Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wierzymy w duchy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Szada.
  • Postów: 486
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiedzę o "tych" zjawiskach czerpiemy częściej z opowieści rodziny i znajomych niż z osobistych doświadczeń, co nie znaczy, że badani przez nas respondenci nie mieli kontaktu z duchami i UFO!

Aż 22% ankietowanych przez Instytutu Badania Opini RMF FM twierdzi, że przeżyli w swoim życiu zdarzenie, które można by przypisać działaniu duchów! Jakkolwiek duchy częściej nawiedzają osoby młodsze, wybrańcami przybyszów z obcej planety są na ogół osoby dojrzalsze, po czterdziestce. Na pytanie „Czy wierzymy w duchy” aż 58% respondentów odpowiedziało twierdząco.

--------------------------------------------------------------------------------------

Więcej Brytyjczyków wierzy w duchy niż w Boga – wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu przeprowadzonego w związku z obchodami Halloween.


68 proc. ankietowanych oświadczyło, że wierzy w istnienie duchów i innych sił nadprzyrodzonych, natomiast 55 proc. badanych wierzy w istnienie Boga. 26 proc. Brytyjczyków zadeklarowało, że wierzy w istnienie niezidentyfikowanych obiektów latających, takich jak UFO. 19 proc. uczestników sondażu wierzy w reinkarnację.

Tylko 4 proc. badanych wierzy w legendarnego potwora z Loch Ness, zwanego Nessie. Z grupy ankietowanych, która zadeklarowała wiarę w duchy 12 proc. widziało zjawy, a 76 proc. powiedziało, że telewizyjne reality show pokazują, że upiory istnieją.

Halloween obchodzone jest w wigilię Wszystkich Świętych, czyli w nocy z 31 października na 1 listopada. Święto to tradycja celtycka, według której zmarli opuszczają groby, a na ziemi pojawią się duchy, zjawy i czarownice. Tego dnia dzieci, a czasem dorośli, przebierają się za wiedźmy, duchy i upiory.

---------------------------------------------------------------------------------------

Prawie połowa dorosłych mieszkańców Tajwanu wierzy w duchy. Badania przeprowadzone na grupie 6 tysięcy mieszkańców azjatyckiego kraju wykazały, że aż dwie trzecie wierzących Tajwańczyków regularnie modli się za dusze zmarłych.


Aż 48,29% ankietowanych wierzy w życie po śmierci, podczas gdy 38,74% ma na ten temat pewne wątpliwości, a 12,97% w ogóle nie wierzy. Prawie 30% badanych obawiało się, że duchy zmarłych wrócą z zaświatów podczas „Miesiąca Zmarłych” (przełom lipca i sierpnia), zaś 44,88% zadeklarowało kompletny brak lęku, a 26,24% przyznało się do „odrobiny strachu” przed duchami.


Źródło: WENN, MFi
  • 0

#2

Lasocki.
  • Postów: 176
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w duchy tak! i niekiedy w Horoskop bo mi się sprawdza :D

Dołączona grafika
  • 0

#3

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Więcej Brytyjczyków wierzy w duchy niż w Boga" mogę się założyć, że w polsce jest na odwrót ;p
  • 0

#4

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Więcej Brytyjczyków wierzy w duchy niż w Boga" mogę się założyć, że w polsce jest na odwrót ;p


Podobnie jak Wielka Brytania, Polska to też europejski kraj, którego nazwę pisze się z dużej litery. Jeśli większość Brytyjczyków wierzy w "duchy", to oznacza, że większość Polaków w nie nie wierzy. W kogo zatem wierzy większość Polaków?
  • 0



#5

niewiat.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tez wierze w duchy a w boga nie :)
  • 0

#6

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja w nic nie wierze, ale nie wykluczam istnienia sil i zjawisk nadprzyrodzonych ^^
  • 0

#7

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wierzę tyko w siebie :P i w duchy oczywiscie :aaa:
  • 0

#8

duch_cham.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wierzę tyko w siebie :P i w duchy oczywiscie :aaa:


ja tez ;)
  • 0

#9

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wierzę w istnienie Boga i w Niego samego oraz w istnienie duchów :cafe:
  • 0



#10

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ja wierze w duchy i Boga, poniewaz jest duzo przypadkow opetania przez szatana (rowniez postac Biblijna), slynny Ojciec Pio ktory mial stygmaty, Nie wiadomo kim lub czym jest Bog ale wiem ze gdzies on tam istnieje i ze napewno go kiedys zobacze
  • 0



#11

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wierze w duchy o wiele MNIEJ niz w UFO, moja wiara napewno by sie powiekszyła gdyby zobaczył jakiegos ducha:)
  • 0

#12

cyberdog.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

UFO - NO
Ghosts - YES
God - YES
me - YES
Witches - NO

A po Polsku:

Wierzę w duchy, Boga i we mnie, ale nie wierzę w UFO (U.F.O-Ulubiony Farmer Ogrodnika, bo zboże ścina. ) i we wróżki.
  • 0

#13

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wierze w duchy jakie przedstawiają nam media, wierze w jakieś określone skupiska dobrej lub złej energii . Jeśli chodzi o wróżki to mogą się zdarzyć osoby uzdolnione, ale zapewne w 1 przypadku na 100000 wróżek. Jeśli chodzi o Boga, jestem skłonny twierdzić że każdy w nas ma cząstkę Boga i gdy "złączymy się , będziemy działać razem" będziemy mieli wspaniałe zdolności.
  • 0

#14

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja osobiście wierze w 100% w Boga w 80% w duchy i gdzieś w 40% w UFO chociaż znam osoby które co do istnienia istot pozaziemskich nie mają najmniejszych wątpliwości. W Boga wierze w 100% bo nieraz odczułem na sobie jego obecność i działanie, w duchy wierzę w 80% ponieważ nieraz widziałem coś co śmiało można nazwać duchem ale nigdy nie ma się całkowitej pewności ;) a w UFO tylko 40% bo nie widziałem statków kosmicznych ani obcych a wszystkie filmy które widziałem i które rzekomo pokazują UFO to mniej lub bardziej doskonałe podróbki.
  • 0

#15

Erol_Ramon.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja wierzę 50% w Boga, 80% w duchy i 30% w UFO.

50% w Boga bo nigdy nie doświadczyłem jego działalności, ale nie wiem też jak powstał cud życia
80% w duchy bo słyszałem wiele relacji od mamy, naocznych świadków i też go kiedyś zobaczyłem
30% w UFO bo niemal pewne że gdzieś we wszechświecie istnieje inteligencja, a te tunele, jaskinie i dziury na Marsie jeszcze mnie przekonują
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych