Skocz do zawartości


Zdjęcie

Coś zrobiło dziurę w lesie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

UFO, meteoryt, a może po prostu wiatr lub śnieg? Ile głów, tyle pomysłów na wytłumaczenie niezwykłego zjawiska w krasnobrodzkim lesie - pisze "Dziennik Wschodni".

Husiny w gminie Krasnobród. Na wysokości mniej więcej 2 metrów zgięły się sosny. Ich korony utworzyły w środku lasu coś na kształt szałasu. Na dziwne miejsce trafił miejscowy myśliwy. - Jak to zobaczyłem, to zdębiałem. Od razu pomyślałem, że to się nie stało siłami natury. Przyszło mi do głowy, że to może meteoryt - relacjonuje Janusz Adamowicz.

Informacja o potężnym szałasie z sosen natychmiast obiegła całą okolicę. - Byłam na miejscu i widziałam. To wygląda jak miejsce lądowania kosmicznego spodka - opowiada Liliana Mazur, 15- nastoletnia mieszkanka Husin pod Krasnobrodem, ale zaraz dodaje, że nie wierzy w siły nadprzyrodzone. - Moja mama ma pole obok i tam też są zniszczenia, ale mniejsze.

Kolejni rozmówcy przedstawiają inne przyczyny niecodziennego zjawiska. Własną teorię mają leśnicy. - To na pewno nie UFO - twierdzi kategorycznie Ryszard Teterycz, leśniczy z Krasnobrodu. - Raczej efekt jednej z dwóch wichur, które w tym roku przeszły nad tym rejonem. Pierwszą, silniejszą odnotowaliśmy między 11 a 13 stycznia. Drugą niedawno, 23 i 24 marca.

Dlaczego jednak drzewa nie pochyliły się w jednym kierunku, ale utworzyły krąg o promieniu około 50 metrów? - Bo to rosnące na wierzchowinie, na dodatek w bardzo dużym zwarciu, sosny - stwierdza Tadeusz Grabowski z Roztoczańskiego Parku Narodowego. - Do ułożenia ich w takiej spirali wystarczył jeden, wcale nie najmocniejszy podmuch.
http://fakty.interia...00f7?source=rss
  • 0



#2

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Art ciekawy...
Nie ma ktoś fotek tego miejsca?
  • 0

#3

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest jedno

Dołączona grafika


A tutaj
oryginalny artykuł.
  • 0



#4

Głupiec.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

IMO niezłe ale to zrobił wiatr .. raczej xD :)
  • 0

#5

Gagatek.
  • Postów: 233
  • Tematów: 17
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Krąg leśny? ;) To zdjęcie jest kiepskie bo nie daje wyobrażenia jak to wygląda z góry. Jeśli jest to mizernie ułożone albo chociaż starannie to mozemy sie wtedy zastanawiać czy jest to fenomen czy poprostu połamane przez wiatr drzewa.
  • 0

#6

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie...
Nie ma ktoś śmigłowca, aby tam polecieć i sfotografować z lotu ptaka? :)
  • 0

#7

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Są kolejne dwa zdjęcia tego dziwnego szałasu.


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Moim zdaniem tego nie mógł zrobić wiatr.Nie ma takiej możliwości.
Te drzewka są wygięte bardzo mocno i co najdziwniejsze odkształcone tak jakby były z jakiegoś tworzywa.
Bardzo ciekawa sprawa.
  • 0



#8

Nikita.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe...Wygląda tak jakby coś utrzymywało się na tych drzwach i pod tą siłą je tak wygięło. Sprawa w toku :)
  • 0

#9 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Z tego co widzę to jakieś chore są te sosenki... może mają tam złą ziemię...

Moim zdaniem tego nie mógł zrobić wiatr.Nie ma takiej możliwości.

a ja uważam, że to mógł zrobić wiatr. i to jak najbardziej. a nie mam może zdjęć innych miejsc lasu, np z lotu ptaka? wtedy można by jednoznacznie stwierdzić czy to burza, czy ufo :P
  • 0

#10

Gagatek.
  • Postów: 233
  • Tematów: 17
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Drzewka potraciły igły, i są przewiane na 7-dma strone świata, zobaczcie ile drobnych gałązek jest dookoła, czekam na zdjęcia z powietrza. Sosny rosna w równych odstepach i jedne położyły się na drugich, dlatego zrobił sie z tego taki szałas. Gdyby drzewek było mniej to nie wygladałoby tak imponująco.
  • 0

#11

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

po meteorycie została by dziura

Dołączona grafika

mogła być to fala uderzeniowa...

Dołączona grafika
  • 0

#12

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem tego nie mógł zrobić wiatr.Nie ma takiej możliwości.


Wiatr....to raczej nie możliwe, powiew musiałby być ogromny ( huragan) Ale nie wykluczajmy tego poki nie dowiemy sie czegos wiecej.
  • 0

#13

Gside.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

a może to piktogram ;D ?
  • 0

#14 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiatr....to raczej nie możliwe, powiew musiałby być ogromny ( huragan) Ale nie wykluczajmy tego poki nie dowiemy sie czegos wiecej.

no wybacz, ale jakieś dwa miesiące temu miałem porządna burzę w okolicy. jadę sobie rano autobusem przez las i co widzę? mnóstwo drzew powyrywanych, połamanych a te młodsze po prosu się pouginały i pokładły. więc proszę nie mów mi, że tego nie mógł zrobić wiatr.
  • 0

#15

Kelso.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdecydowanie to nie był wiatr moim zdaniem, jeśli miałby to być wiatr to by musiał być bardzo silny a takich w Polsce niestety nie spotkamy... Czekamy może będzie więcej informacji na ten temat
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych