Skocz do zawartości


Wrocław


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Kiedy odsłaniałem rolety (bo słońce zaczeło już zachodzić i trzymanie okien odsłoniętych przestało grozić ślepotą) zauważyłem intrygujący punkcik. Na początku śmiałem podejrzewać, że to "oderwany" kawałek chmury, lecz po chwili zorientowałem się, że ów okrągły kształt, w przeciwieństwie do pędzących chmur, stoi w miejscu. Ponadto był bliżej mojego okna, niż chmury właśnie (przynajmniej takie odniosłem wrażenie).

Wtedy zdałem sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie mam przed sobą ufo, dokładnie takie same jak widziałem w '97 kiedy byłem w Pirenejach. Piękna kula, z dziwnym "wgłębieniem" na środku.

Gwałtowny skok adrenaliny, szybkie bicie serca - złapałem za aparat i w trybie natychmiastowym cyknąłem tę fotkę.

Niestety, aparat ma mniejszą matrycę niż oko i nie widać tej "obwarzanki" tak wyraźnie jak w rzeczywistości.

Dołączona grafika

Po zrobieniu fotki zgubiłem ów obiekt. Być może, zakładając, że był tylko obłokiem, rozpłynął się. Ale jeżeli to było ufo... W sumie przyzwyczaiłem się juz, że takie przypadki się mnie imają, ale nie spodziewałem się cyknąć takiego pięknego zdjęcia.
  • 0

#2

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nierozumie... Gdzie ty tam widziszUFO?? Ja widze tylko plamki na moim monitorze...
  • 0

#3 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Nierozumie... Gdzie ty tam widziszUFO?? Ja widze tylko plamki na moim monitorze...

Dołączona grafika
  • 0

#4

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwykla chmura.
  • 0

#5

Serafin.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwykła chmurka naj wyraźniej jest w górnych partiach atmosfery tak gdzie wiatr niewiał
  • 0

#6

Bukaj™.
  • Postów: 33
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też tu UFO nie widzę, co najwyżej kilka chmur.
  • 0

#7

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Temat otwarty na prośbe prabab :)

P.S. Tylko bez krytyki prosze w nastepnych postach :P

  • 0

#8 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Dzięki Legalize za odblokowanie tematu. :)

Czy ja wyglądam na kogoś, kto robiłby zdjęcie chmurce? Bez przesady...

Specjalnie dla Was zdobyłem fotoszopa (triala, żeby mnie o złodziejstwo nie oskarżać) i postanowiłem się fotką trochę pobawić.

Na poniższym "zoomie" TYLKO lekko zwiększyłem kontrast i troszkę ściemniłem zdjęcie. Z tego, co zlewało się z niebem i tworzyło na oryginalnym zdjęciu wielką białą plamę, zaczęły wyłaniać się poszczególne obiekty.

Dołączona grafika

Prawda, że efekt jest intrygujący? :)

Kula bardzo mocno odbija promienie światła (wykonana jest z metalu?), podczas gdy chmury są prawie czarne (bo światło pochłaniają). Do tego można zauważyc, że ów obiekt ma metaliczny, niebieskawy kolor.

Proszę też zwrócić uwagę na oświetlenie - "ufo" jest dużo bliżej obiektywu niż chmury.

Kulistości tego obiektu nie da się podważyć.

Jak ktoś chce to niech zrobi jakąś dogłębniejszą analizę - ja wiem co widziałem i wiem, że to nie była żadna chmurka.

Edit; Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości, to zrobiłem jeszcze jeden obrazek
Dołączona grafika
  • 0

#9

Dawidek.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też się pobawiłem tylko ,że w Gimpie i wyszło mi coś takiego:

Dołączona grafika


Mamy wykrytego przez Prabab'a NOL'a. Może to są przybysze z kosmosu? A może jakieś nowe typy samolotów? Tego już się nigdy nie dowiemy.
  • 0

#10 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Może to są przybysze z kosmosu? A może jakieś nowe typy samolotów? Tego już się nigdy nie dowiemy.

Może balon meteorologiczny? :)

Jak już mówiłem, nie zauważyłem aby to coś się poruszało, poza tym zniknęło w trymiga, ale opcji "balon meteorologiczny" nigdy nie da się wykluczyć.
  • 0

#11

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ledwo to coś widać, jak dla mnie to chyba też tylko chmurka :) Tylko jakaś wyjątkowo okrągła...i to jest w niej dziwne.
  • 0



#12

Serafin.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prabab to ty musisz mieś sokoli wzrok zauważając taki jasny punkt na jasnym niebie sorka ale cuś mi tu śmierdzi...
  • 0

#13 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Prabab to ty musisz mieś sokoli wzrok zauważając taki jasny punkt na jasnym niebie sorka ale cuś mi tu śmierdzi...

Nie trudno jest zauważyć nieruchomy punkt wśród śmigających z zawrotną prędkością chmur.

Dopiero na zdjęciu całe niebo zlało się w jedną jasną plamę.
Wbrew pozorom, ta kula była bardzo dobrze widoczna :) .
  • 0

#14

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś tam widać.
Ale czy to jest NOL,czy balon,czy chmurka trudno stwierdzić.
  • 0



#15

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moze troche przesadze :P , ale dla mnie to jest numer 1 wsrod zdjec niezidentyfikowanych obiektow latajacych nadeslanych przez userow vrp :devil:

Troche sie XnView pobawilem, i tam jest wyrazna kula, ktora zdecydowanie sie wyroznia (po nalozeniu filtrow i zabawie kontrastem) od tła (nieba). Nawet widac na niej refleks swietlny :o

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Naprawde dobre zdjecie :drink:

Ps: mam nadzieje, ze prabab sobie jaj nie robi i niezmontowal tego w jakims fotoszopie...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych