Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drzwi na Księżycu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli uważacie, że NASA opublikowała wszystkie zdjęcia z misji Apollo, dlaczego w oficjalnych archiwach i albumach sieciowych brakuje setek zdjęć? Przekonać może się każdy odwiedzając pierwsze lepsze archiwum zdjęć NASA np. pod adresem: http://www.apolloarc...lo_gallery.html

Choć znajdziecie tam tysiące zdjęć to znajdziecie również brakujące okazy. Każde zdjęcie, z każdej misji ma unikalny numer. Jak łatwo można się przekonać, w publicznych archiwach NASA niektórych numerów BRAK. Dlaczego?

Od jakiegoś już czasu na naszym forum w temacie "5000 zdjęć NASA" prezentujemy wam adres URL do NIEPUBLICZNEGO archiwum zdjęć NASA, gdzie znajdują się owe brakujące okazy. Dlaczego NASA usunęła tak wiele zdjęć ze swoich stron internetowych? Bo nie były dostatecznie ciekawe? Kto oceniał "ciekawość zdjęcia" - bo jak dla mnie już te upublicznione serie całych magazynków filmowych przedstawiających jedno wzgórze są dostatecznie nużące aby dać sobie spokój z przeglądaniem.

AS16-116-18722


Dołączona grafika

na próżno szukać tego zdjęcia w sieci - choć może przy odrobinie szczęścia się na nie natkniecie. To ostatnie zdjęcie z magazynku filmowego misji Apollo 16. To samo zdjęcie w oryginalnej rozdzielczości znajdziecie pod tym adresem: http://161.115.184.2...116-18722HR.jpg

Domyślam się, że gdybym nie udokumentował znaleziska od razu posypałyby się głosy, że zdjęcie sam podrobiłem lub znalazłem na jakiejś fikcyjnej stronie. Nigdy nie przedstawiam fikcyjnych zdjęć - to do sceptyków.

Wg. informacji jakie znalazłem jest to ostatnie zdjęcie z magazynku 116 w misji Apollo 16 - wg. NASA -> "ŚWIATŁO PADA NA FILM W MOMENCIE KIEDY ZMIENIANY JEST MAGAZYNEK FILMOWY NA KSIĘŻYCU". Czy to jednak nie jest tzw. Podwójna Ekspozycja? W dolnej części widzimy krajobraz Ksieżycowy, w górnej ścianę z otwartymi drzwiami.

TYLKO OBRAZ PADAJĄCY PRZEZ SOCZEWKI KAMERY może zostać zarejestrowany na filmie. Czy padające promienie słoneczne mogą stworzyć obraz? Czy na Księżycu są zatem drzwi?...
  • 0



#2

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

eeee euri jak to sa dzwi to co to za rzeczy na dole frammugi?? a jak to podwojna ekspozycja to moze za pierwszym razem fotografowali na ziemi a za 2 na ksiezycu poprostu (albo odwrotnie)
  • 0

#3

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie byl ostatni magazynek, po zmianie wykonywano zdjecia na magazynku filmowym nr. 117 i dopiero ten byl ostatni. Skad zatem ten obraz skoro wszystkie zdjecia z magazynku 116 zostaly wykonane na powierzchni Ksiezyca?
  • 0



#4

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przecież to fotomontaż - zdjęcie zrobione w zimie gdy spadł śnieg, przyklejony obrazek sondy i jakies tam niewiadomoc ocoś co miało przypominać drzwi - to jest fotomontaż ewidentny
  • 0

#5

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale Eury wyraźnie napisał, że to zdjęcie z archiwum NASA ...
  • 0

#6

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AS16-116-18722 na próżno szukać tego zdjęcia w sieci - choć może przy odrobinie szczęścia się na nie natkniecie.

Szybka wizyta na dwóch stronach firmowanych przez NASA:
Project Apollo Archive
Apollo Lunar Surface Journal
I po co to motanie, Eurycide? Po co szukasz zdjęcia w backupie zasobów Kippa Teague'a (strasznie długo się ładuje), skoro masz je podane na tacy na oficjalnych szybkich serwerach? I po co, do jasnej cholery, kłamiesz w żywe oczy wmawiając forumowiczom, że zdjęcie to zostało usunięte z sieci z powodu przedstawianych treści?

To ostatnie zdjęcie z magazynku filmowego misji Apollo 16.

Bzdura! Po nim zostały zrobione jeszcze dwa zdjęcia. I co ciekawe, przedostatnie zdjęcie jest dobre, a ostatnie jest uszkodzone w taki sam sposób: AS16-116-18724. Wygląda to na jakąś awarię podczas przewijania filmu; wskazują na to poziome pasy widoczne wzdłuż zaświetlonej części kadru. Trzeba dodać, że cały magazynek AA16-116 był felerny i każda klatka została zarysowana.
  • 0



#7

makaryn.
  • Postów: 59
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mam żadnych koncepcji...Nie mam pojęcia, jak takie coś mogłoby powstać...A jeśli to zdjęcie z archiwum NASA (a to jest prawda najwyraźniej) to trafiło nam się coś ciekawego :) Oczywiście nie wypowiadał się żaden ze Sceptyków jeszcze, a jestem pewny, że to zrobi ;) Pewnie i ten argument zostanie obalony... ;)


Edit: hah!...spóźniłem się ;) Wiedziałem, że Lynx się wypowie...Wiedziałem!! ;)
  • 0

#8

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lynx chyba powinien zmienić nick na Luna ;) Genialny jest jeśli chodzi o sprawy Księżyca :)
  • 0



#9

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, bez przesady, ja tylko przeglądam oficjalne źródła ;-)

PS. Dlaczego w moim poprzednim poście nie działają tagi? Można to poprawić (edytowanie nic nie daje)?

PPS. A dla rozluźnienia atmosfery proponuję quiz.
Co robi astronauta na omawianym zdjęciu?
a) gra w golfa
b) oddaje mocz
c) wymiotuje
d) szuka zgubionego młotka
Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa ;-)
  • 0



#10

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I po co, do jasnej cholery, kłamiesz w żywe oczy wmawiając forumowiczom, że zdjęcie to zostało usunięte z sieci z powodu przedstawianych treści?


Lynx naucz sie czytac ze zrozumieniem bo nic takiego nie jest napisane w 1 poscie, stawiam tylko pytanie dlaczego NASA nie prezentuje wszystkich swoich zdjec, choc faktycznie w archiwum ktore podales sa chyba wszystkie z misji Apollo ale jeszcze sprawdze.

W galeriach ktore przegladalem nie bylo wybranych zdjec - zreszta link masz podany powyzej. Chwala Ci za to, ze znalazles

Poza tym w poscie pisze wyraznie (jakby ktos sie mial przyczepic to od razu z gory informuje, ze to poprawna forma) ze "Wg. informacji jakie znalazłem". Widac twoje informacje byly trafniejsze.
  • 0



#11

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W galeriach ktore przegladalem nie bylo wybranych zdjec - zreszta link masz podany powyzej.

Eurycide, Twój link prowadzi do Apollo Archive Project gdzie znalazłem to zdjęcie.
Nie chcę się kłócić, przepraszam za ostre słowa, ale zwyczajnie wnerwia mnie, gdy ktoś prezentuje dane nie sprawdzając ich rzetelności, ani nie przegląda dokładnie galerii do których podaje linki.
  • 0



#12

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

[url="http://www.apolloarchive.com/apollo_gallery.html"]http://www.apolloarchive.com/apollo_gallery.html[/url] -> jest tylko 18723 nie ma 18722 i 18724 zreszta brakuje wielu zdjec
  • 0



#13

foxsys.
  • Postów: 85
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmmmm... dziwne bo ja je tam widze.

->http://www.apolloarc...lo_gallery.html
-> Full Hasselblad Magazines
->116/E (Color) EVA-3
-> roll down

AS16-116-18722
JSC scan (description not yet available) 20060511
AS16-116-18723
JSC scan medium-distance view of LM, Charles Duke and the U.S. flag 20060511
AS16-116-18724
JSC scan (description not yet available) 20060511

:D
  • 0

#14

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok moj blad nie sprawdzilem, ale na podstronie Apollo16 nie sa wyszczegolnione.
  • 0



#15

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eryhtcidge... Rnbcęhcme gssadmają...
Ups... Miało być "Eurycide... Ręce opadają..." Po prostu ręce mi opadły ;-)

Strona Apollo Archive działa w javie i wklejanie urla zawsze kieruje do strony głównej, więc może dam krótką słowną instrukcję obsługi.
W lewym górnym rogu mamy odnośniki do galerii zdjęć. Pod linkami 'Apollo 11' itd. aż do 'Apollo 17' są tylko fragmenty zasobów przedstawiające skrótowo całą misję od treningu do powrotu na Ziemię. Dużo więcej można znaleźć klikając w 'Search' lub przeglądając całe magzynki filmowe pod linkiem 'Full Hasselblad Magazines'. I to z tych dwóch ostatnich polecam korzystać pisząc wszelkie analizy.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych