Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chłopiec, który nie czuł bólu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chłopiec, który nie czuł bólu

Naukowcy badają przypadek bezimiennego chłopca z północnego Pakistanu, który to podczas swojego krótkiego życia nigdy nie doświadczył uczucia bólu. Chłopiec był lokalną atrakcją w Pakistanie - zadziwiane tłumy przebijały jego ramiona nożami, chłopiec spacerował po płonących węglach. Zginął w wieku 14 lat kiedy skoczył z dachu budynku. Studiując ten przypadek i inne rodzinne powiązania chłopca, naukowcy odkryli, że miał on rzadką wadę genetyczną która sprawiała, że chłopiec nie odczuwał bólu. "Sześć powiązanych ze sobą osób nigdy nie czuło bólu, w żadnym momencie, w żadnej części ciała." powiedział Dr. Geoffrey Woods z Uniwersytetu w Cambridge - wydziału Badań Medycznych - w Anglii. Mutacja została odkryta w genie zwanym SCN9A. Blokowała kanał sodowy, produkujący impulsy nerwowe przesyłające impulsy bólu do mózgu. Woods, który doniósł o odkryciu, powiedział, że leki blokujące funkcje kanału sodowego "mają potencjał aby wprowadzić w życie skuteczniejsze i bezpieczniejsze metody znieczulania." Może być to przełomowe odkrycie w produkcji i stosowaniu środków przeciwbólowych.

Firma produkująca leki Pfizer Inc. ma już w swojej ofercie specyfik oparty o te najnowsze genetyczne badania, mimo to, na razie istnieją jednak kontrowersje w jego zastosowaniu, bo przecież ból ostrzega ludzi przed niebezpieczeństwem, od choćby przed rzeczami gorącymi i zimnymi. Ból ma również znaczenie w przetrwaniu, kiedy go odczuwamy, staramy się zmienić swoje zachowanie / położenie aby się go pozbyć.

Tłumaczenie: Eurycide
źródło: http://unexplained-m...ws.php?id=84239
  • 0



#2

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No ciekawe... ilu z was chciałoby nie czuć bólu ? Bo ja chętnie :) bym nie chciał...
  • 0

#3

Globox.
  • Postów: 90
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chłopiec był lokalną atrakcją w Pakistanie - zadziwiane tłumy przebijały jego ramiona nożami, chłopiec spacerował po płonących węglach


Straszne... Jak można robić coś takiego. Rozumiem- bieda, ale żeby kaleczyć dziecko!!! Jak ludzie mogli to robić!

Co do leków, mogą mieć nie przewidziane skutki...

Fenix, wtedy nie wiedziałbyś że jesteś na coś chory, np. mógłbyś nawet niezorientować się że grozi ci zawał, bo nie bolałoby cię serce :/
  • 0

#4

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gdyby mnie nie bolało, wtedy nie cierpiałbym w czasie zawału... podobnie jak w setkach innych sytuacji...
  • 0

#5

Milkaa.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To znaczy, że on nic nie czuł? jak ktoś go dotknął, to też nie?
Ja bym tak nie chciała..
  • 0

#6

Maru.
  • Postów: 160
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciągłe stosowanie takich leków będzie zapewne prowadziło do trwałych uszkodzeń w układnie nerwowym, może np dochodzić do zaniku wypustek neuronów... różne rzeczy mogą się dziać, ale ten chłopiec to rzeczywiście ciekawe, tylko no mógł nie skakać...
  • 0



#7

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To znaczy, że on nic nie czuł? jak ktoś go dotknął, to też nie?
Ja bym tak nie chciała..


Nie no dotyk czuł, jako iż ból i dotyk to w pewnym sensie dwa różne odczucia. Jakby to wyjaśnić... Gdy ktoś cię dotyka wtedy nerwy wysyłają sygnał do mózgu, który reaguje uczuciem przyjemności. Ale gdy te same nerwy wysyłają sygnał o bólu wtedy mózg te sygnały ignoruje...
  • 0

#8

Igi.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

TO ja już nie wiem, czuł dotyk czy nie? Bo nie chciał bym uprawiać sexu bez przyjemności:] Dotyk i czucie to podstawa:D
  • 0

#9

Danki.
  • Postów: 360
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

czuł wszystko oprocz bólu! czuł zimno goraco ale nie bolało go to!
ja tez bym tak chciał gdyby nie to ze ból nas ostrzega przed zranieniami itp
  • 0

#10

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, ból to sygnał ostrzegawczy, w dodatku mówi się, że gdy czujesz ból to znaczy, że jeszcze żyjesz... Ale ja nie przepadam za bóle, ogranicza mnie, dlatego najchętniej bym się go pozbył.
  • 0

#11 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Takich przypadków było (i być może jest) wiele...

Ot, w latach pięćdziesiątych we francji żył sobie pewien chłopiec, który, jako że bólu nie odczuwał, szpanując przed kolegami radośnie zjeżdżał po schodach na zgiętych kolanach. Umarł z wykrwawienia i komplikacji wywołanych wypadnięciem rzepek :) .
  • 0

#12

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ough, to jest brutalne... Mimo wszystko nadal obstaję przy swoim :) .

PS: co do sygnaturki, weszłem, kliknąłem na reklamy, wiem ile to znaczy dla admina...
  • 0

#13

Ófnik.
  • Postów: 120
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takich przypadków było (i być może jest) wiele...

Ot, w latach pięćdziesiątych we francji żył sobie pewien chłopiec, który, jako że bólu nie odczuwał, szpanując przed kolegami radośnie zjeżdżał po schodach na zgiętych kolanach. Umarł z wykrwawienia i komplikacji wywołanych wypadnięciem rzepek :) .


eee co w tym jest do szpanowania?
Normalny to on chyba nie był <psychika zryta na 100%>

A co do chłopca z pierwszego posta...
Bardzo ciekawe, lecz niezbyt przyjemne ;o
kiedys na discovery <nie wiem czy dobrze pisze> bylo o kolesiu ktory mial powyzej 3 metrow, przez co nerwy nie nadazaly sie rozwijac na dlugosc <nie czul nic ponizej kolan>...
ostatecznie zmarl na zakazenie, mial pokaleczone stopy ;o
  • 0

#14 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

eee co w tym jest do szpanowania?
Normalny to on chyba nie był <psychika zryta na 100%>

To zwykły impuls z gatunku: "Wy tak nie potraficie!". Dzieci w wieku <10 lat uwielbiają pod jego wpływem działać.

Denerwuje mnie, że owego pakistańskiego biedaka tak maltretowali. Rozumiem - nie czuł bólu... Ale jednak uszkodzenia fizyczne zostały :/ ...
  • 0

#15

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niestety, nie tylko dzieci, ale również niektórzy dorośli...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych