dziale. Mam pytanie co to jest: pojawia sie nagle na nocnym niebe i wyglada jak bardzo duza gwiazda (naprawde wyraznie wieksza od innych) i powolutku zaczyna ruszac w bok, jednoczesnie powoli sie zmniejszajac, az zmniejsza sie tak bardzo ze staje sie niewidoczne. co to jest? jakas satelita?? zaobserwowalem juz to bardzo duzo razy. Z gory dziekuje za odp.
  • 0

#2

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wejdz tu- http://astro-forum.o....php?act=Search
tam są fachowcy od tego typu zjawisk ;)
  • 0

#3

Laserdance.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może ISS? ale głowy nie dam, bo nie wiem czy ISS gasi światła
Widziałem coś takiego koło Poznania
  • 0

#4

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Także uważam, że jakaś satelita, bądź ISS (Międzynarodowa Stacja Kosmiczna).
  • 0

#5

Matixx.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć ja taż tak uważam że to ISS jak chcesz zobaczyć czy to to to tu link masz jest pokazane gdzie sie ISS znajduje to porównasz http://spaceflight.n...king/index.html
  • 0

#6

Shapiro.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiele razy zaobserwowałem coś takiego na niebie z kolegami ,nawet kilka razy w danym dniu, (zawsze w nocy)kiedy jest czyste niebo i widać gwiazdy lecz wydaje mi isię ze jest to samolot który leci przodem do nas ,na niebie widać tylko mała święcącą kulke poruszająca sie wolno ,a może to być samolot.
  • 0

#7

TomekKKK7.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

znalazlem takie cos od tego sie tak mocno swiatlo odbija i tak sieci, caBkiem mozliwe ze to wlasnie to ISS. Ciekawie wyglda tylko to jego pojawianie sie nagBe na niebie, tak jakby ktos tam w gorze nagle zapalil latarke. Zna ktos jeszcze jakies ciekawe obiekty widywane na nocnym niebie? ja widzialem ruznorakie dziwne "swiecidelka" :P
  • 0

#8

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To mógł być meteor "prawie" stacjonarny. Meteor stacjonarny to meteor będący śladem meteoroidu poruszającego się w kierunku obserwatora. Ten mógł lecieć nieco w bok i stąd ten efekt. Warunek jest jeden - nie mogło to trwać dłużej niż 2-3 sekundy.
  • 0



#9

TomekKKK7.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jednakl widoczne bylo dBuzej niz 2-3 sekundy
  • 0

#10

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to jednakl widoczne bylo dBuzej niz 2-3 sekundy

A ile? Bo 2-3 sekundy to nie krańcowy czas dla trwania zjawiska meteoru. Podana przeze mnie wartość dotyczy raczej górnego kresu czasu dla bardziej typowych przypadków.
  • 0



#11

Laserdance.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja widziałem to kilka minut, leciało w sumie z prędkością satelity, dlatego sądzę, że to był ISS lub coś w podobie
  • 0

#12

TomekKKK7.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

chmmm ile to widzialem? ostatni raz to bylo w tamte wakacje ( od tamtego czasu nie ogldam zbyt czesto nocnego nieba) z tego co pamietam to trwalo nie wiecej jak pól minuty
  • 0

#13

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie była to ISS jak już wcześniej zostało powiedziane ale mógł to również był samolot (czasami w trakcie lotu zapalają bardzo jasne przednie światło, niesamowicie to wygląda na nocnym niebie)
  • 0



#14

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pojawia sie nagle na nocnym niebe i wyglada jak bardzo duza gwiazda (naprawde wyraznie wieksza od innych) i powolutku zaczyna ruszac w bok, jednoczesnie powoli sie zmniejszajac, az zmniejsza sie tak bardzo ze staje sie niewidoczne.

Ładny opis flary Iridium. Gratuluję obserwacji.
  • 0



#15

lynx_1995.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To napewno była satelita ( interesuje się astronomią i widziałem ich ze 100 ) nawet wielkości połowy księżyca
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych