Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duch w domu mojego kolegi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1

sphodromantis.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wczoraj moj kolega opowiadal mi, ze w jego domu dzieja sie dziwne rzeczy np. w nocy slychac kroki, a w domu nikogo nie ma... , albo jakies dziwne stukoty w scianach. Mowil mi ze to moze byc jakos zwiazane z jego ciotka, ktora jako jedyna w jego rodzinie byla niewierzaca i jakos odwrocila sie od kosciola i te rzeczy dzieja sie po jej smierci. No to poszedlem do niego zeby sie przekonac... i rzeczywiscie bylo dziwnie... . Wchodzimy do domu zamykamy drzwi, za chwile odwracamy sie, a tu te drzwi sa juz otwarte... no ale nic myslalem ze to przeciag czy cos. Ale pozniej znowu na gorze bylo slychac dziwne stukniecia, trzaskanie drzwi. No to wpadlem na pomysl zeby sprobowac z EVP. Mial mp3-ójke wiec wlaczylem funkcje nagrywania i zostawilem na schodach na gorze..., robilem takze duzo zdjec i nagrywalem film. Na filmie ani na zdjeciach nic niestety nie wyszlo, ale na mp3 bylo slychac jakies jeki.... Mielismy niezlego stracha odsluchujac to. Nagranie to bede mial w tym tygodniu to dam wam posluchac. Dodam ze w domu bylo zupelna cisza i specjalnie staralismy sie byc cicho, wiec to na pewno nie my... Acha dodam jeszcze, ze byl u niego ksiadz jak chodzil po koledzie i powiedzieli mu ze maja jakiegos ducha w domu i on poswiecil dom. Wiecie moze jak mozna sie pozbyc tego ducha? Czy potrzebny jest egzorcysta?

Pozdrawiam
  • 0

#2

fakolpet.
  • Postów: 125
  • Tematów: 10
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Ja sadze, ze:

1. Rzeczywiscie duch zmarłej ciotki, który może nie wie, że umarł, albo jest przywiązany do tego miejsca.
2. Poltergeist (albo efekt POltergeista)
3. Robicie sobie jaja

Jesli to duch ciotki to pojdzcie do kosciola i pomodlcie sie za jej dusze, ewentualnie spróbujcie porozmawiac z duchem i kazac mu isc w strone światła. Jesli to nie pomoze to wtedy egzorcysta.

Jeśli to efekt Poltergeista to raczej nie ma się czym bardziej martwić, bo to wywołuje na pewno ktoś z domowników.

Jeśli 3 to spadać :] Pozatym jęki na mp3 też umiem nagrać... A może ktoś w łóżku z kochanką baraszkował i były jęki? Mówie poważnie...
  • 0

#3

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A co to ma wspólnego z tym czy w coś wierzyła, czy nie?

Ksiądz tu nic nie da. Najlepiej spróbować jakoś się "dogadać" z tym duchem (o ile to duch), np. poprzez nagrywanie na jakiejś dobrej klasy dyktafon odpowiedzi na pytania, które Wy będziecie zadawać (sami odpowiedzi raczej nie usłyszycie, ale na dyktafonie coś się powinno pojawić).
  • 0

#4

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No tak zakładajac że nas nie wkrecasz, to faktycznie w twoim domu pojawil się jakis byt, nie wiemy czy to jest ciotka czy nie ale widac daje o sobie znac. Postepowanie w tych sprawach jest proste idziesz do kosciola, modlisz sie za ciotke lub ewentualnie za tego ducha ktory u ciebie siedzi w domu. Jesli zjawisko nie ustanie to mozesz nawiazac kontakt ale ostroznie. Nie zgadzam sie z Berithem księdz czaem pomaga więc i tej mozliwosci nie wykluczaj.
  • 0

#5

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja nie wierzę w Boga, więc dla mnie te wszystkie chrześcijańskie obrzędy egzorcystyczne są bezsensowne.
  • 0

#6

Bushvalk.
  • Postów: 70
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak się zastanawiam, czy kiedy w domu nikogo nie ma, to kto słyszy te kroki i dźwięki :mrgreen: a tak poważnie to może poprostu budynek pracuje-jak to budynek i możliwe, że jesteście poprostu przewrażliwieni...Ale jeśli nie, to całkiem prawdopodobne, że to coś więcej-czy duch- tego nie wiem, ale nagranie bardzo chętnie bym posłuchał :)
  • 0

#7

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli to efekt Poltergeista to raczej nie ma się czym bardziej martwić, bo to wywołuje na pewno ktoś z domowników.


No ja myślę, że jest się czym martwić, bo efekt poltergeista jest czasami niebezpieczny.
  • 0

#8

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli to prawda w co zwykłem wierzyć (nie mam powodów żeby odrzucać wiarę tylko dlatego, że Cię nie znam) - polecam dalsze wykonywanie zdjęć zarówno za dnia jak i w nocy (w okolicach 1-4 nad ranem) Jeśli macie możliwość zaopatrzcie się w kamerę z opcją filmowania w podczerwieni (każda kamera analogowa posiadała taką opcję) - i wykonujcie nagrania. W takim wypadku kamerę najlepiej ustawić włączoną w jakimś pokoju, korytarzu i oddalić się. Nagrania EVP to też jakiś dowód - dobry będzie zewnętrzny mikrofon albo dyktafon analogowy. Nagranie należy potem zrzucić do postaci cyfrowej - będzie można wzmocnić sygnał i skorzystać z jakiegoś programu typu CoolEdit.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w tropieniu ducha.
  • 0



#9

Vizard.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U mnie w domu (bardzo stara kamienica) , tylko w jednym z pokojów czasem w nocy słychać kroki, i czasem drzwi się zamykają...Każdy z domowników o tym wie , ale nikt się nie przejmuje -przyzwyczajenie ...
Jeśli ten ktoś , może Twoja ciocia , nie robi Wam krzywdy to myślę ,że nie ma się czym przejmować...taki jest mój punkt widzenia....
  • 0

#10

fakolpet.
  • Postów: 125
  • Tematów: 10
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

No ja myślę, że jest się czym martwić, bo efekt poltergeista jest czasami niebezpieczny.



Tak, 1 % przypadków (jak nie mniej) są niebezpieczne, reszta tylko może wywoływać strach.
  • 0

#11

sphodromantis.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OK, wielkie dzieki za rady :)
  • 0

#12

Vizard.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

od tego tu jesteśmy ^^
  • 0

#13

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Możecie spróbować nawiązać z nią kontakt i jej pomóc - oczywiście zakładając, ze to ciotka kolegi. Kiedy będą się działy dziwne rzezy możecie zapytać czy to ona i kazać jej iść w stronę światła. Zapewne nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie żyje. Bardzo często się to zdarza, zwłaszcza przy tragicznej śmierci.

A poza tym warto się pomodlić za jej duszę i wizualizować sobie ją odchodzącą do światła.

I tak jak podpowiadają koledzy - róbcie jak najwięcej zdjęć albo filmów i nagrywajcie dźwięki. Chętnie obejrzymy. Pozdro.
  • 0



#14

sphodromantis.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli dobrze pojdzie (tzn. nie zapomni mi przyniesc kabelka z usb do mp3, bo mp3 przyniosl a kabelka nie ;D) to jutro bede mial nagranie. :)

Pozdrawiam
  • 0

#15

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

omg, ale to mnie przerazilo... czytalem to ze lzami (chyba kazdy was to zna :P ) I ZNOW BEDE SIE BAL Z KIBLA WYJSC PO KAPIELI!!!!! czemu ja to czytam ?? :D


bardzo mozliwe ze to twoja ciocia, zrobcie u kolegi raz nocke (niedlugo ferie) i moze co nagracie. nie chcialbym byc w waszej skorze, jak sluchaliscie to co nagraliscie na mp3.... brrrrr
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych