Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polacy łykają rekordowe ilości leków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

xyz.
  • Postów: 84
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polacy łykają rekorowe ilości leków

Polska jest na piątym miejscu w Europie pod względem spożycia leków sprzedawanych bez recepty, informuje "Gazeta Wyborcza". Szczególnie intensywnie łykamy środki przeciwbólowe - w tej konkurencji zajmujemy trzecie miejsce na świecie.

Polacy kupili w ub.r. leki bez recepty za 4 mld zł. To grubo ponad trzy razy tyle, ile wydajemy np. na proszki do prania. Pod względem ilości spożywanych leków bez recepty jesteśmy na piątym miejscu w Europie, m.in. po Brytyjczykach i Niemcach. Za nami są np. Holendrzy, Włosi i Ukraińcy.

Jeszcze wyżej jesteśmy w rankingach spożycia leków przeciwbólowych. Według specjalistycznego czasopisma "Manager Apteki" zajmujemy trzecie miejsce na świecie (według liczby zużytych opakowań), zaraz po Amerykanach i Francuzach. Tylko na Ibuprom wydajemy ok. 70 mln zł rocznie.

Analitycy rynku farmaceutycznego są przekonani, że sprzedaż leków bez recepty napędzają teraz głównie zakupy pozaapteczne w marketach, kioskach z prasą czy na stacjach benzynowych. O ile sprzedaż w aptekach rośnie stabilnie, ale powoli, o kilka procent rocznie (w ubiegłym o 5,5 proc.), o tyle przychody sklepów z tego tytułu wzrosły w ubiegłym roku o 20 proc. Sklepowa sprzedaż farmaceutyków osiągnęła już poziom 400 mln zł. W tym roku ma się zbliżyć do pół miliarda.

Leki bez recepty są bezpieczne dla zdrowia - jednak pod warunkiem, że są łykane w umiarkowanych ilościach, akcentuje "Gazeta Wyborcza" i podaje liczne przykłady, gdy nadużywanie np. środków przeciwbólowych doprowadziło do poważnych schorzeń, a nawet śmierci.

Żródło: http://wiadomosci.o2...?s=260&t=353695
  • 0

#2

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wow tego bym się nie spodziewał. Zamiast ograniczyć medykamenty to się tym ludzie faszerują :]
PS CvQ Zdjąłbyś ten obraz z opisu :)
  • 0

#3

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kumpel ma Apteke
Samochody co 2mc zmienia taki ma tam obrót
  • 0

#4

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poziom ten podnosza nam starsi ludzie, ktorzy podczas malego kaszelku odrazu faszeruja sie gripexami, polopiryna, aspiryna i innymi lekami. Widze to wokol siebie bo tak robi moj ojciec, moja babcia, dziadek...
Ja osobiscie za lekami nie przepadam, wole zwalczyc chorobe sama jesli jest to mozliwe przy zwyklym kaszlu i katarze paka husteczek, mleko z miodem i wsio.
Btw CvQ zmien prosze sygnaturke bo az mnie ciarki przeszly... brrr...
  • 0



#5 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Medykamenty nie od razu oznaczają leki przeciwko chorobie...przyznam się bez bicie, że sama łykam codziennie rano garść witamin: C, skrzyp polny, magnez z B, nimm2( :P ) i takie tam....w ten sposób dołączam do starszych ludzi i podnoszę statystyki :devil:
  • 0

#6

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie lepiej zjesc sobie jablko czy mandarynke zamiast lykac tabzy? 1 kiwi zawiera calodniowa dawke wit. C :)
  • 0



#7

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja się nie będę wypowiadał po tym, jak w żołądku umieściłem garść lekarstw bo coś mnie łapie :) .
  • 0

#8 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Pikus, ale niektórzy nie lubią zieleniny...mnie wzdryga jak widzę jabłko albo sałatę..i nie jestem królik btw :lol
  • 0

#9

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No za jablkami to sama nie przepadam, ale np banany bardzo lubie a one tez maja duzo witamin. Bardzo lubie sok marchwiowy taki jednodniowy.
Cos_innego chyba nie powiesz ze nie lubisz zadnych owocow i warzyw ;]
  • 0



#10 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Dziwne, ale nie lubię...ja zawsze jadłam mięsko...jak byłam mała to przegryzłam gąsienicę w piaskownicy :P :lol
  • 0

#11

xyz.
  • Postów: 84
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widać jacy ludzie czytają paranormalne.pl :D
  • 0

#12 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

CvQ sam do nich należysz, więc tak pochopnie nie osądzaj :D

tak podsumowując łykanie leków to nie jest taka zła cecha...zawsze to pewien suplement diety, którym przynajmniej w części można zastąpić modyfikowane genetycznie paskudztwa...
dodam jeszcze, że ta statystyka jest trochę dziwna, bo wątpię żeby Włosi czy Holendrzy łykali mniej prochów od nas.........to raczej oni uważając, że są bardziej nowoczesną społecznością od naszej, propagandowo utrzymują formę łykając śmierdzące imitacje Pluszza.. :/
  • 0

#13

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tabletka przeciwbólowa- moja przyjaciólka- nie wychodzę bez niej z domu.
Moja matka jest lekomanką, ma calą siatkę leków, poza tym pracuje w slużbie zdrowia i innego leczenia niż farmakologicznego na uznaje. Znajdziesz u niej pigulkę na każdą dolegliwość. Dzięki niej o lekach wiem naprawdę dużo i zawsze doradzam znajomym;)
Ale znam ludzi, którzy w domu nie mają w ogóle leków i kompletnie się na nich nie znają.
  • 0



#14

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam :)

Leki -czyż to nie wytwór człowieka ,który szuka w nich uzdrowienia ,którego jest pewien bo mu lekarz zapewnił
że zostanie tym uleczony .
I tak ludzie słuchają lekarzy ,bo myślą że mają oni wiedzę o uzdrawianiu i dawaniu nadziei że z ich bólu wydobrzeją.

Ale czy człowiek już tak postradał zmysły i nie widzi że z jednej choroby się wyleczy ,ale tym sposobem niszczy
inny organ swego ciała ,gdzie skutki wychodzą w późniejszym terminem i tym sposobem tworzy nową chorobę .
Leki to przewaga chemii ,gdzie nie ma tam środków jakich używają szamani ,którzy mają wiedzę od Boga i ją stosują do dzisiaj.
Są to w większości zioła ,które rosną wszędzie gdzie Bóg zasiał ,by tam rosły i z nich człowiek się leczył .
Ale taka wiedza jest dla człowieka białego nie potrzebna ,bo straci na tym jego firma ,która liczy zyski ,
a istota ludzka umiera w męczarniach szpitala .
-To jest to, ze człowiek widzi tylko banknot w głowie
że ludzka istotka jest mu obojętna ,bo dla niego liczy się tylko forsa !.

Tacy jesteśmy Mili Panowie i Panie że nie paczymy na zdrowie innego człowieka ,ze liczy się tylko medykament
który tróje organizm człowieka .
To My teraz jesteśmy tymi ,którzy tworzą przyszłość ,bo nasza wiedza jest większa i pełniejsza ,dlatego ograniczmy spożywanie trutki ,która w Nas powiększa i nakłania na większe spożywanie tychże medykamentów z pólek biznesowych aptek .

To jest kit ,którym ludziom się wmawia ze zostanie on przez lek uzdrowiony i nie będzie miał w przyszłości innej choroby.

Ale Każdy ma rozum i niech rozumuje na swój sposób ,tak jak mu to rozum podpowiada i z tego wnioski brał na przyszłość.

Ja leków nie stosuję i jestem zdrowy od 30 lat i u dzieci też przestałem bo zauważyłem że są uleczone ,ale na obecną chwilę , a później to sie ponawia i tym sposobem kupuję nowe leki z apteki biznesowej .
Teraz choroba przychodzi ,ale zarazem odchodzi - bo stosuje receptury stosowane przez prababcię lub nawet wcale bo jest to tylko mały katarek .

Lekarze uzdrawiać mogą ,ale tak by nieszkodząc innym narządom organu ludzkiego ,by będąc dziadkiem/babcią nie chorował przez całą moją starszą dojrzałość , aż gdy Bóg wezwie mnie do siebie by przytulić się do bliźnich moich .

To jest to -by każdy myślał jak mu głowa podpowiada i nie paczył się na reklamę w telewizji bo to jest wytwór diabla ,który zapomniał o życiu bliźniego jakiego Stwórca temu światu dał .

Pozdrawiam i miłego Weekendu życzę :>
  • 0

#15 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak..w TVN siedzi diabeł jak to pewien ksiądz na kazaniu powiedział :P

sorki za offtop ale nie mogłam się powstrzymać... :wall:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych