Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicza ognista, smużąca kula w okolicach Wales w UK


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

24 Stycznia 2007

Ognista kula z Wales
Dołączona grafika

Jasne światło przelatujące przez nieboskłon zostało zaobserwowane blisko Wales, ekspert sądzi, iż był to meteor.

Tajemnicze światło pierwszy raz zauważono ok. 7:30, świadek opisał je jako "długa linia, grubsza na jednym końcu i błyszcząca niebiesko-zielonym światłem".

Zjawisko zaobserwowano najpierw w Lleyn Peninsula, leciało w kierunku Swansea.
Jay Tate, obserwator z UK, powiedział, że był to kosmiczny śmieć.
"To było przerażające" mówi Morfudd Parry Robets z Aberdaron w Gwynedd.
"Siedziałem przy oknie popijając kawę, gdy nagle to zobaczyłem, światło kierowało się z północy na południe.
"Była to długa linia, większa z przodu. Przestraszyłem się, ponieważ była naprawdę wielka."
"To było niebiesko-zielone i migało. Było ok. 50 razy większe od spadającej gwiazdy i zdawało się przeźlizgiwać przez niebo, leciało bardzo nisko, ale nie spadało."
Wedle słów światków, to coś, było widoczne przez kilka sekund.
"Ciesze się, że nie tylko ja to widziałem," dodaje.

Andrew Curley, ma 32 lata, mieszka w Penrhyncoch, niedaleko Aberystwyth, był akurat z psem na spacerze, gdy zauważył "ogromną kulę ognia". Opadającą w stronę morza.
"Najpierw pomyślałem, że to samolot, ale to coś było za dużę i poruszało się za szybko, by być samolotem," mówi Curley "ale było to coś na wzór meteorytu rozświetlającego niebo."


W Powys niedaleko Knighton, znajduje się obserwatorium, w którym wypatruję się asteroid, komet i innych takich obiektów, które mogą stanowić zagrożenie dla Ziemi.

"Nie widziałem tego na własne oczy, ale słyszałem, od nie jednego", mówi Jay Tate z ośrodka.
Ziemia co dziennie atakowana jest odłamkami, dodaje Tate, ale zwykle nie są one większe od ziarenka piasku. Jednak światło, o którym mowa w artykule było wielkości pomarańczy. "Gdyby było większe, byłoby o nim znacznie głośniej".

Kosmiczne śmieci wlatują w atmosferę Ziemską z prędkością od 72 do 80 tysięcy kilometrów na godzinę, a jasne światło, które je otacza, to rozgrzane powietrze. Barwa owego światła, często określana jest jako zielona, jest ona jednak zależna od materiału, który przedziera się przez atmosferę.

Roger Reed z Milford Haven Coastguard mówi, że odebrał tylko 2 telefony informujące o zdarzeniu, a pierwszy o godzinie 7:34.
Wysłano wówczas dwie drużyny z Aberydyfi oraz z Broadhaven, ale odwołano je, gdy z następnych doniesień wynikało, że była to spadająca gwiazda.
Telefon odebrali też ratownicy z Swansea, poinformowano ich o dziwnym świetle.
"Barwa tego światła była zależna od dzwoniącego... jedni mówili, że jest białe, inni, że zielone."

Oryginalne źródło: BBC
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Powiązane z: Katastrofa UFO w Manchester

Tłumaczenie: BlackOnePerson
Dla: www.paranormalne.pl
Źródło: Ufo.Whipnet.Org
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych