Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cyfrowe demony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

Di.Joke.
  • Postów: 132
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cyfrowe demony

W maju 1998 roku francuski dziennik " Le Parisien Libere " opisał historie komputera nawiedzonego przez ducha. Pewna firma architektoniczna z Manchesteru zaczęła mieć poważne kłopoty wkrótce po tym jak, zakupiono do niej nowy komputer IBM. Miał on bowiem dziwną właściwość - sam się włączał i wyłączał, wyświetlał też, bez widocznej przyczyny, dziwne napisy. W końcu zniecierpliwiony personel biura odłączył maszynę od prądu. Wkrótce z wnętrza ustawionego w koncie komputera zaczęły dobiegać przeraźliwe jęki, a na ekranie pojawiały się dziwne światełka. Wezwano obsługę serwisową, jednak technicy nie stwierdzili żadnych uszkodzeń. Zbadano również, czy zakłócenia mogły być wywołane przez znajdujący się w pobliskim porcie radar. Również i tę możliwość wykluczono. Komputer był w pełni sprawny. Zdumiony personel upierał się przy swojej wersji. Albo więc pracownicy biura ulegli zbiorowej halucynacji, albo był to pierwszy znany przypadek nawiedzenia komputera.

Źródło: www.ufo.pl
  • 0

#2

PredTech.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż maszyny mają często tendencje do "głupienia". Ale wyłączony komputer z prądu?? :wow:
Sam nie wiem co myśleć? Może to rada, zakłócenie magnetyczne...
  • 0

#3

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Komputer mógł mieć taki akumulatorek, który magazynuje energie, wrazie jak np. było odcięcie od dostawy prądu. A te jęki to może świst zepsutego wentylka?
  • 0

#4

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cała elektronika ... ja jestem pewny ze to nie demomon ani duch ... tylko uskzodzone w jakis sposob podzespoły komputera :P
  • 0

#5

Di_Joke.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj chyba jakis blad :/ zle napisalem nick z _ zamias z . i się zalogowałem jakby nigdy nic :/ dziwne jakiś bład...
  • 0

#6

Di.Joke.
  • Postów: 132
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No w każdym razie nie byłbym zadowolony jakby na ekranie wyłączonego monitora pokazywały się jakieś napisy :aaa:
  • 0

#7

Varlus.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakoś nie wierze w to, żeby duch nawiedził komputer :P IMHO śmieszne to jest :D
  • 0

#8

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[..] jesli juz to mógłbyc wirus czy cos w tym stylu ... albo jak wczesniej pisałem ze wada techniczna
  • 0

#9

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm, a czemu akurat komputer, a nie np. lodówka? Fajna by była lodówka, w której światełko sie zapala mimo zamkniętych drzwi ;) Albo mówisz na głos: kurcze, ale jestem głodny/głodna i już ze świstem przylatuje konserwa :D To by było chociaż pożyteczne, a nawiedzony komputer?
  • 0

#10

Jequon.
  • Postów: 116
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szkoda, że nie działał bez prądu, na rachunkach by zaoszczędzili, ale tak na poważnie.

Przy włączonym komputerze do sieci, dziwne zachowani, czy włączanie i wyłączanie to nic dziwnego, zwykły wirus/trojan/inne dziadostwo. Co do odłączonego, to każdy z nas słyszał na pewno jak monitor, telewizor, piekarnik 'strzela' po wyłączeniu, po prostu stygnie, przy ustawieniu na metalowym niestabilnym, albo rezonującym stoliku, mogło to wyglądać na jęki. Światła na ekranie, to może być wadliwy monitor, kiedyś miałem telewizor, który po wyłączeniu nawet z prądu miał na środku świecącą kropkę, która powoli, w przeciągu około minuty gasła (później ten telewizor nawet z prądem przestał cokolwiek wyświetlać).
  • 0



#11

noxd11.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ściema:P Ja mam juz tak stary i dziwny komp że czasami sam sie zastanawiam czy cos w niego nie wstąpiło ;d
Kiedys sie sam resetował i po jakimś czasie przestał. Duch? No jasne że nie:P dałem do reinstalki systemu i było ok ;d
  • 0

#12

Destro.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

również wydaje mi sie że najwyżej mogły by to być jedynie anomalie elektro-magnetyczne///albo bardzo wysoko postawiona technologia//heh
  • 0

#13

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może ten komputer jest skonstruowany przez obcych? Nigdy nic nie wiadomo.... :D
  • 0

#14

Maresco.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Również powiedziałbym, ze to nic nadzwyczajnego, ale dziwią mnie te napisy. Szkoda, że nie wiadomo co dokładnie było napisane na tym komputerze. Chyba, że nie podałeś? Jeśli wiesz co to były za napisy to napisz je. Ustawię sobie te napisy jako wygaszacz :mrgreen: , będzie wyglądało jak ten "nawiedzony" komputer.


Wiecie co?? Ja już kiedyś coś podobnego w telewizji oglądałem, tyle że tam w telewizorze w mieszkaniu jakiegoś gościa cały czas na ekranie pojawiała się jakaś głowa. Twarz jakiegoś człowieka. W tym przypadku również, działo się to po odłączeniu telewizora od prądu.

Ale mimo wszystko jakoś obie historie mnie nie przekonują. Nie sądzę żeby duchy, albo inne siły nieczyste opętywały komputery, bądź inne urządzenia elektryczne.
  • 0

#15

Alatáriël.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, i nawiedzone radio : D
Słychać głosy \m/

Nie no, w dobie komputerów i elektroniki duchy i inne byty mogą mieć ochotę opętywać nawet aparaty cyfrowe ;]

Opętany aparat? omg...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych