Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Ślina diabła" nad Tolosa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

6 marca br. mieszkańcy argentyńskiego miasta Tolosa zdumieni byli widokiem przezroczystych włókien, które pokryły znaczną część miasta. Znane tam jako „ślina diabła” a gdzie indziej jako „anielskie włosy” zjawisko wiązane jest często z UFO, choć uważa się, jakoby w rzeczywistości odpowiedzialne były za nie… pająki.

Dołączona grafika


6 marca 2007 roku „diabelska ślina” (jak w Argentynie nazywane są tzw. anielskie włosy) pokryła znaczną część miasta Tolosa w stanie Buenos Aires, wśród mieszkańców wywołało to bardzo zróżnicowane odczucia, począwszy od czystej ciekawości do obaw. Ledwo zauważalne białe włókna, widoczne były dopiero na ciemniejszym tle lub gdy przyczepiały się do twarzy czy ramion przechodniów.

W godzinach porannych ludzie mieszkający w pobliżu Mercado Regional dostrzegli w powietrzu coś dziwnego. Było w nim pełno pozostałości czegoś przypominającego delikatny plastik lub sieć, jednak ogromna ilość substancji zdawała się wykluczać możliwość jej zwierzęcego pochodzenia. W odległej o kilka kilometrów dzielnicy Villa Castells sprawa wyglądała podobnie. Przechodnie wymachiwali rękami starając się zdjąć z siebie zagadkową substancję.

Nie UFO tylko... pająki?


Zgodnie z naukową interpretacją, za występowanie zjawiska odpowiedzialne są drobne sieci tkane przez pająki, które używają ich do podróżowania z wiatrem. Przyczepione do gałęzi, słupów czy kabli pająki zaczynają produkować nici rozciągliwej substancji, która twardnieje przy kontakcie z powietrzem. Pojawienie się „diabelskiej śliny” ma zwykle miejsce wiosną oraz na początku jesieni, gdy istnieją dogodne warunki do rozrodu pająków. Zjawisko „diabelskiej śliny” jest głęboko osadzone w tradycji przedmieść i wiejskich rejonów Argentyny. W swych dziełach uwiecznili je tacy twórcy jak pisarz Julio Cortazar czy kompozytor i poeta Enrique Cadícamo. W niektórych rejonach w przeciwieństwie do „demonicznej” natury nazywane jest „nitkami dziewicy”. Nie brak również osób, które łączą to zjawisko z UFO.

Specjaliści, do których zwróciła się gazeta „El Dia” powiedzieli, że zjawisko obserwowane przez mieszkańców można najprawdopodobniej wyjaśnić działalnością pająków, jednak stwierdzenie tego w 100 procentach jest nie możliwe bez przeprowadzenia analiz tej substancji.

Zjawisko „anielskich włosów” odnosi się do kilku typów odnajdywanych substancji przypominających pajęczą sieć, jedwab lub bawełnę o nieznanym pochodzeniu. Teoria mówiąca o jego naturalnym pochodzeniu zdaje się w pełni wyjaśniać niektóre z przypadków, jednak z pewnością nie wszystkie. Hipoteza o związku „anielskich włosów” z UFO bazuje na zdarzeniach w których pojawieniu się podobnych nieznanego pochodzenia substancji towarzyszyły obserwacje NOL-i. Jako przykład możemy tutaj wspomnieć choćby zdarzenie, które miało miejsce 17 października 1952 r. w Oloron we Francji. Przypadek ten opisany został przez francuskiego ufologa, Aime Michela. Świadkowie mówili wówczas o obserwacji kilku nieznanych obiektów latających. NOL-e poruszały się lotem zygzakowatym na wysokości około 2500 metrów. Jeden z obserwatorów, dyrektorka szkoły M. Prigent patrząc na nie przez lornetkę zobaczyła, że wydobywa się z nich coś w rodzaju kłębów dymu i wloką za sobą długie wstęgi jakiejś substancji, która powoli opadała na ziemię. Jeszcze parę godzin po odlocie obiektów UFO substancja ta nadal spływała z nieba. Świadkowie opowiadali, że na ziemi przybierała konsystencję galaretowatą, a potem parowała i znikała.

http://www.npn.ehost...o...amp;ucat=1
  • 0



#2

Heiser.
  • Postów: 260
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm...
Czyli takie polskie "babie lato". :)
  • 0

#3

thesroka.
  • Postów: 69
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niedlugo wszystko bedzie mialo zwiazek z ufo i obserwowaniem 'NOLI' :/

boje sie otworzyc konserwe :D
  • 0

#4

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jakie ufo ... przecierz w atmosferze mamy tyle zanieczyszczen ... byc moze jakies 2 substancje lotne sie połączyły poprostu ... a argentyna tez nie nalezy do Najczystszych miejsc na Ziemi
  • 0

#5

bialek.
  • Postów: 108
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ciekawe, ciekawe :) Pierwszy raz widzę coś takiego! Podejrzewam coś związanego z substancjami w atmosferze, ale co to jest :( nie wiem. Pozdrawiam!
  • 0

#6

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pierwsza myśl na temat zdjęcia... pająki. I myślę, że za bardzo się nie mylę. Dobrze by było zrobić te badania.
  • 0



#7

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zgadzam się z tobą thesroka :D jako nie zbity nie podważalny i oczywisty dowód mogę napisać że widziałem jak pająk leciał na takiej sieci... chyba że to był zminimalizowany zniekształcony i zmutowany szarak :P
  • 0

#8

Bulldogs-f.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja sobie nie wyobrażam jak pająki mogły by stworzyć taką ilóść wciągu jednej nocy (ile by ich tam musiało być).
  • 0

#9

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no trochę ich tam musiało być :) ale nadal uważam że to pająki
  • 0

#10

zaks.
  • Postów: 137
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli zmiana tematu na: "Masowe Migracje Pajakow". Ta siec ktora widze na zdjeciu, jest troche gruba. :P
  • 0

#11

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi to wygląda nie na sieć ale na coś innego pochodzenia ludzkiego ale nie będę się wypowiadał :D
  • 0

#12

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi to wygląda nie na sieć ale na coś innego pochodzenia ludzkiego ale nie będę się wypowiadał grin.gif

za gęste :D

jest może więcej fot tych glutów? chętnie obejrzę. a ta sprawa kojarzy mi się z atakiem gąsienic w wakacje tego roku :D
  • 0

#13

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no może ;)

gąsienice, pająki w sumie nic paranormalnego więc jak dla mnie temat może być zakończony
  • 0

#14

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kurde taki problem , nie pottrafią zbadac pochodzenia substancji ? nie jest chyba problemem sprawdzenie czy jest to sztuczny czy organiczny zwiazek ... ja nie sadze zeby to byly pająki ... ponieważ pajaki nie sa zwierzetami stadnymi takze mało prawdopodobne jest by w jednym czasie taka ilosc pajączków "leciała" do miejsca przeznaczenia :P
  • 0

#15

Wiciu.
  • Postów: 255
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jest coś takiego jak migracja pająków
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych